Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Info za one koji čekaju useljenje u Ivana Ribara:
Upravo sam zvao Agenciju za investicije i stanovanje i dobio informaciju da čekaju završetak infrastrukturnih radova i uređenje prostora između zgrada. Rok dat izvođačima je avgust ali po njihovim rečima probaće da pritisnu da se završi ranije.
Eto to mi je rekla osoba zadužena za naše gradilište.
Pozdrav svima i srećno!
 
mozemo da racunamo na useljenje za novu godinu :/
PDV vise niko ne pominje...
 
od PDV nema nista dok se Skupstina ne sastane, a kada se budu smilovali da dodju na posao onda moramo da cekamo da Zakon od PDV dodje na red. Nacekacemo se za PDV isto koliko i za useljenje.
zzolja":2lbu5q54 je napisao(la):
mozemo da racunamo na useljenje za novu godinu :/
PDV vise niko ne pominje...
 
postoji li negde na internetu konacna rang lista za konkurs iz 2007/2008
ako neko ima da mi prosledi link bio bih zahvalan :)
 
Ima li ovde koga iz Grupe 8*?

Javite se, da se upoznamo i vidimo sta se moze uciniti!


*8. РАНГ-ЛИСТА - запослених у другим јавним предузећима, установама, јавним и другим службама и органима чији је оснивач град Београд и градска општина (125 станова)
 
ovomoze":2c45cr36 je napisao(la):
Info za one koji čekaju useljenje u Ivana Ribara:
Upravo sam zvao Agenciju za investicije i stanovanje i dobio informaciju da čekaju završetak infrastrukturnih radova i uređenje prostora između zgrada. Rok dat izvođačima je avgust ali po njihovim rečima probaće da pritisnu da se završi ranije.
Eto to mi je rekla osoba zadužena za naše gradilište.
Pozdrav svima i srećno!

Drage buduce komsije,

kao sto vidite nov sam i registrovao sam se samo da vam potvrdim da je ova info NA ZALOST tacna. Useljenje definitivno nece biti pre avgusta... :(

Ako nista drugo,nadam se da ce do tada resiti pitanje PDVa!
 
vise se ne zna ko pije, a ko placa...ili se mozda zna ko placa. uvek placa naivini narod koji veruje ovim lopovima i prevarantima. ako se ispostavi da ce prvo useljenje biti tek u avgustu onda je to krajnji bezobrazluk, jer je 6 od 9 zgrada potpuno zavrseno. ne vidim nijedan logican razlog ovom razvlacenju
zabrinut":2d6g2zbx je napisao(la):
ovomoze":2d6g2zbx je napisao(la):
Info za one koji čekaju useljenje u Ivana Ribara:
Upravo sam zvao Agenciju za investicije i stanovanje i dobio informaciju da čekaju završetak infrastrukturnih radova i uređenje prostora između zgrada. Rok dat izvođačima je avgust ali po njihovim rečima probaće da pritisnu da se završi ranije.
Eto to mi je rekla osoba zadužena za naše gradilište.
Pozdrav svima i srećno!

Drage buduce komsije,

kao sto vidite nov sam i registrovao sam se samo da vam potvrdim da je ova info NA ZALOST tacna. Useljenje definitivno nece biti pre avgusta... :(

Ako nista drugo,nadam se da ce do tada resiti pitanje PDVa!
 
Krajnje je vreme da organizujemo sastanak i da se upoznamo.

Predlažem da se sastanemo 10. marta (subota) na parkingu ispred tri najmanje zgrade i da se dogovorimo šta da radimo.

Šest zgrada je potpuno završeno. Nerazumno odlaganje useljenja sve počinje da nas izluđuje. Kako sada izgleda, odlagati useljenje mogu u nedogled, mogu reći nećete se uopšte useliti, mogu šta hoće i izgleda mi da ih je baš briga.

