Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 185 36,3%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 65 12,8%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 5,9%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 166 32,6%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 40 7,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 23 4,5%

  • Ukupno glasača
    509
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680884#p680884:1wmf2bov je napisao(la):
dragan » Sun Nov 17, 2019 7:27 am[/url]":1wmf2bov]Ovaj plan za 2020. je ipak obavezujući, tako da sigurno sledi izgradnja mosta.
file.php

Ovo se ne odnosi na novi pesacki most. Ovo je otplata kredita za Most na Adi, 30 spanskih tramvaja i rekonstrukciju Slavije, Ruzveltove...
Sto ne znaci da nece pobediti predlog mosta u parku na Uscu. Ali kad sklone sadasnji Stari savski most cenim da ce 'zaboraviti' da su obecali gradnju pesackog...
 
"Otplata kredita"?! . . Lepo piše na šta se odnosi ta stavka :
"Projekat za izgradnju mosta na Adi i pristupih rampi . . ."

Na sajtu Direkcije je već obeležen položaj mosta kao "Plan u izradi" :
file.php
 
Zašto opet nabavljamo 30 novih tramvaja , kada i ovako imamo višak , a širenje mreže ni u najavi? Da li se negde spominje uklanjanje šina na Starom savskom mostu za 2020?
 
U toj tački 2. gde je "budžetski korisnik Sekretarijat za investicije"
planiran je kredit od 6,5mil evra i tu se pominje "rekonstrukcija šina".

Mene je interesovao sam taj "Projekat za most", a možda ne nekoj
drugoj tački postoji ukljanjanja šina ili Projekat za uklanjanje mosta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681142#p681142:3kh7mlw8 je napisao(la):
solecar » Пон Нов 18, 2019 1:50 pm[/url]":3kh7mlw8]Zašto opet nabavljamo 30 novih tramvaja , kada i ovako imamo višak , a širenje mreže ni u najavi? Da li se negde spominje uklanjanje šina na Starom savskom mostu za 2020?

Вишак у овом моменту док су линије скраћене?

Линију бр. 1 ће на крају да врате или не?

Шта ће бити кад затворе Зарићев мост?
 
Ne , nego višak u normalnim okolnostima kada sve linije rade. Ponovljeno na beobuild-u milion puta. Kada se zatvori Stari savski most , linije će ići , pardon mileti , preko Mosta na Adi. I to ponovljeno milion puta. A ako budu vraćali liniju 1 , to će jedino biti u slučaju realizovanja one sulude ideje o tramvaju preko Terazija , a trole samo do Slavije. Koliko je to dobra ideja , govori i činjenica da su trole na liniji 29 prepune , osim u slučaju konvoja istih.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681142#p681142:2oet14zo je napisao(la):
solecar » Mon Nov 18, 2019 11:50 am[/url]":2oet14zo]Zašto opet nabavljamo 30 novih tramvaja , kada i ovako imamo višak , a širenje mreže ni u najavi? Da li se negde spominje uklanjanje šina na Starom savskom mostu za 2020?


Evo da ponovim. Nema tu novih tramvaja. To je godisnja rata koja se placa za 30 spanaca koje smo kupili 2011.bese.
Isto tako u budzetu nije nikakav novi most vec otplata Mosta na Adi sa pristupnim rampama, odnosno petljama.
Ako ne verujete nadjite budzete od 2017, 2018, 2019 i svuda imate iste stavke
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681353#p681353:28zz98sw je napisao(la):
argus » 19 Nov 2019 02:57 am[/url]":28zz98sw]Isto tako u budzetu nije nikakav novi most . . .
Stavku "Projekat za izgradnju mosta . ." sam shvatio za projektovanje, a
ne za izgradnju novog mosta, ali možda je tu neki problem u terminologiji.

U svakom slučaju naredne 2020.god. bi trebalo raspisati Idejni konkurs za
Novi most na Adi, pa početi i projektovanje pešačko-biciklističkog mosta.
 
Што се тиче трамваја, када сруше стари мост, можемо или да отпишемо све Швајцарце који не саобраћају преко новог моста нажалост, или да се надамо да ће их гаражирати на Дорћолу.
 
Ne bih se ja tako lako pomirio sa tim da stari savski most bude srusen.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681364#p681364:36odxlkl je napisao(la):
Дошљак » 19 Nov 2019 06:33 am[/url]":36odxlkl]Што се тиче трамваја, када сруше стари мост, можемо или да отпишемо све Швајцарце који не саобраћају преко новог моста нажалост, или да се надамо да ће их гаражирати на Дорћолу.
Зашто швајцарци не би могли преко новог моста?
 
Не знам, али их нисам приметио на линијама које иду преко њега, нпр. на 11 су били већина а сад су Катице све.
 
Ovog vikenda se zatvara most zbog saniranja asfalta!?



KRUŠIK Mill Burray
@burray_mill
·
40 м
@prijavi_problem
koji je razlog zatvaranja tramvajskog mosta od jutros?
Beokom
@prijavi_problem
Одговор за
@burray_mill
ЈКП "Београд пут" санира коловоз на мосту. Саобраћеј ће бити обустављен овог викенда до понедељка ујутру. Хвала на сарадњи.

