Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Uslov je da se plati ucesce vece nego sto iznosi PDV a tih 5% je manje od PDV-a od 8%, dakle, u tom slucaju, nema osnova za vracanje PDV-a prema novoj uredbi. Okreni - obrni...... :violina:
 
ne budi nerealan. dobijamo kredit sa stopom od 0.5%. hoces ucesce 5%? ok. onda hajde da vracamo kredit 30god sa stopom od 5%. ja ne bih. neka hvala. izracunaj sta ti se vise isplati
Abaxial":2tq419z2 je napisao(la):
Pozdrav! Za sve subvencionisane stanove je po novoj uredbi učešće 5%. Diskriminatorska mera je da kupcima socijalno-neprofitnih stanova učešće bude čak četiri puta veće, dakle 20%. Hoćemo da se i nama budućim kupcima koji smo ostvarili pravo prioritetne kupovine na konkursu omogući da poštujemo novu odluku o smanjenju učešća za kupovinu naših stanova. Ovo se takođe mora naći na glasanju pored ispravke zakona o povraćaju PDV-a za kupovinu socijalno-neprofitnog stana.
 
dobija se povrat PDV po novom zakonu. ucesce je vece od 20%. a subvencionisani krediti nemaju veze sa ovim. svi dobijaju povrat PDV. dobijanjem krdita od banke se stan u potpunosti isplacuje prodavcu.
makicaci":1ccz82oe je napisao(la):
Uslov je da se plati ucesce vece nego sto iznosi PDV a tih 5% je manje od PDV-a od 8%, dakle, u tom slucaju, nema osnova za vracanje PDV-a prema novoj uredbi. Okreni - obrni...... :violina:
 
Не знам шта значи ''тако је''', а ни дали јесте или није. :rant:
Али је сигурно да је у условима конкурса стајало учешће 20%.
Као што је сигурно да је на првом конкурсу учешће било 10%.
Како и на који начин је одређен то би било занимљиво чути, мада 20%+8% је свакако озбиљна свота, а 10%+8% је примереније учесницима оваквог конкурса.
 
ne treba preterivati, od samog starta je bilo ucesce 20% i to smo svi racunali
 
sve ti je objasnjeno
MilosK":2ikvecqq je napisao(la):
Не знам шта значи ''тако је''', а ни дали јесте или није. :rant:
Али је сигурно да је у условима конкурса стајало учешће 20%.
Као што је сигурно да је на првом конкурсу учешће било 10%.
Како и на који начин је одређен то би било занимљиво чути, мада 20%+8% је свакако озбиљна свота, а 10%+8% је примереније учесницима оваквог конкурса.
 
Mislim da ovde ima ljudi koji razvodnjavaju nase probleme,da li to cine namerno ili ne,mi pre svega moramo biti svesni cinjenice da se za nas niko nece boriti.Iza ovog konkursa stoji Grad Beograd a ne pojedinac, Djilas,Kostic i dr.Prema tome, ukoliko je grad Beograd raspisao konkurs po svojim kriterijumima-uslovima a koji smo prosli ,dobili mogucnost kupovine stana po povoljnijim uslovima, onda treba Grad da se drzi svojih tacaka.Ukoliko konkurs nije transparentan i ukoliko vidimo da jesmo osteceni a na zalost mi to i jesmo jer je svakom coveku zdravog razuma jasno da cena koja se nama plasira je daleko od proizvodne-neprofitne cene. To sto mnogi pominju kamatnu stopu, to jeste povoljno ali nam se ne mogu zamazivati oci da je ovo cena proizvodna.Ovde se radi o potpunoj zameni teza.Drzava ispada neozbiljna a pojedinci se bogate,a mi treba da budemo srecni i zadovoljni zbog kamatne stope.Mislim da bi trebalo da se dovede i plati nezavisan vestak iz druge drzave moze iz Bosne,Hrvatske i sl.da izvestaci cenu i da se pronadje koja je cena prava.Nijedan vestak u ovoj drzavi nece da to uradi jer zavisi od istih ljudi.Jer kadija te tuzi kadija ti sudi.Treba da se drzimo zajedno a ne da se prenemazemo i da sto pre organizujemo protest gde cemo da trazimo istinu o tome:
sta se desava sa pdv-om,
ima li pojasnjenja vezano za promasene rokove izgradnje
Takozvana neptofitna cena kvadrata stana
organizovanje sudskog vestaka
 
Инвестициона цена у Војвођанској улици, по Интеркоповом сајту је 315 милиона, а Благојевић каже 640. Прво је квадрат био 320 евра, а сада испада да је 651 евро. Како је цена толико порасла за пар година?
 
pa kod njih moze sve da poraste, pa zasto ne bi mogla i cena? cena od 600eur po kvadratu ne postoji kod nas. cak i da se ugradjuje najkvalitetnija spanska keramika, parket od brazilske orahovine i da je u stanu sve "na dugme", pa ne moze da ispadne toliko. jednostavno LAZU!!! znam o cemu pricam, jer sam u toj struci i odlicno znam kako se kreecu cene. Interkopov sajt ne laze. imao sam priliku da obidjem zgrade i da ulazim u stanove i zaista izvodjacka cena onog sto sam tamo video ne moze biti vise od 400 cak ni pod uslovom da je Interkop veoma pohlepan izvodjac. dakle, Blagojevic LAZE!!!
Pedja_Nbg":2zcpqqwk je napisao(la):
Инвестициона цена у Војвођанској улици, по Интеркоповом сајту је 315 милиона, а Благојевић каже 640. Прво је квадрат био 320 евра, а сада испада да је 651 евро. Како је цена толико порасла за пар година?
 
