Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821595#p821595:9yig8rjj je napisao(la):
Aleksej » Uto Feb 09, 2021 10:05 am[/url]":9yig8rjj]Interesuje me, ima li ko stan pored lifta? Cuje li se puno?

U potkrovlju se čuju motori sa zadnje strane, a sklopke sa prednje... Ja čujem ujutru motore iako je između mene i lift kućice još jedan mali stan. Mislim da je komšinica pominjala da se solidno čuju i sklopke, ona je direktno preko puta liftova na poslednjem spratu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821438#p821438:3redax2p je napisao(la):
Tanja67 » Pon Feb 08, 2021 5:53 pm[/url]":3redax2p]Da li kapara ulazi u 20% učešća? Iz direkcije su mi poslali predugovor gde su smanjili kredit za kaoaru. Može li se promeniti predugovor pre overe?
Ako neko ima iskustva sa ovim, molim da mi odgovori, veoma mi je bitna informacija.
Nadam se da nije kasno, ali :
-u predugovoru u članu 4. treba da piše puna cena stana sa PDV
-u članu 5. treba da su definisani iznos kapare 5% na bruto i ostatak cene sa oduzetom kaparom
-u članu 6. treba da je definisano na koji način se plaća ostatak cene nakon oduzetog iznosa kapare (koliko preostalog učešća + koliko kredita koji odobrava banka)

Predugovor se može i treba izmeniti pre overe i potpisa. Prodavac ne bi trebalo da kaparom smanjuje iznos kredita, već iznos učešća. Sve što uplatite GDS-u na temu stana pre/u trenutku odobravanja kredita je tehnički učešće.
Kao što je neko napisao, predugovor ne koristi pojam 'učešće' - kod mene ga zovu 'sopstvena stredstva'. Osim u članu 9. kada govori o pozajmici GDSa.

U širem smislu, banka na sve što ste dali GDS (kapara + ostatak učešća sa opcionom 9.1% pozajmicom od GDS) gleda kao na učešće i glavno što nju zanima je koliko para treba da pozajmi, na koliko godina i sa kojom kamatnom stopom. Ostatak je između Vas i GDS. Kad god sam uspeo da ih dobijem :D , pomogli su mi sa svim nedoumicama. Vidi se da su ovo radili hiljadu puta već, ali treba ih i proveriti, može tu i tamo da se potkrade neka nenamerna greška (meni je adresa u predugovoru imala tipografsku grešku).
Srećno!
 
Nije mi samo jasno zbog cega povezujete prodavca sa ucescem / kreditom? Prodavac nema apsolutno nikakve veze sa time, jedino ima veze sa kaparom, koja je "zalog" za stan dok se ne regulise kredit (odobri ili ne odobri).

Banka je ta koja definise koliki je minimum ucesca koji vam je potreban da bi vam odobrili stambeni kredit (jer je ona ta koja daje novac umesto vas). Uglavnom se kapara usvaja kao deo ucesca (od strane banke), uz uslov da se dostavi dokumentacija o toj uplati.

Prodavca jedino interesuje kapara inicijalno, a da li ostatak cene stana vi placate u kesu ili preko kredita je nebitno sa njihove strane, oni ce ugovorom dobiti novac kako god.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821774#p821774:2eeyrj9s je napisao(la):
ivypatterns » Uto Feb 09, 2021 10:33 pm[/url]":2eeyrj9s]Pozdrav svima!

Da li je neko imao iskustvo kupovine stana u ZK uz pomoć stambenog kredita, pa da je naknadno tužio banku zbog troškova NKOSK-a i obrade kredita?
Danas je na kanalima NZK objavljena ova vest:
http://efektiva.rs/aktuelnosti-efektiva ... LoW8fTRpIs
Moja drugarica je vec tuzila svoju banku i kako stvari stoje uskoro ce dobiti povracaj novca :) ona je uzela kredit pre 2 godine, ako se ne varam i tada su skoro sve banke naplacivale i obradu kredita i NKOSK.
 
