Šta je novo?

Wellport [Stambeni kompleks | 50.000m2]

Ja sam propustio ovaj render! Gledajući onaj soliter iz treće faze na prethodnim renderima stvarno je delovalo da nisu mogli gore da upropaste projekat, kad ne lezi vraže, tu je i 4 faza i ovaj monstrum od zgrade koji se nastavlja u ćirilično G.

Upropastiše sve, ceo blok. Kolosalni promašaj. Ko im daje dozvole za ove arhitektonsko-urbanističke pobačaje...
4d6d92e69b2c2f19806997825c12dc57.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
New Belgrade first condominium. Koja je svrha zatvorenog tipa ovog kompleksa kada je površina zajedničkih celina neznatna u odnosu na veličinu objekata na parceli?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705029#p705029:2lriv4bx je napisao(la):
frode » Tue Feb 04, 2020 6:14 pm[/url]":2lriv4bx]Ja sam propustio ovaj render! Gledajući onaj soliter iz treće faze na prethodnim renderima stvarno je delovalo da nisu mogli gore da upropaste projekat, kad ne lezi vraže, tu je i 4 faza i ovaj monstrum od zgrade koji se nastavlja u ćirilično G.

Upropastiše sve, ceo blok. Kolosalni promašaj. Ko im daje dozvole za ove arhitektonsko-urbanističke pobačaje...
4d6d92e69b2c2f19806997825c12dc57.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Pa videli su da moze u BgnaH2O pa sto ne bi mogli i ovde.. Ugledali su se na Verde koja je po gabaritima najsličnija dok ce u sledecoj fazi poprimiti i G notu..
 
Auuu pa ja tek sada videh ove T solitere? Koliko to spratova?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
22 renomirana sprata

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Jel ovo stvarno ili se neko zezao u fotosopu sa dodavanjem spratova. Mislim ovo je bas bas ruzno.
 
Neko se zezao u fotošopu, al odistinski. Postoje strukture u gradu i državi, Sekretarijatu zs urbanizam i Ministarstvu građevine koji misle da je ovo prihvatljivo.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Render ima gresku u osvetljenju, strana koja se vidi gleda na sever i treba da je u senci kao sto se vidi iza na AC. Neshvatljiva greska na prikazu ovakvog projekta.
 
To se namerno radi, klijenti ne vole da prikazuju severnu stranu u senci jer to teze prodaje stanove. Na renderima mora sve da bude onako kako nije u stvarnosti.
 
Koliko sam razumeo ovi renderi gore su zvanicni i pouzdani? Ovo je potvrdjeno i definitivno?
 
vladimir15":u0x1un5j je napisao(la):
Koliko sam razumeo ovi renderi gore su zvanicni i pouzdani? Ovo je potvrdjeno i definitivno?
Da li zaista mislis da je kod ovog invetitora nesto "definitivno" :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Sa njihovog su sajta, ali što kaže Nisko, kad je kod njih nešto definitivno?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Ovaj ceo blok oko Airport city-ja je slika nase "bogatije" stvarnosti... UZAS!

Zatvoreni kondominijumi (ljudi otudjeni - dece nigde) , objekat do objekta, ulica do ulice..... U njima i oko njih gomila uzurbanih japiji i "biznismeni" oba pola...

Dece nigde. Pravog parka neigde. Na daj boze da se napravi teren za fudbal ili kosarku.

Najvise sto deca mogu da ocekuju je park za decu uzrasta do 5-6 godina koji je ogradjen u prostoru od 10 x 10 metara.

Na zalos, i taj mali broj dece koji zivi u ovakvim kvartovima je osudjen na beton i samocu, jednog - dva druga.

Ovo nije sramota investitora, oni jure za profitom. Ovo je bruka gradskih vodja koji ne razmisljaju o ovim stvarima.
 
E, sad. Ako neko hoce da zivi u zgradi od 22 sprata u prenatrpanom bloku bez krstenog parka ili terena za basket, sta ima drzava tu da se mesa. Ono sto treba zakonom zabraniti su promene projekta kao sto ovde vidimo, jer je to klasicna prevara za ljude kojima to ne odgovara.
 
