Šta je novo?

Zelenilo ulica i bulevara Beograda - Drvoredi, travnjaci, baštice

Хвала Вожде :sesir: , зелену површину и остало су оплеменили радници Градског зеленила. Ваљда је и њима "пукао филм" кад су видели шта се све од зелене површине у овом делу (назовимо га пословни део) Блока 38 ради. Постављене су тј. замењене и три баш лепе клупе.
Има у том делу још пуно тога да се ради.
 
Da li je ovo dovoljan razmak izmedju sadnica, nekako mi deluje da su previse blizu za borice a rekao bih da su u pitanju tuje (Gaga pominje borice Vozd tuje).
 
:sesir:

Леп гест ЈКП "Зеленило", (или можда станара и "Зеленила" у оквиру акције "Уредимо заједно"), надам се да ће иначе леп паркић бити комплетно уређен..

Једна од летос..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=522441#p522441:wtv8lh7c je napisao(la):
Igor » Uto Mar 06, 2018 12:20 am[/url]":wtv8lh7c]Da li je ovo dovoljan razmak izmedju sadnica, nekako mi deluje da su previse blizu za borice a rekao bih da su u pitanju tuje (Gaga pominje borice Vozd tuje).

To su tuje sigurno. Ne znam koja vrsta. Mislim da širina ne bi trebalo da pređe maximalno 1,5 m u prečniku. Ne znam za razmak....
 
Vidim da sade danas u Crnotravskoj...samo nek rade...ima dosta krezubih drvoreda...
 
Da pređemo na drugu stranu Genexa, tj, Narodnih heroja.

Prvo, isekli su šiblje preko puta Genexa uz auto-put

Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 2

A pre je izgledalo ovako (u međuvremenu su i drvored uz auto-put zasadili)



Duž celih Narodnih heroja su dodali nedostajaće drveće i posadili novo tamo gde ga nije bilo.

Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 4

Ipak, ispred Infostana nisu ništa zasadili, a bila je dobra prilika da počupaju stubiće.

Pogledajte prilog 5
 
Фин апдејт Дуле.

Лепо је што саде дрвеће које је готово сасвим формирано.
 
Sad dosta sade zbog izmeštanja rasadnika Stari Košutnjak...eto igrom slučaja je izgradnja novog bulevara pospešila obnovu drvoreda... :)
 
Boga mi nije nego se zelenilo aktiviralo izbombardovali smo oh u nasem kraju sa zahtevima i peticijama da srede sada orezuju sade novo drvece pitaju te gde bi voleli da posade koju vrstu daju ti savete sta bi gde dobro izgledalo , problem je jedini sto se sadi sta ko gde stigne bez nekog plana i onda se desi požar a vatrogasni kamion ne moze da pridje zgradi jer se sadilo sada vec 15 godina staro drvo a oni u zelenilu kao nikada nisu culi za taj izgovor da se posece drvo kako bi vatrogasna vozila mogla da pridju zgradi odnosno vatrogasni put ....
 
Не знам где да поставим ову причу, мислим да је ово најприближнија тема. Наиме моја улица је слепа улица са десетак кућа која излази на велику улицу. Немамо тротоар, ширина коловоза је 3 метра, а остали делови улице су под зеленом површином коју одржавамо мој комшија и ја. Ти делови спадају у приватну површину јер смо се одрекли по метар од свог дворишта да буде шира улица. Сем нас двојице који свако лето дрндамо са косилицама и косимо испред свачијег дворишта нико жив неће прстом да мрдне да очисти и покоси испред свог дворишта. Како наћи решење за овакве ситуације, јер, предпостављам има много оваквих ситуација у приградским насељима..
Ипред мог дворишта
Pogledajte prilog 1
испред дворишта несавесног комшије
 
Sredili onaj ćošak na uglu Despota Stefana i Cvijićeve, položili travu i postavili ivičnjake, na mestu onih porušenih objekata. Još im ostalo da asfaltiraju trotoar.
 
Ismeta Mujezinovića 35 na Bežanijskoj kosi
7bad733155cf5836c5a05289e090f1e5.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531513#p531513:ce0e99d3 je napisao(la):
abrines » Sre Apr 11, 2018 11:10 pm[/url]":ce0e99d3]Не знам где да поставим ову причу, мислим да је ово најприближнија тема. Наиме моја улица је слепа улица са десетак кућа која излази на велику улицу. Немамо тротоар, ширина коловоза је 3 метра, а остали делови улице су под зеленом површином коју одржавамо мој комшија и ја. Ти делови спадају у приватну површину јер смо се одрекли по метар од свог дворишта да буде шира улица. Сем нас двојице који свако лето дрндамо са косилицама и косимо испред свачијег дворишта нико жив неће прстом да мрдне да очисти и покоси испред свог дворишта. Како наћи решење за овакве ситуације, јер, предпостављам има много оваквих ситуација у приградским насељима..
Ипред мог дворишта
Pogledajte prilog 1
испред дворишта несавесног комшије

file.php

file.php

To moze komunalnoj inspekciji da nalozis da ona izadje na teren i naloži da se trava pokosi kao i kad bi neko skupljao djubre u svom dvoristu jer to djubre ugrozava komsiluk . Gradsko Zelenilo ne moze da kosi ljudima ispred ograda jer je to privatna svojina u vecini slucajeva tako da tu komunalna inspekcija ima vece nadleznosti ima , e sad ako se situacija ponavlja pokusas da nadjes zajednicki jezik da on 3 puta godisnje prodje tu cisto da izvidi situaciju dok se komsije ne nauce pameti i krenu da kose ispred svoje ograde , a komunalna inspekcija uvek ce moci da nadje debeo razlog zasto bi to moralo.
 
Sa Fejsa.

Jelena Papestijevic Koprivica‎

MOJ BEOGRAD DUŠU IMA

Ulica Zmaja od Noćaja,ogradice štite drveće, korisna ideja složnih komšija



Smeju li građani ovo da rade samoinicijativno?
 
Ima slicnih ogradica na vise mjesta u gradu ove su kupljene gotove u uradi sam
 
Jedno pitanje, više je o nedostatku zelenila.

Vračar, ulice i uličice sa Vračarske strane Bulevara Kralja Aleksandra od Vuka i Knjeginje Zorke pa uzbrdo uz Bulevar do Lipovog Lada. Vidim parkinge, vidim ponegde behaton, van unutrašnjih dvorišta ne vidim ni jedno drvo. Jesu li zatrta kada je taj behaton postavljan ili su "vredni Beograđani" još decenijama ranije vredno otimali svoja parking mesta od zlog drveća?
 
Vrh