Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Jako, jako, mi je drago komšije što se javljate, ima nade kada vidim da možemo da se složimo oko istog cilja, ohrabrujuće za sve!

Odgovaram ovde da vam ne pišem ponaosob svima da se ne naljutite, svakako ću napraviti mail listu pa vam svima pustiti mail sa predlogom termina za skup i top tri teme koje sami nametnemo(brojčano).

Drago mi je da se javljaju komšije i iz Energoprojektovih zgrada, pokrećemo pravu priču na nivou komšiluka.

Moram da naglasim da nisam pravnik već iz druge sfere, te da bi bilo korisno i da se javi neko ko je pravink, ili ako je među već prijavljenim komšijama možda da mi samo naglasi.

Svaka čast za odziv još jednom, i mail adresa nema veze da li su mala ili velika slova, svakako stiže nije problem, ponoviću ga još jednom

sergio88@live.com

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Zgrada P, juče slikano. Ima majstora ali radovi jako sporo teku.
Potpisan juče predugovor za P zgradu.

Da li neko zna zašto se D lamela ne završava?
0404CD84-4E13-44F3-8FEF-531539D3177D.jpeg
FCC61CB8-99AB-4858-B9DD-3645EDAD67EF.jpeg
A32B2D26-0310-44D3-83C0-9CCEE9B4C0A4.jpeg
33151D5F-586E-446C-8A66-3AB442579D32.jpeg
31F00516-5FF9-4C9D-B2BA-A5312291B442.jpeg
FC73982C-CD30-45BD-B1F8-FA4AA97626C2.jpeg
CADA3AC7-61CC-4340-8320-E4270CE29ECF.jpeg
CCA2E833-2DFA-423F-BB1F-03B3D96273FA.jpeg
8FD7B9C5-B249-49CC-B82D-EDBCAA7DA4D3.jpeg
 
Zgrada P, juče slikano. Ima majstora ali radovi jako sporo teku.
Potpisan juče predugovor za P zgradu.

Da li neko zna zašto se D lamela ne završava?
Nas jos niko nije kontaktirao za predugovor. 😂 Kapiram da D lamelu ne pocinju dok ne prodaju sve stanove iz prvih faza (mozda zbog love).
 
Zgrada P, juče slikano. Ima majstora ali radovi jako sporo teku.
Potpisan juče predugovor za P zgradu.

Da li neko zna zašto se D lamela ne završava?
Havla za fotografije👍Koliko vidim nisu nista odmakli sa radovima,ni meni nije jasno zasto se D lamele ne zidaju.
 
Info iz salona... Nas agent nam je saopštila da se očekuje kraj radova na ulici najkasnije do kraja marta ( sve zavisi od ažurnosti Direkcije). A prva faza kreće sa primopredajom nakon toga jer je prva faza generalno spremna (navela je da fali samo neka lajsna i tome slično). I ona ne zna otkud informacije o pomeranju rokova za maj, mozda je to, kako je navela, vezano za treću i četvrtu fazu. Eto tako.

Videcemo sta ce na kraju biti.
 
Bilo bi dobro da se ovde oglasimo nakon svakog kontakta sa agentom... Da ispratimo situaciju.
 
Info iz salona... Nas agent nam je saopštila da se očekuje kraj radova na ulici najkasnije do kraja marta ( sve zavisi od ažurnosti Direkcije). A prva faza kreće sa primopredajom nakon toga jer je prva faza generalno spremna (navela je da fali samo neka lajsna i tome slično). I ona ne zna otkud informacije o pomeranju rokova za maj, mozda je to, kako je navela, vezano za treću i četvrtu fazu. Eto tako.

Videcemo sta ce na kraju biti.
Ulica kraj marta, ocekuju useljenje u aprilu, znajući njih lagano to moze da sklizne do maja. 😀 Ali svakako deluje ohrabrujuce kada kazu da se približava kraju sve to. Kazem ovo, jer sam ja podelio info da ce biti u maju, koju sam dobio u salonu, od agenta, naravno..
Tako da vidimo da je i dalje praksa da se daju razlicite informacije, ali zaista deluje da se sve privodi kraju, narocito sto se tice prve faze, tako da je zaista i realno da se krene sa useljenjem prve faze u narednih mesec, dva
 
Ulica kraj marta, ocekuju useljenje u aprilu, znajući njih lagano to moze da sklizne do maja. 😀 Ali svakako deluje ohrabrujuce kada kazu da se približava kraju sve to. Kazem ovo, jer sam ja podelio info da ce biti u maju, koju sam dobio u salonu, od agenta, naravno..
Tako da vidimo da je i dalje praksa da se daju razlicite informacije, ali zaista deluje da se sve privodi kraju, narocito sto se tice prve faze, tako da je zaista i realno da se krene sa useljenjem prve faze u narednih mesec, dv

A sta bi sa trafo stanicom koja treba da se izgradi takodje? I onim rokom od 5 nedelja za izgradnju iste. Ako to nije gotovo jos uvek, a nisu ni krenuli da rade, ne verujem da ce biti useljavanja pre maja.
 
