Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Ja sam jutros otisla do majstora na pocetku ulice i porazgovarala sa odgovornim iz Ingrapomni. Tako je kako ste rekli. Danas dolaze iz EDS-a da dovedu struju na Trafo. Taj pravi sloj ce biti oko Uskrsa. Ali kaze nece biti to sredjeno u smislu ocrtanih parking mesta i ostalog. On kaze najmanje 1,5-2 meseca posla imaju. Trude se da ubrzaju sto vise mogu. Izmedju P1 i P2 investitor ima da jos nesto betonira i cekaju da se to zavrsi da i tamo postave ivicnjake.
 
Hm pa super sto radovi napreduju ali to se sve bas nesto oduzilo.Jesu li vam bar stanovi spremni za useljenje ili ce nakon ulice da ispadne da stanovi nisu ni blizu zavrseni?
Kakve su vam procene za P zgradu,kada ce to realno biti za useljenje?
 
Hm pa super sto radovi napreduju ali to se sve bas nesto oduzilo.Jesu li vam bar stanovi spremni za useljenje ili ce nakon ulice da ispadne da stanovi nisu ni blizu zavrseni?
Kakve su vam procene za P zgradu,kada ce to realno biti za useljenje?
Ako mene pitate odgovoricu,a ako ne izvinjavam se 😂 Mi smo prva faza,i stan je spreman. Cekamo ulicu,kao da se zida Skadar na Bojani,nikad kraj da docekamo. Ali eto,sada se bar nazire.
Za P zgradu ,ne znam sta bih vam rekla ,ali nase je iskustvo takvo da pre zime nemojte ocekivati. Nadam se da gresim.
 
Hm pa super sto radovi napreduju ali to se sve bas nesto oduzilo.Jesu li vam bar stanovi spremni za useljenje ili ce nakon ulice da ispadne da stanovi nisu ni blizu zavrseni?
Kakve su vam procene za P zgradu,kada ce to realno biti za useljenje?
Nama su rekli za P zgradu lamela B2 da je useljaj septembar
 
Od danas...
Svakoga dana, u svakom pogledu, sve više...

20220412_163453.jpg

20220412_163504.jpg
 
Ljudi, neću da vam ubijam nadu, ali nemojte računati još mesec i po-dva da će se uopšte krenuti sa useljenjem, jer BAR toliko će im trebati da završe ulice, parkinge, rasvetu, struju i sve ostalo što još uvek nisu.
Bolje da budemo realni, nego da živimo u nekoj nadi da će se išta desiti u skorije vreme, a neće…
I ja bih voleo da se uselim već sutra, da ne moram da plaćam i kredit i rentu stana u kome sad živim, ali džaba kad su mi ljudi rekli, ništa pre sredine Juna, to je neki najbrži rok i to pod uslovom da investitor bude uradio ono što on treba da uradi, pa da ih Ingrap ne čeka, zato što oni nisu završili sa svojim radovima.
 
Ja se ipak nadam da se taj junsko julski rok odnosi na kompletne ulice oko premijuma, a da će požuriti bar sa ovim jednim krakom na slikama koji je dovoljan za useljenje.
 
5 godina vazi gradjevinska dozvola ,a ukoliko je objekt izgradjen preko 80% moze da se produzi jos 2 godine. Ukoliko ni tada ne dobije objekat upotrebnu ide na legalizaciju.
A sta znaci to ide na legalizaciju?Izvinite ako postavljam glupo pitanje,ali ja se uopste ne razumem u sve ovo.U pravu ste da gradjevinska vazi 5 godina i do tada je zakonski da se pribavi upotrebna.Mene brine sto se mi svi useljavamo bez tehnickog pregleda koji je preduslov za upotrebnu.Ako gresim ispravite me
 
A sta znaci to ide na legalizaciju?Izvinite ako postavljam glupo pitanje,ali ja se uopste ne razumem u sve ovo.U pravu ste da gradjevinska vazi 5 godina i do tada je zakonski da se pribavi upotrebna.Mene brine sto se mi svi useljavamo bez tehnickog pregleda koji je preduslov za upotrebnu.Ako gresim ispravite me
To znaci da je objekat ne poseduje kompletnu dokumentaciju,odnosno da je je bez upotrebne dozvole. Doneseno je vise zakona o legalizaciji i zakon poznaje samo dve projekcije.
Ozakonjenje ili rusenje.
 
5 godina vazi gradjevinska dozvola ,a ukoliko je objekt izgradjen preko 80% moze da se produzi jos 2 godine. Ukoliko ni tada ne dobije objekat upotrebnu ide na legalizacij

A kako je navedeno u ugovorima,kada investitor dobija sav novac 100 % isplaceno?
A kako je navedeno u ugovorima,kada investitor dobija sav novac 100 % isplaceno?
Zar ne bi imalo smisla da investitor dobija npr.80% novca i tek kada obezbedi upotrebnu dozvolu,dobija ostatak novca ( koji bi npr.bio deportovan na poseban racun )?
Tako bi investitor imao razloga da sve pojuri i dobro odradi posao jer mu intres da dobije ostatak.
A ovako,nemozemo ga nicim prisiliti ako se ne varam ili ?
Zna li neko malo preciznije kako ide i koje se mogucnosti ima da se potrosaci zastite nesavesnog ili nekorektnog ponasanja investitora.
A da idemo na legalizaciju,em bi kostalo em to nije svrha da kupac juri za ono zasta investitor ima obavezu
 
A kako je navedeno u ugovorima,kada investitor dobija sav novac 100 % isplaceno?
Zar ne bi imalo smisla da investitor dobija npr.80% novca i tek kada obezbedi upotrebnu dozvolu,dobija ostatak novca ( koji bi npr.bio deportovan na poseban racun )?
Tako bi investitor imao razloga da sve pojuri i dobro odradi posao jer mu intres da dobije ostatak.
A ovako,nemozemo ga nicim prisiliti ako se ne varam ili ?
Zna li neko malo preciznije kako ide i koje se mogucnosti ima da se potrosaci zastite nesavesnog ili nekorektnog ponasanja investitora.
A da idemo na legalizaciju,em bi kostalo em to nije svrha da kupac juri za ono zasta investitor ima obavezu
Tako bi bilo idealno ali jedino sto smo uspeli jeste da stavimo penale na prekoracenje roka za upotrebnu dozvolu. Ima nas dosta sa tim clanom u ugovoru pa eto nadamo se da sebi nece dopustiti takvo beskonacno placanje.
 
Ja smatra da treba navesti u ugovoru ili predugovoru rok izdavanja upotrebne po nekoj razumnoj proceni investira u suprotnom da se trazi nakanda stete. Sve dok bude bilo ljudi koji kupuju bez da zaštite sebe investirori će prodavati ovako....Ako pak vam ne prihvate takav ugovor ne treba kupiti stan jer to već znaci da nisu cista posla
 
Mili Bože, čuda velikoga,
Šta se crni, međ' E i P... 😁
Počelo je, počelo! 👍🏻😊

20220415_140838.jpg

20220415_140841.jpg


U međuvremenu, ivičnjaci se rade i na ovom delu:
20220415_141416.jpg


A i ovde ima pomaka:
20220415_140733.jpg
 

Prilozi

  • 20220415_140841(0).jpg
    20220415_140841(0).jpg
    128 KB · Pregleda: 267
Vrh