Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Razlika između ovog i novog plana je u rasporedu zgrada, dodatoj osnovnoj školi i smanjenom zelenilu... broj zgrada je isti, koliko vidim. Ali da, slažem se da postoje neki uslovi koji se moraju ispuniti kada se grade ovolika naselja, kao što su osnovna škola, vrtić, PARKOVI :) ja ne gubim nadu da ćemo imati parkove i zelenilo :)
 
Koliko ja znam 35 prolazi kroz centar. Ne znam koliko cesto ide...
Višnjička banja je povezana autobusima 35 i 202 sa gradom.
35 saobraća kroz grad do okretnice iza Hajata, a 202 ide do Bogoslovije. Čak možda ne moraju ni da se dodaju nove linije, već treba da se promeni trasa 202ke tako što bi saobraćala kroz Sanivil. Takođe je potrebno da se drastično poveća broj vozila na ove dve linije. Eto potencijalnog rešenja :)
 
Javni prevoz je u nadleznosti Sekretarjata za javni prevoz. Deklarativno treba da prime zahtev ali u praksi od toga nema nista. Linije se planiraju na osnovu studija a trase se planiraju na inicijativu Sekretarijata za saobracaj. Ako verujete da ce pokrenuti dve studije na osnovu 10 zahteva onda ste u zabludi. Ako poznajete nekog Vesica mozda uspe odmah bar izrada studije. Obaveza investitora da napravi park, igraliste, skolu, vrtic i td ne postoji. Uslovi za gradjevinsku dozvolu to ne doticu uopste. Jedino sto mora su garaza tj. parking shodno broju stanova. Pravilo je minimum 1stan 1 parking mesto. To da li kanalizacija,strujna mreza, toplotna mreza moze da izdrzi je briga koju vodi izdavaoc saglasnosti da bi investitor dobio gradjevinsku. Zato EPS trazi izgradnju trafo stanice shodno projektovanoj potrosnji.
Prava adresa za sve Vase zahteve je investitor , mada nemate nijedan pravni ili ugovorni argument da ga naterate. To sto su Vam pokazili slicice kompleksa i opis sadrzaja u buducnosti je obmana ali ni na sudu ne mozete dokazati. Ukoliko se okupite mozete jedino da probate da ih ubedite da je u cilju njihovog imidza dobro da izadju u susret.
Samo jedan dodatak, studija za izmenu linija 32 i 32 e , radjene su tri godine i od tada je proslo 10 godina. A u pitanju je da se izmeni 150 metara da se autobusi ne okrecu u rikverc na zadnjoj stanici bez promene frekfencije polazaka.
 
Poslednja izmena:
Javni prevoz je u nadleznosti Sekretarjata za javni prevoz. Deklarativno treba da prime zahtev ali u praksi od toga nema nista. Linije se planiraju na osnovu studija a trase se planiraju na inicijativu Sekretarijata za saobracaj. Ako verujete da ce pokrenuti dve studije na osnovu 10 zahteva onda ste u zabludi. Ako poznajete nekog Vesica mozda uspe odmah bar izrada studije. Obaveza investitora da napravi park, igraliste, skolu, vrtic i td ne postoji. Uslovi za gradjevinsku dozvolu to ne doticu uopste. Jedino sto mora su garaza tj. parking shodno broju stanova. Pravilo je minimum 1stan 1 parking mesto. To da li kanalizacija,strujna mreza, toplotna mreza moze da izdrzi je briga koju vodi izdavaoc saglasnosti da bi investitor dobio gradjevinsku. Zato EPS trazi izgradnju trafo stanice shodno projektovanoj potrosnji.
Prava adresa za sve Vase zahteve je investitor , mada nemate nijedan pravni ili ugovorni argument da ga naterate. To sto su Vam pokazili slicice kompleksa i opis sadrzaja u buducnosti je obmana ali ni na sudu ne mozete dokazati. Ukoliko se okupite mozete jedino da probate da ih ubedite da je u cilju njihovog imidza dobro da izadju u susret.
Samo jedan dodatak, studija za izmenu linija 32 i 32 e , radjene su tri godine i od tada je proslo 10 godina. A u pitanju je da se izmeni 150 metara da se autobusi ne okrecu u rikverc na zadnjoj stanici bez promene frekfencije polazaka.
Meni nikako nije jasno sta Vi i dalje trazite ovde na forumu kada niste kupili i ne planirate da kupite stan u nasem naselju??? Idite i komentarisite tamo gdr ste kupili, a pustite nas da mastamo.
Svaki pocetak je tezak, pa i ovaj. Meni je bitno da postoji neka inicijativa, neka i ne uspe, komunikacija treba da postoji, misljenja treba da de razlikuju, sve to vodi ka nekom svetlu na kraju tunela...mozda ne sada i odmah, mozda ne za godinu-dve, ali ako sada pustimo da rade sta god zele i ne pokazemo interesovanje shvatice da mogu, a to ni malo nije pametno.
 
