Šta je novo?

Trotoari

Cak ni dve nije proslo sad je odprilike tacno godinu dana...Sad cu da postavim ovo... U Z A S! :bash: :bash: :bash:
 
Za baštu od 50 kvadrata oko 50.000 dinara
M. STANOJKOVIĆ | 03. januar 2019. 22:15 | Komentara: 0

Na poslednjoj sednici skupštine grada usvojen novi cenovnik naknada za zauzeće javnih površina u prestonici. Zatvaranje ulice kojom saobraćaju vozila gradskog prevoza košta 120 dinara po metru kvadratu dnevno

Odbornici Skupštine grada usvojili su na poslednjoj sednici odluku o naknadi za korišćenje javnih površina za privremeno postavljanje kioska, tezgi, bašta, aparata za sladoled i bankomata u prestonici. Cena za zakupce zavisi od delatnosti koju obavljaju, kao i u kojoj gradskoj zoni posluju. Shodno tome, za bašte otvorenog tipa od oko 50 kvadrata u strogom centru ugostitelji će morati da izdvoje oko 50.000 dinara mesečno, a za zastakljene oko 95.000 dinara.

Tako će, na primer, za "uzurpiranje" ulica, trotoara, parkova zakupci montažnih objekata za prodaju robe na malo, tezgi, aparata za kokice, kestena, kukuruza, automata za prodaju konditorskih proizvoda i štampe dnevno izdvajati od 12,5 dinara za osmu zonu do 73,3 dinara po kvadratnom metru, koliko košta dnevni zakup u ekstrazoni poslovanja.

Za zauzeće javne površine baštama otvorenog tipa, ugostitelji će dnevno po kvadratu izdvajati od četiri dinara u prigradskim naseljima do 31 dinar u strogom centru grada. To znači da će, recimo, za baštu od 50 kvadrata u ekstrazoni ugostitelji mesečno morati da iskeširaju oko 50.000 dinara, dok će za istu kvadraturu u drugoj zoni plaćati oko 30.000 dinara, a u trećoj oko 22.000 dinara.

Za zastakljene bašte u drugoj zoni mesečni zakup za istu kvadraturu koštaće oko 60.000 dinara, u trećoj 46.500, a u četvrtoj oko 38.000 dinara.

Ukoliko žele da blokiraju ulicu za potrebe koncerata i festivala, organizatori će za gradsku kasu u ekstrazoni izdvojiti 7,95 dinara po kvadratnom metru dnevno, a u naudaljenijoj zoni 1,89 dinara. Ako zbog održavanja sportskih ili nekih drugih manifestacija na opštinskim putevima organizator mora da zatvori ulicu kojom ide gradski prevoz uz obustavu saobraćaja, plaćaće 120 dinara po kvadratu dnevno, dok će za one saobraćajnice kroz koje ne ide javni prevoz izdvajati oko 75 dinara.

Taksa za postavljanje zabavnih parkova je najniža, pa je za zauzeće po kvadratnom metru dnevno potrebno platiti svega od 0,62 do 2,6 dinara po kvadratu dnevno. Toliko se izdvaja i za klizališta, terene za košarku, skejt...

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... 000-dinara
 
Mogli su i da im za džabe ustupe prostor, na isto mu dođe.
 
Lomina
569f2dd4a904ef8392fc45850c410c2d.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Smejati se i plakati u isto vreme stim da se seansa zavrsi ipak plakanjem jer ovo je urbicid
 
Znači, u Lominoj da noge polomiš... :D

Ima sličnih asfaltiranja po čitavom gradu, od strane onih koji su naknadno raskopavali trotoare radi instalacije optičkih kablova.

U Zemunu, kod Poljoprivrednog fakulteta, da čovek izvrne gležanj tokom šetnje trotoarom.
 
Врачар иза Храма катастрофа, посебно пазите у близини градилишта ту је најгори лед, два пута сам пао.
 
Ko je na kraju zadužen za trotoare uže od 5m, kao i za staze unutar blokova.
Ova dva primera zaleđenih / neočišćenih površina sam prijavljivao Beokomu i tražio da mi kažu ko je zadužen za te površine gde hodamo, a nisu uz neku zgradu ili ustanovu.