A sta bi sa trafo stanicom koja treba da se izgradi takodje? I onim rokom od 5 nedelja za izgradnju iste. Ako to nije gotovo jos uvek, a nisu ni krenuli da rade, ne verujem da ce biti useljavanja pre maja.
Ne znam sta bi sa trafo stanicom, znam samo da nam svima daju razlicite informacije i da mi tu ne mozemo nista, sem da cekamo da se sve lepo zavrsi i da se nadamo da ce uskoro krenuti useljenje.
Iskreno, najbitnije mi je da sve urade kako treba, da se sve zavrsi po propisima, a sad, da li ce biti april, maj, ili jun, manje mi je bitno.
Svakako da svima popusta strpljenje i da ljudi postaju nervozni, ali treba da se strpimo jos malo i da ih pustimo da sve odrade polako i kako treba.
 
Ne znam sta bi sa trafo stanicom, znam samo da nam svima daju razlicite informacije i da mi tu ne mozemo nista, sem da cekamo da se sve lepo zavrsi i da se nadamo da ce uskoro krenuti useljenje.
Iskreno, najbitnije mi je da sve urade kako treba, da se sve zavrsi po propisima, a sad, da li ce biti april, maj, ili jun, manje mi je bitno.
Svakako da svima popusta strpljenje i da ljudi postaju nervozni, ali treba da se strpimo jos malo i da ih pustimo da sve odrade polako i kako treba.
Apsolutno se slažem sa ovim. Bolje da se još malo sačeka, pa da sve bude kako treba urađeno. Potpuno razumem nervozu svih, i ja svaki dan prolazim i gledam šta se radi i kako napreduju radovi, nije lako čekati, svašta prolazi kroz glavu tada.
 
Samo se nadam da ne insistirate da se posto-poto uselite pa makar i bilo da samo "jos kojih sitnica " treba da se uradi, dopravi/opravi….
Majstori moraju biti kompletno gotovi u lameli kada predaju stanove kupcima jer ako to ne bude tako,ocekujte jos puno godina greske,reklamacije i probleme.
Onda kada se predaje Lamela/ Stan,majstore necu vise da vidim a dok nisu gotovi ,nek rade a investitor nek placa penale !
 
Dok čitam komentare komšija koji ne mogu da dočekaju useljenje, setim se svoje situacije a to je da je moj kaparisani stan u lameli 6, u Premiumu 2. Dakle, to je faza 4 :) Utešite se, ima nekome kome je gore što se tiče useljenja.

Šalu na stranu, iskustva ljudi sa ovog foruma pomažu da mi koji kupujemo stanove u P2 i komšije koje kupuju stanove u ubuduće izgrađenim lamelama, ako ništa drugo, shvatimo da su kašnjenja normalna i da od toga što kažu u salonu dodamo par meseci. Recimo, rok za moju fazu je avgust/septembar 2023, ali ja ne očekujem pre februara 2024 :) tako da, odmah mi bude lakše ako sebi kaže nema ništa od stana 2 godine.

Isto takođe se slažem u potpunosti da treba sačekati da se sve komplet završi. Šta znači da se useli prvi sprat ako će da se nastave radovi na četvrtom ili petom? To znači da je cela zgrada u haosu od materijala, a samim tim i vaš stan. Ne treba brzati, kud ste čekali toliko dugo, sačekajte još malo, nazire se kraj očigledno.
 
Pa eto, rok za useljenje je bio i septembar 2021. pa je sad mart i jos uvek se niko ne useljava. Realnije je reci oko 8 meseci kasnjenja umesto par meseci :)
 
Jeste poenta je da se sve zavrsi 100% pa onda da se uselimo, naravno. Ali nije poenta da se kasni godinu dana i jace, posto se na taj nacin ne postuje ni tudje vreme i novac.
Super je biti optimistican, ali neki od nas su se zeznuli umesto da smo u startu odabrali nesto drugo, do sad bi smo vec sredili zivote.
 
Jeste poenta je da se sve zavrsi 100% pa onda da se uselimo, naravno. Ali nije poenta da se kasni godinu dana i jace, posto se na taj nacin ne postuje ni tudje vreme i novac.
Super je biti optimistican, ali neki od nas su se zeznuli umesto da smo u startu odabrali nesto drugo, do sad bi smo vec sredili zivote.
Vala baš ovo čekanje nije normalno, verujem da bi ljudi izabrali nesto drugo da su znali da ce biti ovako. Mada na osnovu iskustava ljudi iz prvih Sunnyville zgrada ovako nešto se moglo očekivati :(
 
Da se javim evo posle 2-3 dana okvirno od početka pisanije da se organizujemo sami kroz neku inicijativu iz komšiluka.

