Šta je novo?

Tošin bunar: proširenje i rekonstrukcija ulice

Screenshot 2023-11-05 192201.jpg


Pozdrav. Kako jedan Bosanac moze popodne u spicu skrenuti iz Tosinog bunara u Prilaz, a da ne napravi zastoj, tri udesa i guzvu? Ili ova raskrsnica funkcionise normalno i nema nekih vecih problema?
 
Koliko se sećam, tu bi trebalo da je po planu za proširenje Tošinog bunara zamišljeno da bude kružni tok.
 
Pogledajte prilog 179385

Pozdrav. Kako jedan Bosanac moze popodne u spicu skrenuti iz Tosinog bunara u Prilaz, a da ne napravi zastoj, tri udesa i guzvu? Ili ova raskrsnica funkcionise normalno i nema nekih vecih problema?
И Тошин бунар и Теодора Херцла су деценијама у плану за проширење али градска власт не проширује ништа где је потребна експропријација. На самој раскрсници се планира кружни ток, а гужве су свакодневница.
 
Па на овој слици све ово од ТБ до Вртларске (овај троугао + правугаоник) може да се гледа као један велики КТ, или прецизније речено кружна осмица, мада сам свестан да тај термин вероватно не постоји у саобраћају. У суштини, како се види са слике, из ТБ неће моћи директно у Прилаз, него ће морати пун круг до Вртларске преко Ивићеве до Прилаза, што је ефективно за возаче као да је КТ.
 
@Гага , mozes li da malo objasnis trenutno sta se radi...malo mi je minimalno prosirenje smer ka surcinu da tako kazem...mogu da spakuju 3 trake? a sa dr str da kazem isto to zele da urade? izvini sto te @Гага cimam ali smatram da uvek imas prave informacije...
 
@Гага , mozes li da malo objasnis trenutno sta se radi...malo mi je minimalno prosirenje smer ka surcinu da tako kazem...mogu da spakuju 3 trake? a sa dr str da kazem isto to zele da urade? izvini sto te @Гага cimam ali smatram da uvek imas prave informacije...
@Дане, извини али и уз најбољу намеру, нисам те најбоље разумео кад кажеш "da malo objasnis trenutno sta se radi...malo mi je minimalno prosirenje smer ka surcinu da tako kazem...mogu da spakuju 3 trake? a sa dr str da kazem isto to zele da urade?". Које проширење ка Сурчину, да се спакују 3 траке, пошто је овде реч о улици Тошином бунару?
 
Mislio je na aktuelno proširivanje smera Tošinog bunara ka Surčinu (centru Bežanije), desne trake iza raskrsnkce sa N. Dobrovića i HSK.
 
@Дане, извини али и уз најбољу намеру, нисам те најбоље разумео кад кажеш "da malo objasnis trenutno sta se radi...malo mi je minimalno prosirenje smer ka surcinu da tako kazem...mogu da spakuju 3 trake? a sa dr str da kazem isto to zele da urade?". Које проширење ка Сурчину, да се спакују 3 траке, пошто је овде реч о улици Тошином бунару?
Pa misleci smer od TB ka surcinu je smer..da tako kazem...deo ka IMT i Eko pumpi...kao sto sam i rekao...minimalno mi je prosirenje,pa sta ti mislis jel tu zele da spakuju 3 trake jer ne vidim drugu logiku prosirenja.
 
i juče prolazim i gledam, ne znam koje bi širine trebale da budu te tri trake da ih uguraju
 
Proširenje na po tri trake je i moguće samo ako se uzme od površine koju zauzimaju sadašnja parking mesta (što i jeste propust prvobitnog projekta proširenja tog dela ulice).

Jedino ako nisu mislili da malo "uštinu" od razdelnog ostrva, drugi deo da takođe "uštinu" od parking mesta, i da parkiranje bude koso ili paralelno, uz gubitak jednog broja mesta.

Realno, da nije otvoren onaj sklepani buržujski restoran u onoj baraci, polovina tih parking mesta sada ne bi bila potrebna.
Da u ovom gradu postoji neki urbanizam, kao što više ne postoji, bile bi planirane nove zgrade sa parkingom iza, a ne duž ulice.
 
To je za nastavak (uzimanje parkinga), ali šta je ono što sada rade, šire za pola metra kolovoz od raskisnice u pravču Surčina?
 
Pa, da li ne rade ništa na tu drugu stranu... možda će kada ovo završe.

Doduše parking u tom delu ulice da su pametni bi ili skroz ukinuli (mala šansa) ili prebacili na koso parkiranje i tako mogu da skrat eparking. Trenutno pod vertikalom postavljena parking mesta su proizvod neke velike greške u planiranju, pošto na tu ulilcu parkirati se na takvo mesto je suludo. TAko da taman mogu da reše i taj problem celom dužinom ulice.
 
Malo da uštinu od razdelnog malo od parkinga i eto nama jedne trake
Mislim da upravo ovo rade. Jer tu nije problem samo parking, niti mislim da ovako proširuju da bi spasili parking. Jer tu je problem i drvored koji se proteže većim delom ove deonice. Kada bi se cela traka proširivala nauštrb parkinga, morao bi da bude posečen komplet ceo drvored, što bi bio opšti skandal. Znam da zvuči malo neverovatno, ali eto želim da verujem da im je cilj da ne seku drveće, a da će parking organizovati nekako drugačije već.
 
Mislim da upravo ovo rade. Jer tu nije problem samo parking, niti mislim da ovako proširuju da bi spasili parking. Jer tu je problem i drvored koji se proteže većim delom ove deonice. Kada bi se cela traka proširivala nauštrb parkinga, morao bi da bude posečen komplet ceo drvored, što bi bio opšti skandal. Znam da zvuči malo neverovatno, ali eto želim da verujem da im je cilj da ne seku drveće, a da će parking organizovati nekako drugačije već.
Sasvim je moguće da su u pravu, tu je drveće sađeno između parking mesta, i da, ako se suzi razdelno ostrvo, za još jednu traku do "Bele reke" nedostaje taman toliko širine koliko je sada od ivičnjaka do drvoreda, a mislim da je slično i na suprotnoj strani, prema Surčinu.
Plus, i zbog "Novog Minela" će biti potrebne nove trake za skretanje.
 
Ovo na fotografiji iznad, ako je traka samo za skretanje desno/gore u Gandijevu to je OK, povećaće se protočnost semafora, i smanjiće se gužva u špicu. Ovo je trebalo u startu da se uradi, a verovatno nije zato što je kafana ne sme da se dira i zato nije Gandijeva proširena na mestu autobuske stanice odmah posle semafora.... :rolleyes:
 
Napisah već na drugoj temi, ta traka treba da bude i za pravo, makar za autobuse; odmah iza raskrsnice je autobuska stanica.
 
Prosiruju uveliko deo od Gandijeve prema Beloj reci. Ne znam da li ce platani preziveti
Pogledajte prilog 180878
О проширењу Египатске (бивша Земунска) сам поставио мању фоторепортажу на подтеми "Обнова улица,..." https://forum.beobuild.rs/threads/obnova-ulica-beograd-put.184/page-266#post-1165869, и ту има све објашњено. Иначе та кафана коју спомињеш није на тој десној страни Земунске улице, него на левој страни и то у Тошином бунару.
 
Vrh