Šta je novo?

Stari mlin

E (da se ponovim po stoti put) ovde je ironija sto bi kula tj. dve iza mlina spasile Bigz, ovako su ga zesce za#$%&i sa ovim patrljcima! :bash:
 
Да поновимо.
Ова ламела испред је апсолутни вишак и наказа. Ту квадратуру да су угурали у ове две позади имали бисмо и куле и одличну комуникацију са БИГЗ-ом.
 
За то се захвалите београдским "урбанистима".
 
Bivis":2ttlgk88 je napisao(la):
Šta to znači prvi profesionalno osvetljen hotel u gradu?

OK, nisam stručna da govorim o uređenju hotelskih enterijera i eksterijera, ali koliko sam ja shvatila žele da enterijer samo par boja koje će da se provlače svuda, i jedna od osnovnih je bela jer je dizajnere inspirisao naziv našeg grada, po čemu će dosta da se razlikuje od drugih hotela u gradu.

Da bi hotel bio jedinstven i noću, žele da budu prvi koji su doveli neke ugledne svetske igrače koji se bave osvetljenjem, i unutar hotela, i spolja, kako bi iz daljine iz nekoliko pravaca hotel bio referentna tačka grada. To po njihovim rečima još niko u Beogradu nije uradio. Ja sam prelistala par puta izdanja stučnog časopisa koji je posvećen osvetljenju hotela, "Hospitality Lighting" i stoji da su naši hoteli "amaterski" osvetljeni u odnosu na neka rešenja koja sam tamo videla, jer je to previsoka stavka za budžete naših hotela.

Umalo zaboravihda prenesem najvažnije: prema oceni konsultanata jedne od najuglednijih kuća u svetu, PKF hotelexperts, verovatnoća da će do 2014. "Hiltonov" biti otvoren na lokaciji na opštini Stari Grad je 60%. Uz napomenu da su regionalni direktori "Hiltona" već treći put govorili na konferencijama u Beogradu u poslednjih godinu dana, meni se vraća vera da se stvarno nešto dešava po tom pitanju! Nisu precizirali da se radi baš o "Hilton" brendu, ali trenutno najviše njega šire po Evropi. Hilton se takmiči na segmentu tražnje koji cilja "Hyatt" i donekle "Crowne Plaza", što znači stiže konkurencija!
 
Iako Radisson na renderima nekako deluje ofrlje odrađen, mislim da će krajnji rezultat biti bolji od onoga što očekujemo. Naročito velika očekivanja imama od same zgrade mlina. Jedna sličica rendera enterijera me uvek podseti kako sve to lepo može izgledati na kraju:

ongoing-projects-old-mill-04.jpg


Kod Starog mlina je značajno i to što unosi svežinu na Mostarsku petlju koja ima velike potencijale razvoja, te možda može ubrzati konkurentske projekte - Plazu ili Bigz.

Što se "Hiltona" tiče, taj termin - kraj 2014. deluje previše optimistično za zgradu koja bi trebalo da bude podignuta iz temelja (budući da se ne nazire neki adekvatan prostor koji bi brzom rekonstrukcijom mogao da postane hotel visoke kategorije). Nezvanično se pominje da se radi o lokaciji na uglu Kralja Milana i Kralja Milutina, što je praktično na Slavijii. Ali više o tome bismo mogli da pišemo u temi "Hoteli Beograda".
 
Izašla je nova reportaža na Beobuild portalu: http://www.beobuild.rs/read.php/551.html

120628-SMLIN-24.jpg


Ovi stubovi se vide na na redneru i, sudeći po tome, biće postavljeni na platou. Sad ne znam da li ovako izgledaju zato što su puno stajali na tom mestu, ili zato što su možda stari element ove zgrade?
 
Izvor: Beobuild.rs

Old Mill growing new

120628-SMLIN-27.jpg


Posetili smo gradilište “Starog Mlina” gde napreduje gradnja još jednog beogradskog hotela. Radovi su pre svega fokusirani na izgradnji podzemne etaže, ali i na vrlo zahtevnoj obnovi stare zgrade mlina koja je zakonom zaštićen objekat.

Kompletnu vest, foto reportazu kao i najnovije rendere mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/551.html
 
U pitanju su originalni stubovi iz starog mlina. Objašnjeno je u reportaži:

Paralelno sa betoniranjem podzemnih etaža, radi se i sofisticiran projekat rekonstrukcije starog mlinskog objekta, koji je zbog istorijskog značaja zastićen od strane države. To podrazumeva rekonstrukciju koja će potpuno očuvati stari izgled objekta i njegove fasade. Jako loše stanje veziva zahteva da se objekat praktično razgradi ciglu po ciglu, kako bi se ponovo rekonstruisao u prvobitni izgled. Isti blokovi opeke će biti korišćeni i na novom mlinu, što je poseban kuriozitet celog poduhvata. Takođe su sačuvani i brojni predmeti koji su se nalazili u objektu, ukljućujući i prelepe livene stubove od čelika, koji će opet biti deo unutrašnje ili spoljašnje postavke.

Renderi:

120628-SMLIN-VS-01.jpg


120628-SMLIN-VS-02.jpg


Kompletnu reportažu sa gomilom novih fotografija sa gradilišta, pročitajte na naslovnoj stani Beobuilda ;)
 
Nekako ovi stubovi bodu oči, čini mi se da su mogli mnogo bolje da budu iskorišćeni. Ovako izgleda kao da arhitekta nije znao šta će sa njima pa ih je samo nabacao na gomilu.
 
