Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Ili se samo pravis ili volis da pises u drugacijem kontekstu od predstavljenog.

Ako si citao ceo tekst, nigde se ne pominje pisanje kazne za nenosenje maske.
Nenosenje maske u taksi vozilima jeste preporuka, ali koja te obavezuje, ako se od tebe to trazi, da je nosis ako hoces da se vozis. Takodje, preporuka je da se putnici voze na zadnjem sedistu.
Mozes ti da odbijes i da kazes da neces nista od ovo dvoje, ali u tom slucaju i taksista ima pravo da kaze da nece da te vozi.
I tu bi trebalo prica da se zavrsi za oboje.
Dalje svako svojim putem.
Ti necec on nece. A ne da mu potom sednes u auto, kao da je tvoj, i odvezes se s njime u pravcu koji tebi odgovara.

O ovom dogadjaju koji se desio u Zelezniku tekst govori.
 
Sto bi se iko ikad vozio na prednjem sedistu u praznon taksiju, a narocito sad. A plus taj debilizam sa odbijanjem nosenja maski, idi lice peske pa mozes i trotoar da lizes usput ako ti volja.

Lik je mentalni bolesnik, nema sta dalje da se prica, ovde taksista nista nije pogresio.
 
Moj šok danas kada sam shvatio da se taksi poziv naplaćuje 8,25 dinara po započetom minut...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906665#p906665:18nf8ogo je napisao(la):
Trejsi » Čet Dec 09, 2021 11:18 am[/url]":18nf8ogo]Moj šok danas kada sam shvatio da se taksi poziv naplaćuje 8,25 dinara po započetom minut...
Da ozbiljna je cifra..
Imaš opciju aplikacije, twitera, vibera, pa i broja mreže u kojoj si ti...to ti je potpuno besplatno.
 
Instalirao sam aplikaciju odmah nakon toga. Sada sam prozujao po sajtovima par udruženja koja obično zovem, zaista imaju razne opcije za poručivanje.

Poziv na 19xxx je ubedljivo najgora i najskuplja opcija.
 
Dva profesionalca se srela u gradu
06bcbde4611b691d4a6afc343d87a279.jpg


ebc4f220bcc9a2f8c8a28c2fefc4104b.jpg
 
Bitno je da se pljuju taksisti iako je istina drugačija.. Kamera u koleginom vozilu je snimila auto koji je izazvao udes i pobegao.
 
Evo i velikog poznavaoca svake situacije u gradu kojoj lično ne prisustvuje, da nam objasni šta se zapravo desilo. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907123#p907123:25y3v0t4 je napisao(la):
Mare81 » 10 Dec 2021 11:35 pm[/url]":25y3v0t4]Bitno je da se pljuju taksisti iako je istina drugačija.. Kamera u koleginom vozilu je snimila auto koji je izazvao udes i pobegao.

Ko je tačno pljuvao taksiste? Koliko sam razumeo i iz vaših postova kada udjemo u ovako obeležena vozila mnogo smo zaštićeniji. Ne treba da se vozimo alterntivnim sredstvima prevoza jer njima upravljaju neznalice. Nadam se da je sve prošlo bez težih posledica…
 
@Mare81

Jel tako da je sudar izazvao CarGo vozac a onda pobegao?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907143#p907143:3n49xa8n je napisao(la):
kingmanowar » Sub Dec 11, 2021 2:50 am[/url]":3n49xa8n]@Mare81

Jel tako da je sudar izazvao CarGo vozac a onda pobegao?
Ne nije tačno, izazvalo je vozilo stranih tablica mislim čeških.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907135#p907135:37zltd3f je napisao(la):
Kokili » Sub Dec 11, 2021 1:06 am[/url]":37zltd3f]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907123#p907123:37zltd3f je napisao(la):
Mare81 » 10 Dec 2021 11:35 pm[/url]":37zltd3f]Bitno je da se pljuju taksisti iako je istina drugačija.. Kamera u koleginom vozilu je snimila auto koji je izazvao udes i pobegao.