Javile su mi se komšije i iz Premium 1 i 2, iz gornjih zgrada, iz energoprojektovih čak imamo komšiju i iz Stare Banje što je za pohvalu. Da vam sumiram preliminarno ovde, prvih par mesta je proširenje Slanačkog puta, pojačavanje gradskog prevoza kao i povezivanje naselja sa Mirijevskim Bulevarom. U top predloge ulazi i škola, odnosno vrtić, kao i ostavljenje prostora za zelenilo u samom naselju.

Svakako kao što je nekolicina i ovde spomenula pisali su ljudi i u mail-ovima i nije zanemarljivo a bitna je tematika, koja na oko možda nije toliko vidljiva a to je ispitivanje koliko je toplana sposobna da podrži sve te nove zgrade, odvodna kanalizacija i ostatak infrastrukture.

Svakako sačekaću još koji dan pre nego da pustim neki predlog termina za skup i agendu kao i da malo otopli, trenutno nas voljnih da preduzmemo nešto ima oko 20 tak okvirno, odnosno toliko mail adresa, kako smo većina parovi koliko sam shvatio znači 20 tak familija, što je po mom skromnom mišljenju impresivno za rok od dva-tri dana.

Naravno, slobodno nastavite da pišete i dalje na sergio88@live.com - skupljam informacije, sažeću sve, prezentovati agendu, action plan, pa se dogovaramo.

Joše jednom, jako lepo je videti da nisu svi samo za kukanje na forumu nego hoće da preduzmu nešto, na nama je.

Pozdrav komšije!
 
I dalje tvrdim, pored sveg kašnjenja, odnos cene i kvaliteta je najbolji u ovom projektu. A kašnjenje utiče i na to da cene tih istih stanova skaču, odnosno da kvadrat koji ste vi npr. platili 1300 evra, sada, na kraju gradnje košta 1600 evra
 
Sve se slažem, da treba da sačekamo i strpimo se dok ne završe sve lepo... Ali sa druge strane zasto su dozvolili da su se radovi nekih stanova oduzili tj.isto stanje stanova da su ljudi zaticali u septembru i decembru? Bukvalno da se nista nije pipalo... okej, njihov interes je u pitanju, ali da nije u redu, nije.
 
Da se javim evo posle 2-3 dana okvirno od početka pisanije da se organizujemo sami kroz neku inicijativu iz komšiluka.

Javile su mi se komšije i iz Premium 1 i 2, iz gornjih zgrada, iz energoprojektovih čak imamo komšiju i iz Stare Banje što je za pohvalu. Da vam sumiram preliminarno ovde, prvih par mesta je proširenje Slanačkog puta, pojačavanje gradskog prevoza kao i povezivanje naselja sa Mirijevskim Bulevarom. U top predloge ulazi i škola, odnosno vrtić, kao i ostavljenje prostora za zelenilo u samom naselju.

Svakako kao što je nekolicina i ovde spomenula pisali su ljudi i u mail-ovima i nije zanemarljivo a bitna je tematika, koja na oko možda nije toliko vidljiva a to je ispitivanje koliko je toplana sposobna da podrži sve te nove zgrade, odvodna kanalizacija i ostatak infrastrukture.

Svakako sačekaću još koji dan pre nego da pustim neki predlog termina za skup i agendu kao i da malo otopli, trenutno nas voljnih da preduzmemo nešto ima oko 20 tak okvirno, odnosno toliko mail adresa, kako smo većina parovi koliko sam shvatio znači 20 tak familija, što je po mom skromnom mišljenju impresivno za rok od dva-tri dana.

Naravno, slobodno nastavite da pišete i dalje na sergio88@live.com - skupljam informacije, sažeću sve, prezentovati agendu, action plan, pa se dogovaramo.

Joše jednom, jako lepo je videti da nisu svi samo za kukanje na forumu nego hoće da preduzmu nešto, na nama je.

Pozdrav komšije!
Pa da,Slanacki Put prosiriti,Mirijevski Bulevar spojiti,pojacati Gradski prevoz koji takodje trebe ici do centra bez presedanja i Zelena povrsina u sklopu naselja.
Pogotovu obecanje u reklmamama za zelenu povrsinu mislim da je investitor obavezan da to i ispuni .
Verovatno je urbanisticki plan a i gradska dozvola s tim uslovljena da mora da se ispuni.Za to je najbolje Opstinu i nadlezne organe kontaktirati.
 
Vrh