Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=651260#p651260:29zu04dj je napisao(la):
lanmibg » Sre Avg 21, 2019 8:41 pm[/url]":29zu04dj]
rodoljub.ilic":29zu04dj je napisao(la):
Jel može neko iz CDE da postavi sliku kako izgleda interfon u stanu?
Evo slike
8622de8ebac0a90854a05b9bcdb6a560.jpg


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Da, to je to isto i u G, videćemo kada se uselimo da li su zaista povezali na sve kamere kao što je rekao momak iz SET-a.
 
wega":2qzu5jwc je napisao(la):
Hvala na brzom odgovoru.
Inače mi smo u procesu kupovine dvosobnog stana u C lameli i razmišljali smo da frižider postavimo u krajnji levi ugao (pošto nećemo uzimati sudo mašinu).

Buduci komsija,
Mi smo stavili frizider sa leve strane, a sudo masinu planiramo pored sudopere dole desno. Ima dovoljno uticnica i vrata se otvaraju dovoljno da stane torta, provereno

Kacim dve slike kako je to bilo na pocetku ali mozda ti pomogne u planiranju.

7bbc3e9aa3c4c6f4d495d316b405e67e.jpg
4dd4c0df1656db6d564d339af937c086.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@decahurinova,

Hvala puno na slikama.
Iako su kod naše kuhinje instalacije i odvodi za vodu su na suprotnom zidu slike pomažu da zamislimo konačno rešenje.
 
Postovane buduce komsije,
ako moze mala pomoc,

procitao sam svih 110 strana, ali su mi neke stvari ostale nejasne:
Da li je neko uspeo da se dogovori sa GDS da ne placa overu aneksa ukoliko se kvadratura razlikuje, obzirom da kupac nije kriv za to, a i da nije po zakonu o obligacionim odnosima da kupac dva puca placa overu? i koliko ste placali aneks za stan od 69kv?

I malo me buni overa ugovora: po novom pravilu kad si ugovor overava kod notara, ukoliko se ne naglasi, upisuje se 50/50 na mene i suprugu. Kako ide onda sa povracajem PDV? supruga ima nekretninu, a ja podizem kredit i prva mi je nekretnina?

Hvala
 
Aneks se placa 50% od cene koliko je kostala overa kupoprodajnog ugovora, pod uslovom da radite overu kod istog notara.
Sto se mene tice, ja sam im platio vecu kvadraturu ali nisam isao na aneks niti planiram jer su prevaranti. Imali su nove izvedene povrsine pre nego sto sam potpisao i overio kupoprodajni ali ih je verovatno mrzelo da menjaju tipske draftove ugovora.
Sve dok im ne platis vecu kvadraturu neces ici na primopredaju. Tako je bar bilo u mom slucaju.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=651376#p651376:lvlupokz je napisao(la):
lanmibg » Čet Avg 22, 2019 9:14 am[/url]":lvlupokz]Aneks se placa 50% od cene koliko je kostala overa kupoprodajnog ugovora, pod uslovom da radite overu kod istog notara.
Sto se mene tice, ja sam im platio vecu kvadraturu ali nisam isao na aneks niti planiram jer su prevaranti. Imali su nove izvedene povrsine pre nego sto sam potpisao i overio kupoprodajni ali ih je verovatno mrzelo da menjaju tipske draftove ugovora.
Sve dok im ne platis vecu kvadraturu neces ici na primopredaju. Tako je bar bilo u mom slucaju.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Hvala na odgovoru, jedino mi nije jasno zasto ste platili vecu kvadraturu koja Vam ne stoji u ugovoru?
 
Oni vas svakako obaveste da li vam je izvedena povrsina manja ili veca. Tako je skupstina gds-a donela odluku. Vecu kvadraturu od 0.52m2 sam morao da platim na samom kraju, nakon pustanja kredita i povracaja pdv-a jer sam isao na varijantu pozajmice za ucesce.
Prethodno dao otkaz u starom stanu i nisam imao toliko vremena da se ganjam sa GDS-om pa sam platio razliku da bih mogao na primopredaju.
Imate pravo da im trazite obracun nove izvedene povrsine koju prvo nisu hteli da mi posalju pa su nakon 10 mejlova i poziva poslali.
Mozete da vam neko izmeri stan pa ako se ne slaze, izvodi se vestak a to opet iziskuje jos novca.

