Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

@KomsinicaP2 bar ja, kada govorim o problemima u naselju, ne radim to da bi širii negativu, već kao neko ko živi tu već 2 godine, vidim sve sadašnje, a i buduće probleme, tako da, ne bih da vas uvredim, ali mnogo sam upućeniji od vas, a to vidim prema tome šta ste naveli u vašem postu iznad.
Meni je, na primer, jedini realan problem kasnjenje i zanimaju me informacije SAMO o tome, useljenju i ugovorima.
Za ovo vas razumem, tako je bilo i nama jedino to bitno dok se nismo uselili. Bože zdravlja, uselićete se svi, Premium 1 jako brzo, ali to ne znači da ostali problemi ne postoje i kasnije će biti teže i praktično nemoguće uticati na bilo šta, kada nastane potpuni kolaps. Tada ćete biti useljeni, proći će euforija usled opremanja novog stana (tako je i nama bilo), to je lep period, jer se otpočinje nova faza u životu ali nakon nekog vremena počnete da uviđate probleme kojih zaista ima i biće tek, nažalost.
Planovi se menjaju, gradski i opstinski planovi se menjaju stalno, i zavise izmedju ostalog od potreba gradjana.
Nažalost, ako se kod nas bude menjao plan, to će pre zavisiti od potreba investitora, nego građana. Ovo se već desilo, prilikom izmene prethodnog PDR, o čemu sam već pisao, tako da nije ničije mračenje, već realnost.
Takodje, struktura stanara se ne zna, pa samim tim ni realna potreba za novom skolom i vrticem. U bloku moze da bude 30, a moze da bude i 400 dece
Ovde se vidi, koliko vi, uz svo poštovanje, nemate dodira sa realnom situacijom u naselju i ne znate pravo stanje. Za sada je useljeno 3 Energoprojektove zgade i ove 4 naše, tu ukupno ima stanova manje nego u samo jednoj Premium zgradi. A niste svesni koliki je procenat useljenih mladih sa decom predškolskog uzrasta i malim bebama (hvala Bogu da je tako), plus svaki dan vidimo po neku novu trudnicu u naselju. Već sad sve vrvi od malecke dece, tako da ja moje dete koje uskoro kreće u vrtić moram da upišem privatno jer u državnom više nema mesta. Dakle, već ima tih 400 dece u naselju, a nije ni petina useljena, dok vi kažete "možda bude 30 dece, nema potrebe za školom".

Jedno se slažem sa vama, a to je da ne treba potencirati prolazak Gsp-a kroz naselje, to bi doprinelo i zagađenju i dodatnom zagušenju ovih naših uličica. Bolje je prošetati do stanice na Slanačkom, koga treba proširiti i eventualno ucesti liniju kroz tu novu saobraćajnicu koja nas spaja sa Mirijevskim, ako ta saobraćajnica bude "sposobna".
 
Pozdrav svima! 😊

Nova sam na forumu, i vise puta sam citala postove i pekidala, jer kako otvorim - skoci mi pritisak kad vidim kakve ce mi biti komsije! Toliko trolovanja, pretpostavki, paranoje, nekog forsiranog nezadovoljstva...Ako ovo sve zaista pisu sami stanari, a ne neka konkurentska firma, nas najveci problem bicemo mi sami.
Meni je, na primer, jedini realan problem kasnjenje i zanimaju me informacije SAMO o tome, useljenju i ugovorima. Sve ostalo o parkovima, skolama, saobracaju...u ovoj fazi ne mogu da budu pouzdane informacije. Nadam se da to svi razumemo? Planovi se menjaju, gradski i opstinski planovi se menjaju stalno, i zavise izmedju ostalog od potreba gradjana. i da, te procedure su uzasno spore, jer zamislite haosa kad bi se to menjalo svake dve-tri godine?!
Ali, evo lepe vesti. I 100% proverene u Direkciji za gradjevinsko zemljiste. Ulica koja ce spajati Slanacki put i Mirijevski bulevar jedan je od bitnijih gradskih saobracajnih projekata. Ulica ce biti udaljena 5 m plus trotoar od Premium 2 bloka. I to vam je trenutno JEDINO sigurno. Rok za zavrsetak - par meseci....nemam preciznije, provericu opet uskoro.
Ta ulica bitno menja SVE, i nadam se sklanja strah od zagusenja Slanackog puta. Dakle, oko 1,2 km i izlazi kod Merkura.
Pocetna metro stanica oko 1,2 km daleko, ali o tom potom...
Molba: ne trazite nikakav prolazak autobusa kroz naselje, to je ekoloska katastrofa u najavi.
Takodje, struktura stanara se ne zna, pa samim tim ni realna potreba za novom skolom i vrticem. U bloku moze da bude 30, a moze da bude i 400 dece.

