Stadardni šah-mat glasiarapski investitor":2k35v822 je napisao(la):......U svakom slucaju znate li kome se obratiti u ovom slucaju?...
Smrad koji se širi beogradskim naseljem: Uzrok neprijatnog mirisa je sve iznenadio
Fekalije koje se izlivaju već najmanje tri godine potpuno su potopile šumu kod naselja Kotež i nesnosan smrad se širi ovim delom opštine Palilula.
Samo jedan nasip deli jezera puna fekalija od naselja u Kotežu. Kanalizacija koja se izliva već tri godine potopila je više od deset hektara šume.
Kako nam je rekao stanovnik naselja Kotež Predrag Dučić, situacija je najgora tokom noći, kada se neprijatan miris širi i postaje neizdržljivo.
“Leva obala Dunava, koja ima oko 100.000 ljudi, oni ni ne znaju za ovaj problem, jer oni samo osete smrad, ali ne znaju zbog čega se to događa“, rekao je Dučić za Bulevar B92.
U više navrata stanovnici su opštini Palilula slali dopise, ali nisu dobili odgovor. U Beogradskom vodovodu i kanalizaciji kažu da će ovaj problem rešiti, tek kad počne kompletna rekonstrukcija na levoj obali Dunava.
Kvarovi na cevima čiji se sadržaj kasnije izliva u prirodu doveo je do toga da su gotovo svi napustili ovaj deo, ali tu nije kraj.
O čemu se radi, pogledajte u prilogu.
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1716134Синиша Мали: Свака кућа у Београду ће имати прикључак на водоводну и канализациону мрежу
Градоначелник Београда Синиша Мали изјавио је данас да ће у наредних осам година свака кућа у престоници имати прикључак на водоводну и канализациону мрежу. Он је, гостујући на телевизији Пинк, истакао да је Град Београд за реализацију тог пројекта спреман да издвоји између 600 и 800 милиона евра, као и да ће следеће недеље на седници Градског већа бити усвојен стратешки план развоја система водоснабдевања и канализационе мреже.
Он је рекао да је велики проблем за много породица у Београду, посебно ако је реч о приградским насељима, што још увек немају канaлизацију, воду из градског водовода или аслфалтиран пут испред куће.
–Потпуно је неприхватљиво да у 21. веку немате основне услове за живот. Управо из тог разлога је нова градска власт вредно радила на изради пројекта који подразумева завретак водоводне и канализационе мреже у свим деловима града, у року од осам година. Ово је први пут да систематски прилазимо овом проблему, који има трећина Београђана – истакао је градоначелник, подсетивши да су радови на увођењу канализације већ почели у земунском насељу Алтина.
Мали је најавио да ће се тај план наћи у понедељак на Градском већу, а потом и на Скупштини града до краја месеца, после чега ће грађани Београда тачно знати када ће бити прикључени на градски водовод и канализацију. Такође је најавио да ће ове године бити асфалтирано више од 100 килиометара пута, од којих поједине улице у приградским насељима никада нису ни имале асфалт, подсетивши да је ранији годишњи просек био од 50 до 70 километара.
Он је подсетио да је јуче положен камен темељац за здравствену станицу у Јајинцима, да се наредне године очекује изградања Дома здравља на Лабудовом брду и амбуланте у Малом Мокром Лугу, где ће бити урађена и реконструкција основне школе. Такође је најавио и реконструкцију Каленић пијаце и Трга Славија, а све са циљем да се сви делови града развијају једнако.
Мали је истакао и да се „Београд на води” изводи према утврђеној динамици, а да ће у наредна два месеца кренути изградња „W” хотела и велике куле „Београд”. Nа пролеће се, према његовим речима, очекује почетак радова изнад земље на тим објектима, што ће бити потврда да пројекат иде по плану.
