Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Šta je sa uslugama održavanja? Imate li registrovanu stambenu zajednnicu ili to tek treba da se uradi? U novim naseljim na NBG održavanje bude i do 0,35 EUR po m2.
 
Areta":b02kmxi3 je napisao(la):
Šta je sa uslugama održavanja? Imate li registrovanu stambenu zajednnicu ili to tek treba da se uradi? U novim naseljim na NBG održavanje bude i do 0,35 EUR po m2.

Nama će održavanje koštati 0,30 € po m2, ali pretpostavljam to tek kad sve bude završeno. Nelogično je da plaćamo košenje trave koja nije posejana. U to će spadati i čisćenje i održavanje zgrade, kao i portir/čuvar na rampi, čiji će angažman početi kad budu završene sve 4 zgrade privatnog investitora, za šta je njihova procena kraj 2018-e.
 
Pancevac":23mhgwc4 je napisao(la):
Temelj je poceo da se priprema. Nalazice se na 9 metara udaljenosti od prve ep zgrade. Inace zgrada ce imati 9 lamela sa po 20 stanova

Donosiš lepe vesti. Prilično optimistički i ohrabrujuće zvuči sve ovo. Neka je sa srećom da se naselje što pre proširi.
 
Handyman":38vjilip je napisao(la):
Ulicni basketas":38vjilip je napisao(la):
Pancevac":38vjilip je napisao(la):
Temelj je poceo da se priprema. Nalazice se na 9 metara udaljenosti od prve ep zgrade. Inace zgrada ce imati 9 lamela sa po 20 stanova

Donosiš lepe vesti. Prilično optimistički i ohrabrujuće zvuči sve ovo. Neka je sa srećom da se naselje što pre proširi.
Za nekoga je optimistički, dok za druge (stanare prve zgrade EP )sigurno nije dobra vest da će ispred prozora da im bude nova zgrada

Sent from my SM-J7108 using Tapatalk

Kada smo kupovali stanove, bili smo svesni toga da će se naniže graditi novi blok zgrada, iako je rečeno da će se stepenasto spuštati nadole, realno je da će dobrim delom zakloniti pogled. Meni taj pogled nije bio presudan prilikom odabira stana, koliko mi je bitno da se ceo trenutni krš i lom raščisti i krene sa daljom gradnjom. Okruženje će nam biti gradilište narednih nekoliko godina, ali u perspektivi ćemo imati veoma lepo naselje.
 
Ulicni basketas":1jvi1dhq je napisao(la):
Handyman":1jvi1dhq je napisao(la):
Ulicni basketas":1jvi1dhq je napisao(la):
Pancevac":1jvi1dhq je napisao(la):
Temelj je poceo da se priprema. Nalazice se na 9 metara udaljenosti od prve ep zgrade. Inace zgrada ce imati 9 lamela sa po 20 stanova

Donosiš lepe vesti. Prilično optimistički i ohrabrujuće zvuči sve ovo. Neka je sa srećom da se naselje što pre proširi.
Za nekoga je optimistički, dok za druge (stanare prve zgrade EP )sigurno nije dobra vest da će ispred prozora da im bude nova zgrada

Sent from my SM-J7108 using Tapatalk

Kada smo kupovali stanove, bili smo svesni toga da će se naniže graditi novi blok zgrada, iako je rečeno da će se stepenasto spuštati nadole, realno je da će dobrim delom zakloniti pogled. Meni taj pogled nije bio presudan prilikom odabira stana, koliko mi je bitno da se ceo trenutni krš i lom raščisti i krene sa daljom gradnjom. Okruženje će nam biti gradilište narednih nekoliko godina, ali u perspektivi ćemo imati veoma lepo naselje.
I ja sam ciljao da mi ostane pogled, Sunnylux od EP mi je bio preskup sa 100 € više na tu kvadraturu od 85 i više kvadrata, ali se nadam da će nova zgrada biti izdrađena od onog plavog kontejnera za radnike a objekti ispod ulice znatno niži, kao na virtualnom prikazu celog naselja ...

Sent from my SM-J7108 using Tapatalk
 
Jel ima negde projekat celog kompleksa, na http://sunnyville.rs na video snimku projekat izgleda ovako

FcXrxYA.png


Na gornjem levom uglu postoje tri zgrade jedna u obliku Ш rotirana za 90 stepeni, pa jos dve zgrade pa zgrade ep-a pa cetri zgrade sunnyville, a na google maps vidimo nesto drugacije

MNj76JY.png


Gde je ovde ona zgrada u obliku Ш rotirana i gde se tu gradi ta najveca zgrada od 9 lamela?
 
