Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Pa da, znači ni na tim drugim forumima i mestima ne primate mušterije i bilo koga izvan svog čopora? XD

Pa to brate, hvala ti što si po ko zna koji put potvrdio moja pisanja i uopšte, sliku kakvu o vama ima celokupno društvo. :sesir:
Samo tako nastavite. Samoizolacija u kombinaciji sa fanatičnim odbijanjem da se čuje bilo kakva kritika i sugestija su ključni koraci za održanje bilo kod preduzetništva.

Celo društvo je u krivu, samo ste vi u pravu. Uspeh zagarantovan.
 
@sjcam
Pogresio sam, znaci ubuduce koristi pomoc na putu i nema potrebe da komentarises na ovoj temi posto ne koristis usluge koje su vezane za istu.

A grešiš, većina forumaša nema stan u West 65 ili St. Regis-u, pa opet mogu da komentarišu u tim temema. Svakako da ću nastaviti da učestvujem temi uz nadu da će taksi usluga da dostigne neki prihvatljivi nivo i da se dovede u red kako bih ponovo počeo da je koristim.

Takođe, učesnik sam u saobraćaju, tako da svakako da vaše ponašanje utiče i na mene direktno i indirektno.
 
Poslednja izmena:
@Bender Rodriguez
Naprotiv i na tim forumima je svako dobro dosao, ali uglavnom dobiju odgovor koji ih zanima i nestanu.. Nema toliko ljudske gluposti, da pisu o recimo menjacu u hibridu 2022 godiste, jer imaju iskustva vozili su toyotu automatik dizela 2002 godine..
 
A grešiš, većina forumaša nema stan u West 65 ili St. Regis-u, pa opet mogu da komentarišu u tim temema. Svakako da ću nastaviti da učestvujem temi uz nadu da će taksi usluga da dostigne neki prihvatljivi nivo i da se dovede u red.
Bas za takve se odnosi post o toyoti i automatskom menjacu.. Ziveo je na nbg u tatinom stanu 70tih,a sad pljuje A blok iako nije krocio tamo..
 
@Bender Rodriguez
Naprotiv i na tim forumima je svako dobro dosao, ali uglavnom dobiju odgovor koji ih zanima i nestanu.. Nema toliko ljudske gluposti, da pisu o recimo menjacu u hibridu 2022 godiste, jer imaju iskustva vozili su toyotu automatik dizela 2002 godine..
U redu, na stranu ti posebni zahtevi i izbirljive mušterije, ono što mene zanima je kako taksi zajednica u Beogradu (bar ova najgrlatija) održava objektivan uvid u prosečne potrebe mušterije i uopšte, kontakt sa ostalim građanima Beograda?

Takođe mi je neverovatan stav da neko ko ne koristi taksi usluge redovno (a i to redovno bi bio vrlo relativan pojam, taksisti bi verovatno rekli da sve ispod jednom nedeljno nije redovno i merodavno) a živi u Beogradu, plaća ovdašnje poreze i harače, deli ovdašnje ulice sa taksistima, i od čijih para Grad subvencioniše taksi preduzetnike... nema pravo da komentariše bilo šta u vezi taksija.

To je rezon kao kada bi neko izjavio da svako ko ne koristi, ne vozi se javnim prevozom u Beogradu, nema pravo da komentariše isti. Pa ne braćo moja, 1) dokle god nečije pare idu u neki budžet, iz koga posle idu neke dalje subvencije i 2) dokle god svi delimo iste ulice i infrastrukturu, svako ima pravo da komentariše neke osnovne stvari. Možda nije u redu da neko ko nije seo u taksi tri godine ili ne prati vesti, komentariše ponašasanja taksista od pre 5 godina. Ali te ideje, da u Beogradu taksi prevoz pa i da tako kažem - taksi saobraćaj, smeju da komentarišu samo ljudi koji se voze njime ''redovno'' je prosto smešna. Pravo da ga komentariše ima svako. Jedino se diferencira koliko će taj njegov komentar imati težine i kredibiliteta u zavisnosti od koga dolazi.

Ali po vama taksistima ispada da niko ko ne seda ''redovno'' u taksi nema pravo da komentariše taksi prevoz u Beogradu. Iako ga delimično idržava. Iako deli s njim ulice i infrastrukturu.

Nego da se vratimo na početnu tačku - koliko mušterija učestvuje i piše na forumima ili društvenim grupama namenjenim taksi prevozu? I kako taksisti u Beogradu održavaju kontakt i uvid sa ostatkom društva, dakle sa ljudima koji ne koriste njihove usluge ''redovno'' ali žive u istom gradu s njima i daju pare u isti budžet?
I jel ima poneki primer sugestija ili primedbi iznetih od strane mušterija a da su prihvaćene i implementirane, i koje?
 
