Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Svi smo optimisticni da ce se ispostovati sve sto je navedeno u specifikacijama :)

@Kanta
Ma ja odavno, ne donosim odluke pod uticajem drugim, sam bih eto voleo, da mi gds olaksa pa uradi bar 90% stvari ispravno, da ne moram bas mnogo posle da objasnjavam.... oduvek je najbolji nacin marketinga bio word – of- the - mouth, u mojoj ukolini ima dosta potencijalnih kupaca stanova, uglavnom su to mladi bracni parovi koji treba da resavaju ta bitna pitanja, eto neki su se isto odlucili za staru gradnju, pa me cudno gledaju sto ja insistiram na novogradnji, a meni valjda vise muka od raznih prepravki i "liftinga starih baba" i onog miomirisa koji te uglavnom saceka kad udjes u te stare zgrade ... pa se eto nadam win- win situaciji sto se tice gds-a i mene :) bice svima lepo, samo da da se sve posteno odradi...
 
Samo da pomenem... procenitelj mi je danas bio u zgradi D na proceni stana i zakljucio da je stepen izvedenosti rada na objektu oko 60%.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=549638#p549638:wjiqy6lu je napisao(la):
miskobg » Pet Jul 06, 2018 11:57 am[/url]":wjiqy6lu]Samo da pomenem... procenitelj mi je danas bio u zgradi D na proceni stana i zakljucio da je stepen izvedenosti rada na objektu oko 60%.
To je cudno, mozda je gledao unutrasnje radove. Na kom je spratu vas stan? Nama je receno u prodaji da je zavrsetak radova planiran za kraj septembra kao sto je na tabli istaknuto. Nakon toga ide tehnicki prijem zgrada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=549646#p549646:6qt3mx3p je napisao(la):
darkot » Pet Jul 06, 2018 12:11 pm[/url]":6qt3mx3p]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=549638#p549638:6qt3mx3p je napisao(la):
miskobg » Pet Jul 06, 2018 11:57 am[/url]":6qt3mx3p]Samo da pomenem... procenitelj mi je danas bio u zgradi D na proceni stana i zakljucio da je stepen izvedenosti rada na objektu oko 60%.
To je cudno, mozda je gledao unutrasnje radove. Na kom je spratu vas stan? Nama je receno u prodaji da je zavrsetak radova planiran za kraj septembra kao sto je na tabli istaknuto. Nakon toga ide tehnicki prijem zgrada.

Na potkrovlju je.
Ovako stoji:
Stepen zavrsenosti objekta: 65%
Stepen zavrsenosti stana 55%

pa je valjda izvadio prosek od 60%
da, i meni je bilo cudno pa sam zato i hteo da podelim sa vama...
 
GDS je sebi dao bas opusten rok useljenja, cini mi se mart 2019. za objekte CDE. Na tabli je datum 21. septembar i mislim da ce ga izvodjac ispostovati, jer bi u protivnom placao penale.

Da li ce GDS da se potrudi da papirologiju resi u sto kracem roku, videcemo. Bile su par strana pre ove slike iz stana potkrovlja u C zgradi. Sem grubih radova drugo nista ne vidim uradjeno. Dinamika radova zavisno od vrste bas moze da varira. U principu, do marta 2019. i nemamo osnov da se bunimo. :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=549612#p549612:3jgkm68u je napisao(la):
MajstorBob » Pet Jul 06, 2018 9:15 am[/url]":3jgkm68u]Svi smo optimisticni da ce se ispostovati sve sto je navedeno u specifikacijama :)

@Kanta
Ma ja odavno, ne donosim odluke pod uticajem drugim, sam bih eto voleo, da mi gds olaksa pa uradi bar 90% stvari ispravno, da ne moram bas mnogo posle da objasnjavam.... oduvek je najbolji nacin marketinga bio word – of- the - mouth, u mojoj ukolini ima dosta potencijalnih kupaca stanova, uglavnom su to mladi bracni parovi koji treba da resavaju ta bitna pitanja, eto neki su se isto odlucili za staru gradnju, pa me cudno gledaju sto ja insistiram na novogradnji, a meni valjda vise muka od raznih prepravki i "liftinga starih baba" i onog miomirisa koji te uglavnom saceka kad udjes u te stare zgrade ... pa se eto nadam win- win situaciji sto se tice gds-a i mene :) bice svima lepo, samo da da se sve posteno odradi...
Lepo je što ste optimistični, ali ne očekujte previše. U borbi sa GDS-om, samo je jedan pobednik. Moja borba traje već petu godinu. Pojedine bitke su dobijene, ali uvek uz neko natezanje i sistem ,,seci uši, krpi du.." jer oni ne žele drugačije....
 