Pozdrav svima,
Mene interesuje kakva su iskustva stanara koji su kupili stan koji je pored lifta, ali se direktno ne naslanja na lift ( u pitanju je dvoiposoban stan severoistočne orijentacije, skica je na 167. strani), već između stana i lifta ima prolaz, pa me interesuje da li se čuje nešto u stanu, pošto zid deli spavaću sobu i taj deo gde su liftovi.
Unapred hvala na odgovorima :)
 
Pozdrav svima,

Vidim da je u poslednjih par postova pisano o potkrovlju. :) Takodje sam zaintersovan sam za kupovina stana na poktrovlju. Upoznat sam sa svim prednostima i manama koje nose potrkovlje. Interesuje me iskustvo stanara na potrkovolju u drugim lamelama. Da li je bilo problema sa prokisnjavanjem? Kako je uradjena toplotna izlacija?

Hvala na odgovoru unapred.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822413#p822413:1hsyfd5r je napisao(la):
Lemi » Čet Feb 11, 2021 8:08 pm[/url]":1hsyfd5r]Pozdrav svima,

Vidim da je u poslednjih par postova pisano o potkrovlju. :) Takodje sam zaintersovan sam za kupovina stana na poktrovlju. Upoznat sam sa svim prednostima i manama koje nose potrkovlje. Interesuje me iskustvo stanara na potrkovolju u drugim lamelama. Da li je bilo problema sa prokisnjavanjem? Kako je uradjena toplotna izlacija?

Hvala na odgovoru unapred.

Ja sam u potkrovlju, u lameli D, evo vec skoro dve godine.
Toplotna izolacija mi je za svaku pohvalu, zimi je sasvim ok, infostan mi je nesto oko 2000 skuplji nego bez grejanja. Klimu jos uvek nisam ni stavio, doduse nisam neki reper sto se tice vrucina :)
Sa druge strane, zvucna izolacija je losa, poprilicno cujem komsije iako nisu previse glasni.... Mada verujem da je ovo nezavisno od potkrovlja, komsije sa regularnih spratova se takodje zale. Da, lift se takodje cuje (do lift kucice sam), pucanje kad se pozove, valjda su to te sklopke, ne razumem se.... dolazili su neki ljudi da nesto cackaju, ubedjivali su me da su sve najkvalitetnije stavili, ali nisam primetio neko poboljsanje. Mada mi lift manje smeta nego komsije jer njih cujem u spavacoj.
Sve u svemu, osim zvucne izolacije, meni je potkrovlje top.
 
Danas sam bio u Komercijalnoj banci da se raspitam za kredit i receno mi je da je obavezno osiguranje kod NKOSK-a i to 1850e plus 30e troskovi zahteva. Erste i OTP banka nemaju to. Da li je neko uzimao u Komercijalnoj i Intesi ovih dana a da nisu trazili to?
 
Mi smo proslog četvrtka predali za kredit kod njih i nije moralo.. cak sam cula i da ce to da se ukine uskoro.. i da ovi koji su plaćali mogu da tuze da im se novac vrati..

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 
Nije tačno da Komercijalna banka odobrava kredit samo ako se osigura kod NK! Naprotiv, nude obe opcije, sa osiguranjem kod NK i bez osiguranja kod NK, s tim da je nesto niza kamata, neznatno, ukoliko je stan osiguran kod NK. U toj varijanti, posto je na vama izbor, ne verujem da biste mogli da osporavate nistavost takve odredbe iz ugovora, jer je to vas izbor, nije vam nametnuto.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
:cry:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822762#p822762:xgcteqvn je napisao(la):
jelenadanilovic1970 » Pet Feb 12, 2021 9:05 pm[/url]":xgcteqvn]Nije tačno da Komercijalna banka odobrava kredit samo ako se osigura kod NK! Naprotiv, nude obe opcije, sa osiguranjem kod NK i bez osiguranja kod NK, s tim da je nesto niza kamata, neznatno, ukoliko je stan osiguran kod NK. U toj varijanti, posto je na vama izbor, ne verujem da biste mogli da osporavate nistavost takve odredbe iz ugovora, jer je to vas izbor, nije vam nametnuto.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
Hvalaaa ☺ Izgleda da nisam bio bas skoncentrisan danas mada nisam imao opciju da biram. Vec je samo izvuceno sa osiguranjem. Svakako mi je mnogo novca jos i to kad bih platio:(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822774#p822774:5tu52orq je napisao(la):
marko2404 » Pet Feb 12, 2021 9:34 pm[/url]":5tu52orq]:cry:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822762#p822762:5tu52orq je napisao(la):
jelenadanilovic1970 » Pet Feb 12, 2021 9:05 pm[/url]":5tu52orq]Nije tačno da Komercijalna banka odobrava kredit samo ako se osigura kod NK! Naprotiv, nude obe opcije, sa osiguranjem kod NK i bez osiguranja kod NK, s tim da je nesto niza kamata, neznatno, ukoliko je stan osiguran kod NK. U toj varijanti, posto je na vama izbor, ne verujem da biste mogli da osporavate nistavost takve odredbe iz ugovora, jer je to vas izbor, nije vam nametnuto.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
Hvalaaa ☺ Izgleda da nisam bio bas skoncentrisan danas mada nisam imao opciju da biram. Vec je samo izvuceno sa osiguranjem. Svakako mi je mnogo novca jos i to kad bih platio:(