A u ugovoru o kupoprodaji stoji da ce izvedena povrsina biti predmet aneksa. No kao sto rekoh na aneks nisam isao niti cu, jer su prevaranti niti mi pada na pamet da dajem jos 200e za overu istog, jer da su bili fer i korektni izvedena povrsina koja je veca je mogla biti uneta u ugovor na pocetku.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
@wega Ovo sto je komsija pokazao je stan bez svetlarnika, kuhinja nema prozor i ima vise prostora za elemente. Mi smo vrteli raspored mesecima posto je bilo vremena, i na kraju smo uradili isto kao sto je bilo i projektovano tj. frizider do sanka. Ako se stavi u drugi cosak problem je sa sudoperom, ona moze vise u cosak ali mislim da je to losije resenje. Sto se tice otvaranja vrata od frizidera tu nema razlike, u svakom slucaju je frizider do zida :)

 
Na sajtu stoji da je G zgrada stigla do 100%. Da li neko ima informaciju da li je zavrsen tehnicki prijem?
 
Čujem opet dolazi Ministarka na završetak radova :D
Eto nam prilike da razgovramo s njom kad GDS neće da razgovara s nama

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=651559#p651559:1y8cmn9h je napisao(la):
darkot » Čet Avg 22, 2019 2:32 pm[/url]":1y8cmn9h]@wega Ovo sto je komsija pokazao je stan bez svetlarnika, kuhinja nema prozor i ima vise prostora za elemente. Mi smo vrteli raspored mesecima posto je bilo vremena, i na kraju smo uradili isto kao sto je bilo i projektovano tj. frizider do sanka. Ako se stavi u drugi cosak problem je sa sudoperom, ona moze vise u cosak ali mislim da je to losije resenje. Sto se tice otvaranja vrata od frizidera tu nema razlike, u svakom slucaju je frizider do zida :)


file.php

Da, naša kuhinja je identična kao na slici. I mi ćemo morati da primenimo isti raspored jer je izgleda najefikasniji :)
Sviđa nam se vaše rešenje za šank. Jer u pitanju puno drvo ili iverica/medijapan? Da li možete da ga slikate iz još nekog ugla?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=651953#p651953:2abayijj je napisao(la):
mdj » Pet Avg 23, 2019 10:28 am[/url]":2abayijj]Na sajtu stoji da je G zgrada stigla do 100%. Da li neko ima informaciju da li je zavrsen tehnicki prijem?

Kada sam pitala ove nedelje da li mozemo da dodjemo da premerimo kuhinju rekli su nam da je ove nedelje tehnicki prijem i da cemo od sledece moci da dodjemo. Tako da kapiram da je zavrsen.
 
Postovani,

Ima li neko ko je kupio stan u G lameli, 2,5 od 64m2, da je već projektovao kuhinju? Da mi pomogne oko ideje za istu?
 
Da li neko možda zna da li je GDS definitivno odlučio gde će da postavi baznu stanicu i antene mobilne telefonije (i da li će ih uopšte postavljati u naselju)? Mene zanima stan u potkrovlju u G zgradi, pa ne bih volela da mi stanica završi direktno iznad glave.

Ako sam dobro razumela, ta priča je tekla ovako:
- prvo je bilo predviđeno da se postavi bazna stanica na objekat C, a to je bilo navedeno i u predugovornom obaveštenju. Ali, ništa se ne navodi u samim ugovorima sa kupcima stanova.
- organizovana je peticija protiv postavljanja stanice/antena u celom naselju.
- stanari su krajem marta dežurali i sprečili postavljanje stanice na objekat C.

Od aprila ne vidim nikakve informacije o ovome. Znam da skupština stanara mora da se saglasi pre konačne odluke, ali ako GDS odluči da to bude na G, niko mi ne garantuje da većina stanara u G neće glasati "za".
 
GDS nema sta da odluci! Jedino ko moze da donese odluku o postavljanju antena i baznih stanica na krov (zajednicki deo zgrade) je skupstina stambene zajednice i niko drugi. Pokusaju li ponovo nesto mimo zakona u naselju vrlo dobro znaju kako ce proci.