– Градска власт је посвећена реализацији капиталних пројеката, међу којима је и пројекат „Београд на води", а који значе развој главног града и бољи живот грађана. Ту спада и завршетак фабрике за прераду пијаће воде „Макиш 2”, такође и завршетак трафостанице „Београд 20”, који обезбеђује воду и струју за Београђане у наредним деценијама. Такође, убрзано се ради на реализацији пројекта депоније „Винча”, вредног 250 милиона евра, у оквиру кога је предвиђено да се од запуштене и потенцијалне опасне депоније направи постројење за прераду отпада и производњу топлотне и електричне енергије – најавио је Мали.
Градоначелник је закључио да ће, од 1. јануара, Београђане возити једнобојни аутобуси који ће имати климу и бројаче путника, а план је да у следећој години бар 40-50 нових аутобуса буде на улицама града, као и први електрични аутобуси.
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1716179Синиша Мали: Завршавамо највећи објекат комуналне инфраструктуре у Србији
Градоначелник Београда Синиша Мали обишао је данас градилиште колектора „Земун поље – Дунав”, који ће од пролећа идуће године у потпуности решити проблем одвођења кишне канализације за насеља Земун поље, Батајница, Алтина и околна места. Укупна вредност радова којe финансира Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу Београда износи 40 милиона евра.
Синиша Мали је истакао да je ово најзначајнији објекат комуналне инфраструктуре који се у овом тренутку гради не само у Београду, већ у целој Србији.
– Овај кишни колектор је веома важан зато што ће овом делу Београда омогућити да у потпуности реши проблем кишне канализације. Вредност пројекта је око 40 милиона евра, а подсетићу да је започет још 2008. године и из разних разлога био обустављан током неколико година. Ми смо га поново покренули и сада смо коначно изашли у корито Дунава и тренутно је завршено 97 до 98 одсто радова, а остатак ће бити готов на пролеће следеће године, када ће цела кишна канализација из Батајнице, Земун поља, Алтине и других насеља долазити овде. То ће нам истовремено омогућити и да се бавимо примарном и секундарном мрежом коју градимо у овом делу Београда. Овај пројекат је потпуно у складу са планом који имамо да у следећих десет година потпуно завршимо канализациону и водоводну мрежу на територији Београда и ми ћемо тај план данас усвојити на Градском већу. Као што смо и обећали, свака кућа, свако домаћинство, свака фабрика на територији града имаће прикључак на воду и канализацију и то је нешто за шта ће Град Београд у наредних десет година издвојити 600 милиона евра – рекао је Синиша Мали.
Градоначелник је нагласио да је овај пројекат један од капиталних по значају за Град Београд и подсетио да сви досадашњи пројекти имају за циљ да побољшају квалитет живота Београђана и створе боље услове за инвеститоре.
– Пројекти попут овога су и фабрика пијаће воде „Макиш два”, трафостаница „Београд 2020” и такви капитални пројекти мењају град и дају нам могућност да га даље развијамо. Тако ћемо нашим суграђанима обезбедити квалитет живота који заслужују, а подсетићу да ће изградња кишног колектора омогућити и потпуно нормалне услове за рад у овој привредној зони, што се очекује деценијама уназад. Ако желимо да привучемо инвеститоре, ако желимо да им дамо могућност да раде и запосле наше грађане, онда морамо да им дамо могућност да имају прикључак на воду, канализацију, чиме целом граду дајемо карактер светске и европске метрополе – истакао је Синиша Мали.
Пројекат „Земун поље – Дунав”, са укупном дужином од 3.600 метара, гради се уз помоћ грађевинске „кртице” пречника 3,8 метара, а у радовима учествује више од 200 радника различитих профила. По уклањању грађевинске „кртице” уследиће постављање изолације и занатски радови, а рок за завршетак радова је 30. април.
Обиласку је присуствовао Бранислав Поповић, директор Дирекције за грађевинско земљиште и изградњу, председник општине Дејан Матић и представници извођача радова, предузећа „Колубара – Мионица”.
У праву си, само је лупио реда ради. А на све то треба додати и водовод који мора да се доведе до ових насеља и да се реконструише јер у Зк нпр. цеви пуцају сваких месец дана.laki72":10rsde1b je napisao(la):@Somi303
A mislis da se Mali potrudio da sazna takvu informaciju?
E moj...