Ja bas mislim da ce kula podici atraktivnost celom projektu pa samim tim i cenu stanova za one koji vec zive tu.

5-full.jpg
 
Tako je, tim zgradicama od 6 spratova nije mesto na NBG nego u Mirijevu,Zarkovu inostalom predgradju.
 
Ima logike ali pod uslovom da ti kolosi nisu tako ušoreni
 
Nije mi samo jasno na koji nacin misle da u kompleks naguraju jos jednu. Ono na renderu sa sirom stranom prema T. Bunaru u praksi je nemoguce, jedino da je okrenu da bude dole u nastavku uskog parkinga na mestu ona dva drveta u cosku i to pod uslovom da je suze u odnosu na render. Po mogucstvu takodje da joj malo smanje spratnost u odnosu na ovu prvu.
 
Central Garden ima veliki park, Vozdove Kapije (na slici) takodje, a gde je taj park koji je reklamiran u okviru price o kondominijumu, u ovom kompleksu?
Ovo guranje zgrada bez ikakvog sadrzaja je lose
 

Prilozi

  • Screenshot_20200207-184816.jpg
    Screenshot_20200207-184816.jpg
    85,8 KB · Pregleda: 3.025
Не би људи куповали станове и плаћали их толико да се у наведеним блоковима не живи друкчије, односно - боље. Зграде су нове, савремене, и живети у њима је знатно удобније него у оним старијим. Изолација је боља, па је спољашња бука мања и трошкови грејања и хлађења нижи, станови су климатизовани, лифтови добри, улази заштићени тако да су безбедност и хигијена на много вишем нивоу, у приземљу имају продавнице, услужне радње, кафиће и друге потрепштине. Имају гараже тако да су лишени нервозе и тражења места за аутомобил, а у самом блоку има више места и мање саобраћајног нереда - бар за толико колико је гаража - кад су аутомобили под земљом.

Овај бум изградње и продаје баш таквих блокова и зграда, иако добрих појединачних станова има доста на тржишту, али у старим зградама (џаба сјајан стан на добром месту ако је зграда стара, инсталације лоше, лифт се квари, нема гаража, улаз незаштићен и прљав, кров прокишњава, а комшије социјалистичком судбином спојене без могућношћу избора), кренуо је с таквим за нас новим стандардом становања. Ништа луксузно, али - цивилизовано. Станари око вас су сличног материјалног статуса, неретко и образовног нивоа, предузимљивости, културних стандарда и стила живота.

Има деце у њима! Само, та деца кад су мала се не играју на улици, већ у играоницама - у Весту 65 има једна и пуна је увече. Преко дана су деца у јаслицама, вртићима, школи. Свака школа има салу за физичко и двориште с теренима, постоје бројни клубови и мноштво спортова - од традиционалних до егзотичних и ретких, теретане, базени и други начини бављења физичком активношћу. Деца се организовано баве спортом више него икада пре. Иду на фолклор, балет, плес, јахање, стреличарство, борилачке спортове ...

Затим, то су деца у просеку из вишег средњег сталежа који иде на зимовања - скијање - и лети на море - пливање, неретко између и у бање - термалне и планинске. Возе бицикле, ролере, бордове, клизаљке и свакојака друга савремена средства превоза и забаве.

Дакле, деца и омладина сигурно нису ништа мање активнији него пре, само су се врсте, начин и место бављења разним активностима променили.
 
Prednost života u Wellport-u - stanari oko vas su neretko sličnog obrazovnog nivoa, kulturnih standarda i stila života? Nažalost najmanje tačno u ovim stambenim kompleksima, ima svega i svačega različitog nivoa. Često bi baš komšiluk mogao biti razlog za izbegavanje takvih lokacija, ali to nije ozbiljan argument ni za ni protiv donošenja odluke u procesu kupovine stana u takvom i sličnim kompleksima
 
Vrh