Šta je novo?

Veliko ratno ostrvo ideja

U Novostima je izasao skoro zanimljiv tekst o ideji da se Lido uredi kao Ada, ne znam sta mislite
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... -Ciganlija

Meni ovo deluje kao dobra ideja, samo treba izolovati deo gde su ptice i druge zivotinje na Lidu. Beogradu fali jos kupalista kao sto je Ada, gde su velike guzve, jer Beograd je pre WWII imao pescanih plaza kao npr. Strand u Novom Sadu, ali je pri izgradnji NBG to sve pregradjeno nasipima (bespotrebno jer je mogao da se stavi nasip iza, a ostavi prostor za plazu). Sto se tice prirode na Velikom ratnom ostrvu treba zastititi zivotinje, ali ko hoce skroz netaknutu prirodu treba da ide u neku sumu npr. kojih ima dosta u okolini, reke i jezera su za kupanje rashladjivanje leti :)
 
Mislim da je to glupost.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Beogradu fali jos kupalista kao sto je Ada

Ne dopada ti se Ada Huja ?
Da li znaš koliko Bgd ima predivnih jezera ko stvorena za sport i rekreaciju ?

Pogledaj istoimene teme ovde na BBu pa napisi da li se isplati
da bacimo i uništimo sve postojece druge Bogom date Bg darove :)
 
Niko i ne pominje veliko blato....
Što tamo ne naprave novo izletište..

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Mislim da Ada Huja i druga potencijalna mesta (jezerca, reke) nemaju potencijal u vezi kapaciteta - Beogradu treba kupaliste gde moze npr. da boravi vise desectina hiljada ljudi odjednom. Gledao sam sajtove poput http://www.beogradskajezera.com/ i sl. to su uglavnom mala jezera, dok je Veliko Blato vece ali je bara.

Po meni jedina alternativa ovome moze biti na rekama, napraviti nesto kao Strand na levoj obali Dunava i sl. U Beogradu je pre rata npr. postajala plaza Nica http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/302945 ... -po-kafani itd.
 
Mozda prosiriti plaze na Beloj Steni i adi pored i tu napraviti neki mostic, ako ne pravi onda pontonski sa krace strane.
 
Beogradu treba kupaliste gde moze npr. da boravi vise desectina hiljada ljudi odjednom

NikakakO nije preporučljivo ni sa ekološke, ni sa medicinske strane a nije zanemariti problematiku i dr. grana
a za nas nije dobro ni u odnosu na mesto stanovnja da moraju svi da ,,putuju,, ka istoj tački

Postojece Lido na VRO treba još dosta urediti ali nikako značajno proširnje
vec ga treba zadržasti kao jedinstveno i posebno mesto za rekreaciju

Raznovrsnost mesta, izgleda, sadržaja,
svako kupalište treba da ima svoj dobar ,,fazon,,
kao što se razlikuju Ada i Lido :)
 
boca-ica":37ywcizu je napisao(la):
a za nas nije dobro ni u odnosu na mesto stanovnja da moraju svi da ,,putuju,, ka istoj tački

Za ovo se slazem i bas zbog toga i pisem ovo, jer trenutno ceo Beograd i okolina putuju ka jednoj tacki a to je - Ada Ciganlija. Po meni je broj posetilaca Lida je zanemarljiv u odnosu sa Adom Ciganlijom. Posto sam mogucnost za VRO naveo vise kao primer, misleci na alternative Adi uopste, otvoricu posebnu temu za to.
 
bongo":kousxcb3 je napisao(la):
............U Beogradu je pre rata npr. postajala plaza Nica http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/302945 ... -po-kafani itd.
@Бонго, плажа "Ница" на Сави, а између мостова, је постојала и крајем педесетих и почетком шездесетих година. Као клинца мој покојни отац ме је водио ту на брчкање, а вода је била доста чиста, за данашње услове, беспрекорно чиста :)
 
Eto nisam znao, u svakom slucaju evo slike
Pescana_plaza_Nica_dobila_ime_po_kafani_003.jpg
 
Auuu,

Preko njega bi mogla da prelaze i dostavna, policijska, vojna, vatrogasna i vozila Hitne pomoći. Izgradnja bi trebalo da košta između pet i pet i po miliona evra.

