Šta je novo?

Vodovod i kanalizacija - BVK

Где си, Нурко, човече? Фале нам твоје фотке. На њима је Београд много лепши него што га обично доживљавамо.
 
Четвртак, 12. јул 2012.
Изабрана идејна решења за изглед будућих градских чесама
На јавном конкурсу града Београда, Секретаријата за комуналне и стамбене послове и ЈКП „Београдски водовод и канализација”.......

Koliko NOVIH komada gradskih cesama je ovog leta tj. 2013 godine , postavljeno u Beogradu ?

Jel primetio iko i jednu novu javnu cesmu u letu 2013 ?

Ja nisam video ni jednu novu u letu 2013
istina postavili su nekoliko u 2012 g. samo zamazali oci javnosti kako bi mogli po centru grada
da opet postavljaju svoje cisterne kao da je ratno stanje
bolesno da bolesnije ne moze biti - a doktora ni leka nema. . . :(
 
Postavili su nas bb jedu iza skole Josif Pancic mislim da ima jos novih ali nedovlno
 
@Гага

Поставили су једну у насељу баново брдо иза школе јосиф панчић. Мислим да има још нових али недовољно.
 
Dve u Grockoj jedna na B.brdu . . . tri komada
rezultat vredan nekog zaseoka
ako neko zna za jos koju novu , mozda zavrednuju i za neku manju palanku. . .
 
dsc02715.jpg
 
Jeli im palo na pamet da kazne majmuna za nemar i da mu zatvore gradiliste
 
utvrđivanje činjenica je u toku i dok se ne utvrde činjenice nije poželjno nikog prozivati


kaže ova gospođa čije ime studio đ nije naveo.
 
MilisaV":17358yxr je napisao(la):
utvrđivanje činjenica je u toku i dok se ne utvrde činjenice nije poželjno nikog prozivati


kaže ova gospođa čije ime studio đ nije naveo.


Jelena Filipović, pomoćnik Sekretara... ;)
 
šteta što se kazna automatski nenapiše investitoru, nego bkv mora da ga tuži za nadoknadu štete.
 
Започета изградња цевовода Заклопача - Гроцка
5483e331a9bace540b3a2478fc014e25_XL.jpg


Као сто је и обећао директор Славољуб Стевановић на састанку са грађанима Заклопаче пре пола године у кабинету председника општине Зорана Маркова, ЈП ''Водовод и канализација'' Гроцка започела је изградњу цевовода у дужини од 2 километра дуж старог Заклопчанског пута.Овом изградњом цевовода би се заклопачански водоводни систем повезао са грочанским.

Ово је повтрда да наше предузеће има озбиљне намере да реши проблем Заклопаче са водоснабдевањем, али сада је све у рукама грађана тог места који и даље дугују око 5 милиона динара за потрошену воду.

Да подсетимо, у тада обављеном разговору директора Стевановића и председника Маркова са једне и грађана Заклопаче са друге стране договорено је да ће они изврсити притисак на потрошаче да измире своја дуговања, а Водовод би им заузврат изградио цевовод и уложио новац за изградњу бунара у Гроцкој за потребе водоснабдевања Заклопаче. У сваком случају, кренуло се са радовима и надамо се да ће се ово завршити у општем интересу свих.
- See more at: http://vodovodgrocka.org.rs/index.php/v ... By2Gx.dpuf
http://vodovodgrocka.org.rs/index.php/vesti/74-zapoceta-izgradnja-cevovoda-zaklopaca-grocka
Пријатно сам изненађен :gobb:
 
A da magarcu zatvore gradiliste i uopste mi nije jasno kao je dobio dozvolu tu je trebao da se prosiri trotoar
 
Овај бунар обезбеђује додатних 40 литара воде дневно по човеку. Ако је то довољно, несташица није ни била озбиљна. Шалу на страну, потрошња није увек иста, ако постоји резервоар у периодима мање потрошње може да се створи акумулација. Чини ми се да има дозирање хлора на линији, што значи да те количине улазе у неки систем, што опет значи да постоји контрола исправности :)
Међутим, не постоји зона заштите, ограђен простор, не делује ми ни да има неки ПЛЦ, контролни панел... изгледа само он - офф пумпе. Горе на плочи бунара се назире вентилација, тачније отвор затворен вероватно металним поклопцем и не назире се начин отварања. Ја се само надам да је обезбеђен некако од упада одозго. Простор за хемикалије затворен је дрвеним вратима, а пракса је у оваквом виду производње да нема органских материјала. Није све баш обложено иноксом а и помињана ( мастер крафт ) врата су од пар хиљада динара... Знам да се поклону у зубе не гледа, али се и са стварима које уносимо у организам не игра. Такође је увек битан овај критички дух 8) али ако сама бушотина из неког разлога није баш тешка/скупа, не схватам како је ово коштало 45 000 евра, у ствари схватам :(

Доста сам закерао, али ако са ценом једног солариса могу да реше проблем пијаће воде у великом броју насеља а то не чине. Јасна је количина бриге за становништво...
Овде је цена среће за преко 8 000 људи била 45 000 евра, па зар је то требало толико жарко чекати. Нека нас је стид као друштва што немамо разумевање за основне потребе оних који их немају.
 
