Šta je novo?

Trotoari

Упоредити овако сложене коцке са било којим које су радили у последње време. Данас нису у стању ни асфалт да ураде. Можда најбоље да пренесу овај камен на неки централни део, мислим да би баш лепо легло.
 
Sad idem kroz grad, gledam one niže sive ''zašiljene'' stubiće što postavljaju svuda. I mislim se bogme dobri su. Kad eto 20 minuta kasnije u Brankovoj naletim na par njih koji su već počeli da se izvaljuju. Zato što nisu dobro usidreni. Znači sam stub je ceo, kao i armatura koja ga spaja sa zemljom. Ali džaba kad je malter okolo popustio i dozvolio stubu da se naheri i izvali, sa sve tom armaturom.

Oće li iko jednom objasniti našim genijima da su takvi objekti - stubovi, ivičnjaci, stepenice, ograde... dobri i trajni tek onoliko koliko je dobro vezivo koje ih spaja sa podlogom?! :bash: Mislim stvarno nije ništa komplikovano, u pitanju je elementarna fizika iz osnovne škole. :roll:
 
Te stubiće postavlja neka privatna firma dok je ranije stubiće postavljao Beograd Put, ne znam koja je firma u pitanju. To je još jedan outsource gradskih poslova.
 
Ишла су Бранковом два каравана и са њима мајстори са алатом и редом секли старе жуто-црне стубиће и паковали их у гепек а варили нове. Све ми се чини да су кола имала таблице неког сремског града.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-jOYqzTgAy8[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521758#p521758:2r8ts60c je napisao(la):
direktor » Sub Mar 03, 2018 9:04 pm[/url]":2r8ts60c]Ovo fotka u sredini jel to kralja milana
Yes!
 
Ovo je inače travnjak zbog koga bi vas zbog nepropisnog parkiranja odrali do gole kože.
Pogledajte prilog 8
Stub srama
Pogledajte prilog 7
Pojma nemam čemu služi ovaj betonski poklopac ali je pouzdan, ne mrda kada stanem na njega ne bih li izbegla blato.
Pogledajte prilog 6
Jezerce jer i mi smo Bg. na vodi. :D
Pogledajte prilog 5
Nonšalantni deo koji radi po principu "gde nema korpe, tu deponiju posadi".
Pogledajte prilog 4
Ovo je za pohvalu. Negde krajem jeseni postavili su zebricu dok su bočne delove ostavili za narednu jesen a godina, ko te pita, samo neka je u planu i programu. :mrgreen:
Pogledajte prilog 3
Levo
Pogledajte prilog 2
Desno
Pogledajte prilog 1
Bonus fotografija - jezero je tu već godinama i mislim da je vreme da mu nadenemo ime i da se pribeleži u geografsku kartu vodovodnih resursa Beograda a i šire.


Sa lica mesta izveštač: Ksenija dia. :sesir:
 
Jad i čemer na sve strane. Prestižu nas uveliko i Subsaharska Afrika i Pakistan, Indija i Bangladeš. Bez ikakvog preterivanja u kritikovanju i crnjenju.
 
@Propeler
Čistila sam ceo sprat godinama dok su komšinice širile dupeta da prostite. Zbog čega sam čistila pa evo: prvo zbog sebe i mojih, zatim zbog ostalog. Sada nam utorkom redovno dolazi higijeničarka koju plaćamo kroz priznanice infostana, jedna kofa sredi šest spratova. Jedino u tom slučaju imam privilegiju što sam na vrhu dok je voda još čista.

I zamisli, izađem ispred zgrade s metlom. Misliš da bi se neko solidarisao i pridružio? Sigurna sam da ne bi ali meni to ne smeta, neka tove gu3ice, ja želim da živim u civilizaciji jer to je moj izbor.
Ne želim nikoga da potcenjujem, ali u mom kraju gde sam odrasla toga nije bilo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529203#p529203:vz6wsjr7 je napisao(la):
Ksenija » Суб Мар 31, 2018 9:54 pm[/url]":vz6wsjr7]@Propeler
Čistila sam ceo sprat godinama dok su komšinice širile dupeta da prostite. Zbog čega sam čistila pa evo: prvo zbog sebe i mojih, zatim zbog ostalog. Sada nam utorkom redovno dolazi higijeničarka koju plaćamo kroz priznanice infostana, jedna kofa sredi šest spratova. Jedino u tom slučaju imam privilegiju što sam na vrhu dok je voda još čista.

I zamisli, izađem ispred zgrade s metlom. Misliš da bi se neko solidarisao i pridružio? Sigurna sam da ne bi ali meni to ne smeta, neka tove gu3ice, ja želim da živim u civilizaciji jer to je moj izbor.
Ne želim nikoga da potcenjujem, ali u mom kraju gde sam odrasla toga nije bilo.
Ово једна озбиљна прича, коју би могли да наставимо у некој другој теми и тиче се искључиво менталитета и заосталости народа. Свака част за чишћење, морам и ја да се похвалим да редовно одржавам травнату површину и мојој улици која нема тротоар, никада ми ниједан комшија није понудио да уденем косачицу на његову утичницу, али сам их победио тако што сам купио кабл од 100м па косим до миле воље :D
 
Rešavanju ovakvih bezbrojnih nebuloza niko ne pristupa

nagomilane vruce kropire pod tepih guraju :twisted:

zašto.... nema zarade, ni provizije , a dal ce neko da zagine to ih godinama nije ni briga :(

a banderu mogu bar u čošak ipred ili iza objekta za 2 metra da premeste i tako suženi trotoar da bar trotoar i postane
:sesir:
 
Ovako treba zastiti apsolutno sve trotoare u Beogradu. Beogradska ulica.
a68aa80f7a2a40fedfeacb7870c71d75.jpg


Sent from my Ektra using Tapatalk
 
Sve je to kul, samo dok naši majstori ne nauče da džaba i šipka/stub od titanijuma ako nije dobro ankerisan u podlogu, ima da gledamo razvaljotine, rupe i automobile na trotoarima.
 
Da su strucnjaci mozda culi za kanap ne bi stubici bili postavljeni ovako pijano,dzabe lepi stubici kad ne umeju da ih postave kako treba.Aljkavost je sveprisutna!
 
Stubici su postavljani u rupe od starih stubica bez kontrole i razvlacenja kanapa
Novi su zgodni za stati biciklom ili za vezati obucu
 
Ovde je prikladnije te ponovljam post sa teme : ko im ovo dozvoli

Te bašte su iznenadne prepreke na pešačkom putu-trotoaru (ne obeleženo prinudno suženje pešačkog puta)
i ne shvatljivo je da ne postoji pred prostor za preusmerenje :shock:
da je prepreka na pešačkom putu u vidi gradjevinske prepreke bilo bi vidno označeno, a ovako... kaubojština samo s neba turena

zapravo letnje bašte mogu biti ovalnog oblika,
ne samo da bi bilo prijtnije oku vec i praktičnije za usmerenje toka kretanja pešaka, zbog suženja trotoara

nesto poput ove skice (žute) letnje bašte
(crveni kružici su kao neki baštenski stolici)

file.php
 
Izvor: Damir Okanović, Tviter

Trotoar služi za__________
Đubre se baca u _________

Odgovor je meni "omiljena" gradska prepreka.
3f6133f1739dd440cb8bc989efd6054e.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Ulica kraljevica marka preko puta manakove kuce te zardinjere iz 90tih su tu da im kolima ne zagrade ulaz u zgradu posto nema zone uskoro ce to da leti
 
Vrh