Molim vas smanjite malo negativu, trebalo bi da zivimo u tom lepom naselju svi zajedno, na odlicnoj lokaciji, po super ceni (Pregrevica je na primer odavno preko 2.500 po kvm...) i sve mi se cini da bi trebalo vise da se radujemo, a manje da se ponasamo ovako histericno i da minuciozno unapred trazimo probleme.
Sigurno ce nekih biti, ali sam sigurna da ce vise biti pozitivnih stvari 😊
"Meni je na primer, jedini realan problem kasnjenje i zanimaju me informacije SAMO o tome", i tu ste rekli sve, vas zanima samo ono sta vas muci i nemate zelju da citate o bilo cemu drugom, ali zato vec predvidjate da ce komsije biti uzas :) good luck with that!
 
Znam sve, ne smem ni da zamislim kako će biti što se tiče parkiranja kad se usele nove zgrade. :(
Jedna od tih majki što ima problem da prođe sa dečijim kolicima je majka mog deteta, tako da proživljavamo sve to na svojoj koži već sad i naravno da bih voleo da se to drugačije reši i sredi ali realnost je tužna, ne znam šta bih rekao.

Pomenuo sam jednom, ako se ne grade zgrade ispod Premiuma, da se počisti plac i da se pakujemo, da bude ko na auto pijaci na Bubanj potoku. :ROFLMAO:
Jel smem da kazem ili da cutim? 🤣🤣🤣🤣🤣

Pitala sam onako bezveze nasu divnu agenticu koje su realne sanse da se to ispod rascisti...realno...moze, ali da se ganjamo sa gradom. Sanivil nema nikakve veze sa tim jer je to u okviru ulice koju grad gradi i u principu mozemo njima da sedneno na kicmu.
Za trotoare znate moje misljenje, nemam nameru da se svadjam.
Komsija Sergio, stavite na spisak tacku "jahanje po Zavodu za Urbanizam da nam prosire ulicu ispod Premijuma" 😀
 
Komsije, komsije...100 ljudi - 100 cudi....elem...sto se tice skole i vrtica, ne znam sta da vam kazem, ne razumem se...ALI, u organizovanju komsija za dobrobit druzenja i dece imam iskustva, a i rasla sam na poljanama i livadama. Sigurno ce negde biti neki komadic zemlje koji cemo moci da preuredimo za neke nase potrebe. Postoji jedno naseljance u mom selu Mirijevu...komsije se skupile raskrcile jedno 2 ara sume, sazidali rostilj, dovukli onr velike koturove od kablova, munuli palete...svaki vikend zurka, deca jurcaju, milina. Ajde da budemo pozitivni, da mislimo o tom komadicu zemlje gde cemo nesto da ususkamo, da napravimo neku zezanciju. Sada planirati to nema smisla, jet nr znamo gde ce sta biti do poslednjeg trenutka. Mozemo da skupljamo materijal po gradilistu recimo 😀
 
@BobLat prijatelju, ne da je počelo asfaltiranje, nego je završeno davnih dana! :LOL:
Ko te plaća da unosiš pometnju među ljudima tim starim slikama? :p

@lana_bor i meni je padalo na pamet to uređivanje nekog parčenceta u našoj režiji ali da li je i koliko to realno, videćemo. :)
 
@BobLat prijatelju, ne da je počelo asfaltiranje, nego je završeno davnih dana! :LOL:
Ko te plaća da unosiš pometnju među ljudima tim starim slikama? :p

@lana_bor i meni je padalo na pamet to uređivanje nekog parčenceta u našoj režiji ali da li je i koliko to realno, videćemo. :)
Пријатељу,јел звеш комуналну за ове силне аутомобиле по тротоару ? Ја нисам до сад,али је ово превршило све мере.
 
