Šta je novo?

Zemunski kej

U parku kod keja masakr. Izgleda juče popodne, nema ih sada.
20230818_100633.jpg
20230818_100614.jpg
20230818_100555.jpg
20230818_100550.jpg
 
I ja mislim da treba orezivati i to baš mnogo više nego što rade ove sezone.

Mislim da mnogi ljudi nisu svesni koliko je sve lepše kada su grane orezane i kada se vidi stablo do 2-3m visine.

Problem je što se tada više vidi koliko su fasade prljave i drugi problemi.
 
Kod mlađih stabala je bolje pustiti jedno vreme da rastu grane na nižim delovima, kako bi drvo brže debljalo i bilo stabilnije. Nekon toga je potrebno i takva stabla redovno orezivati i izdizati krošnju drveta. Na stranu da li je estetski to bolje ili lošije, tako je bezbednije. Na primer, često viđam da pored staza ili ivica parkova, te uz bici staze, ima drveća sa granama koje su nisko i koje znaju da budu u visini očiju prosečnog pešaka ili da izgleda kao žbun oko stabla, zbog čega ljudi znaju i da idu kolovozom kako bi zaobišli. Druga stvar je što se ne orezuju redovno stabla koja imaju jedan deo potpuno mrtav, a taj deo je najčešće privrhu, a ređe visinski leva ili desna polovina ili deo stabla u središnjem delu (visinski gledano).​
 
Prekrecili su onaj zid gde je Gagarinov mural sa "Kad se vojska na Kosovo vrati......"
Nisam hteo da slikam
 

Очишћен део земунског приобаља


Радници „Градске чистоће” су данас уз помоћ механизације очистили и уредили део обалоутврде, приобаље и кеј на потезу од Богојављенског платоа ка „Старом шлепу”, саопштили су из Општине Земун.

У саопштењу су подсетили да се на Кеју ослобођења након опадања водостаја Дунава може видети грање, пањеви и отпад који су несавесни грађани бацали у реку.

„Апелујемо на грађане да чувају природу и да у пријатним шетњама крај Дунава смеће одлажу у канте, ђубријере и контејнере”, истиче се у саопштењу.​

 
Vrh