Šta je novo?

Užice - Bajina Bašta sa tunelom "Kadinjača"

"Nakon Jelice probija se i junačka Kadinjača"

Putevi Srbije dostavili su nalog našoj imovinsko-pravnoj službi za eksproprijaciju poljoprivrednog i šumskog zemljišta na Kadinjači u mestu Zaglavak koje pripada našoj opštini. Mi smo zvanično dobili nalog od Puteva Srbije da se zvanično krene u eksproprijaciju parcela i procenu, izjavila je za RINU Vesna Đurić predsednica opštine Bajina Bašta.


 
Poslednja izmena:
Bravar je bio predsednik države 1945, Maršal i komandant vojske.

Nije ovde važno ko potpisuje, već šta je potpisano u vezi tunela.
 
@prostorni planer pazi ovo:

"Vrednost projekta pre dve godine bila je 55 miliona evra, međutim imajući u vidu rast cena na tržištu sada je taj iznos *znatno veći*. Tunel Kadinjača biće dugačak 1.350 metara, radove će izvoditi kineska kompanija PowerChina, a prema određenim najavima radovi i trebalo da budu *završeni do 2025. godine*."

3g za tunel koji nije ni zapocet.... lepo je da napisu, ali nisu morali bas da prepisu iste podatke od 2021, ne moze i dalje biti isti rok, naravno niko da koriguje cene da vidimo realnu sliku

https://www.blic.rs/biznis/vesti/kr...edu-uzica-i-bajine-baste-bice-kraci-6/8h2nv02
 
@prostorni planer pazi ovo:

"Vrednost projekta pre dve godine bila je 55 miliona evra, međutim imajući u vidu rast cena na tržištu sada je taj iznos *znatno veći*. Tunel Kadinjača biće dugačak 1.350 metara, radove će izvoditi kineska kompanija PowerChina, a prema određenim najavima radovi i trebalo da budu *završeni do 2025. godine*."

3g za tunel koji nije ni zapocet.... lepo je da napisu, ali nisu morali bas da prepisu iste podatke od 2021, ne moze i dalje biti isti rok, naravno niko da koriguje cene da vidimo realnu sliku

https://www.blic.rs/biznis/vesti/kr...edu-uzica-i-bajine-baste-bice-kraci-6/8h2nv02
Nista im Miro ne verujem, javni radovi su postali poligon za pljacku. I da su dali cenu, posle bi je drasticno povecali radi nepredvidjenih, dodatnih radova i sl.
 
Bravar je bio predsednik države 1945, Maršal i komandant vojske.

Nije ovde važno ko potpisuje, već šta je potpisano u vezi tunela.
Можда би смо боље прошли са неким ко је имао неку вишу школу или бар ко није пуцао на Србе.
Извињавам се што скрећем са теме, није ми намера никога да увредим.
 
Тито је био бравар ко и ја. Ево шта каже Салвадор Дали. Шпански грађански рат 1936-а година. Бојно поље негде у Шпанији....каже видим човека на белом коњу, у белом оделу са љубичастим чизмама и марамом. Друг Тито, дуго сам после тога размишљао о својој уметности! Занмиљива костимографија за " бравара "! Како год било како може да се гради камп, ако није потписан комерцијални уговор? Цену и дужину тунела више нико не зна. Последња је била 1260м и 60 милиона еура.
 
Nije ovde važno ko potpisuje, već šta je potpisano u vezi tunela.
Meni je vazno Dragane. Da nije vazno stepen strucne spreme ne bi ni postojao.
Evo da odgovorim i objasnim moj post koji je ovde izazvao neku polemiku. Meni je važno da je počela procedura za otkup parcela potrebnih za tunel i pristupni put. Znači, nije mi u ovom slučaju bitno koje obrazovanje ima predsednica opštine, koja je "menadžer u zdravstvu". Što kažu kinezi "nije bitno koje je mačka boje, već je bitno da lovi miševe".

Vidim da je rasprava otišla i dalje u istoriju, ali niko nije komentarisao vest o ekspropijaciji parcela što je još jedan neophodan korak u realizaciji celog projekta za tunel. To vama nije važno, već opet političarenje i medjusobno lajkovanje. A, meni je važno da neko nap. slika radove na kampu.
 
Evo da odgovorim i objasnim moj post koji je ovde izazvao neku polemiku. Meni je važno da je počela procedura za otkup parcela potrebnih za tunel i pristupni put. Znači, nije mi u ovom slučaju bitno koje obrazovanje ima predsednica opštine, koja je "menadžer u zdravstvu". Što kažu kinezi "nije bitno koje je mačka boje, već je bitno da lovi miševe".

