Šta je novo?

Tramvaji

Возачи трамваја
Услов за упис ради стицања стручне оспособљености је завршена основна школа и возачка дозвола „Б“ категорије, као и испуњење одређених здравствених захтева.

Програм оспособљавања се обавља извођењем теоријске наставе из следећих предмета
Безбедност трамвајског саобраћаја
Саобраћајна психологија
Техника вожње и експлоатација трамваја
Контактна мрежа и исправљачке станице
Организација трамвајског саобраћаја
Основи трамвајских пруга
Електрична опрема трамваја
Механичка опрема трамваја

Из предмета Контактна мрежа и исправљачке станице, електрична опрема трамваја и механичка опрема трамваја изводи се и практична настава.

Обука вожње за возаче трамваја
После положених испита из теоретских предмета, кандидат иде на практичну наставу – обуку вожње на трамвајима који се налазе у возном парку ЈКП ГСП у трајању од 80 часова. Наставници за теоретску наставу су из Школе и из ЈКП ГСП Београд. Обуку вожње на трамвајима обављају најискуснији возачи трамваја из саобраћајног погона ЈКП ГСП „Централа“. Наши инструктори су координатори практичне обуке.
Теоретски испити се обављају путем тестова а испит из вожње обавља се на трамвајима на трамвајским линијама у јавном саобраћају.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Занимљива ова жуто-црна колор шема, а оба нова трамваја обележена да саобраћају на линији 11 :)
 
"...povecace frekventnost saobracaja..." jer, boze moj, tramvajska mreza moze da podnese jos veci broj tramvaja, a i Beograd je prvi grad gde tramvaji mogu da prestizu jedan drugog na jednom koloseku. Napredno, nema sta...
 
20160204_214139.jpg


20160211_141618.jpg


20160210_163933.jpg
 
Увести дежурни паук да кружи од Бека до Вука и натраг.
 
Ма какви ставити на трамвај оно шиљато што иде на старе локомотиве и дати законску обавезу да разјебу све
 
Danas oko podne je u Beograd vozom dopremljeno 14 zelenih svajcarskih tramvaja.
 
Evo ih u Topčideru oko 15 sati. Sory za kvalitet fotke. Mobilni telefon,plus slikao dok vozim i ebi ga. :)

 
Da li neko ima sliku okretnice Pristanište ali iz ptičije perspektive? Ili nacrtanu? Uvek mi je ta okretnica bila nekako nesaglediva, ima 3 koloseka ili šta već
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=371831#p371831:kvvwlp7c je napisao(la):
Katica » 16 Феб 2016, 17:32[/url]":kvvwlp7c]Da li neko ima sliku okretnice Pristanište ali iz ptičije perspektive? Ili nacrtanu? Uvek mi je ta okretnica bila nekako nesaglediva, ima 3 koloseka ili šta već

имаш на Бинг мапама, изабери Bird's Eye
 
Ovo gore su čini mi se slike utovara u Švajcarskoj. A baš sam pomislio "vidi što su dobro opremljeni za istovar u Beogradu" :(
 
Ma da...
Mi cemo ih u beogradu rucno istovarati, na "oooruk" ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vrh