Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866469#p866469:1nrga2es je napisao(la):
veljko104 » Сре Јул 21, 2021 11:28 pm[/url]":1nrga2es]
p.jpeg


p.jpeg


p.jpeg


Поздрав будуће комшије. Слике су од јуче (20.07.2021.)

Свратио сам ненајављен до салона за продају, информације које сам добио су: биће, напредује, ево чим буде пут, биће пут до краја године... :bash: ...у том стилу.

Рекоше раде степенице на улазима, али нисам приметио. У првој фази као остали само детаљи да се завршавају. Виде се радници у становима прве фазе. Премијум 2 фино напредује.

Извините што немам боље информације, ал ето...бар три нове слике. :vops:


Dakle, definitivno čekaju Premium 2 pa da završe put.
 
Kako da čekaju premium 2 za put, pa kako da se udje u garažu bez puta, dodje do parking mesta??? :bash: Dvojka će da se zida još dve godine. Postajem nervozan zbog manjka informacija :rant:
 
Ovde su već neki ljudi pokušali dobronamerno da prenesu svoja iskusatva , ali ih niko nije slušao . Pogledajte kako su tekli radovi na prvim zgradama ,pogledajte šta se dešava sa E zgradom koja stoji u mestu i trenutno se ništa ne dešava. Zašto mislite da je Premijum samo zbog naziva nešto više i nešto bolje ?
Biće to sve završeno ali kada to je pitanje. Moje mišljenje je da do proleća nema useljenja ni u E zgradu ni u Premium deo i to baš zbog pristupnog puta tj. prilaza.
Prilaz do E zgrade sigurno se neće raditi dok se skroz ne završi zgrada do nje ,isto smatram i za Premium 1 i 2 što ne znači da će to trajati 2 godine ,verovatno će dvojku brzo da završe što se spoljnih radova tiče kako bi napravili put između.
To je moje mišljenje ne mora da bude tako .
 
Za Premium se interesujem jer tu imam stan. Sto se ostalog tice, pokušavam da predvidim sled dogadjaja...To je sve. Mislim da ce svako od nas imati različita iskustva, svaka zgrada ima svoje specifične karakteristike.
 
Pogodite na kojim zgradama se uveliko radi petkom u 19, a na kojima se striktno poštuje radno vreme i odmor radnika.


Neki ovde stvarno rezonuju na nivou obdaništa, nije ova Srbija ni tako loše mesto kad vidim koliko ima kreditno sposobnih, a zaglavljenih na mentalnom uzrastu od 11 godina.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866782#p866782:26ge6uoh je napisao(la):
Marcus Lupus » Pet Jul 23, 2021 5:49 pm[/url]":26ge6uoh]Pogodite na kojim zgradama se uveliko radi petkom u 19, a na kojima se striktno poštuje radno vreme i odmor radnika.


Neki ovde stvarno rezonuju na nivou obdaništa, nije ova Srbija ni tako loše mesto kad vidim koliko ima kreditno sposobnih, a zaglavljenih na mentalnom uzrastu od 11 godina.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Koje se to ubrzano grade , a gde se striktno poštuje radno vreme ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866782#p866782:1v5thnsn je napisao(la):
Marcus Lupus » Pet Jul 23, 2021 5:49 pm[/url]":1v5thnsn]Pogodite na kojim zgradama se uveliko radi petkom u 19, a na kojima se striktno poštuje radno vreme i odmor radnika.


Neki ovde stvarno rezonuju na nivou obdaništa, nije ova Srbija ni tako loše mesto kad vidim koliko ima kreditno sposobnih, a zaglavljenih na mentalnom uzrastu od 11 godina.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Svaka cast na pronicljivosti i inteligenciji. Evo divim ti se.Posto je ovo Srbija, zaista neocekivano i novo!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866788#p866788:2oqmw17w je napisao(la):
sokanpu » Pet Jul 23, 2021 7:05 pm[/url]":2oqmw17w]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866782#p866782:2oqmw17w je napisao(la):
Marcus Lupus » Pet Jul 23, 2021 5:49 pm[/url]":2oqmw17w]Pogodite na kojim zgradama se uveliko radi petkom u 19, a na kojima se striktno poštuje radno vreme i odmor radnika.


