Šta je novo?

Wellport [Stambeni kompleks | 50.000m2]

Lupen82":2a0ktajx je napisao(la):
Izdati lokacijski uslovi za II fazu. Surprise :). Spratnost 2Po+Pr+12.
Potvrđeni urbanistički projekat za I fazu ima ovu rečenicu:"Спратност предвиђеног стамбено-пословног комплекса „NVR“ и сваке од ФАЗА понаособ је 2По+Пр+8+Пс.". Pa piš živi...
Znači to je pored ove zgrade?
Ja sa prijateljem pričao i on me ubeđivao kao to je to...
Ja bio u fazonu:
Ma gde će da ostave ovoliko prostora na parceli to bre "mrtvo zelenilo" by S. Mali...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638885#p638885:j20iubdx je napisao(la):
Lupen82 » Ned Jul 14, 2019 1:29 am[/url]":j20iubdx]Izdati lokacijski uslovi za II fazu. Surprise :). Spratnost 2Po+Pr+12.
Potvrđeni urbanistički projekat za I fazu ima ovu rečenicu:"Спратност предвиђеног стамбено-пословног комплекса „NVR“ и сваке од ФАЗА понаособ је 2По+Пр+8+Пс.". Pa piš živi...
Za treću fazu još tri, pa četvrtu još tri ... i tako dobijamo fantastičnu kaskadnu strukturu.
 
Niste mi rekli: da li je moguce obići radove? Imali smo dosta modifikacija, najvise oko struje i manje pomeranje zidova... Voleo bih da se uverim da je sve u redu...uzivo.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
I ja sam imala izmene u stanu. Zvali su u petak da mogu ovih dana (samo da najavim) da proverim izvedeno stanje. Stan je u prizemlju pa su radovi odmakli. Ne znam gde se nalazi Vas stan. Ako je na visim spratovima onda mozda jos nije moguca poseta. Sto se spratnosti tice, zgrada je zaista previsoka - 2 sprata manje i bila bi savrseno. Sta ce biti kad se poveca spratnost sledecih faza, plasim se i da pomislim na sta ce to da lici.

Sent from my SM-N9208 using Tapatalk
 
Alex46":wpn3gawe je napisao(la):
I ja sam imala izmene u stanu. Zvali su u petak da mogu ovih dana (samo da najavim) da proverim izvedeno stanje. Stan je u prizemlju pa su radovi odmakli. Ne znam gde se nalazi Vas stan. Ako je na visim spratovima onda mozda jos nije moguca poseta. Sto se spratnosti tice, zgrada je zaista previsoka - 2 sprata manje i bila bi savrseno. Sta ce biti kad se poveca spratnost sledecih faza, plasim se i da pomislim na sta ce to da lici.

Sent from my SM-N9208 using Tapatalk
Najgore su prosli kupci na poslednjem uvucenom spratu koji su umesto pogleda na susedne komplekse i privatnost koju dobijaju na poslednjem spratu i koji su papreno platili, dobijaju komsiluk koji ce da im, ne njihovom voljom, gleda na terasu. Tako da od uzivanja sedenja u gacama na velikim terasam nema nista?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639068#p639068:26lvi0mw je napisao(la):
Alex46 » Ned Jul 14, 2019 8:51 pm[/url]":26lvi0mw]I ja sam imala izmene u stanu. Zvali su u petak da mogu ovih dana (samo da najavim) da proverim izvedeno stanje. Stan je u prizemlju pa su radovi odmakli. Ne znam gde se nalazi Vas stan. Ako je na visim spratovima onda mozda jos nije moguca poseta. Sto se spratnosti tice, zgrada je zaista previsoka - 2 sprata manje i bila bi savrseno. Sta ce biti kad se poveca spratnost sledecih faza, plasim se i da pomislim na sta ce to da lici.

Sent from my SM-N9208 using Tapatalk

I ja sam imao dosta izmena i modifikacija u stanu. Koliko sam razumeo Vas su samoinicijativno kontaktirali da možete da pogledate tok radova? Niste ih lično zvali?

Meni je stan u gornjoj polovini zgrade, pa pretpostavljam da možda još nisu stigli do tog nivoa za dodatne radove.
 