@BobLat prijatelju, ne da je počelo asfaltiranje, nego je završeno davnih dana! :LOL:
Ko te plaća da unosiš pometnju među ljudima tim starim slikama? :p

@lana_bor i meni je padalo na pamet to uređivanje nekog parčenceta u našoj režiji ali da li je i koliko to realno, videćemo. :)
Nas 20 je sredilo 4 ara placa, ocistili smo sut djubre, stavili neke klupice sklepane (ali je vlasnik tog placa brze bolje skocio i isterao nas. nikada nije tu gradio, ali mu zinulo du.e da niko ne hoda tu). Bice to, verujte. Bauljala sam po gradilistu i videla par uglova koje mozemo srediti.. Samo pozitivno i slozno koliko je to moguce
 
Nas 20 je sredilo 4 ara placa, ocistili smo sut djubre, stavili neke klupice sklepane (ali je vlasnik tog placa brze bolje skocio i isterao nas. nikada nije tu gradio, ali mu zinulo du.e da niko ne hoda tu). Bice to, verujte. Bauljala sam po gradilistu i videla par uglova koje mozemo srediti.. Samo pozitivno i slozno koliko je to moguce
To apsolutno nece biti moguce. Nece biti tih uglova nece biti nicega. Ako i bude uglova to ce biti samo privremeno kao i teren na kraju Mirka Milojkovica.

Jedino resenje je, da se organizujemo kao ljudi koji su branili Peti parkic, ali za sada se to ne vidi, nego vecina gricka nokte i ceka da se useli u sta god. Neka akcija tipa blokiranje Slanackog puta da bi sve bilo medijski propraceno i prisila na promenu PDR je jedino resenje. Ako je mogao PDR da se menja u korist investitora MORA da moze i u korist stanovnika. Ovo je valjda nas grad a ne investitorski punjac dzepova.

Samo sa ovim stavom, ma neka zavrse pa cemo videti, ubudzicemo negde i mene samo moje interesuje a to okolo je sta ga znam cije, nikada nista necemo postici.
 
A niste svesni koliki je procenat useljenih mladih sa decom predškolskog uzrasta i malim bebama (hvala Bogu da je tako), plus svaki dan vidimo po neku novu trudnicu u naselju. Već sad sve vrvi od malecke dece, tako da ja moje dete koje uskoro kreće u vrtić moram da upišem privatno jer u državnom više nema mesta. Dakle, već ima tih 400 dece u naselju, a nije ni petina useljena, dok vi kažete "možda bude 30 dece, nema potrebe za školom".
Nisam rekla da nema potrebe za skolom, nego da se procenjuje u sekretarijatima na osnovu broja dece, ali tek kad neko naselje bude zavrseno. Sasvim drugacije radilo se kada su na primer osamdesetih pravljeni blokovi na NBg, znalo se koja preduzeca, koga i u kom roku useljavaju i moglo je da se planski gradi. Danas je sve trziste i planiranja ne moze da bude, mi cak nemamo predstavu koliko je ljudi kupilo stanove za izdavanje. A cujem da ih ima dosta... Inace, i ja imam dete, i pri kupovini stana znala sam da skole nema u nasem naselju, i da je do zavrsetka skolovanja nece biti sigurno, zdrav razum ti kaze da nema sanse da se to tako brzo resi. U Americi kad smo ziveli, cekali smo skolu 9 godina i vozili decu kolima jer school bus ne ide bas svuda, a obecanu liniju gradskog voza nismo ni docekali. U sustini, siguran si kad kupujes samo u strukturu svog stana i ni u sta vise.