Ko je tačno pljuvao taksiste? Koliko sam razumeo i iz vaših postova kada udjemo u ovako obeležena vozila mnogo smo zaštićeniji. Ne treba da se vozimo alterntivnim sredstvima prevoza jer njima upravljaju neznalice. Nadam se da je sve prošlo bez težih posledica…
Ne samo što ste zasticeni iz razloga što Vas voze profesionalci koji su gle čuda i školu završili za posao koji obavljaju, već ste i OSIGURANI posebnom polisom koju placamo pri svakoj registraciji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906665#p906665:20mqo37n je napisao(la):
Trejsi » Thu Dec 09, 2021 11:18 am[/url]":20mqo37n]Moj šok danas kada sam shvatio da se taksi poziv naplaćuje 8,25 dinara po započetom minut...
Namenski smisljen potez od strane centrale kako bi se korisnici sto vise usmeravali na koriscenje aplikacije za pozivanje taksija. Jer se takvi app pozivi direktno upucuju na uredjaj u vozilu a time se izbegava zagusenje pozivima u centru taksi operatera.

Ko hoce da preko centrale trazi vozilo, taj placa.
Preko aplikacije je besplatno, plus mozes napisati skracenu poruku vozacu, sa nekom odredjenom napomenom.... recimo: mali pas, tri veca kofera, skije, pusacko vozilo, kusur od 20,30,50 evra, dete bez pratnje, posiljka lap top, cekanje kod garaze ne na ulazu u zgradu, odlazak sa cekanjem od xx min. i povratak nazad, slepa osoba ili osoba sa drugim posebnim potrebama, ormaric iz robne kuce dimenzija AxBxC, veci televizor,.....i mnogo toga stosta drugog.
E sad, ono sto sa sigurnoscu ne znam, jel bilo nekad da se zatrazio mladji vozac 25 do 30 godina ?? :laugh:
 
@mladji od 30 teško da ima na taksiju
Bilo je par puta da se traži Mladji vozač, bolji auto :D
 
Кад смо већ код таксиста, бахато паркирање на аутобуској станици пре неко вече иако 5 метара одатле има такси станица
IMG_20211212_200732.jpg

IMG_20211212_200719.jpg
 
Po meni je nehumano koristiti aplikaciju.
Kada zovete centralu mozete da cujete kako odredjeno udruzenje "dise" da zaista ostvarite kontakt s ljudima.
Sta ce biti kada svi predju na aplikacije?
Taksiste ne treba posmatrati kao sluge, kao robote koji voze (kao Car Go).
 
Sta ti pricas, za kog ti botujes, ne znam ni da li i sam znas ili samo kucas random kako ti sta padne na pamet. Iskreno se nadam da si trol
 
Kako se reč random odomacila u zadnjih 2,3 godine.. Hahahha
 
Taksista ni za lek po ovom vremenu...još se pogoršala situacija da neće da rade izgleda za ove pare...

Ok onda dajte nekome ko bi radio...garantujem lada bi radili za privatnika da biste svi izašli na ulice bez obzira na vreme.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cekamo da se pojavi Uber da udari konkurenciju taksiju i cargou. Car Go koji je bio toliko hvaljen i od strane mene je sada po nekim stvarima gori od taksija. Pre neko vece trazim voznju lik prihvati i zove me odma da mi kaze da otkazem daleko mu da dodje 3,5 kilometra do mene. Ne vredi to ni da se prijavi.

A juce i danas ni taksija ni cargoa nema mada nista cudno kakva je situacija u Beogradu :)
 
Al' zato se sve druge delatnosti koje koriste kola najnormalnije švrćkaju po tom istom zavejanom gradu. Izuzev onih koji su zatrpanim opalim granjem i stablima. :D
 
Kad vidim ove Woltovce i Glovaše sa biciklima da isporučuju hranu...znam da ima posla za onog ko hoće da radi i zaradi.

mare81...koji je tvoj stav po ovom pitanju...ozbiljno sad...?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907822#p907822:3ty8pqfb je napisao(la):
Bulbulderac17 » Pon Dec 13, 2021 6:12 pm[/url]":3ty8pqfb]Kad vidim ove Woltovce i Glovaše sa biciklima da isporučuju hranu...znam da ima posla za onog ko hoće da radi i zaradi.

mare81...koji je tvoj stav po ovom pitanju...ozbiljno sad...?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Konkretno na šta misliš?
 
Vrh