Da da, Pancevac je bas sef gradilista. Samo ne znam kog :) . Prvo, pored energoprojektovih zgrada je malo cudan taj "najveci" objekat u kompleksu. Treba pogledati planove celog naselja (zakacio ih je neko posle njegovog posta) pa videti da su planirani mnogo veci objekti od onoga sto moze da stane pored ep zgrada. Drugo, sta tacno mislis pod ep poluzavrsene? Evo Bubili zivi vec u ep zgradi i ne znam da li preskace preko nekih gomila peska? Ako prodjes uvece pored ep zgrada videces da u sve tri zgrade ima ljudi koji nesto rade u stanovima. Hajde daj neku pravu informaciju ako imas bilo kakve veze sa projektom. Na primer, kada ce STVARNO biti ulica zavrsena i dobiti sve dozvole? Kada ce STVARNO biti zavrsene i ostale zgrade u Sunnyville? Itd.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=526366#p526366:2iehiso7 je napisao(la):
turbo_ » Uto Mar 20, 2018 12:07 pm[/url]":2iehiso7]Da da, Pancevac je bas sef gradilista. Samo ne znam kog :) . Prvo, pored energoprojektovih zgrada je malo cudan taj "najveci" objekat u kompleksu. Treba pogledati planove celog naselja (zakacio ih je neko posle njegovog posta) pa videti da su planirani mnogo veci objekti od onoga sto moze da stane pored ep zgrada. Drugo, sta tacno mislis pod ep poluzavrsene? Evo Bubili zivi vec u ep zgradi i ne znam da li preskace preko nekih gomila peska? Ako prodjes uvece pored ep zgrada videces da u sve tri zgrade ima ljudi koji nesto rade u stanovima. Hajde daj neku pravu informaciju ako imas bilo kakve veze sa projektom. Na primer, kada ce STVARNO biti ulica zavrsena i dobiti sve dozvole? Kada ce STVARNO biti zavrsene i ostale zgrade u Sunnyville? Itd.

Bravo za komentar! Mi unosimo pesak po stanovima, jer jos rade (a useljavaju ljude!) i idemo po mraku okolo zgrada, a on poluzavrsene EP zgrade...
 
Ha ha, poluzavrsene Ep zgrade, Ivana Spanovic može da mi pozavidi na skokovima :-D
 
Zdravo, zania me grejanje po utrošku?

Koliko se plaća održavanje tokom cele godine i koliko izađe grejanje zimi, tj da li je po kvadratu skuplje u odnosu na klasično centralno? Zanima me baš kako to funkcioniše.

Da li je etažno grejanje na kotao koji radi na struju ili TA peć bolja varijanta za stan do 50kvm ( nevezano za ove objekte).

Lepe su zgrade skroz
 
Da li terase u zgradama kod privatnika imaju nagib ka slivniku, da se voda ne zadržava na terasi i uzrokuje prodiranje unutra? Video sam da su prozori od terasa i sam ulaz do poda.
Pa me zanima iskustvo prvih stanara sad po ovakvom vremenu.

Hvala
 
Handyman":2qnbocpo je napisao(la):
https://www.idea.rs/O-Idei/Novosti/Otvoren-Kodijev-park-u-Visnjickoj-banji

Sent from my SM-J7108 using Tapatalk
Ne mogu da otvorim link. Da ne otvaraju prodavnicu i naselju?


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
AndUp":1oxsa7n5 je napisao(la):
Handyman":1oxsa7n5 je napisao(la):
https://www.idea.rs/O-Idei/Novosti/Otvoren-Kodijev-park-u-Visnjickoj-banji

Sent from my SM-J7108 using Tapatalk
Ne mogu da otvorim link. Da ne otvaraju prodavnicu i naselju?


Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Ništa nisi propustio. Bajat link od pre godinu dana, koji nema veze sa našim naseljem, već je iznad nas.
 
Nsboom":2y6pbliy je napisao(la):
Da li terase u zgradama kod privatnika imaju nagib ka slivniku, da se voda ne zadržava na terasi i uzrokuje prodiranje unutra? Video sam da su prozori od terasa i sam ulaz do poda.
Pa me zanima iskustvo prvih stanara sad po ovakvom vremenu.

Hvala
Videćemo

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Ulicni basketas":23i1vza1 je napisao(la):
AndUp":23i1vza1 je napisao(la):
Handyman":23i1vza1 je napisao(la):
https://www.idea.rs/O-Idei/Novosti/Otvoren-Kodijev-park-u-Visnjickoj-banji

Sent from my SM-J7108 using Tapatalk
Ne mogu da otvorim link. Da ne otvaraju prodavnicu i naselju?


Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Ništa nisi propustio. Bajat link od pre godinu dana, koji nema veze sa našim naseljem, već je iznad nas.
To ti je trenutno najbliže, nazovi igralište za decu do naselja ....