Nemoj ovo majke ti. Nadam se da će kontrola biti brutalna jer već miriše na blok45-Ostružnica scenario
 
Meni mirise da ce biti mnogo masivnije nego sto prilici pesackom mostu bas da bi mogao da primi ta vozila... Steta...
 
Meni apsolutno nije jasan taj ogroman hejt ovde prema bilo kakvom radu kad je veliko ratno ostrvo u pitanju...

Pitao bih nekog od vas da li je dobro da tu moze da prodje hitna pomoc kad bi se vama nesto desilo tamo! A postoji interes da se to ostrvo malo civilizuje.
 
Gorstak89":3seqjpq4 je napisao(la):
Pitao bih nekog od vas da li je dobro da tu moze da prodje hitna pomoc kad bi se vama nesto desilo tamo!
Као што постоји речна полиција, треба да постоји и речна служба хитне медицинске помоћи.

Ово се чини као увођење дивље урбанизације на мала врата.
 
lepo kaže STF. (skoro) niko se ne bi bunio da se uredi plaža, po koja staza na ostrvu, kafić, tuš.
Ali to je otprilike to, sve preko već teži ka otimaću VRO od prirode zarad pravljenja novog vašara.
 
stf":1oj4acyw je napisao(la):
Као што постоји речна полиција, треба да постоји и речна служба хитне медицинске помоћи.

Postoji. Ne znam u kojoj se marini nalaze, ali im se rad mahom zasniva na šaltanju od plaže do plaže na Dunavu i delimično Savi.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/203477 ... enog-camca Iako je tekst stariji, ima malo više o tome. Samo što sada mislim da imaju par čamaca.
 
Rečna policija uglavnom ima samo jedan operativni čamac i smatra se rajem za policajce :) Brat mog bivšeg ortaka radi tamo.. A primetio sam da onaj veliki brod za gašenje požara dugo nije u svom pristaništu, ne znam da li se vratio?

Sve u svemu, ja sam ipak za nešto efikasnije ako je već moguće. To je grad a ne džungla.
 
Gorstak,

Brod je tu. Pre neki dan je bilo na beogradskoj hronici o istome. Bio je na nekoj doradi i sada je tobože jedan od najboljih u Evropi.
 
Dok god Srbiju budu vodili ljudi sa laznom diplomom ..Grobari,keramicari... ovo ce propadati.
Steta je da tako veliki potencijal nije iskoriscen ,Izleda kao dzungla .Sto se tice finansiranja moze se uvek naci neki investitor kao npr Beograd na vodi.Evo nekih primera :gobb:
51afd789b3fc4bbb7a000187_green-health-city-proposal-peter-ruge-architekten_green-lecheng-health-city_r6-528x351.jpg

51afd75db3fc4b225b000176_green-health-city-proposal-peter-ruge-architekten_green-lecheng-health-city_masterplan-528x528.jpg


maritime_island_wm.jpg

18kq0zhgoeeohjpg.jpg
 
Ideja za veliko ratno ostrvo nikad nije falilo,
Problem je negde izmedju nedostatka para, potencijalne divlje gradnje, loseg planiranja i naravno unistavanja flore i faune (protiv cega ce se dici puno ljudi).
Da se Beograd vekovima razvijao kao slobodan grad na ostrvu bi se verovatno nalazila ekspanzija beogradske tvrdjave, mada je samo ostrvo oduvek bilo nestabilan teren za bilo kakvu izgradnju zbog nemilosti dveju reka.
 
Sto se tice finansija to uvek se moze naci to sad vidimo i na Beogradu na vodi, pa skoro sva ostrva su nestabilna ali uz danasnje tehnologije to se resava trajno.Samo je tragicno sto taj prostor nije ni malo iskoriscen.
 
Da se ponovim, ja bih sredio plaže, stavio prateće stvarčice i lupio bih onaj most preko da poveže sva tri beograda. Aj sad, hejtujte me :) Taj most bi otvorio Dorćol, dao bi direktan pristup Borči i rasteretio bi Branka.
A neke zgrade i sl mislim da su nepotrebne, treći beograd ima i više nego dovoljno mesta za bilo šta. plus BnV i onda preko toga i NBG ima mesta za proširenje i to za dosta blokova.
 
Beograd navodni na vodi ima temu sve smo o ratnom ostrvu prezvaskali procitajte predhodne strane nebudi te lijeni
 
Велико ратно острво остаје како и јесте. Било каквом изградњом на њему, уништило би се велико благо природе на њему.
 
Vrh