Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Danas sam bila na gradilistu. Pronasla sam odgovornog iz firme Ingrapomni. Ovako stoje stvar:
1. U narednih 7 dana je prikljucenje na vodovod,polaganje optike i povezivanje trafo stanice.
2. Od cetvrtka krecu da postavljaju i ivicnjake.
3. Asflat inicijalni do Uskrsa.To ne ukljucije parter(izmedju faza). Sve oko Premium 1 zavrseno za dva meseca. A oko premium 2 do 10-tog jula.
Bili su iz vodovoda i odredili mesto prikljucenja.
To su vam ljudi informacije.
Ne verujem da ce oko Premium 2 biti završeno za dva meseca, meni su rekli da ce prva faza biti završena 30.09.2022. sa mogućnošću produženja roka +3,4 meseca
 
Ne verujem da ce oko Premium 2 biti završeno za dva meseca, meni su rekli da ce prva faza biti završena 30.09.2022. sa mogućnošću produženja roka +3,4 meseca
Oko Premium 1 ulica za Dva meseca. Oko Premium 2 do 10-jula. Ne govorimo o useljenju nego o ulici. A useljenje ide po fazama svakako. Ne useljevaju se svi u isto vreme.
 
Oko Premium 1 ulica za Dva meseca. Oko Premium 2 do 10-jula. Ne govorimo o useljenju nego o ulici. A useljenje ide po fazama svakako. Ne useljevaju se svi u isto vreme.
Okej, hvala na pojasnjenju. 😊Razmišljam o kupovini stana u Premiumu 2, prva faza. Pa smo u nedoumici kada ce radovi biti stvarno zavrseni i kada cemo moci da se uselimo. Pretpostavljam da useljenje nije moguće dok se ne zavrsi četvrta faza. Ako ima neko neku pouzdanu informaciju,neka javi. Unapred hvala.
 
Okej, hvala na pojasnjenju. 😊Razmišljam o kupovini stana u Premiumu 2, prva faza. Pa smo u nedoumici kada ce radovi biti stvarno zavrseni i kada cemo moci da se uselimo. Pretpostavljam da useljenje nije moguće dok se ne zavrsi četvrta faza. Ako ima neko neku pouzdanu informaciju,neka javi. Unapred hvala.
Kao što komšinica iznad reče, useljavanje ide po fazama. To znači da se nekoliko lamela useljava u određenom roku, npr. za mesec dana treba da prvu fazu koja npr. broji 4 lamele. Ide lamela po lamelu. Nakon toga drugi mesec, ide useljavanje druge faze isto lamela po lamelu.I samo završavanje stanova ide po lamelama, pa su tako stanovi iz prve dve faze uvek pre gotovi od stanova iz npr. 4. faze. Što znači da se neće radovi završiti 100% na celom kompleksu pa da onda puštaju grupno useljenje, nego ovako kako sam objasnio :)

Pitajte u salonu koje lamele su koja faza. I na njihov rok za useljenje dodajte par meseci :D mada, možda za Premium 2 ne bude tolikog kašnjenja kao u Premiumu 1, zbog te famozne ulice koja će biti gotova na leto.
 
Okej, hvala na pojasnjenju. 😊Razmišljam o kupovini stana u Premiumu 2, prva faza. Pa smo u nedoumici kada ce radovi biti stvarno zavrseni i kada cemo moci da se uselimo. Pretpostavljam da useljenje nije moguće dok se ne zavrsi četvrta faza. Ako ima neko neku pouzdanu informaciju,neka javi. Unapred hvala.
I budite svesni da je nama za Premium 1 prva faza rok za useljenje bio 30.06 2021-godine. Jos se nismo uselili.
 
Ne vidim razlog zašto ne bi krenula odmah da se useljava naprimer i 3. faza kad bude gotova ulica, jer su stanovi gotovi, te faze useljenja su imale smisla da je sve išlo po rokovima. Svi mi čekamo ulicu.
 
Ne vidim razlog zašto ne bi krenula odmah da se useljava naprimer i 3. faza kad bude gotova ulica, jer su stanovi gotovi, te faze useljenja su imale smisla da je sve išlo po rokovima. Svi mi čekamo ulicu.
Pa i useljavace se cim se usele prva i druga faza(ako su zaista stanovi spremni u potpunosti). Broj agenata i pravnika ograničava broj primopredaja na dnevnom nivou, a sasvim je logicno da i bez obzira na kasnjenja, useljenja idu po fazama kako je i planirano. Samo sto ce vreme izmedju prve i npr trece faze useljenja biti dosta manje, nego sto je planirano..
 