Ljudi, imam jednu potencijalno jako dooooobru vest. Ovo sam saznao na našoj Viber grupi gde su postojeći stanari Sunnyville-a, zatim sam malo sam istražio i potvrdio lepe stvari.
Ovde na temi na forumu, aktuelna je priča o izmeni plana izgleda naselja od strane Investitora, na šta smo svi ovde bili zgranuti kad smo videli da će biti sve zgrada do zgrade, bez parkova i zelenih površina, a sa dodatom školom i obdaništem koji svima nama deluju više kao bajka i zamazivanje očiju, nego realna priča. Prvi ja sam rekao da je to nerealno, jer po ovom Investitorovom planu škola i obdanište pripadaju Zvezdari, pa mi je bilo nelogično da jedna opština gradi obrazovnu ustanovu u koju će ići deca iz druge opštine.
Međutim, pregledao sam istoriju izmena Planova detaljne regulacije (PGR) za ovaj deo grada i došao do sledećih informacija. Planovi detaljne regulacije su dokumenti kojima se određuje šta se na određenom prostoru sme graditi, odnosno oni predviđaju da li na npr. lokaciji između Premium zgrada i gornjih zgrada može biti zelena površina, škola, tržni centar, prizemna zgrada, pijaca, petospratnica, soliter ili nešto drugo. Dakle, sam Investitor koji kupi određene parcele uvidom u PDR zna šta tu sme, a šta ne i on ne može protiv toga (naravno da ako je određena zona predviđena za petospratnice, ne mora Investitor da ih nabije ko sardine, već može da ostavi veći razmak i zasadi neko drvo, stavi klupicu itd. ali mu PDR dozvoljava i da uradi ovako kako je predvideo).
Naše naselje pripada području za koji je izrađen PDR pod nazivom Višnjičko polje.
Godine 2011. usvojen je PDR Višnjičko polje, prema kome je pored određenih stambenih zona sa zgradama do 5 spratova, bila predviđena i zona osnovne škole spratnosti P+1, kao i zona predškolske ustanove. Prema ovom PDR-u Investitor je i napravio onaj stari plan naselja sa manje zgrada, a koji uključuje i vrtić i školu na poziciji sadašnjeg Premiuma 2. Na taj način, svima iznad ostao bi pogled i to je privuklo dosta ljudi, koji su kasnije razočarani jer su ostali bez tog ''obećanog'' pogleda.
Razlog zašto je to tako leži u tome što je usvojen novi PDR Višnjičko polje 2019. godine i on je još uvek aktuelan (grafički i tekstualni deo možete pogledati na linku: https://www.beograd.rs/lat/gradski-...a-visnjicko-polje-gradska-opstina-palilula_2/). Prema novom PDR-u celo područje je predviđeno za porodično stanovanje, tj. za zgrade do 5 spratova, a škola i vrtić su izbačeni. Zli jezici bi rekli da je Investitor intervenisao kod Grada da dođe do ovih izmena. 🙃 Ovime je dat legitimitet Investitoru da nam sazida ovde zgrade, bukvalno zid do zida ako želi.
E sad, zašto sam napisao da imam potencijalno dobru vest, ako ovo što sam gore naveo nije nikako dobro po nas, postojeće i buduće stanare!?
Dobra vest je u tome, da ako već ne možemo osporiti Investitoru da na ovom području izgradi sve ovo kako je planirao, možda onaj deo vezan za školu, obdanište i zelene površine iznad i ispod njih, koje je Investitor dodao na svoj novi plan, možda i ne moraju biti samo bajka, koja služi da namami nove naivne kupce.
Taj deo koji, kao što sam rekao, ne pripada Paliluli, već Zvezdari, ne spada pod PDR Višnjičko polje, već spada pod PDR koji se zove ''PDR stambenog naselja uz groblje Lešće''. Na prvi pogled na sam naziv, može se reći: ''O, ne! Novo stambeno naselje! Samo nam to treba...''. Međutim, uvidom u ovaj PDR (link: http://mapa.urbel.com/Silvetlight/1563/), kada otvorite crtež ''Plan namene površina-3'', videćete da su zaista predviđene zone J1-1 (obdanište), J2-1 (osnovna škola), ZP1 (park) i ZP5 (zaštitni zeleni pojas uz ivicu groblja), kao i nove saobraćajnice, prema rasporedu tačno onako kako je to i stavio Investitor na onaj bilbord (predviđene su i nove stambene zone ali malo dalje od Sunnyville-a).
Ovo je dobra vest, jer barem prema trenutnom PDR na tom području su predviđeni škola, obdanište i zelenilo i nije moguće dobiti građevinsku dozvolu za neki objekat drugačijeg tipa.
Naravno, ovo ne znači da ćemo zasigurno tu dobiti školu, obdanište i park, jer gradnja tih objekata zavisi od Grada, a ne Investitora. Mogu proći decenije, a da tu ostane obrasla poljana bez ičega lepog. Setimo se samo da je staro naselje Višnjička banja (zgrade od cigala) izgrađeno osamdesetih, a da su školu Milena Pavlović Barili dobili pre desetak godina, iako je postojala potreba za školom čim je naselje popunjeno stanarima.
Međutim, kako se Sunnyville naselje bude punilo, zasigurno će se brzo javiti poreba za školom, obdaništem i normalnim parkom, a kako ne bismo čekali na to do neke 2050. godine, na nama je da izvršimo pritisak na Grad da se to što pre i realizuje. Mislim da će, s obzirom na veličinu našeg naselja, uspeti da se organizuje kritična masa, koja će uspeti da prodrma i ''potera'' Grad da se ove krucijalne stvari realizuju. To bi mnogo doprinelo kvalitetu života, pa smatram da je to još jedna od najbitnijih stavki za koju se moramo boriti, pored borbe za normalnije saobraćajne komunikacije sa gradom, kako se ne bi podavili u gužvama.