Nama odlaganje useljenja stvara velike teškoće i nedoumice i zbog dece. Naše starije dete kreće u prvi razred osnovne skole, a za premeštanje mlađeg deteta u vrtić zahtev treba podneti na vreme.
Moram pomenuti i velike pare koje izdvajamo svakog meseca za plaćanje stana u kojem živimo kao podstanari...

Pitam se da li je moguće da gradonačelnika i ostale koji odlučuju uopšte ne dotiču teškoće koje nam stvaraju njihove nerazumne i surove odluke, kojima odlažu useljenje u sasvim završene stanove?
 
slazem se. prema prvobitnim obecanjima nije ni trebalo da sve zgrade budu useljene u isto vreme, vec u razmaku od 2-3 meseca. imam negde zapisano, a mislim da i na forumu postoje ti prvobitni rokovi. ovo sto rade je krajnji bezobrazluk. ulazio sam u stan 4. januara i sve je potpuno zavrseno. jos samo da operu prozore i to je to. ista situacija je i u ostalih 5 zavrsenih zgrada. ne moramo pricati o tome koje sve probleme stvara ovo odlaganje. vecina nas daje pare za kiriju, ne mozemo da pravimo nikakve planove u narednih pola godine ili godinu dana samo zbog samovolje ovih bahatih vlastojahaca. ne znam kako drugacije da nazovem sve ovo. pa napravili su most za dve godine, a ovih 9 zgrada grade skoro 3(gradnja je pocela u martu 2009.)
sofija":2u65fjl8 je napisao(la):
Krajnje je vreme da organizujemo sastanak i da se upoznamo.

Predlažem da se sastanemo 10. marta (subota) na parkingu ispred tri najmanje zgrade i da se dogovorimo šta da radimo.

Šest zgrada je potpuno završeno. Nerazumno odlaganje useljenja sve počinje da nas izluđuje. Kako sada izgleda, odlagati useljenje mogu u nedogled, mogu reći nećete se uopšte useliti, mogu šta hoće i izgleda mi da ih je baš briga.

Nama odlaganje useljenja stvara velike teškoće i nedoumice i zbog dece. Naše starije dete kreće u prvi razred osnovne skole, a za premeštanje mlađeg deteta u vrtić zahtev treba podneti na vreme.
Moram pomenuti i velike pare koje izdvajamo svakog meseca za plaćanje stana u kojem živimo kao podstanari...

Pitam se da li je moguće da gradonačelnika i ostale koji odlučuju uopšte ne dotiču teškoće koje nam stvaraju njihove nerazumne i surove odluke, kojima odlažu useljenje u sasvim završene stanove?
 
@cyberserb

Nisam citao sve detalje oko ove problematike useljenja ali mozda problem oko toga moze biti da su stanovi kao pojedniacne celine gotovi i da je sve odradjeno osim pranja prozora ali mozda ti stanovi tj zgrade nemaju nesto od infrastrukture. Posto pratim tendere za radove video sam oko nove godine da je bio raspisan tender za kanalizaciju i deo vodovoda. Tako da moze biti da zbog toga nema useljenja... E sad mozda je to bilo samo deo vodovoda za deo naselje... tako da mozda gresim ako u vasim zgradama ima komplet infrastruktura i izvinjavam se unapred.
 
nema razloga da se izvinjavas. znam i ja za taj tender. taj tender je raspisan u oktobru. radovi na kanalizaciji i vodovodu su zavrsen. svi zemljani radovi oko zgrada su zavrseni. teren je pripremljen za asfaltiranje i srewdjivanje zelenih povrsina. svako moze da ode na gradiliste i da se uveri sam u to. na stranu to sto se sada spominje avgust. sve ovo ves sada kasni 18 meseci.
razotevs":1qdhotrx je napisao(la):
@cyberserb

Nisam citao sve detalje oko ove problematike useljenja ali mozda problem oko toga moze biti da su stanovi kao pojedniacne celine gotovi i da je sve odradjeno osim pranja prozora ali mozda ti stanovi tj zgrade nemaju nesto od infrastrukture. Posto pratim tendere za radove video sam oko nove godine da je bio raspisan tender za kanalizaciju i deo vodovoda. Tako da moze biti da zbog toga nema useljenja... E sad mozda je to bilo samo deo vodovoda za deo naselje... tako da mozda gresim ako u vasim zgradama ima komplet infrastruktura i izvinjavam se unapred.
 
