Šta je novo?

Unifikacija naziva ulica u Beogradu

Teška glupost sa tim preimenovanjima bez da pitaš stanare koji tu žive, znam baš iz zgrade u toj ulici na Voždovcu nekog i svaki put kad imaju dostavu/kurire moraju da im objašnjavaju o kojoj ulici je reč i gde se nalazi. Još na Guglu je i dalje stari naziv a ulica je iz dva odvojena dela (slično kao Čarlija Čaplina kod Pionira).​
Da se pitaju stanari (generalno) oni bi bili zadovoljni čak i da ulica ima ime #7b&°Č, samo da se ne menja naziv, bez obzira što na gomili mesta imamo totalno nepraktične nazive (Poput ovoga sa Čarli Čaplinom) i numeracije zgrada (NBG blokovi).​
 
Problem same peticije 👇 je što mi već imamo Bakićevu ulicu kod CZ-a (nije u pitanju stadion ;)) , a koja je, sudeću po sajtu naziviulica.openstreetmap.rs dobila ime po mestu Bakić u Hrvatskoj. Dobrica je pričao na TV - u o ovome i izgleda da je inicijativu pokrenula stranka "Zajedno" čiji je član bio. Još je spomenuo i da nije toliko bitno koja bi ulica dobila to ime, ali da bi bilo lepo da to bude neka od centralnih ulica, ali da je to na "Komisiji za spomenike i nazive trgova i ulica Skupštine Grada Beograda", ako sam dobro razumeo, jer sam čuo u prolazu. U celoj ovoj priči se naravno postavlja i ono pitanje o protoku 3 godine od smrti nekoga da bi mogao uopšte da dobije svoju ulicu, dok je u gradovima u centralnoj srbiji taj period 1 godina.

 
20240411_191502.jpg
 
Vrh