Izvinjavam se na poduuuugačkom postu i ako sam možda negde bio konfuzan, nadam se da ćete me ''pohvatati''. 🙂
 
Višnjička banja je povezana autobusima 35 i 202 sa gradom.
35 saobraća kroz grad do okretnice iza Hajata, a 202 ide do Bogoslovije. Čak možda ne moraju ni da se dodaju nove linije, već treba da se promeni trasa 202ke tako što bi saobraćala kroz Sanivil. Takođe je potrebno da se drastično poveća broj vozila na ove dve linije. Eto potencijalnog rešenja :)
Боље решење је да се појача 35-ица ,која ће да пролази кроз насеље и окреће код окретнице која ће да се изгради код горње А зграде,с тим да 35 Л иде до гробља са ређим поласцима,јер се до наше станице већ испразни аутобус. 202 да остане иста.За окретницу,и да ће превоз ићи кроз насеље чуо сам од инвеститора још давно,само су нагласили не пре 2028год.Што зачи ако узмемо у обзир њихова кашњења,не пре 2030год. До тада би ваљда требало да буде готово цело насеље.Значи гацаћемо по блату и прашинчини још 8 година.Дотле могу само да појачају постојећи превоз.
 
1646785573336.png
 
Ljudi, imam jednu potencijalno jako dooooobru vest. Ovo sam saznao na našoj Viber grupi gde su postojeći stanari Sunnyville-a, zatim sam malo sam istražio i potvrdio lepe stvari.
Ovde na temi na forumu, aktuelna je priča o izmeni plana izgleda naselja od strane Investitora, na šta smo svi ovde bili zgranuti kad smo videli da će biti sve zgrada do zgrade, bez parkova i zelenih površina, a sa dodatom školom i obdaništem koji svima nama deluju više kao bajka i zamazivanje očiju, nego realna priča. Prvi ja sam rekao da je to nerealno, jer po ovom Investitorovom planu škola i obdanište pripadaju Zvezdari, pa mi je bilo nelogično da jedna opština gradi obrazovnu ustanovu u koju će ići deca iz druge opštine.
Međutim, pregledao sam istoriju izmena Planova detaljne regulacije (PGR) za ovaj deo grada i došao do sledećih informacija. Planovi detaljne regulacije su dokumenti kojima se određuje šta se na određenom prostoru sme graditi, odnosno oni predviđaju da li na npr. lokaciji između Premium zgrada i gornjih zgrada može biti zelena površina, škola, tržni centar, prizemna zgrada, pijaca, petospratnica, soliter ili nešto drugo. Dakle, sam Investitor koji kupi određene parcele uvidom u PDR zna šta tu sme, a šta ne i on ne može protiv toga (naravno da ako je određena zona predviđena za petospratnice, ne mora Investitor da ih nabije ko sardine, već može da ostavi veći razmak i zasadi neko drvo, stavi klupicu itd. ali mu PDR dozvoljava i da uradi ovako kako je predvideo).
Naše naselje pripada području za koji je izrađen PDR pod nazivom Višnjičko polje.
Godine 2011. usvojen je PDR Višnjičko polje, prema kome je pored određenih stambenih zona sa zgradama do 5 spratova, bila predviđena i zona osnovne škole spratnosti P+1, kao i zona predškolske ustanove. Prema ovom PDR-u Investitor je i napravio onaj stari plan naselja sa manje zgrada, a koji uključuje i vrtić i školu na poziciji sadašnjeg Premiuma 2. Na taj način, svima iznad ostao bi pogled i to je privuklo dosta ljudi, koji su kasnije razočarani jer su ostali bez tog ''obećanog'' pogleda.
