Šta je novo?

Trotoari

Ради се тротоар прекопута Дома омладине. Било би лепо када би укинули паркинг места на овом делу код музичке школе.

Screenshot_20200928_154828.jpg

Screenshot_20200928_154810.jpg
 
Još lepše bi bilo kada bi vratili pešački kod Doma omladine, a ne da ljudi pretčavaju ulicu. Lično video par puta.
 
Штета што је трака проширена само пред скретање, боље да је целом дужином од Македонске до тунела додата.
 
Koliko me ovo nervira, nije normalno. Kopali su tu nesto i naravno samo bacili sljunak.

qmZGSPH.jpg


Sve reko ajde ajde uradice i evo dva meseca stoji tako...

I improvizovani "shortcut"

2Scscc2.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=496361#p496361:6sn8ihw2 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pon Nov 27, 2017 11:12 pm[/url]":6sn8ihw2]Srbistan, gde se čak i ivičnjaci kradu a stepenice razvaljuju.

GOSPODIN VRATIO IVIČNJAK, PA SKAKAO DA GA UGLAVI: Tviteraši ga razotkrili, ovako je Prijepoljac BRŽE-BOLJE vratio uzeto (VIDEO)

2460241_r8j0jw.gif


Nesvakidašnja krađa dela trotoara u Prijepolju dobila je ekspresan epilog!

Muškarac iz Prijepolja postao je hit na društvenim mrežama nakon što se pojavio video snimak u kom se vidi kako vadi komad ivičnjaka i stavlja ga u svoj automobil.

Međutim, samo dan kasnije, usledio je novi snimak u kojem je ivičnjak koji je uzeo prethodne noći vratio na mesto.
Na snimku se može videti da se baš potrudio da sve dovede u prvobitno stanje. Najpre je bacio malo maltera, a na kraju je čak naskakao da bi ivičnjak lepo legao.

Za sada nije poznato da li se na ovaj potez odlučio zbog velike pažnje koju je snimak izazvao ili zbog osećaja griže savesti.

Korisnici Tvitera su međutim nastavili da zbijaju šale.
- Možda je štrčao pa ga čovek lepo obradio i vratio. Jedna sumnja - sto grehova. Samo da znate - napisao je jedan korisnik.
- Natabaj, natabaj... Ništa se ne poznaje - napisala je jedna korisnica.

https://www.kurir.rs/vesti/srbija/36236 ... a_internal
 
Jel to peru trotoar oko zgrade ili pokušasvaju da operu fasadu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821370#p821370:q9sanxm9 je napisao(la):
Вожд » 08 Feb 2021 14:32[/url]":q9sanxm9]Pogledajte prilog 1

Булевар Ослобођења.
file.php

file.php

Vec jako dugo mi ,,kuva,, zbog ovakve bahate prakse po Bg trotorima
Na sve strane samo zakrpljeni i stari novi trotoari.
Dokle vise krpacine trotoara. Gotovo da nema vise trotara bez zakrpa. :twisted:

Ako su radovi bili na povrsini od jedne cetvrtine ili trecine sirine trotoara
Zasto zakrpa ? Neka ga presvuku celu sirinu

Ajde cik tako nek rade i uske zakrpe da stavljaju po kolovozu ako smeju.
Bahato divljastvo prema pesacima i trotoarima.
Mozda postoji i zakonska regulativa koja se postuje za kolovoz ali ne za trotoare

Verovatno je na kolovozu skuplje te im je jeftinije da kopaju i krpe trotoare....
Ovakva zakrparska praksa koja iza sebe ostavlja ruglo i kasnije ruinu, mora se prekinuniti

Na stranu estetska strana, kakvi su efekti po pesake nakon nekog vremena.... bare i utonuca rupe
i , i nikom nista ko j. pesake

Ako su radovi veci od jedne cetvrtine ili bar trecine sirine trotoara - da presvuku celu sirinu trotoara.
:sesir:
 
Ne znam koliko si zalazio po sporednim uličicama, ali često se može naići samo za zakrpu na kolovozu. A ovakva krpljačina trotoara se radi jer je mnogo jeftinije, a i manje vremena moraju da utroše.
 
Jesam zalazio i po sokacima sa uskim troroarimo od po 20 - 50 cm ,
tu je tek stanje katastrofa.
Zakrpe proporcijalno budu samo još i vece.
Naj cešce , privatnik uvodi kablovsku pa mu je jeftinije da rovari trotoar i zakrpom reši (sebi) problem, a gradjanima je uvalio ko ,, onu stvar,, :rant:
Bas me briga što mu je jeftinije, jasno ima vecu zaradu od takvog uništavanja trotoara.
Ako radovi prelaze 1/4 ili 1/3 širine trotoara
mora da ga presvuce u punoj širini
a ne da ostaju kanali i rovovi.

Kurupirana vlast blago naklono gleda
na takva uništavanje pešackih površina
za radi dobre provizije.

I ovako pešacima parking servis,
kafedjije, kiosci i sl.
smanjuju do minimalizacije pešaci trotoar
a i to što ostane , ovi ga naruze i upropaste

Takva praksa, mora da se menja
neka kopaju , niko ne brani
al nek vrate u prvobitno stanje ako vec oštecuju trotoar više od 1/4 ili 1/3 nj. širine.

Ovakve trotoare nigde ne vidoh vec samo
u Bgdu. Nije retko da se vide i vece zakrpe
samo da bi uštedeli i lopatu asfalta
:rant: :rant: :rant:
 
Zbog ovog što si napisao, često mi se dešava da kada idem nekim sporednim ulicama, idem kolovozom, jer trotoara ili gotovo da nema, ili je kriminalne širine, ili pak ima previše prepreka, uključujući i saobraćajni znak po sred trotoara. A tu su i patrljci koji vire od posečenih stubova, pa se vrlo često i zapne. Tako sam jednom prilikom sa sve kesama zapeo za taj patrljak i poleteo napred, izgubivši kontrolu. Na svu sreću, samo sam dobrano odrao jedno koleno, i zaradio uspomenuna taj događaj.
 
Nedaleko odatle, u Generala Pavla Jurisica Sturma je uradjena jedna od najgorih zakrpi. Pretprosle godine su bili radovi zbog cini mi se toplovoda i trecina sirine ulice je bila razvaljena (bez secenja asfalta). Zatim je tako, bez sredjenih ivica ulica ugrubo asfaltirana.
 
,,.. trecina sirine ulice je bila razvaljena... ,,

Da li u saglasnosti ili dozvoli za takve radove postoji odredba koja govori kakvo stanje tojest kakve završnice radova moraju se izvršiti. da bi ,, posao,, mogao se smatrati gotovim ?

Ocigledno se radi o grubom nemaru
samo nije jasno sa cije strane
grada - izdavaoca dozvole
ili
izvodjača radova

U svakom slucaju ova divljačka praksa
mora prestati. :evil:
 
Pa sto bi presvlacili ceo trotoar kad ce za godinu dana opet kopati po ovome sto su vec kopali.
 
Svaka dozvola košta
ako hoce nek ponovo kopaju ako im se tako NEsihronizovan rad isplati.
ali izmedju i posle tih radova
trotoar mora biti u stanju sto vece jednake presvučenosto.

Ove brazde mogu po njivama
a ne da ,,oru,, više Beogradske trotoare
to nisam video ni po selima.
i tamo se zna gde je mesto brazdama.

:sesir:
 
Vrh