Šta je novo?

Trotoari

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440173#p440173:2vmwou7z je napisao(la):
And7rey » Sre Mar 15, 2017 7:42 pm[/url]":2vmwou7z]Ako su već tu bageri, mogli bi i Mek malo da sruše.
Zamisli kako bi bilo dobro da vrate na izvorno stanje:


Pogledaj širinu trotoara, prostora za pešake i kako sve deluje čisto i uredno.
 
Video sam ovu sliku x puta al tek sad primetih da je ranije postojao prazan prostor (i) ispod ove ploče skroz desno, koji su posle uzurpirali lokali. Mislim na ovo što na slici stoji tačno ''iznad'' belog Tristaća. Sad su tu razne prčvarnice. A vidim da fali i drveće.
 
Danas nisam fotkao jer je slicno stanje, dodali su dve plocee, sutra kacim.

Kako je do jaja ovaj plato bio, ono je sad Banglades.... Sad mi je palo na pamet, zasto su uopste razje*******ali Beobanku?
 
Ako se dobro secam, Azbestne ploce su bile u pitanju...
 
Kladionica meridijan se nelegalno prosirila uzela dio terase lokali pekare svi su se nelegalno prosirili
Kao i u podzemnom prolazu kod palate albanija to se vidi po lokalu optike beograd
 
Bravo Bukira, ove se slike setim svaki put kada prođem Zelenjakom.

Ovo što sada imamo je teška katastrofa. A MEK je još i ponajgori, pošto smrdi na užeglo ulje 24/7
 
Raskopan je trotoar celom dužinom desne strane Vrtlarske ulice u Zemunu. (gledano ka gradu) Probaću da uslikam ovih dana.
 
Nista novo se ne desava, osim sto mrcvare ovo betoniranje, mogu to mnogo brze da zavrse.




Inace, demontirali su ovo prvo stajaliste, ne znam da l ga menjaju ili trajno sklanjaju

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440173#p440173:3n5uyh75 je napisao(la):
And7rey » Sre Mar 15, 2017 7:42 pm[/url]":3n5uyh75]Ako su već tu bageri, mogli bi i Mek malo da sruše.
Sad kad vidim ove slike i malo bolje razmislim, mogli bi da otfikare i ovu odvratnu kocketinu pored stepenica. Na njenom gornjem nivou su ružnjikavi lokali, u međuspratu DM a dole neugledni javni WC koji uvek smrdi i služi kao sabirno mesto pijanaca i beskućnika.
Ništa ne bi falilo da na celom tom delu od stepenica do ulaza u podzemni prolaz bude jedna lepa velika sređena terasa sa klupama i zelenilom.
 
Generalno, ceo taj kompleks je zreo za dooobar kreč, a i više od toga.
 
Srusiti mek i staviti iste ploce kao na cvetnom trgu postaviti klupe i drveca na toj "terasici" a ne ruzni mek udaljen 400m od onog u terazijama plus sirenje njegovog odvratnog smrada

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Niste mi jasni svi vi što ste toliko protiv Meka. Zar vam baš toliko smeta? Nisam čuo toliko povika da se zatvore i sruše pečenjare koje su unutar stambenih blokova, a koje zasmrde okolinu mnogo više nego Mek.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440699#p440699:3ebipg4n je napisao(la):
astrodule » Pet Mar 17, 2017 7:18 pm[/url]":3ebipg4n]Niste mi jasni svi vi što ste toliko protiv Meka. Zar vam baš toliko smeta? Nisam čuo toliko povika da se zatvore i sruše pečenjare koje su unutar stambenih blokova, a koje zasmrde okolinu mnogo više nego Mek.
Evo ja glasam i za to. Kad se radi o tim stvarima ne pravim diskriminaciju. :D :mrgreen:

Šalu na stranu verujem da dosta ljudi ovde kad kaže Mek misli na sve te ružnjikave lokale koji su se nasadili gde im mesto nije. Istini za volju, Mek je tu još i najuredniji. Nema drečavih reklama i reflektora, a sve u njemu i oko njega se održava. Ali mu ipak nije mesto tu, kao ni svim ostalim lokalima.
 
Mek-u ili nekom slicnom objektu tu jeste mesto, ali u prostoru nekadasnje kafane. Iako nisam ljubitelj tog lanca bezukusne brze hrane, cinjenica jeste da oni imaju solidan broj korisnika u Srbiji, a Z. Venac je mesto gde se ukrstaju putevi velog broja sugradjana.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ljudi, na Zelenom Vencu dnevno prolaži više desetina hiljada ljudi, 3m je peške udaljen od Terazija, ima prelep pogled na Senjak i Most na Adi. Nemojte mi reći da je bolje da smrdljivi Mek profitira od te lokacije umesto Beogradjana i turista. Ako već treba da postoji Mek na Z. Vencu nek to bude ispod te ploče a gore trebaju da budu klupe i uredjen trgić.
 
Naravno da sam pre za mini trg, parkić ili slično. Samo sam hteo da kažem da je Mek najmanje smeta pored svih ostalih stvari, a često čini i prostor lepšim jer je oko njega uvek sve uredno.

A to za blizinu Meka na Terazijama je nebitno, jer je ovaj Mek na Zelenjaku "prolazan" i njega koriste ljudi koji čekaju prevoz, a u ovaj na Terazijama se namenski ide

end OT
 
Inace taj nek je naj pristojnij lokal sa hranom tu na zelenjaku a sam mek u odnosu na druge u gradu je ofucan i vrlo rado bi mu vidio ledja iako ima sve papire i projekat Bitno da se meridijan kladionica sepuri
 
Treba porušiti sve to si staviti turističke dvoglede sa naplatom za posmatranje BNV-a. Prelep pogled odatle se pruža na odvratan BNV.
 
Upravo i ja to htedoh da kažem nekad je mogao neki fin pogled da puca sa Zelenjaka sad se samo vidi onaj užas zasađen u Savskom amfiteatru. Što je očigledno kada se iz Sremske izađe na Brankovu ili još bolje ako se sa popne na onaj džepić iznad Sremske, takođe i sa pijace ima sjajan pogled na bnv.
 
Još kad bi se ispod Brankove ulice provukao kakav tunel i izgradila metro/LRT/tram stanica Zeleni Venac i otvorila veza preko Brankovog Mosta. Onda bi se stekli uslovi za izgradnju trga i cijelog tog okruženja. Predivna fotografija Bukira!
 
U petak popodne su razvalili i drugo stajaliste, a sada su i prekopali jos neke delove. Izmestili su stajaliste a da nisu stavili obavestenje do 9 ujutro, ljudi ko budale stajali.






 
Naravno da MEK ovde najviše smeta kada isti zapravo stoji na samom kraju platoa. SAmim tim on zauzima i ubedljivo najbolje mesto na platou, a zapravo to je mesto koje bi trebalo da bude otvoren plato kao i ranije.

A ja sam pomenuo da smrdi, pošto je to zapravo najveća istina, skoro svi McDonald restorani u se u svojoj okolini mnogo više osećaju nego bilo koja pečenjara (koje mi isto smetaju kada su na neprikladnom mestu). Drugi restoran istog lanca pored kojeg često prolazim je onaj u centru Zemuna i oseća se apsolutno isti miris ustajalog ulja skoro stalno i oko njega.
 
Vrh