Razlog zašto je to tako leži u tome što je usvojen novi PDR Višnjičko polje 2019. godine i on je još uvek aktuelan (grafički i tekstualni deo možete pogledati na linku: https://www.beograd.rs/lat/gradski-...a-visnjicko-polje-gradska-opstina-palilula_2/). Prema novom PDR-u celo područje je predviđeno za porodično stanovanje, tj. za zgrade do 5 spratova, a škola i vrtić su izbačeni. Zli jezici bi rekli da je Investitor intervenisao kod Grada da dođe do ovih izmena. 🙃 Ovime je dat legitimitet Investitoru da nam sazida ovde zgrade, bukvalno zid do zida ako želi.
E sad, zašto sam napisao da imam potencijalno dobru vest, ako ovo što sam gore naveo nije nikako dobro po nas, postojeće i buduće stanare!?
Dobra vest je u tome, da ako već ne možemo osporiti Investitoru da na ovom području izgradi sve ovo kako je planirao, možda onaj deo vezan za školu, obdanište i zelene površine iznad i ispod njih, koje je Investitor dodao na svoj novi plan, možda i ne moraju biti samo bajka, koja služi da namami nove naivne kupce.
Taj deo koji, kao što sam rekao, ne pripada Paliluli, već Zvezdari, ne spada pod PDR Višnjičko polje, već spada pod PDR koji se zove ''PDR stambenog naselja uz groblje Lešće''. Na prvi pogled na sam naziv, može se reći: ''O, ne! Novo stambeno naselje! Samo nam to treba...''. Međutim, uvidom u ovaj PDR (link: http://mapa.urbel.com/Silvetlight/1563/), kada otvorite crtež ''Plan namene površina-3'', videćete da su zaista predviđene zone J1-1 (obdanište), J2-1 (osnovna škola), ZP1 (park) i ZP5 (zaštitni zeleni pojas uz ivicu groblja), kao i nove saobraćajnice, prema rasporedu tačno onako kako je to i stavio Investitor na onaj bilbord (predviđene su i nove stambene zone ali malo dalje od Sunnyville-a).
Ovo je dobra vest, jer barem prema trenutnom PDR na tom području su predviđeni škola, obdanište i zelenilo i nije moguće dobiti građevinsku dozvolu za neki objekat drugačijeg tipa.
Naravno, ovo ne znači da ćemo zasigurno tu dobiti školu, obdanište i park, jer gradnja tih objekata zavisi od Grada, a ne Investitora. Mogu proći decenije, a da tu ostane obrasla poljana bez ičega lepog. Setimo se samo da je staro naselje Višnjička banja (zgrade od cigala) izgrađeno osamdesetih, a da su školu Milena Pavlović Barili dobili pre desetak godina, iako je postojala potreba za školom čim je naselje popunjeno stanarima.
Međutim, kako se Sunnyville naselje bude punilo, zasigurno će se brzo javiti poreba za školom, obdaništem i normalnim parkom, a kako ne bismo čekali na to do neke 2050. godine, na nama je da izvršimo pritisak na Grad da se to što pre i realizuje. Mislim da će, s obzirom na veličinu našeg naselja, uspeti da se organizuje kritična masa, koja će uspeti da prodrma i ''potera'' Grad da se ove krucijalne stvari realizuju. To bi mnogo doprinelo kvalitetu života, pa smatram da je to još jedna od najbitnijih stavki za koju se moramo boriti, pored borbe za normalnije saobraćajne komunikacije sa gradom, kako se ne bi podavili u gužvama.

