Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Pa dal ce srbi svuda da se posvadjaju? Sampionski smo narod.
@srkisrki ista situacija kod mene. Trebalo je sve da zavrsim prosle nedelje i da sad lepo cekam da me zovu na primopredaju. Ovako me banka zaje*******ava, a ja krecem da se nerviram..sto mogu da se uselim, a banka eto "mi smo partneri", me zaje*******ava.
Kad je trebalo pokrenuti proceduru bilo je "ma ne brinite nista, ma cas cemo mi to, to se sad zavrsi za 20 dana sve"..
 
Ja sam u Rajfu, a srki je cini mi se u Komercijalnoj (sto je dodatan apsurd jer komerc finasira izgradu ZK)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673354#p673354:39lfgjre je napisao(la):
Fisico » Pet Okt 25, 2019 10:59 am[/url]":39lfgjre]Ja sam u Rajfu, a srki je cini mi se u Komercijalnoj (sto je dodatan apsurd jer komerc finasira izgradu ZK)
Zaputio se ja lepo do NKOSK posto je blizu mog radnog mesta i dali mi da sa sektetaricom razgovaram.Njen odgovor je da kolega koji radi na mom predmetu nije tu tako da ne moze da mi daje info jer oni samo sa bankama saradjuju.I samo da je kolega u napomeni napisao da se kredit uslovno pusta.Onda ja lepo pozovem banku i oni kazu da moraju da dobiju odg od te osobe zasto se uslovno pusta kredit.I tako sve njih boli ona stvar.Od utorka se svi prave ludi.Ali najsmesnije je to sto se sve to desilo kada sam uplatio sve pare i nkosk i sve.
 
Srkisrki":1by88iqf je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673354#p673354 je napisao(la):
Fisico » Pet Okt 25, 2019 10:59 am[/url]":1by88iqf]Ja sam u Rajfu, a srki je cini mi se u Komercijalnoj (sto je dodatan apsurd jer komerc finasira izgradu ZK)
Zaputio se ja lepo do NKOSK posto je blizu mog radnog mesta i dali mi da sa sektetaricom razgovaram.Njen odgovor je da kolega koji radi na mom predmetu nije tu tako da ne moze da mi daje info jer oni samo sa bankama saradjuju.I samo da je kolega u napomeni napisao da se kredit uslovno pusta.Onda ja lepo pozovem banku i oni kazu da moraju da dobiju odg od te osobe zasto se uslovno pusta kredit.I tako sve njih boli ona stvar.Od utorka se svi prave ludi.Ali najsmesnije je to sto se sve to desilo kada sam uplatio sve pare i nkosk i sve.
Ista prica sa mnom, sve. Kad sam uplatio sve i predao poslednji papir trazeni..eto problema. Kontam da te banka zavlaci da udjes dovoljno duboko u proces gde tesko mozes nazad, pa sad mogu da ti rade sta hoce
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673411#p673411:2h9sh3oo je napisao(la):
Fisico » Pet Okt 25, 2019 1:19 pm[/url]":2h9sh3oo]
Srkisrki":2h9sh3oo je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673354#p673354 je napisao(la):
Fisico » Pet Okt 25, 2019 10:59 am[/url]":2h9sh3oo]Ja sam u Rajfu, a srki je cini mi se u Komercijalnoj (sto je dodatan apsurd jer komerc finasira izgradu ZK)
Zaputio se ja lepo do NKOSK posto je blizu mog radnog mesta i dali mi da sa sektetaricom razgovaram.Njen odgovor je da kolega koji radi na mom predmetu nije tu tako da ne moze da mi daje info jer oni samo sa bankama saradjuju.I samo da je kolega u napomeni napisao da se kredit uslovno pusta.Onda ja lepo pozovem banku i oni kazu da moraju da dobiju odg od te osobe zasto se uslovno pusta kredit.I tako sve njih boli ona stvar.Od utorka se svi prave ludi.Ali najsmesnije je to sto se sve to desilo kada sam uplatio sve pare i nkosk i sve.
Ista prica sa mnom, sve. Kad sam uplatio sve i predao poslednji papir trazeni..eto problema. Kontam da te banka zavlaci da udjes dovoljno duboko u proces gde tesko mozes nazad, pa sad mogu da ti rade sta hoce
Evo sad javili odobrio NKOSK:)
 