A izmene ste radili na osnovama sa vasim arh ili njihovim? I zanima me da li se to posebno doplacuje. Pozdrav i hvala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639175#p639175:iso8t7xl je napisao(la):
vladimir15 » Pon Jul 15, 2019 9:51 am[/url]":iso8t7xl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639068#p639068:iso8t7xl je napisao(la):
Alex46 » Ned Jul 14, 2019 8:51 pm[/url]":iso8t7xl]I ja sam imala izmene u stanu. Zvali su u petak da mogu ovih dana (samo da najavim) da proverim izvedeno stanje. Stan je u prizemlju pa su radovi odmakli. Ne znam gde se nalazi Vas stan. Ako je na visim spratovima onda mozda jos nije moguca poseta. Sto se spratnosti tice, zgrada je zaista previsoka - 2 sprata manje i bila bi savrseno. Sta ce biti kad se poveca spratnost sledecih faza, plasim se i da pomislim na sta ce to da lici.

Sent from my SM-N9208 using Tapatalk

I ja sam imao dosta izmena i modifikacija u stanu. Koliko sam razumeo Vas su samoinicijativno kontaktirali da možete da pogledate tok radova? Niste ih lično zvali?

Meni je stan u gornjoj polovini zgrade, pa pretpostavljam da možda još nisu stigli do tog nivoa za dodatne radove.

Mene su kontaktirali samoinicijativno. Ne znam da li je to pravilo za sve vlasnike koji su imali modifikacije u stanu. Situacija oko mog stana je malo specificna, stan je prilagodjen osobi sa invaliditetom i kao takav je imao neke posebne zahteve a i bilo je vec nekih nesporazuma i problema na pocetku, pa ne znam da li je to razlog da me zovu da proverim trenutno stanje. Usvakom slucaju, koliko vidim u gornjoj polovini zgrade su negde uradili kabliranje (ne znam da li su uradjeni pregradni zidovi) ali nije omalterisano tako da mislim da je svakako rano za gornje spratove bilo kakva inspekcija. Mozda je najbolje da ih zovnete i da insistirate da pogledate stan cim to bude moguce.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639176#p639176:bi4oeteq je napisao(la):
saskazivkovic » Pon Jul 15, 2019 9:58 am[/url]":bi4oeteq]A izmene ste radili na osnovama sa vasim arh ili njihovim? I zanima me da li se to posebno doplacuje. Pozdrav i hvala.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mi smo kupili stan (rezervisali) jos na samom pocetku dok su jos izvodili zemljane radove tako da je to bilo bas davno i u fazi kada nije bio problem uraditi izmene (cak je bilo prerano). Kako gradiliste odmice ako planirate neke izmene u stanu koji ste kupili, reagujte sto pre jer svaka promena u ovoj fazi u kojoj su predstavlja problem da se izvede sa njihove strane (rokovi, majstori, planiranje gradilista, dodatno razvlacenje struje, rusenje pregrada koje su vec izvedene, zidanje novih itd). Nove izmene ih usporavaju i ne znam koliko su otvoreni prema tome. Morate da ih zovete. Ja sam arhitekta tako da nisam placala nikog drugog za projektovanje. Sve izmene su morale da prodju njihovu kontrolu i kontrolu projektnog biroa i izvodjaca tako da smo se usaglasavali iz nekoliko puta. Ne znam da li se doplacuje posebno neka njihova usluga preprojektovanja. Mozda neko drugi ima iskustvo sa njihovim arhitektom. Ako planirate da kupite stan u drugoj fazi, reagujte cim dobiju neke osnove i imaju zvanican projekat.
 