Izvinjavam se na poduuuugačkom postu i ako sam možda negde bio konfuzan, nadam se da ćete me ''pohvatati''. 🙂
Cekaj sve ovo si napisao da bi objasnio da ce sve biti u redu jer ce biti skola po PDR koji postoji.
Prvo, nije poenta da li postoji PDR nego sta znaci PDR. To svi vidimo iz primera u kojem zivimo. Neki su gledali da dodju u naselje bas zbog inicijalnog PDR, jer su hteli zivot sa zelenim povrsinama, mestima za setnju itd. Sad je odjednom doslo do toga da ce da zive medju zgradama kao da su u centru nekog grada.
Poenta je ovde da mi necemo moci normalno da zivimo a ne da li ce biti skola. Skola ce biti ali ce deca morati da idu prometnim ulicama. Saobracaj ce biti gust zbog prenaseljenosti, trotoari ce sluziti za parking, deca nece moci nigde da se igraju itd.
Te inicijative za prosirenje ulice itd, pa to sve postoji u planovima.
Ovde je jedina opcija da se izadje na ulicu, zaustavi ovaj javasluk i dozvole da investitori rade sta god ima je volja. Treba se boriti za svoj grad i kvalitet zivota u njemu.
Inicijalni PDR je bio P+3+Po. EP je tako napravio a privatnik u sred gradnje napravio P+4+Po. Sad je u P zgradi P+5+Po. Pa dokle ce to da ide? Pa ispred vas iz Premijuma je po inicijalnom PDR p+4+po. Pa dok to dodje na red ovaj ce da pravi P+8+Po. Dokle se ponasati da je to sve u redu??? Cekati 500 godina kao pod Turcima???
 
Jos samo da dodam: Ti Sunny ukoliko se ne varam zivis u prvim privatnikovim zgradam. Pogledaj zauzece te parcele na ovom poslednjem planu, a kakva je situacija sa parkingom koju imate kao i mi u EP zgradama. A ove sve zgrade nove su po gabaritu mnoooogo vece, a zauzece parcele takodje mnogo vece. Pa gde mislite da ce se ti ljudi parkirati? Prodjite sada naseljem pa vidite kako majke voze kolica ulicom ili deca idu u skolu dok ih zaobilaze automobili? Trotoari vec sada ne postoje…
 
Radi se o tome da je taj stari PDR bio dobar po sve nas ali ga je Grad, verovatno u dilu sa investitorom izmenio 2018/19. i dobili smo ovo što smo dobili. Da bi se izmenio PDR postoji period za Javni uvid, a zatim se zakazuje Javna rasprava na kojoj svi građani imaju pravo da ulestvuju, predaju primedbe, da se pobune... Kad se menjao ovaj PDR, to je izvedeno tiho i neprimetno, jer nije bilo mnogo ljudi u naselju, a ni oni nisu bili upućeni. Ja sam ono sve napisao kako bi ljudi bili obavešteni i kako i ovaj PDR koji predviđa školu i obdanište pored Sunnyville-a, ne bi bio izmenjen za neke visokospratnice. Sada će biti mnogo više ljudi u naselju koje će zanimati sudbina istog, pa se lakše možemo organizovati da sprečimo nešto tako. Malo je teže odraditi izmenu PDR-a kada ima veća grupa ljudi koja se suprostavi, bez obzira na to što živimo u državi Srbiji. Naprotiv, ja sam napomenuo da ta veća grupa ljudi koju zanima budućnost naselja, treba da se bori za realizovanje tog PDR-a sa školom i obdaništem, jer je to potreba naselja. Naravno, potrebna je i borba za rešavanje drugih problema koje imamo.
 
