Šta je novo?

Tošin bunar: proširenje i rekonstrukcija ulice

Nema nikakve poente. Proširili su traku za pola metra... ukinuli su nam minimum 40 parking mesta ljudi nemaju gde da se parkiraju zbog radova. Stavljaju visoke ivičnjake i moguće da ce skroz ukinuti parking. Komunalna policija ide po naselju i gleda ko je stao na zelenu povrsinu i pisu im kazne za to. Ukinuli ste mesta i ocekujete da ce sve normalno da funkcionise.
U ovom delu bezanije se stvara čep zbog dve nepotrebne trake za skretanje levo prema gandijevoj koje nemaju bas nikakvog smisla i tako je punih 20 godina. Umesto da su promenili traku iz leve u pravo i dodali jos jednu za desno, oni su prosirili put za pola metra. Videćemo sta ce biti ali ne mirise na dobro.... rasove pratim svaki dan sa terase 😃

U normalnom svetu nekome ne bi palo na pamet da parkira svoj auto na zelenoj povrsini i gaca u blagu do svoje zgrade. Svako ima slobodu da proda automobil ukoliko mu stvara toliku glavobolju parkiranje. Ali to bi nekima bilo kao organ da im uzmes. Jos da moze u dnevnu sobu da se parkiraju ufff milina.
 
U normalnom svetu nekome ne bi palo na pamet da parkira svoj auto na zelenoj povrsini i gaca u blagu do svoje zgrade. Svako ima slobodu da proda automobil ukoliko mu stvara toliku glavobolju parkiranje. Ali to bi nekima bilo kao organ da im uzmes. Jos da moze u dnevnu sobu da se parkiraju ufff milina.
Tako je. Ali ovo je Srbija druze a ne normalan svet 🤣
 
Veceras kod rome totalni raspad sistema. Podsetilo me na one filmove katastrofe kada meteor juri ka zemlji . Totalna anarhija, semafori ne rade, pesecki ne postoje, trotoari ne postoje, Nigde znaka, ivicnjaci i blato svuda razbacani. Prava slika i prilika ganguline kaubojstine koja prolazi vec godinu dana.
 
Veceras kod rome totalni raspad sistema. Podsetilo me na one filmove katastrofe kada meteor juri ka zemlji . Totalna anarhija, semafori ne rade, pesecki ne postoje, trotoari ne postoje, Nigde znaka, ivicnjaci i blato svuda razbacani. Prava slika i prilika ganguline kaubojstine koja prolazi vec godinu dana.
covek ulazi u istoriju kao najgori gradonacelnik za najkrace vreme
 
Kada ovi majstori planiraju da nastave radove na rasksnici kod Gandijeve i Vojvođanske. Ono je suludo, iskopali su onu rupu sa leve strane u pravcu Surčina i ukinuli (privermeno) celu traku za skretanje levo, što se sada prenosi nekada i do eko pumpe (gužva).
 
Što ne pišeš nadležnima? Ja tako za rupu kod mene u naselju zbog puknute cevi, koja je mesec dana stajala bez ikakvog dešavanja, prijavio. Dobio sam odgovor da to mora tako, da prvo treba da se slegne zemljište pa tek onda može da se zatrpa rupa. Dvaq tri dana nakon dobijenog odgovora rupa je zatrpana. Nakon toga je još triput pucala cev u drugim delovima naselja, svaki put su je zatrpali odmah po završetku radova.​
 
Pa kakvi nadležni, eno ih tamo na licu mesta radnici malo malo, dođu prođu odu, To je kao da ja idem da crtam majstorima dok rade šta da rade.
 
Koja je poenta postavljanja pitanja kada će se završiti neki radovi (nebitno koji je obim radova je u pitanju i lokacija) ako niko nije spreman da stavi do znanja nadležnima da radovi moraju da se završe? Trenutno stanje u državi je takvo da moraš da podsećaš nadležne čak i za najmanju sitnicu, jer se stvari neće same od sebe rešiti.​
 
Kada ovi majstori planiraju da nastave radove na rasksnici kod Gandijeve i Vojvođanske. Ono je suludo, iskopali su onu rupu sa leve strane u pravcu Surčina i ukinuli (privermeno) celu traku za skretanje levo, što se sada prenosi nekada i do eko pumpe (gužva).
Данашње слике - 23.12.2023.

Завршена је цела десна страна Египатске улице од од улаза - излаза у бензинску станицу „МОЛ“ и т.ц. „ЛИДЛ“ до раскрснице са улицама Гандијева - Војвођанска, Остало је још да се уради подлога и асфалтирање од овог улаза - излаза до раскрснице са Гандијева - Војвођанска и то део ширине 1 метар на првој левој траци за лево скретање из Египатске у Гандијеву.
Тај део, а такође ће се радити и на супротном правцу од ове раскрснице до улаза - излаза у бензинску станицу „МОЛ“ и т.ц. „ЛИДЛ“, ће се радити до 31.01.2024.године.

