Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669821#p669821:15e30jwc je napisao(la):
MalaDevojcica » Pon Okt 14, 2019 4:20 pm[/url]":15e30jwc]@Tanja5

Da li ste uzimali beskamatnu pozajmicu od GDS-a?
Nismo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669805#p669805:l96euids je napisao(la):
MalaDevojcica » Pon Okt 14, 2019 3:55 pm[/url]":l96euids]Koliko sam ja shvatila, da bih se uselila potrebno je da vratim beskamatnu pozajmicu, a da bih to vratila, moram da refundiram PDV, za koji su mi potrebni racun i ostali dokumenti. Ispravite me ako gresim.
Ugovor i ostalu dokumentaciju mi je slala Lidija, medjutim ona je rekla da to nije njen deo posla.


Nemate sta vi da vracate, Kombank i GDS to rade sluzbeno izmedju njih, a o cemu ce te biti obavesteni od strane GDS-a.
A svakako nemozete dobiti kljuceve dok se refundacija PDV-a ne okonca, kao ni ostali aneksi ugovora ako bude bilo neophodno.
p.s. da li ste vi predali zahtev za refundaciju pdva-a kod Poreske uprave Tosin bunar?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669845#p669845:2gzra2we je napisao(la):
hinicka » Pon Okt 14, 2019 6:23 pm[/url]":2gzra2we]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669805#p669805:2gzra2we je napisao(la):
MalaDevojcica » Pon Okt 14, 2019 3:55 pm[/url]":2gzra2we]Koliko sam ja shvatila, da bih se uselila potrebno je da vratim beskamatnu pozajmicu, a da bih to vratila, moram da refundiram PDV, za koji su mi potrebni racun i ostali dokumenti. Ispravite me ako gresim.
Ugovor i ostalu dokumentaciju mi je slala Lidija, medjutim ona je rekla da to nije njen deo posla.


Nemate sta vi da vracate, Kombank i GDS to rade sluzbeno izmedju njih, a o cemu ce te biti obavesteni od strane GDS-a.
A svakako nemozete dobiti kljuceve dok se refundacija PDV-a ne okonca, kao ni ostali aneksi ugovora ako bude bilo neophodno.
p.s. da li ste vi predali zahtev za refundaciju pdva-a kod Poreske uprave Tosin bunar?

Jasno mi je kako funkcionise to vraćanje PDV-a, preko namenskog računa i ja u suštini ništa ne radim, osim što podnosim zahtev za refundaciju.
Isto tako znam da ne mogu da dobijem ključeve dok se sve to ne završi, zato bih volela da što pre podnesem zahtev, verovatno u PU Tošin bunar, kao što piše na papiru koji su mi dali iz GDS-a sa spiskom dokumentacije koja mi je potrebna.
Prikupila sam sva ostala dokumenta koja su na tom spisku, osim stvari koje treba GDS da mi izda.

U nastavku je spisak dokumenata potrebnih za refundaciju PDV-a, ukoliko je nekome potrebno.
Pogledajte prilog 1
 
Ako niste uzimali pozajmicu od GDS, primopredaja nema veze sa povracajem pdv. GDS u tom slucaju i ne zanima da li ste vi vratili pdv ili ne, a i ne treba da ih zanima. Pdv vraca drzava za kupce kojima je stan prva nekretnina. Gds jedino ima obavezu da vam izda papir da ste isplatili stan i platili pdv.

Ako ste uzeli pozajmicu od GDS, onda vam normalno nece dati kljucceve ako ne vratite pozajmicu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669886#p669886:3pyn8p4o je napisao(la):
Stan » Pon Okt 14, 2019 6:52 pm[/url]":3pyn8p4o]Pozdrav.
Da li neko zna koliko se ceka povraćaj PDV-a?

Za opštinu Novi Beograd ide jako brzo, mislim da su mene pozvali nakon 7-8 dana.
 
Zakonski rok je 30 dana od dana podnosenja zahteva. Ja sam cekao 4 dana, i peti dan je uplacen novac iz trezora na namenski racun

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Da li treba poseban zahtev za povracaj PDVa da se pise, ili se samo nosi dokumentacija sa onog spiska za PDV u poresku?
 
