Šta je novo?

Zgrada Narodne skupštine Republike Srbije

Da li ste za vraćanje stare ograde oko zgrade Skupštine Srbije?

  • Da

    Glasovi: 103 62,0%
  • Ne

    Glasovi: 49 29,5%
  • Nisam siguran

    Glasovi: 14 8,4%

  • Ukupno glasača
    166
_IMG_000000_000000.jpg

IMG_20210516_193029855.jpg

IMG_20210516_193022344.jpg
 
ponosna napredna drzava...
goxi aj se slikaj ovde ne moras sesti ( a nemas ni gde ) cucni dovoljno je...
ionako je plato pred najvaznijom drzavnom institucijom na nivou cucavca! a i vule moze drustvo da ti pravi....a nekad je sedeo na stiroporu bas tu ako me secanje ne vara...
 
Baš sam pre neko veče prošetao ovim krajem, koja tuga... Sve zgrade ograđene ovim "festivalskim ogradama" (ne sećam se da je ikada ograda bila tako dugo tu), uključujići i predsedništvo, koje je i dalje okićeno novogodišnjim ukrasima!

Raspadnutost platoa bolje da ni ne komentarišem naravno, ali jadno sve izgleda kako davno nije...
 
Слажем се, мени је тај део од скупштине преко Политике до Скадарлије један од омиљених делова града који баш одише градским духом :)
 
Jos grad sad pun zelenila koje je nabujalo pod ovim smenama kise i sunca... Ma milina. :) Beograd je definitivno najlepsi u prolece.

Ovih dana kako idem sirom grada, samo punim telefon slikama prelepih ulica pod zelenim krosnjama drveca.
 
Прођи кроз Косте Абрашевића, ту има прелеп дрворед :)
 
Da li će taj park oko skupštine da ruše zbog garaže,ili se odustalo od toga,ili sam ja nešto pobrkao :) ?
 
Испред ће да преуреде део парка. Ово иза неће дирати.
 
Odlična vest. :D I bravo za tvoj entuzijazam. :kk: A nemoj da se iznenadiš ako je tvoje pisanje, ako ne 100% onda bar u nekom % doprinelo da se to aktivira.
Ja već odavno govorim da se itekako prate forumi i komentari po internetu. Uostalom, mala je ovo zemlja i društvo, nismo mi Engleska ili Amerika pa da postoji 10.000 foruma, 10.000 medija, 1000 okruga/distrikta sa milion različitih tema, problematika i dešavanja. Ovde se sve brzo pročuje i prenese.


A o samom konceptu ograde oko Skupštine još ne znam šta da mislim. Da sam bio živ kad se ona sklanjala odatle, verovatno bih bio 100% za vraćanje. Ovako još nemam stav (sa' će se jave dežurni cepači dlake i da ovo ''nemam stav'' poistovete sa ''stav mi je to i to'', jer po njima svako mora da ima stav o svemu :D Ne može da bude neutralan ili neopredeljen) Mada naginjem ka tome da se vrati.
 
Искрено, боље да се врати стара ограда него да се постављају оне ружне од Београд пута.
 
Kompletnu ogradu sa sve kapijama i zelenilom ispred skupštine treba rekonstruisati.. Onu auto pijacu naravno ukloniti..Ceo potez izgleda sramotno, kako ih nije stid kada dovode strane državnike u posetu, sami centar grada a tako zapušten. Ja bih vratio i kompletnu ogradu oko Pionirskog parka i dvorova, sa sve kapijama.

E sad, ovo što Dačić govori.. nije se znalo gde je ograda pa istraživali itd, naravno da nije tačno..Pa samo ovde se davno pisalo da je tom ogradom ograđen Beli dvor, što može svako da vidi ko se šeta Dedinjem, a i ta vila Biljana na Ohridu.

Ova priča da gradonačelnik Ohrida vraća istu 10. juna valjda je uvod u rekonstrukciju dugo čekanog skupštinskog okruženja.. A kako bi to izgledalo sa ogradom može videti svako malo dalje niz ulicu - ispred Univerzitetske biblioteke, koja ima sličnu ogradu. Što se mene tiče lepo i otmeno izgleda.
 
Ogradu ne treba vracati, jer ce park biti onda oduzet od grada.
 
Zna li se sta su planirali sa tom ogradom kad bude vracena?
 
I primer iz Beča:Pogledajte prilog 1Možda je ipak ovako lepše, bez barijera. Ne znam, voleo bih i ogradu da vidim, možda bi mogli da je postave samo na bočnim stranama Skupštine ka parku, čisto radi fore, ili da rekonstruišu samo kamene kapije na uglovima i još po par metara ograde uz njih, koje bi se spuštale stepenasto ka tlu..To bi možda bilo najbolje, a ceo prostor da bude ovako vrhunski sređen i popločan kao u Beču, bez ovih četinara, suvišnog zelenila i automobila, plus neki vodoskok..
 

Prilozi

  • vienna-austria-october-austrian-parliament-building-rathaus-museum-palace-background-vienna-mo...jpg
    vienna-austria-october-austrian-parliament-building-rathaus-museum-palace-background-vienna-mo...jpg
    310,7 KB · Pregleda: 1.262
  • european-fund-for-the-balkans-fellowships-in-the-austrian-parliament-2019-2020-a-new-initiativ...jpg
    european-fund-for-the-balkans-fellowships-in-the-austrian-parliament-2019-2020-a-new-initiativ...jpg
    57,3 KB · Pregleda: 1.257
Mogli bi da zamene ploče i skinu asfalt ispred skupštine jer trenutno izgleda kao da je u pitanju deo ispred ruralne opštine na jugu Srbije a ne Narodne skupštine. Takođe, protiv sam vraćanja ograde i svakog udaljavanja političara to jest donosioca odluka od građana.
 
Postavio sam glasanje koje možete videti u zaglavlju teme.
 
Vrh