Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Pa mi smo za ovu kuhinju pravljenju u mediapanu dobijali ponude od majstora iz Beograda od 2500 čak do 3000 evra što je previše. Na grubo kada nam je poznanik stavio na papir cenu samog materijala izasla je oko 80000 dinara i računajte neki dinar gore. E sad dobili sam broj i majstora o kom je komšija u prethodnim postovima pričao pa cemo videti i sa njim.
 
Hvala na informacijama! I ja mislim da je mnogo dati samo za elemente 2000 + evra.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bilo bi super kad biste podeili i cene otprilike da imamo orijentaciono


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cene materijala, kao i svega ostalog u ovome životu, je skočila za oko 40% u poslednjih 6 meseci. Sve zavisi da li se medijapan farba ili se lepe folije, da li se stavljaju skrivene ručice ili obične, da li cete stavljati usporivace, touch sistem zatvaranja itd. Sve to ulazi u cenu. Farbanje medijapana nije povoljno a plus majstor od ukupne cene materijala uzima oko 30% na ruke.
 
Cene materijala, kao i svega ostalog u ovome životu, je skočila za oko 40% u poslednjih 6 meseci. Sve zavisi da li se medijapan farba ili se lepe folije, da li se stavljaju skrivene ručice ili obične, da li cete stavljati usporivace, touch sistem zatvaranja itd. Sve to menja cenu. Farbanje medijapana nije povoljno a plus majstor od ukupne cene materijala uzima oko 30% na ruke.
 
Cene materijala, kao i svega ostalog u ovome životu, je skočila za oko 40% u poslednjih 6 meseci. Sve zavisi da li se medijapan farba ili se lepe folije, da li se stavljaju skrivene ručice ili obične, da li cete stavljati usporivace, touch sistem zatvaranja itd. Sve to ulazi u cenu. Farbanje medijapana nije povoljno a plus majstor od ukupne cene materijala uzima oko 30% na ruke.

Ja sam od ikee dobio ponudu od 1700e bez elektricnih uredjaja, od medijapana, sa usporivacima, itd, za slican plan. A ikeine kuhinje su dobrog kvaliteta i garancijom od 25 godina… Sad ne znam sta stolari u Srbiji nude vise za tih 2 - 3k evra


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam da li se vec pricalo o tome, ali da li neko od stanara iz gornjeg sunnyville-a moze okvirno da kaze iznos mesecnih troskova (info stan, struja, grejanje, itd)
Hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam od ikee dobio ponudu od 1700e bez elektricnih uredjaja, od medijapana, sa usporivacima, itd, za slican plan. A ikeine kuhinje su dobrog kvaliteta i garancijom od 25 godina… Sad ne znam sta stolari u Srbiji nude vise za tih 2 - 3k evra


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bila sam podstanar u kojoj smo imali ikeinu kuhinju. Sa usporivacima, touch sistem, bila je odlična!
 
Ne znam da li se vec pricalo o tome, ali da li neko od stanara iz gornjeg sunnyville-a moze okvirno da kaze iznos mesecnih troskova (info stan, struja, grejanje, itd)
Hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Za stan od 73 m² (60m² grejne površine), 2 odrasle osobe i 2 mala deteta, uz obilno svakodnevno korišćenje šporeta, rerne, mašine za pranje i sušenje, sudomašine i umereno korišćenje klime leti, to izgleda otprilike ovako:

Infostan:
6 negrejnih meseci ≈ 1300 din/mesečno
dec, jan, feb ≈ 8000-10000 din/mesečno
okt, nov, mar ≈ 6000-8000 din/mesečno
Struja:
2000-2500 din/mesečno
Kablovska, internet:
mts paket = 3200 din/mesečno

Svi uređaji su A+ do A+++, pa i to verovatno dosta znači.
 
1300 din za infostan?!. To je za samo za fiksni deo grejamja. Meni je samo za vodu 1100din, a gde je ostalo
 
Ja ne znam gde ste našli majstore da vam urade kuhinju po meri za te pare, ali voleo bih da dobijem kontakt, pa molim buduće komšije za broj. Ja sam za moju kuhinju bez električnih uređaja dobijao ponude od 3-6.000€, a zvao sam ih 20 i po Srbiji i po Beogradu.
 