KlauKalash":2yh0rg9m je napisao(la):
Da li treba poseban zahtev za povracaj PDVa da se pise, ili se samo nosi dokumentacija sa onog spiska za PDV u poresku?
Pa broj 1 na spisku je zahtev

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669898#p669898:24r5udjs je napisao(la):
rodoljub.ilic » Pon Okt 14, 2019 8:13 pm[/url]":24r5udjs]
KlauKalash":24r5udjs je napisao(la):
Da li treba poseban zahtev za povracaj PDVa da se pise, ili se samo nosi dokumentacija sa onog spiska za PDV u poresku?
Pa broj 1 na spisku je zahtev

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Haha, jeste, nego od ove silne birokratije covek vise ni u sta nije siguran :)
 
Колико различитих информација се добија за само једну ситницу, не знам чему те игре глувих телефона. Одете и распитате се.
Што се тиче потврде банке да је исплаћен стан, потребне су вам све потврде (и од банке где је отворен наменски рачун, и обе потврде за исплаћено учешће и капару) поред потврде пуштеног кредита, чисто да знате одмах.
Ја сам предао документацију прве недеље октобра, тако да очекујем да ће бити до краја месеца пре примопредаје ако је тачно да не дају кључ без повратка средстава.
 
комшија11080":1utcdm5q je napisao(la):
Колико различитих информација се добија за само једну ситницу, не знам чему те игре глувих телефона. Одете и распитате се.
Што се тиче потврде банке да је исплаћен стан, потребне су вам све потврде (и од банке где је отворен наменски рачун, и обе потврде за исплаћено учешће и капару) поред потврде пуштеног кредита, чисто да знате одмах.
Ја сам предао документацију прве недеље октобра, тако да очекујем да ће бити до краја месеца пре примопредаје ако је тачно да не дају кључ без повратка средстава.
Zasto bi mi trebala potvrda od banke da je isplacen kredit i ostale potvrde (da sam platio kaparu i ucesce)..kad papir izdat od strane GDS govori da sam platio ceo stan. Drzavu ne bi trebalo da zanima kako sam ga platio. Realno ne bi trebalo da traze ni taj papir, jer mogu sami da provere da li je placen pdv ili nije, ali eto da se ne muce mnogo.
Cisto da ne bude zabune, ne kritikujem post ili bilo sta, vec komentarisem apsurd birokratije
 
Komsije iz prve faze, dokle se stiglo sa smenom upravnika? Znam da je u tri ulaza zavrseno a sta je sa ostalima? Mislim da je krajnje vreme da se ovo zavrsi i nadje neko ko ce raditi posao kako treba.
 
4 lamele su smenile profesionalnog upravnika, jos 4 lamele zavrsavaju do kraja oktobra i to je to.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Čuo sam da ljudi koji su se već uselili plaćaju mesečno nešto preko 4000 rsd za održavanje zelenila u naselju. Samo što to zelenilo nije posađeno. Nadam se da to nije istina, jer zemunske kapije daleko od toga da su Beograd na vodi. I tamo bi tako nešto bilo besmisleno. Da li neko zna nešto više o ovoj temi? Hvala unapred
 
Pisalo se dosta o tome, vrati se par stranica unazad. Plaća se fiksno po garažnom mestu i površini stana. Tih 4000 bi plaćao neko ko ima stan od oko 80 kvm, bez garaže, ili 60 sa garažom. Plaća se gomila nekih usluga (zelenilo je manji deo), a kakvo je (ne)zadovoljstvo tim uslugama onih koji žive u naselju pročitaj na prethodnim stranicama.
 
Najnoviji info za G, Set jos uvek nije predao zgradu GDS-u

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=670893#p670893:3d2v5g8n je napisao(la):
lanmibg » Čet Okt 17, 2019 9:29 pm[/url]":3d2v5g8n]Najnoviji info za G, Set jos uvek nije predao zgradu GDS-u

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Na sta mislite?
Ko je predao za upotrebnu onda?
 
Ne znam detalje, osim da se ceka upotrebna a da Set jos uvek nije predao zgradu GDS-u. Informacija je sa skupstine veceras dobijena od profesionalnog upravnika.
Inace jos jedna lamela je veceras smenila PU i izabrala upravnika iz redova stanara.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Prenosim ono sto je rekao. Pretpostavljam da izvodjac mora da preda zgradu investitoru. Zalio se da jos IPM kao firma za odrzavanje nije uveden u G i da zna da su ljudi besni sto primopredaja kasni.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Šta se dešava sa parking mestima.
Da li ima šanse da ostanu slobodna?
 
Vrh