Oni da su imali pravo za postavljanje i da je bilo legalno kako su tvrdili, odavno bi to bilo zavrseno.

Sto se tice glasanja, i da dodje do toga, pita se celo naselje a ne samo zgrada na koju bi postavili. Ne uticu antene samo na tu zgradu vec i na ostale.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ne vidim nacin na koji bi vecina stanara glasala "za". Jedino ako GDS plati neke stanare, ali onda vec ulazimo u teorije zavere.
 
Sve dok smo mi slozninpo pitanju toga, mogu samo da razmisljaju o postavljanju. Bilo kakav pokusaj, brzo se organizuju ljudi kao i mi sto smo u martu/aprilu. Postoji viber grupa celog naselja i za cas se to organizuje.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ne, ne, nisam mislila da bi GDS uticao na stanare da pristanu :) Mislila sam nešto drugo.

Ako GDS predloži na glasanje da u G bude bazna stanica, niko mi ne garantuje ishod, ali ne zbog sumnje u pritiske i uticaje, već čisto po definiciji - ja ipak ne poznajem stanare i ne znam kakvih je stavova većina, mada (što je ohrabrujuće i za svaku pohvalu) vidim da su ljudi na forumu protiv. Naravno, verovatno bi ipak ishod bio "protiv", ali ja to ne znam sa sigurnošću. Zato me je interesovalo da li je bilo novih informacija kuda se kreće cela priča, da li je neko nešto čuo itd.

Sve u svemu, kada kažem da GDS odluči, ne mislim da on donosi konačnu odluku ili da će biti onako kako GDS kaže, već mislim upravo na to predlaganje konkretne zgrade (da GDS odluči gde bi želeo da postavi, tj. da odredi konkretnu zgradu, a naravno da odlučuju stanari). Pa ako neko ima informaciju da je G "kandidat", da ipak razmišljam o stanovima u drugim objektima. Ili, ako su odlučili da stanica ipak ide negde van naselja, da znam da mogu slobodno da biram... 8)
 
Mogu oni da biraju gde hoce, no nas stav na sastanku s njima je bio jasan po tom pitanju. Prvo nisu zeleli ni da pricaju o tome, dok 30 ljudi nije otislo u prodajni salon, pa se predstavnik gds-a pojavio za 5min. Nakon toga je bio sastanak u gds.
No ako pokusaju nesto, tu je okupljanje, mediji...

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Moje misljenje je da ako nisu uradili detaljnu dekontaminaciju bombardovane zone na kome se danas nakon 20 godina nalazi ovo naselje, da i ta bazna telekomunikaciona stanica je relativno "beznacajna" po nas stanare u istom. Mada, ja verujem da je dekontaminacija bila uspesna. I da nije bilo radioaktivnih zatrovanosti. Svakako glasam "protiv" svih vrsta "latentnih" losih uticaja po zitelje naselja. Ipak, GDS je markentiski nabacio ideju da je to ekolosko energetski efikasno naselje. Ako sam nesto lose rekla ispravite me.
 
Da energetski efikasno, reklamiraju solarne panele. A onda dodje racun za zajednicku elektricnu energiju u garazi od 140.000din. U garazi u kojoj se svetlo pali na senzore, ne sija celu noc. Ko zna da li su uopste paneli u funkciji ili sluze za ukras i propagandu. Niko nam jos uvek ne daje odgovor o panelima.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
I dalje se prica o bombama i uranijumu, a ne zna se kad se te bombe koriste i za koje mete.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652418#p652418:1hfl5w1b je napisao(la):
Fisico » Sub Avg 24, 2019 1:58 pm[/url]":1hfl5w1b]I dalje se prica o bombama i uranijumu, a ne zna se kad se te bombe koriste i za koje mete.

Pa kazu da su neke medjunardodne tajne oko tih uranijuma i ostalih. Ja znam samo da je podrucje "sok talasima" unisteno i razruseni su tadasnji objekti na istom. To nije nikada bila drzavna tajna. Ali koje bombe su ovi "pobratimi" bacali, ja to nemam pojma, valjda sto je to tajna.
 
Vrh