Šta je novo?

Strategije razvoja turizma na podrucju Luke Beograd - grada na vodi

ristabg

Novice
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2
Pohvaljen
0
Pisem seminarski na ovu temu. Treba mi pomoc.
Trebaju mi primeri strategija razvoja turizma gradova na rekama u svetu.
Hvala unapred.
 
Jedan zanimljiv prilog, ubačen ovde da ne otvaram novu temu...

Evo kako Pariz svakog leta pretvara bulevar pored Sene u mediteransku plažu i pešačku zonu... Nasut pesak, postavljene palme u sanducima, ležaljke i suncobrani obezbeđeni od strane grada... Samo da se dođe i uživa :)

1_091415_1.jpg

Paris-Plage.jpg

Paris_plages_Nikola_Mihov_01.JPG

Paris_Plage_2009_Quais_de_Seine136.jpg
 
Kod nas te palme ne bi morale u sanducima imamo nekih 250sati sunca godišnje više od Pariza...
 
Ne bih da mešam teme ali ada Huja je ,,ispred nosa,, luke. . . .
Pariz nema tih prirodnih mogucnosti koje mi imamo, a ne samo da ih ne koristimo nego i uništavamo :(

Pariska plaža... sediš na lepom pesku gledaš u vodu u koju nesmeš da uđeš
iza leđa kad god prođe metro smrdljvi tunelski ,,vetar,, te okruži iz onih vetilacionih prozora duž keja
iznad glave bubnja gradska buka . . .

Može li se kej Sene porediti sa mogucnošću ade Huje ?
Kakvi smo to mi, kad nam je sve tuđe bolje od našeg :bash:
Luka ima alternativu, ali mnogo bolju i lepšu :)
 
Meni je ta plaza na Seni bezveze fora, narocito kada u sred jula ljuljne kisa u bude oblacno kao sto u Parizu zna da bude. A plus, u Seni ne mozes da se kupas, a cemu plaza bez kupanja?
 
Pariska plaza ne moze da se poredi sa beogradsim mogucnostima, ipak primer je oplemenjivanja jedne izgradjene gradske sredine odakle je priroda davno proterana.

Bilo bi dobro da se uporede plaza na Adi sa ovom pariskom, iako je okolina plaze na Adi mnogo prirodnija, tek dok u Parizu postavljaju prirodu u neprirodnoj sredini, na nasoj Adi postavljaju bezbroj neprirodnih stvari od koji se sve teze vidi i jezero i drvece koje ga okruzuje.

Ne treba se nadati da ce i buduci deo grada na mestu Luke imati plaze i vrtove na obali, pre ce ta obala da lici na ovu pored Sene, jer oni koji mogu da grade misle bas da je sve tudje bolje, pa i gradovi koji su davno proterali prirodu sa mesta na kome postoje su uzor nasim graditeljima. kojima je grad asfalt i beton, a priroda i sve prirodno je za selo i seljake.
 
Vrh