IMG_20231223_152859_resized_20231223_052502716.jpg
IMG_20231223_152932_resized_20231223_052506129.jpg
IMG_20231223_152942_resized_20231223_052505025.jpg
IMG_20231223_153022_resized_20231223_052504450.jpg
IMG_20231223_153045_resized_20231223_052553177.jpg
IMG_20231223_143551_resized_20231223_052505561.jpg
IMG_20231223_153213_resized_20231223_052555069.jpg
IMG_20231223_153226_resized_20231223_052555717.jpg


:sesir:
 
I koja je svrha na kraju svih ovih radova?! Koja je dodata vrednost? Kazu li sta radnici. Sta znaci to suzavanje radelnog pojasa za saobracaj. To je najznacajnija informacija za sve nas. Da znamo zbog cega se patimo mesecima. A ne bih komentarisao na sta lici sada ta saobracajnica. Neravna, ispresecana starim i novim asfaltom. Razdelno ostrvo bez zemlje. Tuga bozja. Gore nego u africi i nego sto je bilo.
 
Msm da je ideja radova da sa obe strane prošire po metar plus i onda će promeniti horizontalnu signalizaciju tako da će biti dodata još jedna traka u ovom delu.
 
Iskreno, ni ovde, kao ni gore u Gandijevoj, ne vidim sta smo dobili za plaćeno. Kapiram sta je Sapic mislio da dobija, ali zaista ne vidim unapređenje iznad par minimalnih tačaka.

Pozorište.
 
Valjda ce smer iz pravca Studenjaka ka Surcinu u pomenutoj raskrsnici prosiriti za jos jednu traku,inace je onda teska budalastina cela guzva,prosirivanje,maltretiranje...cekamo horizontalnu signalizaciju...jutros je zavrsen koliko sam stigao da vidim i deo prosiravanja kod skretanja u Gandijevu...
smer ka lidl u molu je mozda i optereceniji ali po meni sve zbog semafora...mereno na google...od raskrsnice gandijeve i vojvodjanske do tosinog bunara 1100m...ima 5 ili 6 semafora...nije ni cudo sto je guzva...najveci mi je hit praviti semafor za lidl i mol...to nije smelo da se desi...nikako...
 
Valjda ce smer iz pravca Studenjaka ka Surcinu u pomenutoj raskrsnici prosiriti za jos jednu traku,inace je onda teska budalastina cela guzva,prosirivanje,maltretiranje...cekamo horizontalnu signalizaciju...jutros je zavrsen koliko sam stigao da vidim i deo prosiravanja kod skretanja u Gandijevu...
smer ka lidl u molu je mozda i optereceniji ali po meni sve zbog semafora...mereno na google...od raskrsnice gandijeve i vojvodjanske do tosinog bunara 1100m...ima 5 ili 6 semafora...nije ni cudo sto je guzva...najveci mi je hit praviti semafor za lidl i mol...to nije smelo da se desi...nikako...
treba ukinitu taj semafaor, mada onda bi trebalo i tu kompletno zatvoriti trake i iskljuciti opciju levog skretanja
ne bi to bili ni prvi lidl ni prva pumpa kojoj je moguc pristup samo iz jednog pravca
 
Mora da se završi asfaltiranje i ovog dela koji je Gaga naveo da će biti do 31.1. kako bi mogli proširiti taj deo ulice. Tako da ovo što je levo skraćeno na jednu traku je sada glavni generator gužve, zbog velikog broja vozila koja tu skreću u blokove.

Samo skretanje ka Lidlu iz pravca STudenjaka nikada nije bilo problem, da sam ja video. Tu čeka po nekoliko automobila u opredeljenoj traci za levo skretanje i to je to (imaju plus najkraći invterval), nikada ne blokiraju pravac ka Surčinu. Jeste sulud broj semofora, mada ovde moram priznati da ovaj pomaže čisto da se tih 3-4 vozila koja skreću ne preliju na sledeću bitniju rasksnicu i onda naprave još veću gužvu ka Gandijevoj levo.
 
Evo od danas, TB zemunski deo, ali ne znam da li je predlog, pa ta procedura ili je usvojeno, nisam proverila...

 
Спомиње се проширење Скадарске улице која је прилично кратка, а за Тошин бунар само онај мали део од Студентске до Париске комуне, јер Гангула генерално једино зна да проширује улице на рачун јавних површина, никако на рачун површина за које је потребна експропријација. И наравно опет ме је на крају изнервирао са овом ид**тском идејом о проширењу Париске комуне и Булевара Михајла Пупина.
 
Ni drugi iz vladajuće stranke ne bi drukčije postupili, osim ukoliko nije nešto od "višeg" interesa.
 
Ja se ne secam da sam se zaglavio u Mihajla Pupina u skorije vreme. Mozda tamo kod Usca ali to je problem sa mostovima.
Guzva u Pariske komune? Nikad nisam video nista slicno.
Ali zato guzva u Tosinom bunaru - svaki dan. I naravno, niko ne mrda prstom, jer kao sto rece Anonymo, zahteva ozbiljne pripreme i mozganje, a to ume da bude problem.
 
Prosirenje od raskrsnice sa LIdl u Zemunskoj do raskrsnice sa Gandijevom...iskreno,trudim se da razumem sta je "pisac" hteo da kaze ali ne razumem...skretanje ka Dim trade je toliko prosireno da je ok ali odmah se suzava..ako su vec krenuli tu sirinu su trebali da drze do Gandijeve,onako nema smisla... koliko je tosin bunar u raskrsnici sa heroja od kosara prodisao toliko ovde ne vidim nikakav efekat...prodavanje m...za bubrege...
 
Vrh