Pa i useljavace se cim se usele prva i druga faza(ako su zaista stanovi spremni u potpunosti). Broj agenata i pravnika ograničava broj primopredaja na dnevnom nivou, a sasvim je logicno da i bez obzira na kasnjenja, useljenja idu po fazama kako je i planirano. Samo sto ce vreme izmedju prve i npr trece faze useljenja biti dosta manje, nego sto je planirano..
Tako bi trebalo...ali druga faza, po recima buducih stanara daleko je manje spremna od treće. Videćemo kojim će to redom i tempom ići.
 
Tako bi trebalo...ali druga faza, po recima buducih stanara daleko je manje spremna od treće. Videćemo kojim će to redom i tempom ići.
Verujem ukoliko bude tako, da ce onda odmah posle prve useljavati trecu, tj redom one stanove koji su spremni za useljenje, pa se posle vratiti na drugu fazu. Cuo sam i ja price iz vise izvora da je bilo problema u drugoj fazi i da generalno kasne sa radovima tu. Receno je da se nadaju da ce do juna to zavrsiti kako bi mogli da useljavaju po prvobitnom planu, a ako ne uspeju, to ce se preskočiti i vratiti kada se steknu uslovi.
 
Tako bi trebalo...ali druga faza, po recima buducih stanara daleko je manje spremna od treće. Videćemo kojim će to redom i tempom ići.
Da, druga faza jos nije gotova, i u trecoj su poceli da stavljaju parket pre druge faze... Po recima agenata, radice se primopredaja 5-6 stanova dnevno... Pa sad, videcemo da li ce to biti tako.
 
Verujem ukoliko bude tako, da ce onda odmah posle prve useljavati trecu, tj redom one stanove koji su spremni za useljenje, pa se posle vratiti na drugu fazu. Cuo sam i ja price iz vise izvora da je bilo problema u drugoj fazi i da generalno kasne sa radovima tu. Receno je da se nadaju da ce do juna to zavrsiti kako bi mogli da useljavaju po prvobitnom planu, a ako ne uspeju, to ce se preskočiti i vratiti kada se steknu uslovi.
Slazem se da, ako treca faza bude gotova pre druge, ljudi iz trece faze treba da se useljavaju, ali je i neodgovorno da ljudi iz druge faze moraju dodatno da cekaju. Mozda su neki uzeli stan u toj fazi zbog ranijeg useljenja...
A da li mozete da podelite koji su to problemi bili zbog kojih stanovi jos uvek nisu zavrseni?
 
Slazem se da, ako treca faza bude gotova pre druge, ljudi iz trece faze treba da se useljavaju, ali je i neodgovorno da ljudi iz druge faze moraju dodatno da cekaju. Mozda su neki uzeli stan u toj fazi zbog ranijeg useljenja...
A da li mozete da podelite koji su to problemi bili zbog kojih stanovi jos uvek nisu zavrseni?
Naravno da je neodgovorno i naravno da ima ljudi koji su uzeli stan u odredjenim fazama, najvise zbog roka zbog kog su mislili da ce se useliti, ali sad, tako je kako je, msm ne moze se niko useliti u stan koji nije zavrsen. Pojavljivala se vlaga, pa zbog toga je bilo i gletovanje i krecenje lose pa sada trenutno sve to ponovo rade. Ako im je verovati da je samo to, jer je ocigledno problem veliki posto ih je bas dosta usporio.
 
Kao što komšinica iznad reče, useljavanje ide po fazama. To znači da se nekoliko lamela useljava u određenom roku, npr. za mesec dana treba da prvu fazu koja npr. broji 4 lamele. Ide lamela po lamelu. Nakon toga drugi mesec, ide useljavanje druge faze isto lamela po lamelu.I samo završavanje stanova ide po lamelama, pa su tako stanovi iz prve dve faze uvek pre gotovi od stanova iz npr. 4. faze. Što znači da se neće radovi završiti 100% na celom kompleksu pa da onda puštaju grupno useljenje, nego ovako kako sam objasnio :)

Pitajte u salonu koje lamele su koja faza. I na njihov rok za useljenje dodajte par meseci :D mada, možda za Premium 2 ne bude tolikog kašnjenja kao u Premiumu 1, zbog te famozne ulice koja će biti gotova na leto.
Kompleks mi se dopada, ali sam prilično skeptična. Na razgovoru sa devojkom iz salona, kada je reč o Premiumu 2, je bilo reči da će prva faza biti useljena u septembru sa eventualnim kasnjenjima. Sve je ona to lepo nacrtala. Kada sam izrazila logicno misljenje da je neprirodno da se uselimo, a radovi na drugim fazama u toku,prašina itd, rekla je u pravu ste, verovatno nećete moci dok ne budu sve faze gotove.
 