Neki ovde stvarno rezonuju na nivou obdaništa, nije ova Srbija ni tako loše mesto kad vidim koliko ima kreditno sposobnih, a zaglavljenih na mentalnom uzrastu od 11 godina.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Koje se to ubrzano grade , a gde se striktno poštuje radno vreme ?

Premium 2. Na gradilistu oko 30-40 radnika svaki dan, punom parom se radi mikseri samo dolaze i dolaze. :D Na ovoj zgradi izmedju E i EP juce je bio jedan radnik na mesalici i 2-3 radnika na krovu. Jedna mesalica i jedan radnik. Pa moj otac dok je zidao kucu radile su bar 2 mesalice a ovo je zgrada od 300 stanova. Lamele C i d D jos su u fazi samo betonske konstrukcije dok se na A i B lamelama postavila stolarija. Pola zgrade nije izidano, ali cemu zurba. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866782#p866782:2bhziycp je napisao(la):
Marcus Lupus » Пет Јул 23, 2021 6:49 pm[/url]":2bhziycp]Pogodite na kojim zgradama se uveliko radi petkom u 19, a na kojima se striktno poštuje radno vreme i odmor radnika.


Neki ovde stvarno rezonuju na nivou obdaništa, nije ova Srbija ni tako loše mesto kad vidim koliko ima kreditno sposobnih, a zaglavljenih na mentalnom uzrastu od 11 godina.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Pitam Vas, da li je zaista neophodno da komuniciramo na ovaj način? Ja sam psiholog i posavetovacu Vas... Vasa inicijativa da nas informisete je ok, ali možete to ciniti i bez pogrdnih komentara...

Verujem da ni Vama nije lako. Udružimo se, budimo konstruktivni u iznalazenju delotvornih strategija.
 
Očito da ogorčenost nekih ljudi postaje toksična. Ne znam čemu potreba da se uđe na forum i izvredjaju ljudi na forumu koji gaje neku nadu i žele da budu pozitivni. Možda je to neka vrsta hrane.
Elem,bio sam juče u salonu i dobio informacije da se premium mora završiti do kraja godine i useliti.
Ajde budimo jedanaestogodišnjaci pa se nadajmo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866871#p866871:12uej3q8 je napisao(la):
Smigul » Sub Jul 24, 2021 7:38 am[/url]":12uej3q8]Očito da ogorčenost nekih ljudi postaje toksična. Ne znam čemu potreba da se uđe na forum i izvredjaju ljudi na forumu koji gaje neku nadu i žele da budu pozitivni. Možda je to neka vrsta hrane.
Elem,bio sam juče u salonu i dobio informacije da se premium mora završiti do kraja godine i useliti.
Ajde budimo jedanaestogodišnjaci pa se nadajmo.
Ne razumem zaista sta covek hoce...Sam sa sobom nesto tupi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866871#p866871:35rn4jh8 je napisao(la):
Smigul » Суб Јул 24, 2021 8:38 am[/url]":35rn4jh8]Očito da ogorčenost nekih ljudi postaje toksična. Ne znam čemu potreba da se uđe na forum i izvredjaju ljudi na forumu koji gaje neku nadu i žele da budu pozitivni. Možda je to neka vrsta hrane.
Elem,bio sam juče u salonu i dobio informacije da se premium mora završiti do kraja godine i useliti.
Ajde budimo jedanaestogodišnjaci pa se nadajmo.

Dakle, cela zgrada?
 