Фабрика воде „Макиш 2” почеће са пробним радом 1. септембра

Председник и члан Привременог органа града Београда Синиша Мали и Никола Никодијевић и секретар овог тела Горан Весић обишли су данас ново постројење за прераду воде „Макиш 2”. Постројење се гради како би били дугорочно решени проблеми водоснабдевања Београда и околине. Радове изводе „Тахал” из Израела и „Приморје” из Словеније.

Синиша Мали је истакао да за овакве пројекте вреди издвајати средства.

– „Макиш 2” је изузетно важна инвестиција за будућност града Београда, јер се овом фабриком за пречишћавање воде решава снабдевање Београда пијаћом водом за следећих 20 година. Када је преузео управљање Београдом, Привремени орган се нашао у врло незахвалној ситуацији: добили смо писмо од извођача радова из Израела да жели да раскине уговор због тога што град није измирио обавезе према њему. Са њима сам се састао прошле недеље и договорили смо се о начину на који ћемо измирити обавезе, како би радови у што краћем року били настављени и како би до 1. септембра ово постројење било спремно за пробни рад – рекао је Мали.

Он је нагласио да за завршетак радова у овом тренутку недостаје 5,3 милиона евра.

– Половину тих средстава смо обезбедили, а радимо на томе да обезбедимо преосталу половину. Чудно је што се са овом инвестицијом започело без обезбеђених финансија, што је изгледа било стандардно понашање у претходном периоду. Средства ћемо обезбедити уштедама на неким другим стварима, без додатног задуживања. План је да „Макиш 2” буде спреман за прераду воде до краја године, чиме се стварају услови да започне неопходна реконструкција постројења „Макиш 1” – истакао је Мали.

Никола Никодијевић нагласио је да је вода коју Београђани користе изузетног квалитета.

– Мало престоница и великих градова Европе могу да се подиче квалитетом пијаће воде какву има Београд. Завршетком „Макиша 2” и реконструкцијом „Макиша 1”, која ће трајати око годину и по дана, имаћемо обезбеђено снабдевање Београда квалитетном пијаћом водом у наредних неколико деценија – рекао је Никодијевић.

Он је подсетио да је ова изузетно значајна инвестиција, започета још 2003. године, у једном тренутку била угрожена.

– Запретила је опасност да инвеститори одустану од даљег извођења радова, али Привремени орган није дозволио да до тога дође, као што неће зауставити ниједну важну и капиталну инвестицију која се тиче живота грађана. Успели смо да озбедимо део средстава од сопствених прихода „Београдског водовода”, док ће се део финансирати из буџета града Београда – истакао је Никодијевић.

В.д. директора ЈКП „Београдски водовод и канализација” Светозар Веселиновић рекао је да je овај пројекат битан и за висок квалитет и за довољну количину воде.

– Два кубна метара воде у секунди, колико ће производити „Макиш 2”, дају нам сигурност за цео Београд, од јужног система, преко Крњаче, до Новог Београда. Добро је и што се вода више не расипа, а грађани се и у летњим месецима односе одговорније према њеној потрошњи – рекао је Веселиновић.

Повезивањем пoстрojeњa зa прeчишћaвaњe вoдe „Maкиш 2” и „Maкиш 1”, чији су капацитeти по два кубна метра, и филтeрскoг пoстрojeњa „Jeзeрo” кaпaцитeтa један кубни метар, укупни капацитет „Београдског водовода” биће пет кубних метара воде у секунди. Читав процес прераде воде технолошки је унапређен УВ дeзинфeкциjом сa УВ рeaктoримa, дoзирaњeм угљeн-диoксидa (пoбoљшaњeм прoцeсa бистрeњa) и пoбoљшaњeм пojeдиних дeлoвa прoцeсa прeрaдe вoдe.

Завршетком фабрике воде „Макиш 2” производни капацитет београдског водоводног система биће повећан за 20 одсто, а њеним пуштањем у погон омогућава се почетна фаза реконструкције погона „Макиш 1”, који непрестано ради од 1987. године.

1582835_Makis_2_2_s.jpg

tan2014-1-211215483436.jpg

tan2014-1-2112161012813.jpg

1582824_Makis_2_1_s.jpg

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1582658
 
direktor":1v4vt97e je napisao(la):
Фабрика воде „Макиш 2” почеће са пробним радом 1. септембра

Председник и члан Привременог органа града Београда Синиша Мали и Никола Никодијевић и секретар овог тела Горан Весић обишли су данас ново постројење за прераду воде „Макиш 2”. Постројење се гради како би били дугорочно решени проблеми водоснабдевања Београда и околине. Радове изводе „Тахал” из Израела и „Приморје” из Словеније.

– „Макиш 2” је изузетно важна инвестиција за будућност града Београда, јер се овом фабриком за пречишћавање воде решава снабдевање Београда пијаћом водом за следећих 20 година.


Никола Никодијевић нагласио је да је вода коју Београђани користе изузетног квалитета.

Мало престоница и великих градова Европе могу да се подиче квалитетом пијаће воде какву има Београд.

– Два кубна метара воде у секунди, колико ће производити „Макиш 2”, дају нам сигурност за цео Београд, од јужног система, преко Крњаче, до Новог Београда. Добро је и што се вода више не расипа, а грађани се и у летњим месецима односе одговорније према њеној потрошњи – рекао је Веселиновић.
Идем да плачем. :bash:
 
Шта те чуди, ниједна градска власт до сада није самтрала Гроцку делом Београда па ни привремено веће. Ми се не рачунамо. Ми смо небитни. Код нас се дође на ротиљ, за толико ће воде бити ...
 
Vrh