Hvala, da, planiram u 2.fazi stan. U C. Garden sam kasno radila izmene sa svojim arh i placala izvodjenje izmena, sada cu to na vreme, cim stignu osnove. Znaci niste placali neke dodatne troskove oko kabliranja, razvlacenja rasvete? Ja bih i bide uvela.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639187#p639187:1e9nyfau je napisao(la):
saskazivkovic » Pon Jul 15, 2019 10:34 am[/url]":1e9nyfau]Hvala, da, planiram u 2.fazi stan. U C. Garden sam kasno radila izmene sa svojim arh i placala izvodjenje izmena, sada cu to na vreme, cim stignu osnove. Znaci niste placali neke dodatne troskove oko kabliranja, razvlacenja rasvete? Ja bih i bide uvela.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sve zavisi od slucaja do slucaja. Ako imate izmene koje u velikoj meri menjaju njihov projekat u smislu dodatnih pregradnih zidova, vrata, dodatne elektroinstalacije, gipsanih pozicija koji nisu predvidjeni osnovnim projektom kao i dodavanje sanitarija i neke druge opreme, to ce sigurno da Vas kosta. Oni urade proracun o dodatnim radovima i opremi, oduzmu ono sto ne zelite da ugradite iz njihovog projekta i dobijete neku cenu koju trebate da doplatite. Sto se kabliranja tice, najbolje je da imate projekat struje pre betoniranja kako bi se izvukli buziri -creva u betonskoj konstrukciji tako da posle nema stemovanja (sto je dodatni rad i sigurno se naplacuje). Moj savet je da pratite situaciju i kada budu imali zvanicne osnove angazujete odmah arhitektu koji ce Vam napraviti projekat u saradnji sa njima i na pocetku rascistite koje radove i opremu placate a koje ne.
 
Svaka dodatna uticnica, dodatni kabl za led ili drugu rasvetu itd ce vas kostati. Mi smo u cetvorosobnom stanu onaj mali wc pretvorili u perionicu.
Dakle, ne ugradjuje se toalet, geberit, umivaonik, vec se instalira samo dovod i odvod vode za masinu.

Takodje, dodali smo dosta uticnica u stanu, jednu na terasi, u svakoj sobi dodatni izvod za LED plafonsku rasvetu, pomerili dva zida za 10cm i malo povecali kuhinju na racun hodnika. Sve to nas je izaslo oko 510 EUR doplate..

Ne zaboravite da su realni troskovi mnogo veci, s obzirom da ne ugradjuju sve elemente u wc koje sam naveo, a cija je vrednost oduzeta i opet je ostalo oko 510 eur doplate... I da, naplacuju 100 EUR "pracenje realizacije" ili tako neki bullshit njihovog arhitekte, bez obzira sto smo mi sami sve u autocadu sa arhitektom menjali na njihovim zvanicnim fajlovima.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nama su u CG uvodjenje wc tuša debelo naplatili, zato pitam. Hvalaaa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel ovo "menjanje rasporeda" redovna pojava sad (kao ponuđena usluga) ili je ekces?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639342#p639342:3bp0exsp je napisao(la):
SerbPacker » Pon Jul 15, 2019 6:51 pm[/url]":3bp0exsp]Jel ovo "menjanje rasporeda" redovna pojava sad (kao ponuđena usluga) ili je ekces?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Ako sam dobro razumela pitanje, odgovoricu ovako: menjanje rasporeda nije ponudjena standardna usluga sa njhove strane. Svaka izmena u izvodjenju projekta investitoru zadaje glavobolje i najradije ih ne bi radio. Opet, moraju da budu i fleksibilni i da u nekoj meri izadju u susret kupcima. Ako ste nasli stan koji Vam u popunosti odgovara i nemate neke posebne zahteve u prostoru, nema potreba da menjate nista. Ako niste nasli prostor koji Vam u potpunosti odgovara u smislu, funkcionalne organizacije ili opreme onda se dogovarate sa investitorom da stan koji zelite da kupite prilagodite svojim potrebama. Nekad su zeljene izmene od strane kupca nemoguce (pomeranje konstruktivnih elemenata npr.) i a nekad su izvodljive. U konkretnom slucaju Wellporta, nemam podatak koliko ljudi je zelelo izmenu u stanu a koliko kupaca nije nista menjalo tako da ne znam sta je pravilo a sta izuzetak.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639176#p639176:1md1xo95 je napisao(la):
saskazivkovic » Pon Jul 15, 2019 9:58 am[/url]":1md1xo95]A izmene ste radili na osnovama sa vasim arh ili njihovim? I zanima me da li se to posebno doplacuje. Pozdrav i hvala.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Već je neko odgovorio na ovo pitanje, ali napisaću i svoje iskustvo. Dakle, sa ličnim arhitektom sam pregovarao sa njihovim arhitektom. Bio je zakazan jedan sastanak na kojem su otvorena pojedina pitanja i diskutovano je ono što je moguće, a šta nije izvodljivo. Nakon toga postoji elektronska diskusija i uspostavljanje nekog balansiranog rešenja. Sve se dodatna plaća, svaka i najmanja pojedinačna stavka. U mom slučaju bilo je uvođenje podnog grejanja, kompletno spustanje plafona kroz ceo stan, dodatne utičnice, dodatno kabliranje, itd.. Čak i promena pozicije unutrašnje klima jedinice u spavaćoj sobi se tretira kao dodatan rad, jer je promenjena njena inicijalna pozicija prema izvođačkom projektu.