@sjcam
Ja ih slabo komentarisem, samo konstatujem uvek i to ponavljam da su nelegalan prevoz. Kad god imam priliku cimam ih saobracaju(naravno ako imam prvenstvo ili on ima stop i sl.)
 
@Bender Rodriguez
Sve si lepo napisao o potvrdio moje odusevljenje ovim forumom, cista ZABAVA!!!
P. S. Adekvatan primer komentarisanje hotela u kom ti je bio rodjak pre renoviranja, a ti ga sad pljujes na forumu posto si se setio njegove davne price..
 
Što bežiš? Čega se plašiš?

Kakva si ti to muškarčina kad ne smeš da odgovoriš na tri prosta pitanja?

Gde su vam mušterije na forumima? Koliko i kako ste u kontaktu sa širom zajednicom ljudi oko sebe, i mušterijama i onima koji nisu vaše mušterije ali žive u istom gradu i pune isti budžet, pa vas čak i subvencionišu? Koje sugestije ste do sad prihvatili i primenili?

Da li si ti ikada u životu priznao neku grešku i nešto korigovao ili si malo razmaženo i umišljeno dete zarobljeno u telu primitivčine od 41 godine koja glumi facetinu a beži podvijenog repa čim ostane bez argumenata?
 
@Bender Rodriguez
Da nije smesno bilo bi tuzno..
Molim te samo bez sajber mafijanja i vredjanja!!!
Musterija verovatno nema na forumu, rade pametnije stvari.
O subvencionisanju je glupo pricati, to je kao da paora komentarisete jer je dobio 50% subvencije za novi traktor, a vi niste zadovoljni njegovim proizvodom.
Sve sugestije komentari pohvale mogu se uputiti direktno u udruzenje koje pruza uslugu.
Naravno da priznam gresku kad je uvidim, pogotovo kad se desi u saobracaju.
 
Kakvo sajber mafijašenje, pa prvo, gde neko tebe takvu muškarčinu i gromadu da mafijaši, a drugo, ne biste vi taksisti znali šta je sajber. XD

Nego mene je zanimalo da napokon čujem, odnosno pročitam ovo priznanje:
Musterija verovatno nema na forumu
Znači priznaješ da na vašim forumima i grupama vlada vaše jednoumlje. Znači priznaješ da ste u potrebe korisnika taksi prevoza (pa i drugih Beograđana) upućeni taman koliko je i Slaven Tica upućen u potrebe putnika JGPa. Znači blage veze s vezom nemate, jer ne ostavljate prostor da se čuje i druga strana.
O subvencionisanju je glupo pricati, to je kao da paora komentarisete jer je dobio 50% subvencije za novi traktor.
Svaki punoletni građanin Srbije ima pravo da komentariše sva dešavanja u svojoj zemlji. A pogotovu u slučaju Beograda, svaki građanin Beograda ima puno pravo da komentariše sve u njemu, pa i taksi usluge i saobraćaj. Opet ću da ponovim - ono što si iskulirao - da će težina i kredibilitet toga varirati u skladu sa time ko i kako komentariše. Ali svako ima pravo da komentariše i svačija reč ima neku minimalnu težinu, čak i ako ne koristi taksi usluge, ali deli s njima ulice i daje svoje pare koje posle idu na subvencije.

A vi taksisti možete ili da se pomirite sa time, da svako ima pravo i koristiće to pravo da komentariše, ili da crknete od muke. Ne vidim treću opciju.
Dobro, osim ove treće opcije da pravite svoje forumčiće i grupice gde ćete smeti samo vi da komentarišete, samo što će vas to na kraju odvesti u propast. Ali dobro. Kako vi želite.
Naravno da priznam gresku kad je uvidim, pogotovo kad se desi u saobracaju.
Pohvalio bih ovo ali se mislim ''kakve veze ima i da pohvalim, kad će ionako da iskulira to i da me uzme na nož što se ne slažemo u nekoj stvari oko samog taksiranja u Beogradu''
A jel priznaš nekad grešku i mimo tih situacija u saobraćaju?
 
Kakvo sajber mafijašenje, pa prvo, gde neko tebe takvu muškarčinu i gromadu da mafijaši, a drugo, ne biste vi taksisti znali šta je sajber. XD

Nego mene je zanimalo da napokon čujem, odnosno pročitam ovo priznanje:

Znači priznaješ da na vašim forumima i grupama vlada vaše jednoumlje. Znači priznaješ da ste u potrebe korisnika taksi prevoza (pa i drugih Beograđana) upućeni taman koliko je i Slaven Tica upućen u potrebe putnika JGPa. Znači blage veze s vezom nemate, jer ne ostavljate prostor da se čuje i druga strana.