Ja ne gledam sve crno-belo, recimo da je sve sivo.

GDS je mozda jedini na trzistu koji prodaje stanove bez zackoljica u ugovoru (odricem se ovog, odricem se onog).

Jesu gresili, ja bih rekao "ucili se poslu", i svaki naredni projekat je bio relativno bolji od prethodnog. Koliko sam ispratio Stepu, nikom vise ne prokisnjava, ispravili su to, ljudi koje poznajem su samim stanovima zadovoljni. Ne govorim o lokaciji i pratecim sadrzajima.

Ja npr. ne gledam makete, nego sam pregledao sve papire. Izneo sam i podatak da objekti A i B ne postoje trenutno i da je upitno sta ce se tu izgraditi. Verujem prema mojoj proceni da ce biti to sto nagovestavaju zbog trzista i lokacije placa, ne na osnovu reci. Sto se tice Stepe, stanovi su danas na trzistu prema ceni kojoj su kupljeni, dakle ti nisi finansijski na nekom gubitku, mozes da odes kad hoces.

Lepo je sto gradnja ide nabolje, u smislu kvaliteta, evo sad se raspravljamo na forumu oko parketa, cvorica, klasa...
Ako u starogradnji svi hvale sjajni lamelni parket koji traje decenijama, a koji je debljine 8mm i kosta max 1.400 dinara, naravno da cu biti zadovoljan i najjeftinijim tarkettom od 3.000 kome je garancija 30 godina i debljine14mm.

Kod kupovine stana nema savrsenog. Biras na osnovu licnih potreba i svrhe. Gledas da ti nesto ispuni kriterijume i verujes iskljucivo ugovoru i papirima. Nikakve makete i reklame.

Da li sam svesno usao u rizik sa objektima A i B - jesam.
Isto kao i vi sa pratecim sadrzajima. Samo sto sam ja proverio da toga mozda nema, a vi ste bili ubedjeni da ce sve sa slike da postoji. A ugovor je svetinja. Reklama je relativna.
 
Stepa je bila i ostala dobra kupovina, manji stan u Stepi se prodaje za dan po ceni većoj 20% od one po kojoj je kupljen. Krucijalni problem je da država kao investitor NEMA prava da kreira lažne reklame, ne može da postoji video o dve škole, dva vrtića, dom zdravlja, pijaca...a da se onda napravi Maxi i crkva, jednostavno država to nema prava pa čak bila i banana država poput Srbije!
Svakoga kuražim da se bori za svoja prava, u nekretninama su enormne zarade i ako neko na sve to pokuša da vas prevari i dodatno umanji kvalitet koji očekujete ili je reklamiran treba se buniti, danas je to lakše uz sve mogucnosti koje pruža internet i drustvene mreže...
 
Zato ti i kazem, manji stanovi su cak i na dobitku, a nije bila neka klasa gradnje, domaci pvc, bukva parket, demit fasada. Stanovi su ispali ok na kraju.

Nemam nista protiv modernih nacina borbe za prava, ali reklame su svuda oko nas, i da se ne lazemo, sve su generalno obmana, od zdrave hrane preko hemije, lekova. Sto bi stanovi kao roba bili drugaciji. Boricemo se i mi za rekonstrukciju Cara Dusana prema novom PDR-u ako nas bude masa i za bilo sta drugo.
Ali kad bilo sta radis u startu, oslanjas se na realnost. Necu da kupujem stan u nadi da cemo kao masa kasnije da se borimo za crteze koji nisu u ugovoru.

Stepa je pogresila sto je dozvolila preparcelaciju i pustila Maxi za koji je mislila da je koristan. Kada je ta kutija nikla onakva kakva jeste, otvorena je mogucnost za dalje deljenje zemljista i sve ovo sto je usledilo. Maxi je u startu obrisao obecani kompleks.
 
Da li je neko čuo da će u jednoj od zgrada biti sagradjena za poresku upravu? Ja lično mislim A ili B.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=550253#p550253:3bjoland je napisao(la):
MiceBuilders » Pon Jul 09, 2018 8:24 am[/url]":3bjoland]Da li je neko čuo da će u jednoj od zgrada biti sagradjena za poresku upravu? Ja lično mislim A ili B.