Sve razumem, svakome je njegova muka najteza, ali parole tipa "tuzicemo ih", "blokada puta", "protest da menjamo PDR"...nije li malo previse vec na pocetku?
Ne mogu da trazim gde je, ali neko je ozbiljno napisao da vec zna da cemo morati da se parkiramo kod BIGa, pa busom 35 do naselja, pa da toplana truje bas Sunnyville, neko da je cuo da je grejanje katastrofa i da je los signal za mobilne ,pa da se stavi usred naselja okretnica autobusa, pa da se siri Slanacki put....samo ne znam cije ce kuce da ruse za to itd itd. Meni to generalno nije ok pristup, iako razumem pojedinacne probleme. Prosto previse, previse negative!

Ako vam bas treba razlog za sekiraciju, da vam dam dva 😁
Kliziste, potencijalno, I nehigijensko karton naselje, postojece, niz buducu ulicu, 500-600 m od zgrada...
Mislite o tome.
 
@KomsinicaP2 ok, slažem se naravno, ima tu i tamo onih koji samo navode neke probleme koji ili zaista postoje ili su izmišljeni i preuveličani da bi postigli efekat "Eto, vidite, sve je katastrofa, nema nam spasa, završićemo svi u Dunavu kad krene klizište" ili oni koji nisu kupili stan ovde, a redovno se javljaju i svaki post počinju sa: "Ne bih da vam stajem na muku ali...". Ti ljudi su verovatno previše pesimisti ili imaju neke loše namere ili se slade time, šta znam... Ali ja smatram da ne treba biti bezrazložno ni pesimističan, ni optimističan, već realan. Iz tog razloga ja navodim neke probleme koji ZAISTA postoje i ZAISTA nisu mali, pokušavajući da animiram i ostale, da bi se zajedničkim snagama borili za rešavanje problema. Vidim da se pojavljuje određena skupina ljudi koja je tainteresovana za tako nešto, što je lepo.
Ne pričam ovde toliko o pozitivnim stranama naselje, ne zato što ih nema, već zato što ih svi uglavnom znamo i zbog njih smo se i odlučili na kupovinu. Moje mišljenje je da je kvalitet solidan, naročito Premium zgrade, da su papiri čisti, da je cena povoljnija, da šta se sve radi-gradi po ovom gradu, ovo je ipak primamljivo i da budući kupci imaju čemu da se nadaju. Ali zato dajte da probamo da rešavamo probleme kojih ima i da nam bude još bolje.

Što se tiče izlaska i blokade ulice, verujte mi, možda u Americi ne pali, ali ovde je to jedno od boljih alata, naročito ako se formira kritična masa ljudi i to dospe do medija. Taman, namestimo zicer nekom političaru (čitaj zameniku) da dođe i poentira, tako što će ljudima rešiti problem.
 
Što se tiče površine za park. Ne znam u kom stanju je sada, niti u kom stanju će biti nakon završetka izgradnje svih zgrada, ali prostor posle Premiuma 2 može da se sredi. Zapravo je i namena te površine da bude zelena površina (@SunnyJ postavio planove). Opet kažem, nisam bio na licu mesta, mozda je neizvodljivo.
 
Taj deo može da se sredi lako ali on je u takvom stanju, da prvo posao mora da odradi mehanizacija (buldozer ili bager) kako bi se teren isplanirao, sada je sve prepuno uvala i brdašaca koja su obrasla bagremom i ostalim šibljem. Naravno, to je za mehanizaciju smešan posao od jednog ili dva dana rada. Nakon toga bi se moglo pristupiti "finijim" radovima...
 
