Šta je novo?

West End - [ Poslovni objekat ]

BOKI SMOKI

Advanced
Učlanjen(a)
23.03.2009.
Poruke
2.015
Pohvaljen
19
Lokacija
Pancevo
westend_291009.jpg


Tržište poslovnih prostora Beograda uskoro će biti bogatije za još jednu modernu poslovnu zgradu, kako "eKapija" saznaje u kompaniji "CB Richard Ellis Srbija", ekskluzivnom zastupniku za izdavanje ovog novog objekta.

Poslovno-komercijalni kompleks "West End" je lociran u poslovnoj zoni Novog Beograda, u bloku 60, na Tošinom bunaru, pored poslovne zgrade Hellenic Petroluema, nadomak autoputa E70 i centralnih novobeogradskih bulevara i na samo petnaest minuta vožnje od aerodroma.

"West End" poslovni kompleks će se sastojati od dve nezavisne petospratne poslovne zgrade vrlo upečatljivog i autentičnog arhitekstonskog rešenja, ukupne bruto površine 12.500 m2, sa podzemnim parking prostorom površine 1.500 m2 i obezbeđenim otvorenim parkingom kapaciteta 88 mesta. Završetak gradnje prve faze objekta se očekuje početkom novembra, a celokupnog kompleksa u januaru 2010.

Zakupci, koji se odluče za proširenje ili premeštanje svog poslovanja u ovo moderno poslovno zdanje, će uživati u maksimalnoj fleksibilnosti prostorne organizacije, s obzirom da se svaki sprat može lako podeliti na zasebne celine u skladu sa zahtevima zakupaca i tipu njihovog poslovanja. Ono što razlikuje standarde ove poslovne zgrade jeste da se zakupcima u startu nudi prostor sa spuštenim plafonima i podignutim antistatičkim podom, što znatno ubrzava preuređenje prostora po daljim zahtevima zakupaca, stoji u saopštenju.

Kombinacijom neobičnog koloritnog dizajna i staklene fasade postignut je neobičan kontrast savremenog dizajna i korporativnog imidža modernog poslovnog centra. Tome svakako doprinosi i zaobljena linija frontalnog dela zgrade sa maloprodajnim prostorom u prizemlju, planiranim za uslužne delatnosti koje će svakodnevno poslovno okruženje zaposlenih učiniti prijatnijim.


Treba da se otvori sad u Januaru izvor e kapija


westend.jpg


Mislim da je ovo.
 
Jeste to je to.
Zgrada brzo napreduje u poslednje vreme, i polako se privodi kraju. Meni se bas svidja spoljasnji izgled, iako odudara od okoline. Malo je lokacija zavucena ali u nekoj perspektivi rusenjem IMT-a verovatno ce se i to promeniti..
 
Prolazim često pored ovog gradilišta.
Ti paneli u boji...baš isto ovako izgledaju i uživo :)


I to nije jedino gradilište, pored zgarišta FOB-a niče neki soliter i još jedna zgrada, baš pored one "saobraćajnice" o kojoj smo pričali na temi o Airport City-ju.
 
ne znam al meni je ova zgrada baš nekako fuj sa svim tim bojama, bolje da su se odlučili samo za jednu (npr žutu).. nego ovako, sve mi boje dobro stoje... Kao ona zgrada u Milutina Milankovića gde je ProCredit Banka, koja je u duginim bojama.
 
Prolazio sam pored nje nedavno i bio neprijatno iznenađen dizajnom. Podsetila me na nekakva "reprezentativna" zdanja koja sam viđao u Sofiji.
 
Pumpa, perionica i hellnic zgrada u neposrednoj blizini su sagradjene u istom tonu tako da ako nista drugo, sada cine jednu celinu.
Preko puta se isto gradi neki poslovni objekat, medjutim tu su radovi stali i nema naznake da ce biti zavrseni(a tabla o tome kako treba da izgleda naravno da ne postoji).
 
Treba neko na ovom forumu da pokrene takmicenje "Najruznija zgrada u Beogradu" i u tu novu temu da strpa 90% posto novogradnje.
 
Da, lepa na renderima, ruzna uzivo :(
 
Za taj deo grada sta ste i vise ocekivali?To ce se sve rusiti za jedno 30tak godina.
 
To kada sam rekao 30 god odnosi se na one delove grada koji su manje vazni.Sigurno nece srusiti stari deo grada radi zidanja nekog oblakodera.Sve gradjevine dalje od centra rusice se radi pravljenja veih i lepsih objekata u buducnosti.
 
zhaba":153f5338 je napisao(la):
Pa necemo ljudi valjda svakih 30 godina da rusimo ono sto smo izgradili???
Uostalom ima puno gorih objekata po gradu!
Osvrcuci se na istoriju Beograda bice porusena u sledecih 30 - 50 god. Pitanje je ko ce je rusiti i kojim povodom?! :(
Mada u slucaju ove zgrade...:D
 
Jso samo da stavi jedan video bim i vrte ovaj spot 24/7 :D

[video]http://www.youtube.com/watch?v=NIC6_nApwjc[/video]
 
Vrh