Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 109 31,4%
  • Ne

    Glasovi: 211 60,8%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 7,8%

  • Ukupno glasača
    347
Без залажења у контекст помињања, оно што су чињенице и школско градиво јесте да (по Константину Порфирогениту) Срби овде, што се тиче приобаља, формирају кнежевине: Паганију, Захумље, Травунију и Дукљу, односно да се њихов етнички простор налази између ушћа реке Цетине и Бојане.
Дубровник, ромејско - да кажемо словенски се налази у сред тог простора.

Pogledajte prilog 208514

Шта се са њим и под којим утицајима догађало у вековима који су уследили, то је друго питање.
Главно питање и јесте то шта је било у наредним вековима. То што није био у саставу српске државе не мења чињеницу о саставу становништва.
 
Било је доста летова њихових Иљушина. Камо среће да су стигла три наручена Ми-17В5 па макар у цивилној варијанти без наоружања и оклопа, па и у цивилним бојама.
 
Буквално све што се види у овом видеу сем униформи и кухиње у војничком ресторану је из доба ЈНА! Никакав НАТО стандард, уопште се инфраструктурно не разликује касарна од наших, чак бих се усудио да кажем да су многе наше касарне у бољем стању од ове њихове "војарне". Заиста сам изненађен да Хрвати нису као НАТО чланица и чланциа ЕУ која уводи обавезни војни рок за пола године до сада успели да тих пар активних касарни и војних објеката доведу у ред...дакле Усташе опет само јаке на речима...
 
Jbt...koja blesava opsesija Hrvatima. Ovo verbalno nacionalisticko orgijanje se uci u toj vasoj generalskoj skoli kao predmet? I to u temi o vojsci Srbije, pa jos od Generala ciji recnik smrdi na neke komplekse
Kao general treba da das primer i u ponasanju i dostojanstvu, a ne da se izrazavas kao navijac na tribini. Takodje ti i ta tvoja ekipa bi trebalo da sredite svoje dvoriste prvo pre gledanja u tudje. Do juce vas je postrojavao vulin, pre njega slina a sada vas postrojava keramicar.
 
Opet su ljubitelji video igrica počeli o ratu u Ukrajini. Sve mi teže da preskačem te postove, zar nije rečeno da se ne piše o tome ?

Ljudi tamo gube glave (i noge, ruke, zdravu pamet, kuće, imanja, fabrike gde su radili) a digitalni ratnici se prepucavaju iz svojih fotelja.
+100
Dokle će više hepi stručnjaci ovde da izjavljuju nešto što se dešava hiljade kilometra daleko
 
Генерал је поставио видео у коме се могу видети услови у касарни једне суседне земље, а на основу чињенице да се и код нас прича о војном року.
Тренутно се у Хрватској више прича о детаљима служења, тако да је и то чини део приближне слике о служењу код нас.

Још једном, суздржи се од оцењивања нечијег менталног здравља и преписивања терапије.
 
Генерал је поставио видео у коме се могу видети услови у касарни једне суседне земље, а на основу чињенице да се и код нас прича о војном року.
Тренутно се у Хрватској више прича о детаљима служења, тако да је и то чини део приближне слике о служењу код нас.

Још једном, суздржи се од оцењивања нечијег менталног здравља и преписивања терапије.
Не вреди објашњавати, да је погледао видео и прочитао моју поруку видео би о чему се ради а у нашим пропагандним спотовима министарства одбране се не позивамо никада на "домовински рат" , то јест етничко чишћење голоруког народа као комшије пошто за разлику од њих имамо часну историју и зато ћу их увек ословљавати са Усташе пошто се данас гаји тај фашистички култ у Хрватској војсци и сви амблеми подсећају на НДХ. Елем, када се погледа видео онда се виде стари кревети и душеци и плави метални ормарићи у спаваонама, те намештај и објекти, као и маневарске површине и писта из доба ЈНА. То ме заиста чуди када противници служења војног рока на овом форуму увек истичу НАТО стандарде. Буквално сам очекивао много боље услове за живот и рад код сусједа. И наравно да је то добро видети и упоредити са нашим стањем пошто смо негде имали сличну основу из ЈНА а наши објекти пострадали у НАТО агресији, дакле Хрватска би требало да има пре уласка у НАТО боље очувану војну инфраструктуру од нас а након 15 година чланства у НАТО је требала да примени стандарде који су ваљда виши него код нас заосталих, нецивилизованих и војно неутралних држава. Изгледа да је цео буџет протеклих година отишао на набавке технике а не на улагања у инфраструктуру.
 
Не вреди објашњавати, да је погледао видео и прочитао моју поруку видео би о чему се ради а у нашим пропагандним спотовима министарства одбране се не позивамо никада на "домовински рат" , то јест етничко чишћење голоруког народа као комшије пошто за разлику од њих имамо часну историју и зато ћу их увек ословљавати са Усташе пошто се данас гаји тај фашистички култ у Хрватској војсци и сви амблеми подсећају на НДХ. Елем, када се погледа видео онда се виде стари кревети и душеци и плави метални ормарићи у спаваонама, те намештај и објекти, као и маневарске површине и писта из доба ЈНА. То ме заиста чуди када противници служења војног рока на овом форуму увек истичу НАТО стандарде. Буквално сам очекивао много боље услове за живот и рад код сусједа. И наравно да је то добро видети и упоредити са нашим стањем пошто смо негде имали сличну основу из ЈНА а наши објекти пострадали у НАТО агресији, дакле Хрватска би требало да има пре уласка у НАТО боље очувану војну инфраструктуру од нас а након 15 година чланства у НАТО је требала да примени стандарде који су ваљда виши него код нас заосталих, нецивилизованих и војно неутралних држава. Изгледа да је цео буџет протеклих година отишао на набавке технике а не на улагања у инфраструктуру.
Слажем се апсолутно да је Загребачка пропаганда ужасна.
Што се тиче мишљења чланова форума о НАТО-у, не бих рекао да су одушевљени НАТО пактом, многи су за професионалну војску, има наравно и екстремних ставова...

Од свих улагања у војску, касарне би требале бити један од приоритета, ипак је то место где војник проводи време и које му је дом док је на служби, а од амбијента и услова зависи и мишљење регрута...
 
Vrh