Komšije, interesuje me da li ste imali izmene utičnica u kuhinji i da li ste to o svom trošku radili (naknadno krpljenje rupa i krečenje)
 
Nisam rekla da nema potrebe za skolom, nego da se procenjuje u sekretarijatima na osnovu broja dece, ali tek kad neko naselje bude zavrseno. Sasvim drugacije radilo se kada su na primer osamdesetih pravljeni blokovi na NBg, znalo se koja preduzeca, koga i u kom roku useljavaju i moglo je da se planski gradi. Danas je sve trziste i planiranja ne moze da bude, mi cak nemamo predstavu koliko je ljudi kupilo stanove za izdavanje. A cujem da ih ima dosta... Inace, i ja imam dete, i pri kupovini stana znala sam da skole nema u nasem naselju, i da je do zavrsetka skolovanja nece biti sigurno, zdrav razum ti kaze da nema sanse da se to tako brzo resi. U Americi kad smo ziveli, cekali smo skolu 9 godina i vozili decu kolima jer school bus ne ide bas svuda, a obecanu liniju gradskog voza nismo ni docekali. U sustini, siguran si kad kupujes samo u strukturu svog stana i ni u sta vise.

Sve razumem, svakome je njegova muka najteza, ali parole tipa "tuzicemo ih", "blokada puta", "protest da menjamo PDR"...nije li malo previse vec na pocetku?
Ne mogu da trazim gde je, ali neko je ozbiljno napisao da vec zna da cemo morati da se parkiramo kod BIGa, pa busom 35 do naselja, pa da toplana truje bas Sunnyville, neko da je cuo da je grejanje katastrofa i da je los signal za mobilne ,pa da se stavi usred naselja okretnica autobusa, pa da se siri Slanacki put....samo ne znam cije ce kuce da ruse za to itd itd. Meni to generalno nije ok pristup, iako razumem pojedinacne probleme. Prosto previse, previse negative!

Ako vam bas treba razlog za sekiraciju, da vam dam dva 😁
Kliziste, potencijalno, I nehigijensko karton naselje, postojece, niz buducu ulicu, 500-600 m od zgrada...
Mislite o tome.
Nije istina da nema skole. Oš “Milena Pavlovic Barili” je na svega 5 minuta hoda od Sunnyville naselja. Nije istina i da nema vrtića, ako mesta nema u Suncokretu koji je na 3 min od Sunnyville. Mesta ima u okolnim privatnin vrtićima, uz subvenciju grada iznos je kao i u državnom.
Ne znam čemu toliko kmečanje za školom. Banja 40 godina skoro nije imala OŠ, do pre par godina dok nisu napravili Ovu sad. Neće vam grad sigurno napraviti školu Za Sunnyville, kad bude popunjen kapacitet Barili Oš onda će se razmatrati nova skola. Što neće biti skoro.
 
@Hlodoveh , ja ovde očigledno najviše "agitujem" za školu i obdanište. Razlog zašto to radim ne leži samo u tome da li mi je bitno da moja deca i deca iz naselja idu u neku malu dalju školu ili u tu novu, iako s obzirom na broj dece i mladih parova mislim da će se javiti potreba jako brzooo, usled prepunjenosti OŠ Barili.
Glavni razlog zašto navijam za izgradnju škole i obdaništa uz Sunnyville, koje su predviđene prema PDR, je zbog jedne druge stvari.
Svi smo svesni da će Investitor sav prostor popuniti sa zgradama i zbog toga smo ovde kukali, jer nit' parka, nit' igrališta, nit' nekog slobodnog prostora... U prevodu, nećemo imati gde da šetamo ni mi ni deca, osim po ulicama tamo-ovamo ko ludaci (ne po trotoaru, jer će biti natrpan autima), neće biti prostora za igru decu, možda nam i ovaj mali prostor sa terenom ukinu, pa ćemo decu voditi u druge delove grada, da bi se malo poigrala....
Izgradnja škole bi morala uključiti popriličan prostor sa sportskim terenima i verovatno još mnogo sadržaja. Time bi nam deca imala šansu za mnogo lepše odrastanje u ovim gradskim (betonskim) uslovima, a ni nama starijima ne bi škodilo da se bar jednom nedeljno podelimo na male goliće ili opičimo basket. :D
Da ne navodim ostale razloge zašto je bolje imati, nego nemati školu i obdanište u blizini, dovoljno je pomenuti veću bezbednost dece po pitanju saobraćaja, uticaj na podizanje cene nekretnina u naselju itd.
 
