Šta je novo?

Teslin toranj

Kakav je ovo projekat?
Screenshot_20230218-085457.jpg
 
Dajte, ljudi, nemojte da se igrate sa ovakvim stvarima, ima ovde nekih koji samo čekaju priliku pa da šalju zvanične preloge dr. Šapiću za ovakve besmislene projekte.
 
Pisali mi ili ne, predlagali ili ne, uvek će biti ljudi koji će slati / smišljati besmislene predloge nadležnima ili će ih sami nadležni smišljati. Mi smo tu da pokažemo da ne može tako. Barem mi koji verujemo da nešto zaista i može da se promeni, a ne da po rauznoraznim mestima na internetu skupljamo lajkove na poruke frustracije nemogućnošću da se išta promeni, a da pritom nismo ni mrdnuli prstom.​
 
A sta fali konkretno Teslinom tornju? To moze biti kreativan projekat, ne turbo giga patkomestrijski seljacki SNS toranj.

Sad ispade da sve sto je iole ambicioznije je seljacki...


Ja mogu ovo da zamislim kako se uklapa u neko urbano, kreativno gradsko jezgro, kao jedna od mnogih umetnickih instalacija.

NIQ3011_1200.jpg



To sto mnogi ovo vide kao ekvivalent jarbolu na uscu ili spomeniku Stefanu Nemanji...
 
Па ето, нек оставе празан простор код Марине Дорћол између Дунава и старе електране и нек ту направе неки велики Теслин калем да баца муње и на згради музеја велики неонски потпис Тесле да сија при бљеску муње као што сија неонски потпис Ј.Ј.Змај у музеју данас.
 
Na vrh mosta na Adi da nakaleme pa da mogu da skidaju i NATO avione kada ponovo zatreba.
 
Псст, не одај Арканов план о Теслином зраку смрти 🤫
 
Vrh