Cela zgrada. Ja sam četvrta faza, znači poslednji se završavam zato sam pitao više puta i dobio odgovor da mora da se završi do kraja godine. A trebao bi i put. Ako su oni lagali mene i ja lažem vas. Nadam se da nije tako, ali sigurno će još neko imati informacije koje će potvrditi ovo ili ne. U 4 fazi se sada rade stepenice i završava fasada ne poslednjem delu.
 
Odlicno. To bi zaista bilo sjajno. Nama su, takodje, prilikom poslednjeg razgovora tako rekli. Ali, toliko je različitih informacija. Ocekujem da nas zvanicno obaveste o tome, a ne da se informišemo putem foruma. To napisah i u imejlu. Prosto zelim objektivne informacije da mogu da planiram svoje obaveze.
 
Smigul":1un7o3yg je napisao(la):
Očito da ogorčenost nekih ljudi postaje toksična. Ne znam čemu potreba da se uđe na forum i izvredjaju ljudi na forumu koji gaje neku nadu i žele da budu pozitivni. Možda je to neka vrsta hrane.
Elem,bio sam juče u salonu i dobio informacije da se premium mora završiti do kraja godine i useliti.
Ajde budimo jedanaestogodišnjaci pa se nadajmo.
Očigledno da pozitivnost nekih ljudi postaje toksična. Ne znam čemu potreba da se uđe na forum i šire rekla-kazala dezinformacije i obmanjuju ljudi koji gaje neki zdrav razum i žele da budu svesni situacije.
Možda je to neka vrsta hrane...

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Lamela 19, potpisivanje ugovora sledece ili one tamo nedelje. Pristaju na penale za kasnjenje (150 EUR), sve zahteve su uslisili, ispunili ili uvrstili u ugovor. Sto se upotrebne tice, bice je, u nasem slucaju, obavezali su se da ce je biti ako ne odmah,onda u rokovima garantovanim gradjevinskom dozvolom (nova ulica, grad Beograd, birokratija).
Sve u svemu, pozitivno iskustvo, svestan svih nedostaka iz proslosti, pobrinuli smo se da smo zasticeni kao kupci.
Pozdrav buducim komsijama, samo pozitivno :)
 
IMG-20210720-143823.jpg

IMG-20210720-144831.jpg

IMG-20210720-144946.jpg

IMG-20210720-150649.jpg


Од 20.07.2021.

Извињавам се ако се раније нису виделе слике.
 
DekeR":242xw4rj je napisao(la):
Lamela 19, potpisivanje ugovora sledece ili one tamo nedelje. Pristaju na penale za kasnjenje (150 EUR), sve zahteve su uslisili, ispunili ili uvrstili u ugovor. Sto se upotrebne tice, bice je, u nasem slucaju, obavezali su se da ce je biti ako ne odmah,onda u rokovima garantovanim gradjevinskom dozvolom (nova ulica, grad Beograd, birokratija).
Sve u svemu, pozitivno iskustvo, svestan svih nedostaka iz proslosti, pobrinuli smo se da smo zasticeni kao kupci.
Pozdrav buducim komsijama, samo pozitivno :)
Šta vam znači ovo za upotrebnu “bice je, u nasem slucaju”? Mi koji smo kupili stanove 2017-e smo niža klasa i možemo da čekamo više od 3 godine na upotrebnu, a vi ćete je navodno dobiti odmah? Prve 4 zgrade nemaju ni tehnički prijem, a da ne pričam o mnogim drugim stvarima.
 
Znaci da su i sami svesni u razgovoru sa nama da je ranije bilo gresaka, posebno sto se tice upotrebnih, nezavrsavanja zgrada na vreme i neispunjavanja svega za sta su se obavezali. Receno nam je da ce sve to biti ispravljeno, i prema buducim i prema dosadasnjim kupcima. Nije bila namera da ikoga uvredim, samo prenosim sta je receno. Nadam se da cemo na kraju svi biti zadovoljni.
 