Ne bih se složio da dodatni radovi investitoru daju glavobolju. Mislim da dobro naplaćuju sve zahteve van kataloški definisanog stana, i njima je u interesu da imaju dodatne prihode po klijentu/kupcu. Ja sam kupio stan koji mi odgovara po strukturi, ali mi se nije svidela pozicija elemanata u kuhinji, tako da je urađena kompletna dekompozcija kuhinje, na to su bili vrlo fleksibili i spremni za svaki dogovor.

Na zahteve koji njima zadaju glavobolju, na to imaju barijeru i prosto ne pregovaraju za te stavke. Vrlo jednostavno.

Takođe bih zamolio nekoga ko je imao dodatne zahteve za Smart Home System da podeli svoja iskustva. Imao sam zahtev za ugradnju senzora u kupatilu koji će detektovati potencijalnu havariju i automatski zatvoriti glavni dotok vode kroz cevi u stanu, ali za ovo sam naleteo na zid kod njih. Navodno je suviše komplikovano za instalaciju. Ako je neko imao približno sličan zahtev i ideju, a da je uspeo da pregovara na ovu temu, molim Vas neka podeli..
 
Dragocene su ove razmene iskustava. Hvala Vam. Ja sam svasta nesto radila, ali po preuzimanju stana, jer smo ga i kasno kupili, kad je vec skoro sve bilo gotovo, pa smo dodatna stemovanja, plafone, pomeranja klime i radijatora platili tim istim majtorima da rade van njihovog r. vremena. Šta ću, kad sam kasno ušla.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako su dobili toliko povecanje spratnosti za 2.fazu? Koliko se secam bilo je price da ce sve zgrade imati istu visinu kada je pocela prodaja 1.faze prosle godine.
 
Da li neko zna kad počinje prodaja 2.faze? Trebalo je u julu..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koje su cene kvadrata za drugu fazu?
Hoće biti treće?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
SerbPacker":3cydw7h0 je napisao(la):
Koje su cene kvadrata za drugu fazu?
Hoće biti treće?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Trebalo bi da budu 3 faze. S obzirom kako povecavaju spratnost, ocekujemo jos jednu stepenastu zgradu ko u blokovima 63. Svaka faza + 5 sprarova u odnosu na predhodnu. Divota...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Totalno su promenili projekat. Zgrade ne idu vise u P. Sada dve zgrade idu u g i nasuprot njih jos dve isto u g. Cena u drugoj fazi od 2800. Cak mi lepse izgleda nego inicijalno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nisko":1nvf0k58 je napisao(la):
Totalno su promenili projekat. Zgrade ne idu vise u P. Sada dve zgrade idu u g i nasuprot njih jos dve isto u g. Cena u drugoj fazi od 2800. Cak mi lepse izgleda nego inicijalno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
I to tako može? Pod P misliš na ćirilično?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=647038#p647038:2bojcdh1 je napisao(la):
Nisko » Pet Avg 09, 2019 5:54 pm[/url]":2bojcdh1]Totalno su promenili projekat. Zgrade ne idu vise u P. Sada dve zgrade idu u g i nasuprot njih jos dve isto u g. Cena u drugoj fazi od 2800. Cak mi lepse izgleda nego inicijalno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Gde moze da se vidi to tacno? Preptostavljam informacije iz prodajnog salona?

Nisam siguran da sam razumeo kako tacno sada idu zgrade, lakse bi bilo videti na skici :)
 
Vrh