Sent from my SM-J7108 using Tapatalk
 
Ima li nekih novih informacija vezano za EP stanove? Mi cekamo tehnicki prijem za koji je receno da ce biti do kraja marta pa tek onda ulazimo u proces kupovine.
 
Stiglo je rešenje o kućnom broju u zgradama privatnog investitora. Ima tu dosta azbuke, ali bitno je da je stiglo. Zvanično, ulica nam se zove Slanački put 80 i dalje slovo za svaku lamelu. Za nas iz bloka D, adrese su 80E (prva), 80I (druga) i 80J (treća lamela).
 
Je l zna neko šta će biti u onim poslovnim prostorima u EP zgradama? Da li su ih prodali uopste?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drage komsije, veliki pozdrav pre svega!
Pomno pratim od pocetka ovaj forum, tacnije ovu temu vezanu za Sunnyville, pa rekoh da se i ja registrujem i postanem deo ove "ekipe".
Iz Banje sam, zivim ceo zivot tu u naselju, i pre par meseci sam odlucio da kupim jos jednu nekretninu. Zapravo, prvo sam gledao placeve, gradnja kuce je bila prvobitna ideja... ali kako nisam nasao plac koji mi se dopao, odlucio sam da pocnem da gledam i stanove, slobodno mogu reci rekreativno. Gledao sam mnoge lokacije, posmatrao malo sire stvari, gledajuci u buducnost, pa tako sam odlucio da bacim pogled i na ovaj perspektivni projekat. I mogu reci, zaista sam bio prijatno iznenadjen. Istina, ja sam mlad covek, tezim ka necemu modernijem, sto projekat "privatnika" definitivno zadovoljava, takodje sto se tice kvaliteta gradnje nema sta da se kaze negativno (u ovoj sam oblasti i privatno), tako da sam odlucio da kod privatnija uzmem nekretninu. Ugovor potpisujem ove ili sledece nedelje.
Mnogi se razmisljaju EP vs Sunnyville doo, razlike su neminovne. Sa arhitektonske strane, "privatnici" prate neke svetske trendove, i zaista privlace paznju i odskacu od necega svakidasnjeg na nasem trzistu, struktura, fasada, staklene terase, zaista lepo izgleda! Sto se tice EP, kvalitet gradnje je definitivno na njihovoj strani, ipak su jaca firma, sa tradicijom, ali daleko od toga da "privatnik" ne gradi kvalitetno, razlike su u nijansama. No u samom startu Ep stanovi su malo skuplji, ali kao sto rekoh malo i kvalitetniji, ako se moze tako reci. No, sa arhitektonske strane meni je zaista nelogican njihov projekat, lokacija gde je glavna stvar pogled, da oni prave onakve male prozore, da nema terasa, da fasada odaje utisak bolnice, ceo kompleks je mnogo monotona celina, no dobro... o ukusima ne vredi raspravljati.
Da li privatnik, ili Ep, verujte da niste pogresili! Sama lokacija ima neverovatnu perpektivu, a i odnos kvaliteta zivljenja, udaljenosti od grada, i po svim ostalim parametrima, a pogotovo ceni, V.Banja je naselje broj jedan, definitivno, i tek ce biti. Po cenu u rangu Karaburme, Mirijeva, Rakovice, Kanarevog, Miljakovca, itd... a zaista je ne jedan nego mnogo stepenika iznad!
Ovo su neki od mojih subjektivnih utisaka...
E sad, zeleo bih da jos jednom posaljem pozdrav svim komsijama, i da verujem da cemo se lepo slagati i druziti... jer kako kazu, dobar komsija zlata vredi :)
Inace, potpisujem ugovor za D2, i garazno mesto.
Kad se budem uselio, a evo i sad bih ovom prilikom da spomenem, kada se popune sva parking mesta, ja cu biti prvi koji bi ucestvovao u tome da se skupi novac, negde oko 2000e invensticija, da se stave garazne vrata po nasoj reziji, kao i ulazna vrata sa druge strane garaze. To kada bi se podelilo na 10vlasnika, ispala bi invensticija od 200e, a mislim da vredi i mnogo vise. Sam utisak da imamo zatvorenu garazu, koja se otvara na dugme, da ne moze da pristupi garazi bilo ko... verujem da ce se stanari sloziti i da cemo naci zajednicki jezik... no otom potom, prvo da se svi uselimo.
Da li ima jos neko ovde ko je iz D bloka? Ako ima iz D2, i da je pritom kupac i garaznog mesta, voleo bih da cujem i komenatar na garazna vrata.
Jos jednom, veliki pozdrav
 
Vrh