Vidim da je rasprava otišla i dalje u istoriju, ali niko nije komentarisao vest o ekspropijaciji parcela što je još jedan neophodan korak u realizaciji celog projekta za tunel. To vama nije važno, već opet političarenje i medjusobno lajkovanje. A, meni je važno da neko nap. slika radove na kampu.
Menadzer u zdravstvu. Nemoj da me zezas, gospodja je pre tridesetak godina bila gost u mojoj kuci i licno je poznajem. Medicinska sestra, bila ceo zivot (od srednje skole), to sto po stare dane kupis diplomu nekog fakulteta kao clan SNS, zaista ne racunam u stvarno obrazovanje.
 
Ne znam da li je ona kupila diplomu menagera i baš me briga, jer ja ovde pišem o projektima i njihovoj realizaciji. Ona i nije bitna već služba opštine koja sprovodi otkup parcela za tunel po nalogu Puteva Srbije.

Putevi Srbije dostavili su nalog našoj imovinsko-pravnoj službi za eksproprijaciju poljoprivrednog i šumskog zemljišta na Kadinjači u mestu Zaglavak koje pripada našoj opštini. Mi smo zvanično dobili nalog od Puteva Srbije da se zvanično krene u eksproprijaciju parcela i procenu, izjavila je za RINU Vesna Đurić predsednica opštine Bajina Bašta.

 
Daj Boze da zaista to rade. Rekonstrukciju malog trga ne mogu da zavrse skoro pet godina. Ne znam kako oni mogu pratiti i sprovoditi veliki projekat.
 
Ovo nije više opštinski, već je sada državni projekat i sprovodi ga "Putevi Srbije". Uradjen je urbanistički plan za parcele koje se moraju otkupiti i trebalo bi samo doneti rešenja za otkup. . . video od pre 6mes., a cena od 90mil. se odnosi na tunel i obilaznicu.

 
Poslednja izmena:
U kampu nema šta da se slika. Bio sam pre 2, 3 nedelje i od tada, dodata je samo neka konstrukcijica nalik na šupu.
A ako eksproprijacija bude uspešna i efikasna kao što su je uradili Čačak, Lučani i Valjevo, divota!
 
"Овај тунел на магистралном путу између Ужица и Бајине Баште и дан-данас је неосветљен и права је опасност за возаче и путнике. Дуг неколико стотина метара, . . "
https://www.politika.rs/scc/clanak/509614/Tunel-pola-veka-u-mraku

Trebalo bi ovaj tunel uključiti kao "dodatne radove" uz tunel Kadinjača.
 
I nekoliko krivina ispod tunela...
Trebalobi, ali...
 
I nekoliko krivina ispod tunela...
Prilikom posete državne delegacije ( Vučić, Momirović, Drobnjak, . . ) u avgustu 2021. izmedju ostalog je obećana izgradnja Obilaznice sa mostom i tunela Kadinjača, ALI i rekonstrukcije puta do B.Bašte.

O tome se malo govori u medijima premda je rečeno da će put biti "presvučen sa dva sloja asfalta" i da će to koštati 20-25mil evra. Našao sam snimak kada je to obećeno, a što je obećano mora da se ispuni. :)

 
Poslednja izmena:
Super ako tako razmilsljas. @dragan Ja te molim posto vec imas kontakte i ideje kome da se obratis da pitas kada misle u Ovcinji na Drzavnom putu II reda Rogacica - Debelo Brdo - Valjevo da saniraju odron (kliziste) u duzini od nekih 20 metara koji stoji vec 9 godina sa sve semaforom kojim se naizmenicno pustaju vozila. Za tih 9 godina vise su novca potrosili na dolazak ekipa koje menjaju akumulator i odrzavaju semafor nego da su sanirali taj deo puta. Iznad toga u blizini vidikovca kapija podrinja se pojavilo malo kliziste koje je sanirano odmah, semafor su postavili i za par meseci resili problem, a ovo stoji vec 9 godina, teska sramota.
 
Takve detalje o problemima na tom putu prepuštam svima iz tog kraja da intervenišu. Ne mogu da pišem o nekim stvarima koje ne znam dovoljno.
 
Nema nikakve "teorije zavere", ako je obećano onda mora da se ispuni. Sada kad imam snimak tog obećanja u vezi rekonstrukcije puta mogu da ga šaljem na razne adrese. Nap. Putevima Srbije jer možda je Drobnjak zaboravio šta je čuo u B.Bašti.

"Ako je obecano mora da se ispuni?" Slazem se, eto, rece AV da radovi pocinju oktobra (2021.) i da to nije obican put. Ne, ne.. vec se radi u punom profilu auto-puta, nije za*******. Evo, sad ce april 2023., pretpostavljam da su radovi pri kraju?
 
Vrh