Ulicni basketas":2udaqhpk je napisao(la):
DekeR":2udaqhpk je napisao(la):
Lamela 19, potpisivanje ugovora sledece ili one tamo nedelje. Pristaju na penale za kasnjenje (150 EUR), sve zahteve su uslisili, ispunili ili uvrstili u ugovor. Sto se upotrebne tice, bice je, u nasem slucaju, obavezali su se da ce je biti ako ne odmah,onda u rokovima garantovanim gradjevinskom dozvolom (nova ulica, grad Beograd, birokratija).
Sve u svemu, pozitivno iskustvo, svestan svih nedostaka iz proslosti, pobrinuli smo se da smo zasticeni kao kupci.
Pozdrav buducim komsijama, samo pozitivno :)
Šta vam znači ovo za upotrebnu “bice je, u nasem slucaju”? Mi koji smo kupili stanove 2017-e smo niža klasa i možemo da čekamo više od 3 godine na upotrebnu, a vi ćete je navodno dobiti odmah? Prve 4 zgrade nemaju ni tehnički prijem, a da ne pričam o mnogim drugim stvarima.
Zasto komsija napadas komsiju kada nikakva namera losa nije bila u tekstu? Stvarno smo cudo od naroda. Umesto jedni uz druge, uvek se nadje neko da cupa nesto iz konteksta i okrece na negativu.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867103#p867103:1uoywbqy je napisao(la):
Ulicni basketas » Ned Jul 25, 2021 2:56 pm[/url]":1uoywbqy]
DekeR":1uoywbqy je napisao(la):
Lamela 19, potpisivanje ugovora sledece ili one tamo nedelje. Pristaju na penale za kasnjenje (150 EUR), sve zahteve su uslisili, ispunili ili uvrstili u ugovor. Sto se upotrebne tice, bice je, u nasem slucaju, obavezali su se da ce je biti ako ne odmah,onda u rokovima garantovanim gradjevinskom dozvolom (nova ulica, grad Beograd, birokratija).
Sve u svemu, pozitivno iskustvo, svestan svih nedostaka iz proslosti, pobrinuli smo se da smo zasticeni kao kupci.
Pozdrav buducim komsijama, samo pozitivno :)
Šta vam znači ovo za upotrebnu “bice je, u nasem slucaju”? Mi koji smo kupili stanove 2017-e smo niža klasa i možemo da čekamo više od 3 godine na upotrebnu, a vi ćete je navodno dobiti odmah? Prve 4 zgrade nemaju ni tehnički prijem, a da ne pričam o mnogim drugim stvarima.

Prve zgrade privatnika još nemaju upotrebnu? :shock: Pa jesu li bar predali?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867104#p867104:3ha46t2r je napisao(la):
DekeR » Ned Jul 25, 2021 3:04 pm[/url]":3ha46t2r]Znaci da su i sami svesni u razgovoru sa nama da je ranije bilo gresaka, posebno sto se tice upotrebnih, nezavrsavanja zgrada na vreme i neispunjavanja svega za sta su se obavezali. Receno nam je da ce sve to biti ispravljeno, i prema buducim i prema dosadasnjim kupcima. Nije bila namera da ikoga uvredim, samo prenosim sta je receno. Nadam se da cemo na kraju svi biti zadovoljni.
Komšija, da li su vam možda rekli, šta ih je sprečavalo da otklone nedostatke u lamelama A, B, C i D, od 2017. do danas?
 
Konkretan razlog nisu naveli (po onome sto se moglo videti, bitno im je bilo da predju na sledecu zgradu sto se izgradnje tice) ali plan im je da zakljucno sa Premiumom i Premium 2 kompletiraju sve sto se tice upotrebnih dozvola za sve zgrade), pogotovo sto se E zgrade tice gde je izgradnja jako jako spora.
Svakako sam blagi optimista po tom pitanju, i smatram da ako nesto ne valja, svi treba da se odmah organizujemo, ozbiljno porazgovaramo sa njima i potrudimo se da sprovedu sve ono na sta su se obavezali, jer je iskustvo u proslosti nazalost tako pokazalo.