Čekaj, poslednjih godinu dana je asfalt katastrofa i oni tek sada nešto sređuju?!

Aj baš da vidimo generalnu probu za uklanjanje mosta. Vikend je, pa ne bi trebalo previše da smeta.
 
ja sam prijavljivao kolovoz na mostu više puta i poslednjih godinu i nešto preko mosta idem isključivo službenim autom, tim autom jedino mogu :D prvom prilikom idem opet,mislim da imam teren u sredu-četvrtak pa da vidimo ima li napretka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682538#p682538:2kq8koq1 je napisao(la):
astrodule » Sub Nov 23, 2019 12:44 pm[/url]":2kq8koq1]Ovog vikenda se zatvara most zbog saniranja asfalta!?



KRUŠIK Mill Burray
@burray_mill
·
40 м
@prijavi_problem
koji je razlog zatvaranja tramvajskog mosta od jutros?
Beokom
@prijavi_problem
Одговор за
@burray_mill
ЈКП "Београд пут" санира коловоз на мосту. Саобраћеј ће бити обустављен овог викенда до понедељка ујутру. Хвала на сарадњи.

Čekaj, poslednjih godinu dana je asfalt katastrofa i oni tek sada nešto sređuju?!

Aj baš da vidimo generalnu probu za uklanjanje mosta. Vikend je, pa ne bi trebalo previše da smeta.

Krpili su rupe dvaput ove godine na tom mostu. Isto preko vikenda zatvore pa "raduckaju"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681401#p681401:opq05i5w je napisao(la):
Пантограф » 19 Nov 2019 09:54 am[/url]":opq05i5w]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681364#p681364:opq05i5w je napisao(la):
Дошљак » 19 Nov 2019 06:33 am[/url]":opq05i5w]Што се тиче трамваја, када сруше стари мост, можемо или да отпишемо све Швајцарце који не саобраћају преко новог моста нажалост, или да се надамо да ће их гаражирати на Дорћолу.
Зашто швајцарци не би могли преко новог моста?

Ja sam video da idu, doduše retko, ali idu.
 
И једни и други иду запетљаном трасом... Е сад питање је, да ли је та петљавина привремено или трајно решење ?
 
Pa s obzirom da se kod nas vrlo često dešava da privremena rešenja postanu trajna...
 
А може и овако:
Stari most postaje ekološki održiva stambena zgrada?
Vianen-Bridge-naslovna.jpg


Kako bi se izbeglo rušenje starog mosta, a ujedno i smanjili troškovi gradnje novog stambenog objekta, arhitekte firme Cepezed su predložile kompromisno rešenje.

Ideja arhitekata je da se stari most preko reke Lek u blizini grada Vianen u Holandiji iskoristi kao baza na koju će se nadograditi kompleks energetski efikasnih stanova kao i konferencijski centar.

Nova konstrukcija bila bi izgrađena od laganih materijala, a staklena fasada ne bi samo omogućila pogled iz unutrašnjosti na prelep krajolik, već i obezbedila dovoljnu količinu prirodnog svetla.

Vianen-Bridge-01-782x468.jpg



Idejnim rešenjem predloženo je formiranje konferencijske sale i dodatnih prostora za okupljanje i druženje u centralnoj zoni mosta, dok bi apartmani bili izgrađeni na početku i kraju postojeće strukture mosta.

„S neizbežnim procesom modernizacije, prelepe stare građevine na različitim lokacijama često prestaju da se koriste. Zahvaljujući pametnim rešenjima, možemo osmisliti nove funkcije za njih i mi zaista volimo takve izazove.“ – rekao je Jan Pesman, direktor firme Cepezed.

Vianen-Bridge-03-782x468.jpg


Lučni most preko reke Lek izgrađen je 1936. godine i nekada je bila jedna od najvažnijih veza između severne i južne Holandije. Međutim, počev od 2004. godine, nakon završetka većeg Jan Blanken mosta, ovaj most prestaje da bude aktivan.

Vianen-Bridge-06-1-782x468.jpg


Okupljeni tim, kojeg pored firme Cepezed čini i Expericon, Hollandia Infra, Mammoet, i IV-Group, iznedrili su rešenje adaptacije mosta, u nadi da će u budućnosti most biti obnovljen i ponovo biti u upotrebi. Na taj način bi se izbegli troškovi njegovog rušenja, a što je još važnije očuvala bi se istorijska struktura.

Ipak, projekat nije dobio odobrenje, ali se optimistični tim nada da će ako ništa drugo njihova ideja poslužiti kao inspiracija drugima za kreiranje sličnih projekata s temom adaptacije starih struktura kojima bi se mogao udahnuti novi život, piše Inhabitat.

Извор: https://www.gradnja.rs/stari-most-posta ... 2O46_JDcSc
 
Ko boga vas molim, svi vi koji ne znate šta ćete sa sobom, a dizajneri ste, igrajte se sa vašim stanovima i smišljajte do mile volje milion rendera ako hoćete, ostavite se Starog savskog mosta i drugih građevina. Ideje sve gora od gore.
 
Prema ovim rezultatima od 20:15, luk mosta će da premosti kafiće.
Варијанта 1: 3428 . . . Варијанта 2: 2790
 
Vrh