Zapravo, ako dobro razumem razloge zašto se naplata troškova osiguranja kod NKOSK-a smatra neosnovanom (te u slučaju da dođe do spora, presuđuje u korist klijenta, a ne banke), radi se o tome da:
1. ovo je obaveza banke, a ne klijenta, koju banka vešto bez osnova naplaćuje svojim klijentima protivzakonito,
2. ugovorni odnos o osiguranju nastaje između NKOSK i banke (klijent u tom odnosu nije ugovorna strana, te nije jasno zašto bi bilo kakve troškove plaćala NKOSK-u samo zato što joj banka kaže).
 
Da li se ovo odnosi samo na korisnike kredita kojima u Ugovoru o kreditu nije naveden trosak za NKOSK i obradu kredita, ili i oni kojima jeste? Meni to jeste navedeno u Ugovoru, ali ne stoji napisano na sta se ti troskovi konkretno odnose. Imam li osnov za pokretanje tuzbe?
 
Tuzbu mogu da pokrenu oni kojima je naplacena naknada za NKOSK i/ili naknada za obradu kredita.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Postovani stanari,

Da li mozda moze neko da podeli iskustvo stanovanja na 1-om spratu u E objektu iznad lokala? U procesu sam kupovine stana u F objektu na 1-om spratu iznad lokala pa me zanima kakva su iskustva :)

Hvala unapred!
 
Kvile":23c6iq8t je napisao(la):
Postovani stanari,

Da li mozda moze neko da podeli iskustvo stanovanja na 1-om spratu u E objektu iznad lokala? U procesu sam kupovine stana u F objektu na 1-om spratu iznad lokala pa me zanima kakva su iskustva :)

Hvala unapred!
Nisam u E ali postoji buka od klima uredjaja iz prodavnice, koju ce navodno seliti u F ali ne znam tacno gde. Takodje tu imate kafice, restorane pa je leti bucnije itd. Ne znam sta ce od lokala biti ispod vas u F, od tipa delatnosti zavisi da li ce biti buka, mirisi neki itd.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Izgleda da smo korak bliže useljenju u H zgradu :)
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-02-19 at 19.07.00.png
    Screenshot 2021-02-19 at 19.07.00.png
    58,9 KB · Pregleda: 2.076
Ja sam poželeo 04.03. četvrtak kao dan kada će me zvati na primopredaju. Žena kaže 05.03. a klinac 22.03... nadam se da sam najbliži u proceni. Ipak je opklada u pitanju :)

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Pozdrav drage, nadam se, buduce komsije. :)

Razmisljamo da kupimo stan u ZK, u lameli G ili eventualno F ili H. Rec je o stanu na potkrovlju, pa vas molim da podelite svoja iskustva sa nama, znam da je pisano o tome, procitala sam svih 175 strana, ali bih vam bila zahvalna na odgovoru.

Kakva su iskustva sa potkrovljem? Mene najvise plasi kvalitet krova i eventualno prokisnjavanje. Da li zimi moze lepo da se zagreje i da li je leti previse vruce? Kakav je kvalitet prozora? Najvise se plasim eventualnog prokisnjavanja u tom delu. Ukoliko imate jos neke informacije koje bi nam bile korisnik, slobodno pisite.