Jos samo da dodam: Ti Sunny ukoliko se ne varam zivis u prvim privatnikovim zgradam. Pogledaj zauzece te parcele na ovom poslednjem planu, a kakva je situacija sa parkingom koju imate kao i mi u EP zgradama. A ove sve zgrade nove su po gabaritu mnoooogo vece, a zauzece parcele takodje mnogo vece. Pa gde mislite da ce se ti ljudi parkirati? Prodjite sada naseljem pa vidite kako majke voze kolica ulicom ili deca idu u skolu dok ih zaobilaze automobili? Trotoari vec sada ne postoje…
Znam sve, ne smem ni da zamislim kako će biti što se tiče parkiranja kad se usele nove zgrade. :(
Jedna od tih majki što ima problem da prođe sa dečijim kolicima je majka mog deteta, tako da proživljavamo sve to na svojoj koži već sad i naravno da bih voleo da se to drugačije reši i sredi ali realnost je tužna, ne znam šta bih rekao.

Pomenuo sam jednom, ako se ne grade zgrade ispod Premiuma, da se počisti plac i da se pakujemo, da bude ko na auto pijaci na Bubanj potoku. :ROFLMAO:
 
Nikoga ne zanima rešenje za parkiranje. Ljudi su već odlučili da se parkiraju po trotoarima. Bilo je ovde raznih rešenja, mahom dočekana sa podsmehom. Ljudi hteli kompromis, a sad bih najradije da investitor postavi stubiće i rešen problem.
 
Ta fotografija je asfaltiranje oko naših, prvih zgrada od pre koju godinu, koliko ja vidim. Ne znam zašto je to čovek okačio sada, samo unosi pometnju. :D
 
Na osnovu poslednjeg PDR koji je usvojen 2019 godine, imamo da je maximalna spratnost P+4+Ps, a zgrade levo od EP zgrada imaju P+5+Ps, odbijeni su dva puta za gradjevinsku dozvolu i evo dobili je opet, O cemu mi dalje da pricamo? Jasno se krsi zakon, sutra cemo dobiti novi PDR sa ko zna kolikom maximalnom spratnoscu koji ako treba, opet ce se prekrsiti. Zato je jasno da se mora izaci na ulicu i jasno iskazati protest. Pritom mora se proveriti stepen maximalan stepen izgradjenosti i zauzetosti po parceli, da li je i to prekoraceno? ne mozes zauzeti svaku parcelu u osnovi i izbetonirati od granice do granice da bude objekat. Dosta elemenata postoji gde bismo mogli da krenemo sa tuzbom.
 
Da se javim evo posle 2-3 dana okvirno od početka pisanije da se organizujemo sami kroz neku inicijativu iz komšiluka.

Javile su mi se komšije i iz Premium 1 i 2, iz gornjih zgrada, iz energoprojektovih čak imamo komšiju i iz Stare Banje što je za pohvalu. Da vam sumiram preliminarno ovde, prvih par mesta je proširenje Slanačkog puta, pojačavanje gradskog prevoza kao i povezivanje naselja sa Mirijevskim Bulevarom. U top predloge ulazi i škola, odnosno vrtić, kao i ostavljenje prostora za zelenilo u samom naselju.

Svakako kao što je nekolicina i ovde spomenula pisali su ljudi i u mail-ovima i nije zanemarljivo a bitna je tematika, koja na oko možda nije toliko vidljiva a to je ispitivanje koliko je toplana sposobna da podrži sve te nove zgrade, odvodna kanalizacija i ostatak infrastrukture.

Svakako sačekaću još koji dan pre nego da pustim neki predlog termina za skup i agendu kao i da malo otopli, trenutno nas voljnih da preduzmemo nešto ima oko 20 tak okvirno, odnosno toliko mail adresa, kako smo većina parovi koliko sam shvatio znači 20 tak familija, što je po mom skromnom mišljenju impresivno za rok od dva-tri dana.

Naravno, slobodno nastavite da pišete i dalje na sergio88@live.com - skupljam informacije, sažeću sve, prezentovati agendu, action plan, pa se dogovaramo.

Joše jednom, jako lepo je videti da nisu svi samo za kukanje na forumu nego hoće da preduzmu nešto, na nama je.

Pozdrav komšije!
Postovani komsija,

posto zivim u ovom naselju od 2019 godine, sasvim sam siguran da bi sve komsije kao prvu stavku navele prekid ovih nakaradnih radova i zahtevanje izgradnje naselja u okvirima aktuelnog PDRa? Druga stavka je mogucnost tuzbe protiv investitora koji je prodavao stanove na osnovu starog PDRa i potpune izmene na osnovu postojeceg, siguran sam da imamo pravnih osnova. Treca stavka bi bila tuzba protiv izgradnje objekata levo od strane EP zgrada i zasto je jedan sprat vise sazidan, kako je dobijena gradjevinska dozvola, da li da ocekujemo sutra izgradnju solitera ako se investitoru prohte? Ljudi, morate razumeti da ce biti nemoguce izaci iz naselja makar se slanacki put prosirio i na 2 trake, do Bogoslovije ce biti potrebno 1h da se dodje? Vrtic, Skola i sve ostalo, ja sam naravno za, ali trenutno imamo mnogo ozbiljnije probleme, necemo moci funkcionisati koliko ce zgrada biti sazidano.
 