Srkisrki":2ze4tud8 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673411#p673411 je napisao(la):
Fisico » Pet Okt 25, 2019 1:19 pm[/url]":2ze4tud8]
Srkisrki":2ze4tud8 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673354#p673354 je napisao(la):
Fisico » Pet Okt 25, 2019 10:59 am[/url]":2ze4tud8]Ja sam u Rajfu, a srki je cini mi se u Komercijalnoj (sto je dodatan apsurd jer komerc finasira izgradu ZK)
Zaputio se ja lepo do NKOSK posto je blizu mog radnog mesta i dali mi da sa sektetaricom razgovaram.Njen odgovor je da kolega koji radi na mom predmetu nije tu tako da ne moze da mi daje info jer oni samo sa bankama saradjuju.I samo da je kolega u napomeni napisao da se kredit uslovno pusta.Onda ja lepo pozovem banku i oni kazu da moraju da dobiju odg od te osobe zasto se uslovno pusta kredit.I tako sve njih boli ona stvar.Od utorka se svi prave ludi.Ali najsmesnije je to sto se sve to desilo kada sam uplatio sve pare i nkosk i sve.
Ista prica sa mnom, sve. Kad sam uplatio sve i predao poslednji papir trazeni..eto problema. Kontam da te banka zavlaci da udjes dovoljno duboko u proces gde tesko mozes nazad, pa sad mogu da ti rade sta hoce
Evo sad javili odobrio NKOSK:)
Hm, javili i meni da je kao risk dao zeleno svetlo. Sve banke nesto petljaju
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673478#p673478:5sgxx3iq je napisao(la):
Fisico » Pet Okt 25, 2019 4:31 pm[/url]":5sgxx3iq]
Srkisrki":5sgxx3iq je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673411#p673411 je napisao(la):
Fisico » Pet Okt 25, 2019 1:19 pm[/url]":5sgxx3iq]
Srkisrki":5sgxx3iq je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673354#p673354 je napisao(la):
Fisico » Pet Okt 25, 2019 10:59 am[/url]":5sgxx3iq]Ja sam u Rajfu, a srki je cini mi se u Komercijalnoj (sto je dodatan apsurd jer komerc finasira izgradu ZK)
Zaputio se ja lepo do NKOSK posto je blizu mog radnog mesta i dali mi da sa sektetaricom razgovaram.Njen odgovor je da kolega koji radi na mom predmetu nije tu tako da ne moze da mi daje info jer oni samo sa bankama saradjuju.I samo da je kolega u napomeni napisao da se kredit uslovno pusta.Onda ja lepo pozovem banku i oni kazu da moraju da dobiju odg od te osobe zasto se uslovno pusta kredit.I tako sve njih boli ona stvar.Od utorka se svi prave ludi.Ali najsmesnije je to sto se sve to desilo kada sam uplatio sve pare i nkosk i sve.
Ista prica sa mnom, sve. Kad sam uplatio sve i predao poslednji papir trazeni..eto problema. Kontam da te banka zavlaci da udjes dovoljno duboko u proces gde tesko mozes nazad, pa sad mogu da ti rade sta hoce
Evo sad javili odobrio NKOSK:)
Hm, javili i meni da je kao risk dao zeleno svetlo. Sve banke nesto petljaju
To 100 posto
 
Imate sreće ako ste u G, koliko sam ja upoznat, kad stigne upotrebna dozvola, onda krediti staju dok se ne završi uknjižba. A predat je zahtev za upotrebnu i ona može biti izdata za par dana.
Za CDE je trajalo 8 meseci od upotrebne do uknjižbe. Bukvalno, ljudi koji su u decembru potpisali predugovor nisu mogli da završe priču do avgusta, a stanovi im gotovi. Za ovoliku pauzu je delom zaslužan i štrajk katastra.
Nisam siguran šta je problem, da li ne može da se upiše hipoteka ili ne može da se overi glavni ugovor, ali neki problem postoji u periodu od dobijanja upotrebne do uknjižbe. Zgrada više nije u izgradnji kad je dobijena upotrebna, tako da se i kredit realizuje drugačije.
 
klisko":qvzrrgrs je napisao(la):
Imate sreće ako ste u G, koliko sam ja upoznat, kad stigne upotrebna dozvola, onda krediti staju dok se ne završi uknjižba. A predat je zahtev za upotrebnu i ona može biti izdata za par dana.
Za CDE je trajalo 8 meseci od upotrebne do uknjižbe. Bukvalno, ljudi koji su u decembru potpisali predugovor nisu mogli da završe priču do avgusta, a stanovi im gotovi. Za ovoliku pauzu je delom zaslužan i štrajk katastra.
Nisam siguran šta je problem, da li ne može da se upiše hipoteka ili ne može da se overi glavni ugovor, ali neki problem postoji u periodu od dobijanja upotrebne do uknjižbe. Zgrada više nije u izgradnji kad je dobijena upotrebna, tako da se i kredit realizuje drugačije.
Sve ovo znam, zato smo i zurili sa kreditom pre nego sto dodje upotrebna. A onda je sve stopirano odjednom
 
Pozdrav (nadam se) buduće komšije :)
Isčitao sam dosta stranica unazad vaša iskustva koja mi dosta znače pošto sam na listi čekanja za zgradu h.l, stan od 64kvm.
Ali, s obzirom da ima jos slobodnih stanova u potkrovlju u zgradi G zanima me da li su ljudi koji su se vec uselili u potkrovlja zadovoljni posto nam potkrovlje nije bila prvobitna opcija ali s obzirom da bih se znatno ranije uselio ako se odlucim za zgradu G, mnogo bi mi pomogle vaše sugestije??
Veliki pozdrav!
 
@Fisico, znatiželjan sam, koliko je trajalo sve u banci? I ja sam u RF, kod mene dva i po meseca.
 
