Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

Jeste, a ta mutljavina iznad ostaće u tom statusu još dugo. A ova konkretna zgrada je bila brod ludaka dok ih nisam uzeo pod svoje, sad je ko u filharminiji.
 
20240410_194012.jpg

Divni neki ljudi stanuju u kolarcevoj 9
 
Nikad mi neće biti jasno kako neki mogu da se dogovore, da zamene liftove, kompletnu fasadu, a neki ne mogu ni da se dogovore da okreče...

Ista socijalna struktura, sličan procenat starosedelaca, novih i opet nebo i zemlja razlika. Očigledno ima mnogo do upravnika.
Screenshot_20240412-095321_Gallery.jpg
 
Hajde što pre, baš me zanima. Kako oni mogu, a ostali ne? Nisam siguran da li je ta zgrada, ali moguće da jeste, ugradili su veći lift, proširili okno. Možeš lepo da ubaciš bajs, gabaritniji nameštaj itd.
 
Jel ima neko iskustva sa mašinskim čišćenjem preko GS? Čula sam da umrljaju zidove i da bude još gore. Jel to istina? Tražila sam od Stambenog pa rekoh da odustanem na vreme ako je istina.
 
Jel ima neko iskustva sa mašinskim čišćenjem preko GS? Čula sam da umrljaju zidove i da bude još gore. Jel to istina? Tražila sam od Stambenog pa rekoh da odustanem na vreme ako je istina.
Nama su bili krajem godine i bolje da nisu. Efekat nikakav nije dobijen, jer ne koriste sredstva za ciscenje, vec samo vodu (bar u nasem slucaju). Trazili smo ponude privatnih firmi za masinsko pranje i za zgradu od sest spratova traze oko 30.000. Ne znam da li je to mnogo ili ne...
 
Onda neću da otkazujem, ako se pojave nateraću ih da očiste -1 nivo do podrumskih vrata i to je to, eventualno prizemlje.
Mi smo pre par godina angažovali privatnu firmu za generalno čišćenje sa mašinskim pranjem podova, platili smo 15.000 prizemlje + 4 sprata, ok su očistili ali im je mašina crkla na prvom spratu pa je bilo samo ručno pranje.
 
Posle radova na čišćenju kojim nisi zadovoljna imaš puno pravo da se žališ Gradskom stambenom. Koliko primećujem solidno reaguju na reklamacije upravnika.
 
Jel ima neko iskustva sa mašinskim čišćenjem preko GS? Čula sam da umrljaju zidove i da bude još gore. Jel to istina? Tražila sam od Stambenog pa rekoh da odustanem na vreme ako je istina.
Skoro su čistili kod mene i nisu ništa ubrljali, a očistili su celu zgradu. Doduše, nisam primetio neku specijalnu razliku osim što su pločice malo sjajnije zbog neke paste koju su korsitili i mirisao je hodnik par dana od toga.
 
Zahvaljujem unapred ako neko zna da mi odgovori. Profesionalni upravnik nam ispostavlja mesecni racun, izmedju ostalog, i za odrzavanje lifta. Buduci da je zgrada nova (januar 2024) i da je lift nov i u GARANCIJI, dal bi ovo trebalo placati ili firma koja je dala garanciju treba da garantuje ispravan rad 24 meseca (ili koliki je vec garantni rok)?
 
Jel ima neko iskustva sa mašinskim čišćenjem preko GS? Čula sam da umrljaju zidove i da bude još gore. Jel to istina? Tražila sam od Stambenog pa rekoh da odustanem na vreme ako je istina.
Pazi samo da ti ne uvale i nov ugovor za čišćenje.
Moja zgrada od 3 ulaza se podelila na 3 zajednice, samo u jednoj je ostalo čišćenje preko GS, to je katastrofa i pošto se žalio komša da će da raskine ugovor oni mu ponude mašinsko, kad je otišao da potpiše za mašinsko, ono mu uvaljiuvali da potpiše nov ugovor za održavanje. Komša se okrenuo i otišao, otkazuje kod njih i sva 3 ulaza će od sad biti preko iste agencije.
 
Zahvaljujem unapred ako neko zna da mi odgovori. Profesionalni upravnik nam ispostavlja mesecni racun, izmedju ostalog, i za odrzavanje lifta. Buduci da je zgrada nova (januar 2024) i da je lift nov i u GARANCIJI, dal bi ovo trebalo placati ili firma koja je dala garanciju treba da garantuje ispravan rad 24 meseca (ili koliki je vec garantni rok)?
Morate da plaćate mesečnu kontrolu lifta
 
Samo mi nije jasno, tako moze i da vazi sa sporet. Imas 2 godine garancije al mora elektricar da ga svakog meseca proverava kako radi.
 
Pazi samo da ti ne uvale i nov ugovor za čišćenje.
Moja zgrada od 3 ulaza se podelila na 3 zajednice, samo u jednoj je ostalo čišćenje preko GS, to je katastrofa i pošto se žalio komša da će da raskine ugovor oni mu ponude mašinsko, kad je otišao da potpiše za mašinsko, ono mu uvaljiuvali da potpiše nov ugovor za održavanje. Komša se okrenuo i otišao, otkazuje kod njih i sva 3 ulaza će od sad biti preko iste agencije.

Hvala, obratiću pažnju, neću ništa novo da potpisujem. Ne planiram da menjam GS iako su daleko od idealnih ali isto tako znam da i privatne firme ''čiste'' ofrlje a često ne čiste uopšte. Ovima iz Stambenog sam se žalila na čićšenje i došli su sutradan, toliko su bili uslužni i ljubazni da su me smorili. Objašnjavali mi šta jeste šta nije po ugovoru bla bla bla ispade da do podrumskih vrata više nije a pre znam da je bilo, ali očistiše i to.
 
Zdravo svima,

1) Da li upravnik zgrade moze da uvede neku uslugu ako nema potpise stanara? Npr. ako se samo usmeno dogovore sa prisutnima na sastanku, a niko od njih ne potpise?
2) Da li je za smenu upravnika neophodno 2/3 od prisutnih na sastanku ili 2/3 od svih stanara? Pitam, posto su neke odluke donete na osnovu prisutnih a njih je manje od polovine stanara.
 
Tako ti je i sa kolima. Kupiš nov i oraš u ovlašćenom da servisiraš sa duplo jačim cenama.
Ne sporim da je mozda tako. Mada, sad kad kupujes novi auto dobijes garanciju 5 godina ili 200000km uz redovno odrzavanje na svakih X km u ovlascenom servisu, a servisi su vec ukljuceni u cenu auta koji si kupio.
 
Garancija je na delove, sklopove lifta, ali se naplaćuje mesečna kontrola istog.
Svaka odluka mora biti donešena na skupštini SZ koja ispunjava minimum zakonske forme.
Kod smene prof upravnika potrebna je 2/3 većina od ukupnog broja vlasnika posebnih delova.
 
Vrh