Pozdrav svima! 😊

Nova sam na forumu, i vise puta sam citala postove i pekidala, jer kako otvorim - skoci mi pritisak kad vidim kakve ce mi biti komsije! Toliko trolovanja, pretpostavki, paranoje, nekog forsiranog nezadovoljstva...Ako ovo sve zaista pisu sami stanari, a ne neka konkurentska firma, nas najveci problem bicemo mi sami.
Meni je, na primer, jedini realan problem kasnjenje i zanimaju me informacije SAMO o tome, useljenju i ugovorima. Sve ostalo o parkovima, skolama, saobracaju...u ovoj fazi ne mogu da budu pouzdane informacije. Nadam se da to svi razumemo? Planovi se menjaju, gradski i opstinski planovi se menjaju stalno, i zavise izmedju ostalog od potreba gradjana. i da, te procedure su uzasno spore, jer zamislite haosa kad bi se to menjalo svake dve-tri godine?!
Ali, evo lepe vesti. I 100% proverene u Direkciji za gradjevinsko zemljiste. Ulica koja ce spajati Slanacki put i Mirijevski bulevar jedan je od bitnijih gradskih saobracajnih projekata. Ulica ce biti udaljena 5 m plus trotoar od Premium 2 bloka. I to vam je trenutno JEDINO sigurno. Rok za zavrsetak - par meseci....nemam preciznije, provericu opet uskoro.
Ta ulica bitno menja SVE, i nadam se sklanja strah od zagusenja Slanackog puta. Dakle, oko 1,2 km i izlazi kod Merkura.
Pocetna metro stanica oko 1,2 km daleko, ali o tom potom...
Molba: ne trazite nikakav prolazak autobusa kroz naselje, to je ekoloska katastrofa u najavi.
Takodje, struktura stanara se ne zna, pa samim tim ni realna potreba za novom skolom i vrticem. U bloku moze da bude 30, a moze da bude i 400 dece.

Molim vas smanjite malo negativu, trebalo bi da zivimo u tom lepom naselju svi zajedno, na odlicnoj lokaciji, po super ceni (Pregrevica je na primer odavno preko 2.500 po kvm...) i sve mi se cini da bi trebalo vise da se radujemo, a manje da se ponasamo ovako histericno i da minuciozno unapred trazimo probleme.
Sigurno ce nekih biti, ali sam sigurna da ce vise biti pozitivnih stvari 😊
 
Pozdrav svima! 😊

Nova sam na forumu, i vise puta sam citala postove i pekidala, jer kako otvorim - skoci mi pritisak kad vidim kakve ce mi biti komsije! Toliko trolovanja, pretpostavki, paranoje, nekog forsiranog nezadovoljstva...Ako ovo sve zaista pisu sami stanari, a ne neka konkurentska firma, nas najveci problem bicemo mi sami.
Meni je, na primer, jedini realan problem kasnjenje i zanimaju me informacije SAMO o tome, useljenju i ugovorima. Sve ostalo o parkovima, skolama, saobracaju...u ovoj fazi ne mogu da budu pouzdane informacije. Nadam se da to svi razumemo? Planovi se menjaju, gradski i opstinski planovi se menjaju stalno, i zavise izmedju ostalog od potreba gradjana. i da, te procedure su uzasno spore, jer zamislite haosa kad bi se to menjalo svake dve-tri godine?!
Ali, evo lepe vesti. I 100% proverene u Direkciji za gradjevinsko zemljiste. Ulica koja ce spajati Slanacki put i Mirijevski bulevar jedan je od bitnijih gradskih saobracajnih projekata. Ulica ce biti udaljena 5 m plus trotoar od Premium 2 bloka. I to vam je trenutno JEDINO sigurno. Rok za zavrsetak - par meseci....nemam preciznije, provericu opet uskoro.
Ta ulica bitno menja SVE, i nadam se sklanja strah od zagusenja Slanackog puta. Dakle, oko 1,2 km i izlazi kod Merkura.
Pocetna metro stanica oko 1,2 km daleko, ali o tom potom...
Molba: ne trazite nikakav prolazak autobusa kroz naselje, to je ekoloska katastrofa u najavi.
Takodje, struktura stanara se ne zna, pa samim tim ni realna potreba za novom skolom i vrticem. U bloku moze da bude 30, a moze da bude i 400 dece.