Svaki punoletni građanin Srbije ima pravo da komentariše sva dešavanja u svojoj zemlji. A pogotovu u slučaju Beograda, svaki građanin Beograda ima puno pravo da komentariše sve u njemu, pa i taksi usluge i saobraćaj. Opet ću da ponovim - ono što si iskulirao - da će težina i kredibilitet toga varirati u skladu sa time ko i kako komentariše. Ali svako ima pravo da komentariše i svačija reč ima neku minimalnu težinu, čak i ako ne koristi taksi usluge, ali deli s njima ulice i daje svoje pare koje posle idu na subvencije.

A vi taksisti možete ili da se pomirite sa time, da svako ima pravo i koristiće to pravo da komentariše, ili da crknete od muke. Ne vidim treću opciju.
Dobro, osim ove treće opcije da pravite svoje forumčiće i grupice gde ćete smeti samo vi da komentarišete, samo što će vas to na kraju odvesti u propast. Ali dobro. Kako vi želite.

Pohvalio bih ovo ali se mislim ''kakve veze ima i da pohvalim, kad će ionako da iskulira to i da me uzme na nož što se ne slažemo u nekoj stvari oko samog taksiranja u Beogradu''
A jel priznaš nekad grešku i mimo tih situacija u saobraćaju?
Sajber vrlo dobro znam, valjda se uveravas i sam, gromada i te gluposti necu da komentarisem..
Pomesao si nesto forumi na kojim Ucestvujem nemaju veze sa taksijem..
Priroda, putovanja, auto industrija,gradnja,turizam..
Naravno da svako ima pravo sve da komentarise(to sto ispada smesan je druga stvar)...
Mozes a i ne moras da me pohvalis..saobracaj sam naveo kao adekvatan primer..
Bas sam pre neki dan rekao zeni da mi uzme neku sivu majicu, ona mi kupila zelenu, priznao sam da je zelena lepsa i da mi bolje stoji.
 
Mare81 i batica

Ajde vas dvojica lepo sednete pa se dogovorite jel ste za postovanje zakona ili ne? Malo ste rastimovani na forumu.
Pozivate se na nekakav zakon u vezi Cargo a sa druge strane necete da postujete zakon i da primate kartice na poziv. Suplja vam prica.

@Mare81

Sta se toliko lozis na tips? Pa ti lepo zivis od taksija a imas i dodatni biznis tako da ti to ne treba. Tips dajes konobarima koji rade za minimalac, mahom studentarija, koji od toga prezivljavaju. Sad ti budi smeker, pa od tipsa koji dobijes kupis nekoliko flasica vode, par cokoladica i bombone pa lepo ponudis klijentelu kad ti udju u taksi, to bi bio lep gest, pogotovo trudnice koje vozis gratis.
Taksista nije ni dužan da ima POS terminal. Nemaju ga čak ni svi u Pink taksiju. Slobodna volja taksi preduzetnika. A u nekim udruženjima je toliko malo da su statistička greška. Recimo u Beotaksiju preko aplikacije i nema opciju za plaćanje karticom, jedno preko poziva možeš imati sreće ako se zadesi u blizni neki sa POS terminalom.
 
@sjcam
Ja ih slabo komentarisem, samo konstatujem uvek i to ponavljam da su nelegalan prevoz. Kad god imam priliku cimam ih saobracaju(naravno ako imam prvenstvo ili on ima stop i sl.)
Sta uradis?

Vi bre pored tih 2 puta tehnickog pregleda, pregled izgleda autoa i ko zna sta jos, treba da imate i 12 puta godisnje pregled kod psihologa.
Da li si svestan da tako nekom sto uradis moze da izazove udes gde moze da dodje i do smrtnog slucaja?
I vi se prestavljate kao profesionalni vozaci, pa niste ni p od profesionalnih vozaca.
 
Sta uradis?

Vi bre pored tih 2 puta tehnickog pregleda, pregled izgleda autoa i ko zna sta jos, treba da imate i 12 puta godisnje pregled kod psihologa.
Da li si svestan da tako nekom sto uradis moze da izazove udes gde moze da dodje i do smrtnog slucaja?
I vi se prestavljate kao profesionalni vozaci, pa niste ni p od profesionalnih vozaca.
Ne vozim nasilno, radim sve po propisu cekam njegovu gresku(da li ti je sad jasnije)?
 
@sjcam
@Corradi
Insinuacija,spekulacija, LAZ!!!
Gde sam napisao da ih namestam da izazovu nesrecu?
Prodju kroz stop ili imam prvenstvo, pustim ih do pola raskrsnice pa se zaletim i sviram oni ne znaju gde se nalaze a stranke se hvataju za glavu.
Specijalnost mi je da kocim kada sam ispred njih, a oni zure..
 
@sjcam
Naprotiv,time ih motivisem da budu oprezniji, gledaju znakove, prvenstvo prolaza...
To svakako nije tema, vratimo se na samu sustinu taxi prevoz koji je i naziv teme.
 
Vrh