Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

Da li je neko bio toliko lud da ustupi investitoru zajednicke prostorije koje su debelo placene kroz cenu kvadrata?
 
Vjerovatno vecina sto je tuzno i velika steta za kasniju ekonomiju zgrade plus takve ugovore bi trebali notari da prestanu ovjeravati kao i suludu prodaju parking mjesta na otvoreno
 
E da Zelena avenija, i to deo ka Tošinom bunaru košta 1950e prosto ne mogu da verujem.

Onda iskreno ablok, savaada i west treba da koštaju bar 2500, da ne kažem i više, pošto su minimum toliko bolje lokacije. Ona smrdljiva (delimično) zgrada na Džona kenedija takođe.
 
Da li neko zna nesto o gradnji u Zemunu "Gornji grad", od iste firme koja je radili i Sun City na Novom Beogradu?
Uspeo sam samo da nadjem link http://gornjigrad.rs/

Da li neko zna nesto vise, cena i kvalitet?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498539#p498539:8jylvdzx je napisao(la):
DusanBG » Sre Dec 06, 2017 9:59 am[/url]":8jylvdzx]E da Zelena avenija, i to deo ka Tošinom bunaru košta 1950e prosto ne mogu da verujem.

Onda iskreno ablok, savaada i west treba da koštaju bar 2500, da ne kažem i više, pošto su minimum toliko bolje lokacije. Ona smrdljiva (delimično) zgrada na Džona kenedija takođe.
Ja bih jako voleo da si ti u pravu ali nazalost trziste te debelo demantuje. Ko se ne slaze nek mi nadje jedan normalan stan u ovom kraju za normalne pare. :kafa:
 
1730e 3. sprat...4. se jos ne prodaje..to su .penthausi nemaju cenu...rok 18 meseci...leto 2019. ...garazno mesto 6500 verovatno klikklak...
 
Moj post je više bio u tonu da ne verujem da je došlo dotle da ovde kvadrat ovoliko. Čak mi pre leži da ablok onaj soliter bude 2500e/m2 obzirom da ima stanove na ok lokaciji, sa pogledom i relativno kvalitetnom izgradnjom (kako se ovde priča po forumu).

Ja svakak one bih dao te pare, pa ni blizu toga, pre svega zbog iskustva vožnje zimi Tošinim bunarom (kvalitetom vazduha). Ćini mi se da su neki veći stanovi se sve do nedavno (ako ne i dalje) vukli u onom projektu iza Carine i to za manje pare.
 
Iskreno, ovaj gornji grad mi zvuči onda daleko bolje po kokurentnijoj ceni.
 
Pozdrav svima,

da li zaista niko, od stanara iz L1, ne želi da podeli svoja iskustva sa ostalima ?
 
Interesuje me kakva je situacija povodom primedbi o kojima se ranije pisalo na formu. Da li ima još uvek nedostataka ili je sve otklonjeno ?
 
Šta npr. nije bilo moguće otkloniti? Koje su bile primedbe? Jel postoji način da se još u predugovoru zaštiti od nekih nedostataka?
 
To za predugovor stvarno ne znam, proverite sa vasim pravnikom. Primedbi je bilo dosta mogli ste da procitate u prethodnim postovima glupo je da pokrecemo opet celu pricu. Utisak je da se stedelo koliko god je moglo pa i vise od toga i da nije adekvatno reklamiranju projekta odnosno da je kvalitet reklamiranja zelene avenije daleko prevazisao kvalitet gradnje.
 
Za predugovor sam mislio uopšteno kod kupnje stana u izgradnji, ne konkretno za ZA. U vašem slučaju, sada se nije moguće pozvati na reklame i marketing, a možda je moglo pisati u predugovoru, npr. specificirati materijale ili slično.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503487#p503487:36cfsrep je napisao(la):
zagorkazaza » Uto Dec 26, 2017 9:15 am[/url]"]Interesuje me kakva je situacija povodom primedbi o kojima se ranije pisalo na formu. Da li ima još uvek nedostataka ili je sve otklonjeno ?