Malo "bezbednih" terasa, objekat E, za koje ni posle 6 meseci nvestitor i izvodjac radova odbijaju da dostave dokument u kom stoji recenica, staklene ograde na terasama jesu ili nisu bezbedne za upotrebu.
9c97a1d3662c2fc743ffadb58cb52db1.jpg


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Sećam se da se neko rekao da nije mogao da iskomunicira sa SBBom u vezi ugovora u naselju. Danas je stigao flajer pa kačim ovde, možda će zatrebati komšijama iz G zgrade:

25588e845d9616f6ad834669270e2dc4.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li se zna kada izlaze u prodaju zgrade F i H?

Da li je moguća rezervacija stanova ili samo čekamo da ih puste u prodaju?
 
Nižda je pre pet postova napisao da je na listi čekanja za H, znači nešto postoji, zovi GDS sutra.

Zna li se otprilike koliki je procenat stanova prodat u CDE? Gledajući javni pristup katastra, jako malo, a gledajući broj useljenih, mnogo više. Da li nešto muljaju ili je jednostavno katastar ponovo izuzetno spor?
 
U C, D i E ostalo je nekoliko dvosobnih stanova u prizemlju i nekoliko troiposobnih na spratovima.
Katastar je spor, a tek je krenula uknjizba za C, D, E.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674002#p674002:3efv9q0q je napisao(la):
Viktorina » Ned Okt 27, 2019 7:39 am[/url]":3efv9q0q]Da li se zna kada izlaze u prodaju zgrade F i H?

Da li je moguća rezervacija stanova ili samo čekamo da ih puste u prodaju?
Mogucnost Rezervacije pre nego sto krene prodaja ne postoji vec samo da vas stave na listu i obaveste vas kad krene prodaja sto opet znaci ako bude navala postoji sansa da ne odaberete to sto ste mesecima planirali.
Jos jednom da pitam, jel zna neko kakvi su stanovi u potkrovlju tj da li su ljudi zadovoljni ili ne? :/
 
Nadam se da će se bar malo potruditi za zelenilo u naselju, trenutno mesta predviđena za biljke oko G zgrade izgledaju kao u Černobilju. Bio sam juče do naselja, IPM kao da ne postoji..

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674108#p674108:199enfxh je napisao(la):
Nidzabg » Ned Okt 27, 2019 12:58 pm[/url]":199enfxh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674002#p674002:199enfxh je napisao(la):
Viktorina » Ned Okt 27, 2019 7:39 am[/url]":199enfxh]Da li se zna kada izlaze u prodaju zgrade F i H?

Da li je moguća rezervacija stanova ili samo čekamo da ih puste u prodaju?
Mogucnost Rezervacije pre nego sto krene prodaja ne postoji vec samo da vas stave na listu i obaveste vas kad krene prodaja sto opet znaci ako bude navala postoji sansa da ne odaberete to sto ste mesecima planirali.
Jos jednom da pitam, jel zna neko kakvi su stanovi u potkrovlju tj da li su ljudi zadovoljni ili ne? :/

Potkrovlje izbegavaj generalno,jer moze vremenom nesto da popusti npr za 10 godina,pa tek onda imas problem,a sam ces ga resavati jer ove ispod bas briga.....ja sam pitao radnika na gradilistu kako je u stanovima na potkrivlju kaze zbog krovnih prozora malo problem toplota,ali ljudi se ne zale,bar do sad nisam cuo.
 
Nema tu sta da bude problem, zato sto sad po zakonu stanari su duzni da mesecno izdvajaju odredjen iznos za investiciono odrzavanje koji se uplacuje na racun stambene zajednice i sve popravke koje su potrebne a ticu se investicionog odrzavanja se placaju od prikupljenih sredstava.
Nema vise izbegavanja placanja tog iznosa. Ne platis, dobices tuzbu od upravnika ili profesionalnog upravnika.


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674579#p674579:arvylgxk je napisao(la):
lanmibg » Pon Okt 28, 2019 3:59 pm[/url]":arvylgxk]Nema tu sta da bude problem, zato sto sad po zakonu stanari su duzni da mesecno izdvajaju odredjen iznos za investiciono odrzavanje koji se uplacuje na racun stambene zajednice i sve popravke koje su potrebne a ticu se investicionog odrzavanja se placaju od prikupljenih sredstava.
Nema vise izbegavanja placanja tog iznosa. Ne platis, dobices tuzbu od upravnika ili profesionalnog upravnika.


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Jeste,ali bolje da ne razmislja,sta da se ne daj boze desi da mu ulazi voda na nekoliko mesta?Dok procene,dok poprave,da li ce dobro da urade,da li ce sve da pokriju itd..
 
Hvala ljudi na savetima, svakako cu sve to uzeti u obzir. Generalno iz takvih nekih rizika nisam ni uzimao potkrovlje u razmatranje.
Ali, sad je situacija takva da cene rapidno skacu, ne zna covek sta ce biti sutra a izbora je sve manje.. meni se lokacija svidja kao i stanovi pa ne bih da propustim priliku.
Znam vise ljudi koji imaju stanove u potkovljima vec 15ak godina i nisu imali problem ali opet, mozda ja budem baksuz :)
 
Vrh