Nevidim u vasim kuhinjama da su predvidjeni aspirtori pa me zanima zar nema Stan prikljucak da se ugradi i aspirator ?
 
Ja sam od ikee dobio ponudu od 1700e bez elektricnih uredjaja, od medijapana, sa usporivacima, itd, za slican plan. A ikeine kuhinje su dobrog kvaliteta i garancijom od 25 godina… Sad ne znam sta stolari u Srbiji nude vise za tih 2 - 3k evra


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pretpostavljam da je ovo cena bez montaže. Ako se uključi montaža, verovatno se dobija cena od blizu 3.000 EUR. E sad, kod IKEA uvek postoji opcija da montirate sve sami (a znam ljude koji su to uradili, baš kuhinju) i imate značajnu uštedu. To zahteva vremena i spremnost da se oslonite na svoje sposobnosti :) Ja nisam siguran da bih smeo baš kuhinju da sam montiram (iako sam montirao sebi gomilu drugih IKEA stvari).

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Pa dobro, mozda oko 2000 sa montazom. Nemam ponudi pri ruci, ali ne berujem da uzmiaju skoro 100% od cene kuhinje za montazu i dostavu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naravno da ima rupa za crevo aspiratora. Ne pomišljajte da izostavite aspirator, to je samoubistvo u najavi...
 
Ima li neko možda tačne dimenzije radijatora u dnevnoj sobi za Premium 1? Hvala ☺️
 
To nije tacno..
Bio sam u stanovima da vidim radijatore, stavljeni su daleko pre tarketa..
Inace, dimenzije kao i polozaj zavise od veličine stana. Negde u dnevnoj ima dva, negde jedan radijator
To sve zavisi od veličine dnevne sobe. A radijatore postavljaju u zadnjoj fazi, nakon tarketa.
 
Mislila sam konkretno na radijator u pokaznom stanu od 46m2, predpostavljam da će biti sličnih dimenzija, a taj u pokaznom mi se čini ogroman, remeti mi koncepciju moje zamišljene dnevne sobe 😄 pa ako neko slučajno zna dimenzije baš bi mi značilo, hvala 😊
 
Aha znači ipak su u nekim stanovima postavljeni radijatori... Bilo bi super ako onda neko zna tačan položaj i dimenzije u stanu od 46m2
 
Radijatori u dvosobnom stanu su istih dimenzija kao i u pokaznom stanu (samo je u dnevnoj sobi postavljen na suprotnoj strani). U našem stanu su radijatori postavljeni pre tarketa.
 
Da li moze neko da mi kaze kome da se obratimo za neka bitna pitanja a da nisu devojke iz prodajnog salona?
Posto nam ne odgovaraju na mail-ove i kad nazovemo ne dobijemo odgovore.
Vise vas je spominjalo Nenada,ne znamo ko je Nenad,tj.na kojoj je on tu funkciji i kako da dodjemo do njega?
 
Da li moze neko da mi kaze kome da se obratimo za neka bitna pitanja a da nisu devojke iz prodajnog salona?
Posto nam ne odgovaraju na mail-ove i kad nazovemo ne dobijemo odgovore.
Vise vas je spominjalo Nenada,ne znamo ko je Nenad,tj.na kojoj je on tu funkciji i kako da dodjemo do njega?
Nazalost niko ne daje prave info. Tako da je svj da li vas slagale devojke iz salona ili neko drugi 😂
 
Ne
Da li moze neko da mi kaze kome da se obratimo za neka bitna pitanja a da nisu devojke iz prodajnog salona?
Posto nam ne odgovaraju na mail-ove i kad nazovemo ne dobijemo odgovore.
Vise vas je spominjalo Nenada,ne znamo ko je Nenad,tj.na kojoj je on tu funkciji i kako da dodjemo do njega?
Nenad je investitor i sa njim se može malo popričati kada se naleti na njega pri potpisivanju ugovora,predugovora... . Svrha devojaka je da daju informacije koje često ne znanju i svi smo osuđeni na njih.
 
Vrh