Unapred hvala na odgovoru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=825210#p825210:3xdqa1id je napisao(la):
KatarinaP » Ned Feb 21, 2021 8:21 pm[/url]":3xdqa1id]Pozdrav drage, nadam se, buduce komsije. :)

Razmisljamo da kupimo stan u ZK, u lameli G ili eventualno F ili H. Rec je o stanu na potkrovlju, pa vas molim da podelite svoja iskustva sa nama, znam da je pisano o tome, procitala sam svih 175 strana, ali bih vam bila zahvalna na odgovoru.

Kakva su iskustva sa potkrovljem? Mene najvise plasi kvalitet krova i eventualno prokisnjavanje. Da li zimi moze lepo da se zagreje i da li je leti previse vruce? Kakav je kvalitet prozora? Najvise se plasim eventualnog prokisnjavanja u tom delu. Ukoliko imate jos neke informacije koje bi nam bile korisnik, slobodno pisite.

Unapred hvala na odgovoru.
Pozdrav Katarina,
Ja zivim u potkrovlju na istocnoj strani,jer smo namerno trazili istok i evo mog iskustva za ove dve godine.Prozori su Velux sa spoljnom tendom,to su najbolji prozori,dodatno smo kupili unutrasnju roletnu za zamracivanje,koja zimi stiti od hladnoce,a leti od toplote.Ima radnja u blizini naselja u Ugrinovackoj koja ima sve proizvode Veluxove.Zimi se super ugreje,krov zgrade je uraden ekstra,pola metra je debljine plafon,tako da leti nije toplo,a zimi nije hladno.Savet,samo ne kupujte stan koji se nalazi do lifta,kad smo kupovalu stan rekli su nam da je dupli zid i da se ne cuje lift,medutim to nije tacno,lift se cuje u stanu,doduse ja sam vremenom sad i navikla na taj zvuk.Srecno i pozdrav.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=825249#p825249:7r6fctk6 je napisao(la):
Mirka » Ned Feb 21, 2021 10:17 pm[/url]":7r6fctk6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=825210#p825210:7r6fctk6 je napisao(la):
KatarinaP » Ned Feb 21, 2021 8:21 pm[/url]":7r6fctk6]Pozdrav drage, nadam se, buduce komsije. :)

Razmisljamo da kupimo stan u ZK, u lameli G ili eventualno F ili H. Rec je o stanu na potkrovlju, pa vas molim da podelite svoja iskustva sa nama, znam da je pisano o tome, procitala sam svih 175 strana, ali bih vam bila zahvalna na odgovoru.

Kakva su iskustva sa potkrovljem? Mene najvise plasi kvalitet krova i eventualno prokisnjavanje. Da li zimi moze lepo da se zagreje i da li je leti previse vruce? Kakav je kvalitet prozora? Najvise se plasim eventualnog prokisnjavanja u tom delu. Ukoliko imate jos neke informacije koje bi nam bile korisnik, slobodno pisite.

Unapred hvala na odgovoru.
Pozdrav Katarina,
Ja zivim u potkrovlju na istocnoj strani,jer smo namerno trazili istok i evo mog iskustva za ove dve godine.Prozori su Velux sa spoljnom tendom,to su najbolji prozori,dodatno smo kupili unutrasnju roletnu za zamracivanje,koja zimi stiti od hladnoce,a leti od toplote.Ima radnja u blizini naselja u Ugrinovackoj koja ima sve proizvode Veluxove.Zimi se super ugreje,krov zgrade je uraden ekstra,pola metra je debljine plafon,tako da leti nije toplo,a zimi nije hladno.Savet,samo ne kupujte stan koji se nalazi do lifta,kad smo kupovalu stan rekli su nam da je dupli zid i da se ne cuje lift,medutim to nije tacno,lift se cuje u stanu,doduse ja sam vremenom sad i navikla na taj zvuk.Srecno i pozdrav.



Draga Mirka, hvala puno na odgovoru i savetu. Stan koji smo gledali nije do lifta. Jeste li Vi u lameli G? Kakvo je stanje sa liftom da li ima kvarova? Znate li sta se desava npr. Ako dodje do pokisnjavanja krova, da li troskove popravke snose svi stanari u ulazu? Znate li do kada traje garancija ako ste u lameli G? Takodje, sto se tice parkinga, iz ranijih objava sam zakljucila da je parking slobodan ali sam videla da su mesta numerisana pa me je to zbunilo?
 
Vrh