To тако зрачи, да је боље да се и не усељавате.Кад дође лето,муње и невреме,громови има тако да пуцају око ње,да и у затвореном стану,од силине праска,нећете моћи да живите. Само што даље од трафо-станице и разних антена мобилних опертера.
Osnovno pravilo je da grom gađa najvišu tačku. Sve zgrade, pa i ove nove imaju ili će imati uređaje za grom, narodski rečeno gromobrane :) koji su 20m viši od trafostanica. I da udari grom, fizički je i po zakonu prirode neizvodljivo da udari u najnižu tačku. Što se tiče zračenja, trafostanice koje su ovog tipa nisu iste kao trafostanice koje služe za dalekovodne instalacije. Daleko su manjeg kapaciteta, a studije negativnog uticaja elektromagnetnog zračenja dalekovoda do danas nisu empirijski dokazane.
Inače, trafostanice ovog tipa se stavljaju na nekim mestima i unutar zgrada. Niko nije lud da postavlja nešto unutar stambenih objekata za šta postoji bojazan da može da utiče na zdravlje stanara.
Na kraju, investitor koliko ja znam, a toliko znam, nije nadležan za mesto postavljanja trafoa već EPS. Tako da, koga to zanima i nešto se brine ovde, zna gde može da pronađe mejl EPS-a.
 
Kakve veze imaju radovi na drugim fazama?? Svaka lamela je mala zgrada za sebe. Useljenje po fazama svakako ima smisla, ne vidim nikakav problem u tome
 
Zdravo, pred potpisivanjem sam predugovora za Premium 2, pa bih zamolila da mi neko pošalje u inbox predugovor gde su uključeni penali.
Hvala unapred. 🙂
Mi smo nas predugovor platili 200e, tako da morate nabaviti advokata ako hocrte da se nesto menja, retko ko ce Vam poslayi Predugovor koji je platio da se prepravi. Mi se ganjamo ve 3 meseca i vec smo pred odustajanje, bezobrazni su koliko su teski
 
Kao što komšinica iznad reče, useljavanje ide po fazama. To znači da se nekoliko lamela useljava u određenom roku, npr. za mesec dana treba da prvu fazu koja npr. broji 4 lamele. Ide lamela po lamelu. Nakon toga drugi mesec, ide useljavanje druge faze isto lamela po lamelu.I samo završavanje stanova ide po lamelama, pa su tako stanovi iz prve dve faze uvek pre gotovi od stanova iz npr. 4. faze. Što znači da se neće radovi završiti 100% na celom kompleksu pa da onda puštaju grupno useljenje, nego ovako kako sam objasnio :)

Pitajte u salonu koje lamele su koja faza. I na njihov rok za useljenje dodajte par meseci :D mada, možda za Premium 2 ne bude tolikog kašnjenja kao u Premiumu 1, zbog te famozne ulice koja će biti gotova na leto.
Zna li neko koja je Faza u Premium 1 Lamela 17 i kada se tu planira useljenje ?
 
2. faza , trebalo je da se radi odmah posle 1., a useljenje da bude odmah posle. Iz nekog razloga parket i ostali zavrsni radovi su uradjeni prvo na 3. fazi. A sto se tice useljenja, trebalo je ja mislim u septembru da se desi, a sad najavljuju jun,jul.
 
Da li je nekome u predugovoru stajalo ima zakonskog zastupnika ili firma Sunnyville,? Nama u predugovoru stoji ime zakonskog zastupnika te mislim da to treba izmeniti, da stoji ime firme, sa kim zaključujemo ugovor zbog povrata PDV-a.
 
Da li je nekome u predugovoru stajalo ima zakonskog zastupnika ili firma Sunnyville,? Nama u predugovoru stoji ime zakonskog zastupnika te mislim da to treba izmeniti, da stoji ime firme, sa kim zaključujemo ugovor zbog povrata PDV-a.
U mom ugovoru je potpisana ovlascena osoba, ali u ugovoru jasno stoji da se kupoprodaja odvija izmedju sunnyville-a i kupca... I sve je overeno kod notara naravno. Mislim da to ne moze da bude problem.
 
Isto je i kod mene. Zakonski zastupnik mora da stoji, jer u suštini sklapate predugovor sa privrednim društvom (firmom).
 
Nama stoji u predugovoru da se kupoprodaja obavlja izmedju mene i supruga i zakonskog zastupnika, a mislim da treba da stoji izmedju mene i supruga i sunnyville-a
 
Vrh