Šta je novo?

Trotoari

Nepostojeći trotoar kod Buvljaka - završio na gradilištu. Izvinjavam se ako je ovo već bilo jer sigurno nije od juče, jedino sam ja juče (posle jaaako puno vremena) isla do Vera i vrlo se neprijatno iznenadila. Ceo taj potez je, inače, potpuno ogavan, razrovan i blatnjav i ova bici staza je, realno, najčistiji deo na celom tom pravcu.
 
Obično se uvakvim situacija stavi oznaka "Pešaci, pređite na biciklitičku stazu ili na drugu stranu ulice".

Mogu da prijavim ako taj znak ne stoji, mada realno - ko od pešaka još gleda taj znak, a biciklisti ne bi trebalo da isteruju mak na konac kod ovakvih situacija.

A sa druge strane pešaci ne treba da se rašire po celoj stazi i nikakav problem ne postoji.
 
Uvek može da se nađe neko zaguljen koji će da pametuje, bilo da je pešak , bilo da je biciklista. Nažalost, tako ti je to kod nas danas. A za saobraćajni znak, mioslim da bi trebalo da se prijavi, bez obzira dal neko to čita ili ne i u kojoj meri.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=693404#p693404:5fih5f3n je napisao(la):
astrodule » Sub Dec 28, 2019 1:28 pm[/url]":5fih5f3n]Obično se uvakvim situacija stavi oznaka "Pešaci, pređite na biciklitičku stazu ili na drugu stranu ulice".

Mogu da prijavim ako taj znak ne stoji, mada realno - ko od pešaka još gleda taj znak, a biciklisti ne bi trebalo da isteruju mak na konac kod ovakvih situacija.

A sa druge strane pešaci ne treba da se rašire po celoj stazi i nikakav problem ne postoji.

Da budem iskrena, nemam pojma ima li znaka za prelazak na drugu stranu! Ja sam išla peške od raskrsnice sa Jurija Gagarina, najpre levom stranom do nekle a onda sam morala da pređem na desnu, gde je buvljak jer je deo te leve strane bio potpuno u blatu, valjda sa gradilišta nove nam autobuske, ili šta god da se tu radi.
Ta desna strana je tek priča za sebe. I blato i razrovano i skinut asfalt na nekim delovima, i preprodavci, i Kinezi, i čuda... Hoću da kažem, svu pažnju sam usmerila da ostanem čitava i relativno čista, nije se imalo vremena ni mogućnosti za traženje znakova. :D
Ali, "bitno" je da nam stoje crvene parole... :wink:
 
Ova biciklistička staza je privremeno ukinuta, postoji znak na početku.
 
Neznanog junaka
IMG-20191221-123318.jpg
 
И у Светозара Лазаревића Лазе, баш код аутобуског стајалишта код ОМВ бензинске станице, је на исти начин оборен део трафостанице. Са бензинске станице су ми рекли да су то урадили хулигани. Иначе ни један кабл није оштећен. Слике су од 27. јула 2019.године.

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
U pitanju je Svetolik , a ne Svetozar. Da li je barem ona "piramida" na trotoaru rešena?
 
То је највероватније ормар за јавну расвету или семафоре.
 
Ovi mts-ovi bunkerčići su baš postavljani bez reda i logike, ruže ulice a o neredu koji je dugo stajao da ne govorim...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=693861#p693861:1fcrxkxm je napisao(la):
solecar » 29 Дец 2019 10:39 pm[/url]":1fcrxkxm]U pitanju je Svetolik , a ne Svetozar. Da li je barem ona "piramida" na trotoaru rešena?
Да Светолик, ја прекрсти човека ! Не знам да ли је "пирамида" изравната, нисам од тада пролазио туда.
 
Situacija na ovu temu je ,barem na Bulevaru, iz godine u godinu sve gora...
b5e6d6a181828f5482a07697531bbe18.jpg


Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Pogledajte kako izgleda trotoar u Bulevaru despota Stefana, kod stanice "Centar za kulturu Vlada Divljan". Slike su sa Street View-a, ali stanje je i danas takvo, uzak trotoar i po sredini bandere, ljudi gaze po zelenoj površini (koja je jelte postala blato), iako postoji pored trotoar, koji je zauzet parkiranim automobilima, ova stazica se najčešće koristi, jer je to prirodan tok ljudi, izađu iz busa, pa na semafor da pređu ulicu.

Prosledio sam prijave nadležnima, baš me zanima da li će se smilovati da prošire trotoar na tom mestu, jer čim padne neka kiša, ljudi bandere izbegavaju kretanjem po ulici, što je izuzetno opasno:
 
A da srede zelenilo recimo zasade zovu ogradu od simisira i onemoguće parkiranje na trotaru
Ljudi zele kolima svugdje a znaju tamo gdje su se zaputili da nemaju parking...ili da isti ne zele da plate...
 
Iskreno, problem ovde je taj što ljudi po prirodi biraju najkraći put do odredišta, te tako idu baš ovom stazicom, jer nema poente ići dužim putem oko zelenila i između automobila.
Bolje da stazicu prošire, a na mesto starog trotoara/parkinga postave zelenilo.

Ili to, ili nek kompletno ukinu ovu stazicu, neko će poginuti.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Јуче, 08.фебруара о.г. су почели радови на обнови левог тротоара, а и саме улице Др. Хуга Клајна. За сада ће прво да се ради од улице Марка Челебоновића па до левог и десног улаза у постојеће блокове зграда.

По саобраћајним знаковима који су постављени, механизацији која је преподне била присутна и постављеном грађевинском контејнеру, претпостављам да ће се радиће и проширење ове улице. Радове иначе обавља Београд Пут. На њиховом сајту нисам ништа пронашао о овим радовима, а и на сајту Беоком сервиса нема ништа.

Иначе кроз ову улицу треба, једног дана, да прође и најављени трамвајски саобраћај. О томе на теми о трамвајима http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic. ... 75#p704739

Слике 09.02.2020.
DSCF0050.JPG
DSCF0051.JPG
DSCF0052.JPG
DSCF0053.JPG
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=706921#p706921:1p50rxqv je napisao(la):
astrodule » 10 Феб 2020 08:49 am[/url]":1p50rxqv]Eh kad bi uvukli bus stajališta. Ima mesta za to.
Ипак се улица не проширује са овим радовима, само се обнавља тротоар, јер је корење дрвећа направило доста грба , неравнина,...
Места за стајалиште има, али мислим да се неће ништа радити док не крену радови, једног дана, за трамвајску линију кроз овај део Бежанијске косе тј. ову улицу.
 
Слике обнове тротоара у улици др. Хуга Клајна - 11.02.2020.
Први део радова од улице Марка Челебоновића па до левог и десног улаза у постојеће блокове зграда, утабан је шљунак и ризла. Слика приказује радове од раскснице са улазима у блоковске зграде до Марка Челебоновића
DSCF0081.JPG


Од раскрснице са улазима у блоковске зграде до улице Пеђе Милосављевића се почело са бушењем постојећег асфалта и уклањањем истог и подлога.
DSCF0082.JPG
Pogledajte prilog 1
DSCF0084.JPG
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686687#p686687:3hxuybb1 je napisao(la):
astrodule » 07 Dec 2019 22:51[/url]":3hxuybb1]
file.php
+1
Glasam za naj rad 2019 :laugh:
 
Vrh