Šta je novo?

Zabavni Park

To je ne isplativo jako velik broj posjetilaca treba da bi to bilo na pozitivnoj nuli
 
Kao i sve ostalo, ne samo u Srbiji već i u Evropi, lokalno tržište je premalo za bilo kakve megalomanske poduhvate. I to ne samo za parkove, već i za mnoge druge privredne oblasti.

Parkovi u Velikoj Britaniji - Thorpe Park, Alton Towers, WB Studios, mnogo zavise od stranih turista, poslednji naročito. Igrom slučaja već nedeljama se vozim jutarnjim vozom koji saobraća pored Thorpe Parka (gde ih sa železničke stanice preuzme minibus) - gužve su nesnosne jer je u toku letnji raspust. A često vidim i porodice turista, ne samo lokalne klince. O Diznilendu u Parizu da ne govorim.

Ono što Beograd možda može da iznese, je nešto poput Pratera ili Tivolija u Kopenhagenu. Manji, gradski park, atrakciju za nekoliko sati. Što se tiče profita, on bi se takođe ubirao od zakupaca, od restorana do tezgi sa suvenirima. Šteta što je jako mali luna park na Kalemegdanu ograničen prostorom, to bi bila idealna lokacija za to.

Međutim, što se tiče Srbije, mislim da je potencijal jako veliki. Ne treba zaboraviti tranzitnu poziciju Srbije - mnoge koji voze od Nemačke ka jugu, i slično, tokom letnjeg raspusta, bi mogli da naprave pauzu od 24 sata u Srbiji. Za dame i gospodu spa, bazen i odlična hrana, za njihovu decu rolerkoster. I hotel za noć odmah pored.

A naravno, postoji i opcija sezonskog parka, poput Winter Wonderlanda u Hajd Parku tokom zime.
 
Ma jedan veliki zabavni park nam treba na mestu skupstine.Sto se tice panoramskog tocka ako je verovati sinisi vec u decembru pocinje postavljanje!Ipak naravno ne treba verovati ...
 
Da je rentabilno, gradili bi privatnici, a obzirom da nije, ne treba ni grad.
 
Ljudi, mi smo nesposobni sami da nešto uradimo.

Uz auto-put da se napravi neki objekat, pa samo od letnje sezone bi imali profit. Ne umemo da iskoristimo glavni tranzitni pravac u ovom delu Evrope. Mrske su nam turske pare?

Pa Srbi pre idu u slovenačke i madjarske terme, nego u naše.
 
Zato sto nase banje ne nude sto.i njihove terme prosto
Nase banje su pune zatvorenih i nikad dovrsenih hotela ruiniranih objekata itd
 
Mene samo zanima - a posetilac sam slovenačkih termi, redovan, deca to vole, a i ja - zašto su Terme Čatež investirale u BiH, a u Srbiju nisu?
E, da mi neko kaže zašto moram da prođem Zagreb da bih ugrejao kupaće gaće u savršeno inteligentnbo projektovanom mega-đakuziju, je l ne ume to niko u Srbiji da napravi tako?
 
Ja recimo ako ikada do toga dodjem digao bih shopping grad kod Horgosa a pored to i zabavni park sa dodatnim sadrzajima.Ko bi dolazio?Ljudi koji preko Srbije idu do Turske i Grcke i Ljudi koji iz Grcke Turske i Makedonije idu u Evropu.
 
U srb banje niko ne ulaze zbog nerjesenih imovinskih odnosa uglavnom dobar dio banja pripada fondu pio a ljajic i ekipa oce to da im otmu samo jos nisu nasli model kako pod plastom kako bi doveli investitore seike itd da sruse i nista ne urade kao na kopu
 
Било је улагање у Аранђеловац, мислим на хотел Извор, али су Алексића зауставили у даљим инвестицијама...
 
ако би се већ градило, идеална локација за изградњу забавног парка је у Лапову. зашто? Лапово је на пола пута између Тесле (125 км) и Константина (127 км) и налази се поред ауто-пута и магистралне пруге
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557873#p557873:1cc1ygis je napisao(la):
Пантограф » 07 Aug 2018 11:18 pm[/url]":1cc1ygis]Mene samo zanima - a posetilac sam slovenačkih termi, redovan, deca to vole, a i ja - zašto su Terme Čatež investirale u BiH, a u Srbiju nisu?
E, da mi neko kaže zašto moram da prođem Zagreb da bih ugrejao kupaće gaće u savršeno inteligentnbo projektovanom mega-đakuziju, je l ne ume to niko u Srbiji da napravi tako?
panto vrv znas za to ali ajde... akvapark u segedinu pruza sjajnu zabavu za celu porodicu, toplo savetujem dnevni izlet nekim radnim danom posto tada nema guzve, tj tada je prakticno prazno. ja idem u zimskom periodu, u zatvoreni deo naravno, kada rano padne mrak, tih poslednjih par sati pred zatvaranje (20h) je zaista okrepljujuce. ogroman prostor sa mnogo tobogana i bazena od kojih jedan ima izlaz i napolje, sve vrlo cisto i odrzavano, postoji i "tihi spa" za nas nesto starije.. cena smesna, u poredjenu sa onim sto se nudi u srbiji za te novce skoro pa neverovatna

edit: evo ga link http://www.napfenyfurdoaquapolis.com
 
Знам, како не, али, увек одем на два-три дана, а Сегедин ми некако није место за то, није, што би рекли ови што воле дефиниције и класификације, "туристичко место" (мада је стварно напредовао, и у суштини је веома лепа варош). Словенија ми онда дође логично решење - има брда и долине, ако ништа. А, радо бих отишао у неку бању у Србији, само да је догурала до 21. века.

Можда Пешта није лоша алтернатива, јер је брчкање тура у топлој води бренд тог лепог и великог (и "ТУРистичког":)) града.

Неке ствари ми, узгред, неће бити јасне: како се Термама Чатеж исплатило да направе сопствену реплику код Сарајева, а нису то досад учинили у Београду, где би разбили.
 
razumem, ja naprotiv volim te denvne izlete a ovo u segedinu je savrseno upravo za to, put se i ne oseti.

a usput svaki put razmisljam bas to, kako je moguce da u citavoj sirbiji ne postoji nista slicno, sta li se krije iza te misterije..
 
Па, заосталост. Као што написах већ, то је земља без озбиљног забавног парка... и без још много ствари које су постојале деценијама са обе стране гвоздене завесе. Имамо ми елемената трећег света само тако.
 
Vrh