Pogledajte prethodne komentare.
To sto su pokusali da otklone dosta nedostataka pa i nesto je uradjeno ,,koliko su to mogli'' ako to moze tako da se nazove.
Mislim da vise niko nema volju da pise jedno te isto i da se vrti u krug.
U principu ce da otklone sto mogu ako uspete da ih namolite i izjurite za koji mesec.
Npr. nije bas da mogu krive zidove ponovo da rade.
Mogu da popune parkete jer nisu to uradili u startu a ako vam se isti od tezine necega ulubi to je vec nesto drugo.
Zalite se firmi iz Hrvatske od koje je kupljen.
Stolariju ce da zamene, kada ih namolite jer jos nisu svima.
Sastanak sa stanarima jos ni jedan jedini put nije odrzan iako su u nase ime izabrali predsednika.
Isporucili su nam racune za odrzavanje iako na njima nisu napisali koja firma koja vrsi odrzavanje niti sta to odrzavanje ukljucuje.
Jos uvek je zgrada gradiliste po kojem se radnici setaju kako koji hoce.
Jedan lift jos uvek sluzi radnicima,prljav je i u njemu se nosi materijal.
Podelili su nam po dva tag uredjaja za svaki stan za ulazna vrata i pre par meseci napravili spisak kome treba da dostave jos neki.
Od pre dva dana se spusta rampa na ulazu u kompleks za koju takodje nemamo tag uredjaje.
Sve je savrseno!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503487#p503487:2pr9dbn3 je napisao(la):
zagorkazaza » Uto Dec 26, 2017 9:15 am[/url]":2pr9dbn3]Interesuje me kakva je situacija povodom primedbi o kojima se ranije pisalo na formu. Da li ima još uvek nedostataka ili je sve otklonjeno ?

Sve je u redu, ispravljeno je bas dosta toga, rampa funkcionise a pristup imaju i oni koji nemaju garaze ili spoljasnje parking mesto. Sve dolazi na svoje mesto i firma koja se bavi odrzavanjem polako sve uredjuje i vise nemam pod prozorom buku od vozila koja su stajala gde kome pada na pamet. U ugovorima o kupoprodaji pise sta sve spada u taj iznos. Komsije se i dalje useljavanju te lift koji sluzi za njih jeste prljav ali zato ne mogu koristiti drugi. Koliko ljudi toliko cudi valjda.....meni je sve ovo potpuno ok i i koliko vidim ovde ima 2-3 ljudi koji neumorno pokusavaju da budu u prvom planu na forumu.
 
Zaboravih da kazem da se par komsija zalilo i na buku pocetkom meseca a posebno vikendom jako rano.
Izgleda da je zbog izgradnje cervrte lamele koja se uveliko radi skoro mesec ipo iako ne znam kako su mogli da rade istu u novembru kada je 27.11 Sekreterijat za urbanizam i gradjevinske poslove odbio da izda gradjevinsku dozvolu za izgradnju iste u tom periodu sto je javan dokument u kom su navedeni i razlozi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504118#p504118:2suy8ed4 je napisao(la):
kupac321 » Čet Dec 28, 2017 2:43 pm[/url]":2suy8ed4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503487#p503487:2suy8ed4 je napisao(la):
zagorkazaza » Uto Dec 26, 2017 9:15 am[/url]":2suy8ed4]Interesuje me kakva je situacija povodom primedbi o kojima se ranije pisalo na formu. Da li ima još uvek nedostataka ili je sve otklonjeno ?

Sve je u redu, ispravljeno je bas dosta toga, rampa funkcionise a pristup imaju i oni koji nemaju garaze ili spoljasnje parking mesto. Sve dolazi na svoje mesto i firma koja se bavi odrzavanjem polako sve uredjuje i vise nemam pod prozorom buku od vozila koja su stajala gde kome pada na pamet. U ugovorima o kupoprodaji pise sta sve spada u taj iznos. Komsije se i dalje useljavanju te lift koji sluzi za njih jeste prljav ali zato ne mogu koristiti drugi. Koliko ljudi toliko cudi valjda.....meni je sve ovo potpuno ok i i koliko vidim ovde ima 2-3 ljudi koji neumorno pokusavaju da budu u prvom planu na forumu.

Sramota, ne moze da se pristupi zgradi u kojoj zivimo. Parking je zajednicki za sve stanare, svi smo vlasnici parcela gde se ta parking mesta nalaze. Samo se pitam sta je sledece, da nam zabrane ulazak u zgradu.
 
U principu to ne mora da znaci.
Uzmite primer Belvila. Ispred zgrade Iris (poslednja zgrada ka buvljaku, pored BBC poslovne zgrade) je sve zatvoreno i rampe su svuda.
80% mesta su bila prazna dok ih nisu zakupili AirSerbia, NCR i Unicredit. Sad je oko 40-50% prazno.

To zakon dozvoljava, na nasu zalost.

Krajnji kupac ako ne plati, nema prava ni na sta, a sve kosta papreno.

Neko spomenu nedostatak podruma/tavana. Da li znate kako je to reseno u Savadi, BlokA, West65?
 
Da li je neko upoznat kako ce se resiti problem parking mesta. Tacnije, da li ce pristup ZA biti onemogucen onima koji ga ne kupe, u slucaju da sva spoljna parking mesta budu prodata?
 
qVdnrR9.jpg

93Yero1.jpg
 
Vrh