Nije idealno svakako.
 
SergioGonzales":nrzn2qeu je napisao(la):
Ulicni basketas":nrzn2qeu je napisao(la):
DekeR":nrzn2qeu je napisao(la):
Lamela 19, potpisivanje ugovora sledece ili one tamo nedelje. Pristaju na penale za kasnjenje (150 EUR), sve zahteve su uslisili, ispunili ili uvrstili u ugovor. Sto se upotrebne tice, bice je, u nasem slucaju, obavezali su se da ce je biti ako ne odmah,onda u rokovima garantovanim gradjevinskom dozvolom (nova ulica, grad Beograd, birokratija).
Sve u svemu, pozitivno iskustvo, svestan svih nedostaka iz proslosti, pobrinuli smo se da smo zasticeni kao kupci.
Pozdrav buducim komsijama, samo pozitivno :)
Šta vam znači ovo za upotrebnu “bice je, u nasem slucaju”? Mi koji smo kupili stanove 2017-e smo niža klasa i možemo da čekamo više od 3 godine na upotrebnu, a vi ćete je navodno dobiti odmah? Prve 4 zgrade nemaju ni tehnički prijem, a da ne pričam o mnogim drugim stvarima.
Zasto komsija napadas komsiju kada nikakva namera losa nije bila u tekstu? Stvarno smo cudo od naroda. Umesto jedni uz druge, uvek se nadje neko da cupa nesto iz konteksta i okrece na negativu.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Pre svega, ja i ne znam da li je komšija ili ne. Ja sam na ovom PDF-u od 2017-e, kada sam i kupio stan u D zgradi. Verovatno sam jedan od prvih 10 kupaca u naselju. Mi živimo u prve 4 sagradjene zgrade više od 3 godine i isto toliko čekamo dozvole. Ako neko napiše da će upotrebna biti u vašem slučaju, normalno je da ću da pitam zašto Premium da, a mi ne. Da mi nismo kupili stanove, ne bi ni bilo novca za gradnju novih zgrada. Normalno je da svako gleda svoje interese. Ja sam svoj stan davno kupio, zadovoljan sam kupovinom i opet bih isto učinio. Ali isto tako, dok ne dobijemo sve dozvole, nismo vlasnici 1/1, dok ne uknjižimo svoje nekretnine. Znam da ste nestrpljivi, svi ćete se vi useliti u svoje stanove, za to ne morate da brinete, ali nemojte se slepo držati rokova, jer će oni sigurno biti probijeni. Da li je do investitora, nedostatka majstora, traljavosti birokratskih službi - nebitno je. Veoma retko se dešava da se u ovakvim tipovima gradnje rokovi ispoštuju. Sve što budete dogovarali, imaće važnost jedino ukoliko je definisano ugovorom. Kod nas su kasnili nekih 7-8 meseci, ali su bez pogovora ispoštovali stavku plaćanja penala za kašnjenje. Pritom je naša zgrada neuporedivo manja od Premium zgrada. Naša zgrada je bila zamorče sa mnogo nedostataka u gradnji, najveći deo tih nedostataka je ispravljen, a po slikama vidim da je Premium kvalitetniji i da dosta ozbiljnije pristupaju celom projektu. Imajte u vidu da će trebati dosta vremena za fine radove unutar zgrade i stanova.
 
To za novac nije bas istina, ne znam kako je finansirana izgradnja prvih zgrada ali Premium ide iz kredita AIK banke, verujem da je prica oko rokova dosta ozbiljnija jer se i banka pita kao zainteresovana strana u celom projektu.

A da kasne kasne, za par dana ce se napuniti 2 meseca kasnjenja za fazu 1.
 
Vrh