хол изгледа баш занимљиво. стубови нагурани штета што не иду по целом дворишту и праве некакву форму, амбијенте, везу са бигзом не знам ни ја. а ови стубови, ова два су ми кичерица, иако су нађени на локацији (?)
 
Jedno pitanje,izvinjavam se ako je o tome vec bilo reci, da li ce biti rekonstrukcije i BIGZ-ove zgrade,ili ce ostati ova bezvezarija pored buduceg modernog hotela???
 
Гледано архитектонски, овај нови хотел је безвезарија у односу на чак и распали БИГЗ....
 
Ovo je kic nevidjeni ! Lobi mi se dopada, ali ovi kicasti korintski stubovi su :laugh: :shok: i steta za ovaj objekat pored Bigz-a, da nema ovu elipsu gore, bila bi to jedna fina i svedena zgrada, ono gore je potpuni visak...
 
Zanimljivo je da niko nije na terenu ali i na renderu primetio da je poslovna zgrada pomerena malo u srediste bloka dalje od zgrade bigza sto je napredak u odnosu na predhodno resenje. Ako pogledate sadasnji i ranije rendere videcete da je ranije poslovna zgrada bila u liniji sa prolazom starog mlina dok je sada iza njega.

Takodje glavne stepenice iz BVM su prosirene i daju otvoreniji pristup platou na kome je bazencic fontana zarotiran valjda bas zbog pomeranja poslovnog objekta i nedostatka prostora u tom slucaju.
 
zexland":2mktrmq1 je napisao(la):
Ovo je kic nevidjeni ! Lobi mi se dopada, ali ovi kicasti korintski stubovi su :laugh: :shok: i steta za ovaj objekat pored Bigz-a, da nema ovu elipsu gore, bila bi to jedna fina i svedena zgrada, ono gore je potpuni visak...

I meni nedostaje emotikon za povracanje, ovo je uzas. Kic na platou. Ova krmaca od poslovne zgrade koja glumata "uklapanje" sa BIGZom sa nekakvim bezvezarijama gore umesto da bude ciste forme, a ja bih i voleo da je znacajno tanja a visa cime bi se manje tukla sa BIGZom. U sustini tu uklapanja nema, i zato je to na pogresnom tragu, mirna koegzistencija u najboljem slucaju. A tek o ove dve krmacice pozadi da ne govorim. Toliko su mi nestvarno ruzne i glupe da me sve teraju da zazmurim u nadi da ih necu ponovo ugledati kad otvorim oci. A onda otvorim oci i shvatim kakvo sranje se tu sprema :bash: :bash: :bash:

PS Oba volumena na poslovnoj zgradi koja glume (farsicno) komunikaciju sa BIGZom, znaci ono pozadi sa belim horizontalama, i ovu bedu od elipticne prizme gore treba pretociti i jedan cist volumen i isterati pravac gore, sto cistije i sto jednostavije... ali dzaba, tu su se izgleda umesali neki regulatori koji decenijama zakrmacuju Beograd sve glumeci da ga kao stite. Mozes da uguravas gluposti ali ne smes u visinu, pa i Novi Beograd postaje jedan prenatrpani svinjac pun krmacica.
 
Da li neko zna ko je izvodjac radova....tu informaciju nigde ne mogu da nadjem :rolleyes:
 
pa i Novi Beograd postaje jedan prenatrpani svinjac pun krmacica.

Savrsen primer je blok 11a... Na onakvom mestu ugraditi jedan blok pun zgrada izmedju kojih je razmak 10 m maks je katastrofa... A svi blokovi okolo planski objasnjavaju sta znaci prostorno planiranje...
 
9 septembar 2012:

R5B0r.jpg


Qm8S1.jpg


eiACQ.jpg


Svbx3.jpg


cNKVq.jpg


MuqUW.jpg


8ArrS.jpg


lKNmO.jpg


nHV0y.jpg


I za kraj, pogled na dimnjak iz Sitničke:

qnuYX.jpg


Jedina promena u odnosu na slike iz juna koju odmah primećujem je da je skinuto platno ispred zgrade. Da li tamo ima bilo kakvih radova? Pretpostavljam da se radi u podzemlju i iza zgrade mlina i da zato nema nekih bitnih promena koje se mogu videti kad se proviri kroz/iznad ograde gradilišta. Sve mi izgleda toliko avetinjski i napušteno, ali bila je nedelja.
Inače, iza starog mlina ima toliko straćara, izgleda skoro kao neko nehigijensko naselje.
 
Jako sporo ovo ide. I opet nigde nikoga na gradilištu! Ostaje pitanje da li samo ne rade nedeljom ili je došlo do novog zastoja u izgradnji? :/
 
Da li oni i ovde sve ruse da bi ga onda kao "rekonstruisali"? Ja sam mislio da ce te spoljne zidove da podupru, izgrade unutra strukturu kakva treba i onda ih ponovo stave u funkciju originalne fasade?
 
Homer Jay":2hg3sij6 je napisao(la):
Jako sporo ovo ide. I opet nigde nikoga na gradilištu! Ostaje pitanje da li samo ne rade nedeljom ili je došlo do novog zastoja u izgradnji? :/

Danas sam prošao pored mlina i video sam radnike, znači radi se. :)
 
И ја сам пре неки дан са газеле видео раднике на овој плочи.
 
Vrh