170dfe9b479e6919271e6ad05100043b.jpg
74325129df9fdd3ceee66d971056526b.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Građani su zaduženi da čiste led sa krovova stambenih zgrada , da čiste led i sneg ispred ulaza i oko zgrade , da propisno obeleže da postoji opasnost od ledenica. Baš je prilikom prošlog snega gostovao neki čovek u BG hronici i rekao sve ovo što sam naveo , kao odgovor na snimak neke žene koja je pokazala krov okovan ledom i ledenicama koje su visile iznad njene terase.
A ovo za Lominu je u sadašnjoj situaciji baš adekvatan naziv ulice. :)
 
nEsam školovao za ove pravne peripetije, ali prvo što mi pada na pamet je da se Čistoća izvlači na foru da nadvožnjak nije u njihovoj nadležnosti nego u nadležnosti Beograd puta, pošto se nalazi iznad autoputa.

U stvari nije problem što se oni ''izvlače''. U redu je, neka svako radi svoju nadležnost. Neka Čistoća čisti ono za šta je zadužena i nek se fokusira na to. Nemam problem s tim. Problem je što kao i uvek, nema ko da ''podseti'' preduzeće koje je pravno nadležno za taj objekat (u ovom slučaju BG put valjda...) da treba da očisti sneg sa svog objekta u januaru...
 
Mene ne zanima ko je nadlezan neka ociste pa fakturisu jedni drugima inace grad se cisti jako lose ...
 
Nema "lopatara", samo mehanizacija. Očigledan nedostatak ljudstva u Beograd putu, Zelenilu i Čistoći.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
IMG-20190104-175322.jpg


Dule opet st*** iscupala stubice u resavskoj stajaliste tasmajdan ka nemanjinoj

Inace djilas je uzimao studente preko zadruge da lopataju
Da smo uredjen grad sva zgrada bi ocistla ispred sebe ...
 
Da smo uređen grad , imali bi smo određeni broj ljudi koji kontroliše da li je očišćeno ispred zgrade , i pisao kaznu za svaki neočišćen prilaz... Lepe pare bi se tu zgrnule.
A što se tiče "lopatara" , to izgleda danas rade samo oni koji su zaposleni pri nekoj firmi za održavanje bašti i javnih prostora. Bio jedan dan i digao ruke od toga. Trebalo da radim kao baštovan , a ono pao sneg , pa ajd' da čistiš sneg. Dali nam lopate i rekli gde da idemo i čistimo i posipamo so. Od 4h ujutru pa do 22h uveče i to za 500 din.
 
Ваљда ће на пролеће лепше средити цео Светосавски плато, затечено стање и иновативно решење су једнако криминални. Можда би штампани бетон био боље решење за стазе и тротоаре Светосавског платоа, чини ми се као солидно решење код Ушћа и код Делтине бивше централе код Сава центра.
 
Mene bi bilo sramota da dočekam visokog stranog gosta s takvim smandrljanim rešenjima.

Takođe, koliko ja znam, takve posete se planiraju mesecima unapred. Ne zna se možda od početka tačan datum dolaska, ali se zna da u narednih par meseci može da dođe taj i taj, tu i tu. Što znači da su imali vremena da sve ovo srede i dovrše natenane, samo da su na vreme krenuli i koordinisali se. Ali... :kafa:
 
Zato su na vreme krenuli sa rekonstrukcijom Bore Stankovića. :mrgreen:
 
Od siline obaveza prema privatnim kombinacijama nije se stiglo da se razmislja na vreme i sad je asfalt tu da spasi stvar. Nema veze kako ce to sve da izgleda bitno je samo da nije kaljuga i da moze da se hoda. Naravno sve je to samo "privremeno" u to nema nikakve sumnje, jer cim ode Putin, de pa to ce za mesec dana da bude trg i plato kakvog nema u okruzenju a ploce ce da traju decenijama.
 
Bolje da ga i ne vode do hrama. Koji će. Da vidi mozaik?
Ne verujem da će mozaik da ostavi tako dobar utisak kad bude video svu tu svinjariju oko hrama.

je*******o te, dok sam svojevremeno živeo i radijo u Bahreinu. Sećam se organizovali smo konferenciju zemalja Persijskog Zaliva. Morali smo da damo da se sašije skroz nova zastava Katara pred sam početak skupa, jer konferencijski centar nije imao zastavu koja precizno odgovara nijansi boje na zastavi Katara. E to se zove protokol bato...
 
On neće da vidi svinjariju oko Hrama, neće da vidi zakrčene ulice, neće da vidi nehigijenska naselja, polomljene ploče...

Kao u filmu Mali Buda (samo što političare ne zanima da vide kako običan narod živi i umire)
 
Vrh