Ja sam danas zvala agenciju za investicije, meni je rekla neka gospđa Aleksandra (prezime nisam zapamtila), kaže da vremenski uslovi su ih "malo" :rolleyes: :/ omeli u radovima, da se sad rade radovi na infrastrukturi i prilazima zgradama i da će useljenje biti kraj MAJA početak JUNA meseca.
Upotpunosti se slažem sa Sofijinim predlogom da se okupimo 10. marta i da se dogovorimo, šta dalje....
 
mimmy":2ftgse9b je napisao(la):
Ja sam danas zvala agenciju za investicije, meni je rekla neka gospđa Aleksandra (prezime nisam zapamtila), kaže da vremenski uslovi su ih "malo" :rolleyes: :/ omeli u radovima, da se sad rade radovi na infrastrukturi i prilazima zgradama i da će useljenje biti kraj MAJA početak JUNA meseca.
Upotpunosti se slažem sa Sofijinim predlogom da se okupimo 10. marta i da se dogovorimo, šta dalje....

Info koju sam izneo je pouzdana, iz skupstine grada, tako da...

Ideja za sastanak je vise nego ok, samo nema poente ako ce nas biti 10tak.

Inace i mi smo bili u stanu 4.januara i oko zgrada je ostalo da se uradi vodovod, kanalizacija i sl. Kako su rekli radnici to sve moze da bude jako brzo zavrseno.
 
Danas smo išli na gradilište. Tamo je radna atmosfera, pesak, šljunak, radnici koji vredno rade... Videli smo i dve žene kako peru prozore na nekom stanu u maloj zelenoj zgradi do ulice.

Dvojica radnika su nam rekla da sada završavaju preostale tri zgrade i da počinju sa asfaltiranjem oko zgrada, a rekli su i da je po njihovim saznanjima, a to je ono što „načuju“, useljenje pre izbora.

Razloga za optimizam ima, šest zgrada je potpuno završeno, preostale tri zgrade su skoro završili (kažu da do maja i te zgrade treba da budu završene), a ovi završeni stanovi se čiste.

Obavestite sve koje poznajete, a koji čekaju stan u našem lepom naselju, o okupljanju koje sam predložila 10. marta u 12,00 časova. Što nas je više, to bolje.
 
da li neko zna sta je danas usvojeno u Skupstini? da li su se predstavnici gradjana smilovali da izglasaju dopunu Zakona o PDV-u?
 
Izmene Zakona o PDVu nisu bile na dnevnom redu ovog zasedanja, a s obzirom na to da parlament vise nece zasedati do izbora, nema nista od povracaja do konstituisanja naredne skupstine, tj. posle izbora. Nadajmo se necemu od jeseni tek...
 
Ukoliko useljenje bude pre nego sto se zakon o povracaju PDV-a izglasa, sumnjam da ce PDV biti vracen. U tom slucaju PDV bi trebalo da bude vracen svima koji su vec kupili neprofitne stanove. Da li ce se zakon primenjivati retroaktivno? Sumnjam! Velika je suma u pitanju, a i sami znate da drzava tesko vraca ono sto je jednom stavila u kasu.
 
Све пише, само треба мало погледати шта су људи написали.

Иначе, ево пар свежих слика са градилишта.

alim2035.jpg


alim2036.jpg


alim2037.jpg


alim2038.jpg


alim2039.jpg
 
Pedja_NBg hvala na slikama. Baš su nam lepe zgrade. :kk:
 
Vrh