@Hlodoveh , ja ovde očigledno najviše "agitujem" za školu i obdanište. Razlog zašto to radim ne leži samo u tome da li mi je bitno da moja deca i deca iz naselja idu u neku malu dalju školu ili u tu novu, iako s obzirom na broj dece i mladih parova mislim da će se javiti potreba jako brzooo, usled prepunjenosti OŠ Barili.
Glavni razlog zašto navijam za izgradnju škole i obdaništa uz Sunnyville, koje su predviđene prema PDR, je zbog jedne druge stvari.
Svi smo svesni da će Investitor sav prostor popuniti sa zgradama i zbog toga smo ovde kukali, jer nit' parka, nit' igrališta, nit' nekog slobodnog prostora... U prevodu, nećemo imati gde da šetamo ni mi ni deca, osim po ulicama tamo-ovamo ko ludaci (ne po trotoaru, jer će biti natrpan autima), neće biti prostora za igru decu, možda nam i ovaj mali prostor sa terenom ukinu, pa ćemo decu voditi u druge delove grada, da bi se malo poigrala....
Izgradnja škole bi morala uključiti popriličan prostor sa sportskim terenima i verovatno još mnogo sadržaja. Time bi nam deca imala šansu za mnogo lepše odrastanje u ovim gradskim (betonskim) uslovima, a ni nama starijima ne bi škodilo da se bar jednom nedeljno podelimo na male goliće ili opičimo basket. :D
Da ne navodim ostale razloge zašto je bolje imati, nego nemati školu i obdanište u blizini, dovoljno je pomenuti veću bezbednost dece po pitanju saobraćaja, uticaj na podizanje cene nekretnina u naselju itd.
Ma slazem se sve ali treba biti realan. Realno je da je Banja funkcionisala 40 godina bez skole, malo je previse ocekivati dve u par godina.
Ja bih voleo da bude uz Sunnyville i skola i vrtic i igraliste i sve, ali realno je da se saceka jos nekoliko godina za tako nesto. Ovo pricam znajuci kojim tempom grad investira u infrastrukturu u ovom delu grada, jer zivim 30 godina u Banji. 😁
Ako bude neka peticija ili nesto ja sam uvek za da se insistira na skoli i vrticu i uredjenom parkicu ili zelenim povrsinama. ☺️ Moram to da naglasim da me pojedini forumasi ne razapnu 😁😁
 
Osnovna škola Milena Pavlović Barili je izgrađena 2012. godine, dakle pre 10 godina.
Nova škola se neće izgraditi pre 2025-6. godine, verovatno... što znači 2 škole za oko 15 godina :) Za to vreme, broj stanovnika u banji se, možda i udvostručio. Ako nije do sada, nakon izgradnje ovog kompleksa će sigurno biti. Uostalom, pogledajte broj stanovnika u celom Beogradu na popisu 2011. godine i ove godine kada se završi popis... sve će vam biti jasno.

Izgradnja obrazovnih ustanova i zelenih površina treba da budu prioritet za ceo grad a ne samo za ovaj kraj.
 
I mene zanima ovo vezano za uticnice,da li je neko uspeo da stavi izmene?
I da li neko zna sta pretstavlja ovo sivo pored zgrade koju planiraju da izgrade ispred P?
 

Prilozi

  • Screenshot_20220310-121927_Photo Editor.jpg
    Screenshot_20220310-121927_Photo Editor.jpg
    73,8 KB · Pregleda: 312
Taj deo može da se sredi lako ali on je u takvom stanju, da prvo posao mora da odradi mehanizacija (buldozer ili bager) kako bi se teren isplanirao, sada je sve prepuno uvala i brdašaca koja su obrasla bagremom i ostalim šibljem. Naravno, to je za mehanizaciju smešan posao od jednog ili dva dana rada. Nakon toga bi se moglo pristupiti "finijim" radovima...
Bas je fora da bude uvala i brdasca, deca ce biti odusevljena...jos i ako ima nrko drvece za hlad, onda super. Salu na stranu..bice bagera dugo na nasoj teritoriji, za crvenu ce nrki bagerista malo po malo da krci. Sve se to da smisliti.
 
Vrh