Molim vas smanjite malo negativu, trebalo bi da zivimo u tom lepom naselju svi zajedno, na odlicnoj lokaciji, po super ceni (Pregrevica je na primer odavno preko 2.500 po kvm...) i sve mi se cini da bi trebalo vise da se radujemo, a manje da se ponasamo ovako histericno i da minuciozno unapred trazimo probleme.
Sigurno ce nekih biti, ali sam sigurna da ce vise biti pozitivnih stvari 😊
Kasnjenje i ugovori bar sto se tice Premium 1 ce da se rese za par meseci, isto tako kada na red dodje i Premium 2,bice kasnjenje, ali ce se zavrsiti.
Tako da, blago Vama ako vam je to najveci problem. Ljudi su ovde, bar velika vecina, o svim problemima, zaista ozbiljnim, pricali dobronamerno. A svi ti problemi o kojima je pricano, su problemi svih nas, koji ce se resavati godinama.
Slazem se da treba da se misli pozitivno i da se smanji negativna energija, ali ne razumem o kakvom trolovanju i kakvoj paranoji pricate. Ljudi su pristali na jedan plan, to im je ponudjeno, na to su pristali i za to dali novac. Sada se dobija nesto drugo, sto morate priznati, deluje dosta losije(bar po nas, stanare), za zivot. Takodje se slazem i za cenu, ali ni cena ne daje nikome za pravo da u prici i obecanju prodaje jedno, a posle u praksi to bude dosta drugacije.
 
Pozdrav svima! 😊

Nova sam na forumu, i vise puta sam citala postove i pekidala, jer kako otvorim - skoci mi pritisak kad vidim kakve ce mi biti komsije! Toliko trolovanja, pretpostavki, paranoje, nekog forsiranog nezadovoljstva...Ako ovo sve zaista pisu sami stanari, a ne neka konkurentska firma, nas najveci problem bicemo mi sami.
Meni je, na primer, jedini realan problem kasnjenje i zanimaju me informacije SAMO o tome, useljenju i ugovorima. Sve ostalo o parkovima, skolama, saobracaju...u ovoj fazi ne mogu da budu pouzdane informacije. Nadam se da to svi razumemo? Planovi se menjaju, gradski i opstinski planovi se menjaju stalno, i zavise izmedju ostalog od potreba gradjana. i da, te procedure su uzasno spore, jer zamislite haosa kad bi se to menjalo svake dve-tri godine?!
Ali, evo lepe vesti. I 100% proverene u Direkciji za gradjevinsko zemljiste. Ulica koja ce spajati Slanacki put i Mirijevski bulevar jedan je od bitnijih gradskih saobracajnih projekata. Ulica ce biti udaljena 5 m plus trotoar od Premium 2 bloka. I to vam je trenutno JEDINO sigurno. Rok za zavrsetak - par meseci....nemam preciznije, provericu opet uskoro.
Ta ulica bitno menja SVE, i nadam se sklanja strah od zagusenja Slanackog puta. Dakle, oko 1,2 km i izlazi kod Merkura.
Pocetna metro stanica oko 1,2 km daleko, ali o tom potom...
Molba: ne trazite nikakav prolazak autobusa kroz naselje, to je ekoloska katastrofa u najavi.
Takodje, struktura stanara se ne zna, pa samim tim ni realna potreba za novom skolom i vrticem. U bloku moze da bude 30, a moze da bude i 400 dece.

Molim vas smanjite malo negativu, trebalo bi da zivimo u tom lepom naselju svi zajedno, na odlicnoj lokaciji, po super ceni (Pregrevica je na primer odavno preko 2.500 po kvm...) i sve mi se cini da bi trebalo vise da se radujemo, a manje da se ponasamo ovako histericno i da minuciozno unapred trazimo probleme.
Sigurno ce nekih biti, ali sam sigurna da ce vise biti pozitivnih stvari 😊
Svako ima svoj ugao gledanja. Meni kašnjenje uopšte ne smeta. Smeta mi pregusto postavljene zgrade i manjak parkinga. Jel to znaci da ja treba vama da kažem da ne mracite?
 
Vrh