Pozdrav svima na forumu!

Po recima Gorana Blagojevica useljenje ce biti na jesen. Ja naime cekam da neko odustane od stana u Ivana Ribara, konkretno iz grupe Javno-komunalnih preduzeca (grupa 7) pa da zauzmem njegovo mesto.
Ukoliko neko ima informaciju sto se tice odustajanja nekog od ucesnika konkursa bio bih mu zahvalan da prosledi informaciju.
 
Kakvu sad jesen ?!?!?!? :grand:
Zar nisu rekli pre izbora, da se pokazu... :rant:
To ti je Blagojevic rekao?
:rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant:
:bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:
:notok:
:dil: :dil: :dil: :dil: :dil: :dil: :dil: :dil: :dil: :dil:
:rant:
 
Držati u neizvesnosti stotine porodica i samaca jeste vrhunac bezobrazluka i bezočnosti!
 
kakva bre jesen? kako mozes tako da siris dezinformacije? bar 20 kompetentnih ljudi je reklo da ce biti u aprilu i maju,a ti se sad pojavis pravo niotkuda i siris lazi i unosis nemir.
 
makicaci":4hxo0own je napisao(la):
Držati u neizvesnosti stotine porodica i samaca jeste vrhunac bezobrazluka i bezočnosti!


totalno se slazem, vise me ubija to odlaganje i ta neizvesnost oko useljenja
 
Pa ti onda pitaj te "kompetentne" ljude.
Nisam se prijavio na temu ranije jer jednostavno nisam upao u 250, ali sam jako blizu, tj. isti taj Blagojevic mi je rekao i da je vrlo izvesno da ce biti odustajanja.
 
Sve mi se čini da se ovde neko pravi lud. Difinitivno sam mišljenja da svi forumaši ovde ne čekaju stanove u navedenom naselju nego se prijavljuju i pišu razne "lepe" stvari da bi zamajavali ljude koji čekaju useljenje (radi se o "unajmljenim" likovima). Naravno ko god ode na teren videće da stanovi veoma teško, tj. skoro nikako ne mogu biti spremni za useljenje do početka maja (naročito oni iz prvog reda do zgrada Dr Ivana Ribara). Ne treba vam nikakvo mišljenje kompetentnih. Ovo naravno pogadja nas podstanare i zaista one koji se useljavaju u te stanove i mišljenja sam da bi se trebali organizovati radi dobijanja jasnog odgovora oko završetka radova i roka za useljenje.
 
Zavisi koje sve troškove uključuješ u cenu.
cyberserb":zcs263ov je napisao(la):
pa kod njih moze sve da poraste, pa zasto ne bi mogla i cena? cena od 600eur po kvadratu ne postoji kod nas. cak i da se ugradjuje najkvalitetnija spanska keramika, parket od brazilske orahovine i da je u stanu sve "na dugme", pa ne moze da ispadne toliko. jednostavno LAZU!!! znam o cemu pricam, jer sam u toj struci i odlicno znam kako se kreecu cene. Interkopov sajt ne laze. imao sam priliku da obidjem zgrade i da ulazim u stanove i zaista izvodjacka cena onog sto sam tamo video ne moze biti vise od 400 cak ni pod uslovom da je Interkop veoma pohlepan izvodjac. dakle, Blagojevic LAZE!!!
Pedja_Nbg":zcs263ov je napisao(la):
Инвестициона цена у Војвођанској улици, по Интеркоповом сајту је 315 милиона, а Благојевић каже 640. Прво је квадрат био 320 евра, а сада испада да је 651 евро. Како је цена толико порасла за пар година?
 
lratko":13oew6u1 je napisao(la):
Naravno ko god ode na teren videće da stanovi veoma teško, tj. skoro nikako ne mogu biti spremni za useljenje do početka maja (naročito oni iz prvog reda do zgrada Dr Ivana Ribara). Ne treba vam nikakvo mišljenje kompetentnih. Ovo naravno pogadja nas podstanare i zaista one koji se useljavaju u te stanove i mišljenja sam da bi se trebali organizovati radi dobijanja jasnog odgovora oko završetka radova i roka za useljenje.


potpuno se slazem da se treba organizovati i zahtevati krajnji rok useljenja, ali bas krajnji. ovo odlaganje svaki put za sest meseci mi je preko glave.
 
Нешто нам је замрла дискусија! Само да проверим да нисмо угашени - мало ми је невероватно да две неделје нико ништа није написао.
 
Htela bih da vas obavestim, u slucaju da ne znate da se u zgradi u Vojvodjanskoj PFC 5 pre nekoliko dana desila poplava zbog lose uradjenog krova. Svi gornji spratovi su poplavljeni, voda je probila i na niye spratove, podigao se parket, curilo je sa zidova i plafona. Kazu, zbog snega, ali i lose uradjenih oluka. To ce da poprave, ali inace, podrumi u zgradi 113 su takodje mokri, ne svi, samo nekoliko, zbog ventilacione cevi za garazu iz koje kaplje voda, tako da su neki potpuno neupotrebljivi. Stepenisno svetlo, takodje, ne radi kako treba... itd. Izvodjac svu odgovornost prebacuje na projektante, a niko nista ne popravlja. Jedino sto su popravili su odvodi , koji su bili zapuseni, pa tri dana nije bilo vode u zgradi. Izvodjac tvrdi da su stanari svasta bacali u odvode, a stanari kazu da su videli prilikom ciscenja da radnici iz cevi vade sut i malter.. itd.
 
Vrh