Šta je novo?

Veliko ratno ostrvo - Lido Zemun

Dzigi Bau wrote:
Поредиш бабе и жабе, Аду Циганлију и Велико ратно острво, то је једноставно неупоредиво.
😂
Naravno oba nastala recnim nanosom sa vegetaciijom u urbanom Bgdu su neuporedivi

Ada dostupna svima, VRO dostupno samo bogatijiima koj imajju čamce po skupim marinama.

Zion Williamsona wrote:
,,... ne bi me cudilo da nikne i Mozzart mozda cak i hotel... ,,

Pa gde je taj hotel na adi Ciganliiji do sada ?


Na ovoj temi samo još fali iznet argument
- Ne damo Slobu -

😂😂😂
 
Poslednja izmena:
Шта сад као скупо је дати локалним чамџијама пар стотина динара?
 
Dzigi Bau wrote:
Поредиш бабе и жабе, Аду Циганлију и Велико ратно острво, то је једноставно неупоредиво.
😂
Naravno oba nastala recnim nanosom sa vegetaciijom u urbanom Bgdu su neuporedivi

Ada dostupna svima, VRO dostupno samo bogatijiima koj imajju čamce po skupim marinama.

Zion Williamsona wrote:
,,... ne bi me cudilo da nikne i Mozzart mozda cak i hotel... ,,

Pa gde je taj hotel na adi Ciganliiji do sada ?


Na ovoj temi samo još fali iznet argument
- Ne damo Slobu -

😂😂😂
Kao da nisi procitao moj post. Rekao sam da zele da premeste most tamo da bi napravili novu Adu. Znaci da imaju trajni most koji ljudi mogu da prelaze non stop i tu mogu da naprave kafice i fast fudove
 
Dzigi Bau wrote:
Поредиш бабе и жабе, Аду Циганлију и Велико ратно острво, то је једноставно неупоредиво.
😂
Naravno oba nastala recnim nanosom sa vegetaciijom u urbanom Bgdu su neuporedivi

Ada dostupna svima, VRO dostupno samo bogatijiima koj imajju čamce po skupim marinama.

Zion Williamsona wrote:
,,... ne bi me cudilo da nikne i Mozzart mozda cak i hotel... ,,

Pa gde je taj hotel na adi Ciganliiji do sada ?


Na ovoj temi samo još fali iznet argument
- Ne damo Slobu -

😂😂😂

Да, само београдска елита са гостима из Монте Карла долази на Велико ратно острво.
 
IMG_2103.jpeg
IMG_2105.jpeg
IMG_2112.jpeg
IMG_2113.jpeg
IMG_2115.jpeg
IMG_2116.jpeg
IMG_2117.jpeg
IMG_2119.jpeg
IMG_2120.jpeg
IMG_2121.jpeg
IMG_2118.jpeg
 
Дошао ми shower thought, може ли се рећи да ВРО припада Срему, Банату, или Шумадији? Не мислим административно, то знамо да је Земун, већ "географски".

Не знам да ли може... Али ако је из перспективе Шумадије све са оне стране Дунава и Саве - Срем или Банат, и ако је између НБГ и ВРО рукавац Дунава, који раздваја Срем и Банат, онда испада да је ВРО - острво у Банату. :)

опростите на глупавој поруци
 
Дошао ми shower thought, може ли се рећи да ВРО припада Срему, Банату, или Шумадији? Не мислим административно, то знамо да је Земун, већ "географски".

Не знам да ли може... Али ако је из перспективе Шумадије све са оне стране Дунава и Саве - Срем или Банат, и ако је између НБГ и ВРО рукавац Дунава, који раздваја Срем и Банат, онда испада да је ВРО - острво у Банату. :)

опростите на глупавој поруци

Da bi se na takvo pitanje moglo odgovoriti prvo treba vrlo precizno definisati šta se tačno uzima kao geografska granica. Dakle, ako se kao granica uzima reka, na koji se tačno deo reke tu misli?

Koliko sam shvatio, ne postoje opšteprihvaćene međunarodne pravne norme o tome. Pada mi na pamet više mogućnosti: linija jednako udaljena od obe obale, sredina matice, najdublji deo korita reke, sredina formalno i geografskim koordinatama definisanog plovnog puta (ako je plovni put).

Jednaka udaljenost od obe obale nije dobar kriterijum jer zavisi od pozicija obe obale, a pošto je tamo voda obično plitka, obale su previše promenljive. Meni liči da je najbolji kandidat za definiciju granice "sredina matice reke". Plovni put obično odgovara najdubljem delu reke, a najdublji deo reke je obično tamo gde je reka najbrža jer je tamo najveća erozija tla. Dakle tamo gde je matica. Važi i obrnuto jer je matica obično tamo gde je najdublje. Tako su ove tri mogućnosti međuzavisne i najčešće se svode na jedno isto. Pošto je najveću brzinu vode najlakše izmeriti, najbolji kandidat je sredina matice reke. Ili precizno rečeno:

Na svakom poprečnom preseku reke nacrtamo krivu protoka. Tamo gde je maksimum te krive, to je sredina matice. Kad se sve takve tačke spoje duž toka reke, dobijamo trasu sredine matice reke, a to je po ovoj definiciji linija granice.

Po ovakvoj definiciji veliko ostrvo uzvodno od Pupinovog mosta je na Banatskoj strani Dunava, Ratno ostrvo nije na Banatskoj strani već pripada Zemunu (a ne Beogradu), odnosno pripada Sremu jer je zapadno od matice reke Save i južno od matice Dunava, itd. Tako možete odrediti pripadnost svakog ostrva.
 
Слажем се Зума, и кад се погледа карта види се да је острво као издвојени део Срема, него написах безвезе, ради забаве.
 
Vrh