@MiceBuilders mozes li da pojasnis ovo? Kancelacija ili sta?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=550272#p550272:2d50erku je napisao(la):
Chole » Pon Jul 09, 2018 10:47 am[/url]":2d50erku]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=550253#p550253:2d50erku je napisao(la):
MiceBuilders » Pon Jul 09, 2018 8:24 am[/url]":2d50erku]Da li je neko čuo da će u jednoj od zgrada biti sagradjena za poresku upravu? Ja lično mislim A ili B.

@MiceBuilders mozes li da pojasnis ovo? Kancelacija ili sta?

Mislim da će ceo jedan objekat pripasti Poreskoj upravi. Na maketi mi najviše liči zgrada A. Jedino ako je već najavljeno da će tu biti stanovi,mislim na objekat A. Da kancelarije.
 
Ako mozete da podelite sa nama izvor ove informacije?
 
Ništa zvanično, komšiske priče da se tamo sele za par godina. Mislim.na radno mesto
 
Rekli su mi danas iz GDSa da ce u jednoj od zgrada A ili B biti i biblioteka :sesir:
 
buuuuaaaahahhahahahahaha e sad sam umro od smeha, koleginica mi pruzila prvu pomoc i jedva sam se vratio iz mrtvih!!!

Ok bre ljudi da l' ste realni?!!! Ali kad malo bolje razmislim svaka cast prodavcima iz gds-a, bas se trude oko svake musterije, procene sta su im interesovanja i onda ponude te uslove u naselju, I applaud you!!!

E sto se mene tice nemojte da osvane pumpa ili tako neki “opasno/prljavi” objekat, jbg ipak su tu skole okolo naokolo, a ako nekim cudom zaista osvane biblioteka obecavam bicu dozivotni clan!!

Veliki pozdrav za komercijalu gds-a!!!
 
S' jedne strane dobro je da imamo sto vise informacija kakve god one bile... slazem se. A sa druge strane ima li neko neke korisne informacije koje mogu svima da posluze? Recimo pise li u ugovoru cije su parcele oko zgrada, mislim na parking mesta i parkove...
Sinoc sam gledao BG hroniku i ljudima propada pasarela ispred zgrade i ladno nase sluzbe kazu da je to vlasnistvo stanara i da oni moraju da saniraju - sad kad je propala.
Ako je takav slucaj i kod nas i ako placamo odrzavanje celog kompleksa (0.45 e ili koliko vec /m2) onda su i parking mesta nasa?
Nema reci o naplacivanju parking mesta - bilo je reci u GDSu o tome. a ako vec nisu nase parcele i parking mesta kome placamo odrzavanje kompleksa.... jednostavano mi placamo a GDS naplacuje parking ili kako? AKo moze neko da mi pojasni ovo bio bih zahvalan.
Sta mi kupujemo kupovinom stana?
Sta placamo odrzavanjem?
Da li je od svega ovoga bar nesto definisano ugovorom?

Unaprad hvala.
 
Ja kupio stan a da nista nisam trazio u A i B... :laugh:

Kompletno stambeno naselje CDEFGH je na jednoj katastarskoj parceli koja je vlasnistvo GDS-a, treba proveriti u dozvoli, ali mislim da je tako.

Mi smo vlasnici stanova i zajednickih delova zgrade, ta pasarela u nekoj zgradi je sastavni deo njihovog ulaza.
Ne znam kako su zakonski definisana parking mesta, nase vlasnistvo nisu, pa vidite da po celom Beogradu grad uzima parkinge i prodaje investitorima. U ugovoru je odrzavanje 0.36e/m2, garazno mesto 7.2 a parking mesto 2.4, sve plus pdv. Znaci cim je definisana naplata odrzavanja parking mesta, verovatno ce se izdavati/prodavati. U kom broju, pa ko to zna.
Odrzavanje podrazumeva komplet odrzavanje zgrade i naselja, odrzavanje okoline, ciscenje oluka i sl.

Biblioteka, poreska uprava, to ispada kao da cemo postati novi administrativni centar, a one zgrade mozda vracaju nekim starim vlasnicima u tom slucaju.

Dok ne dobiju dozvolu, ne znamo sta ce biti. Mi zapravo ne znamo ni da li ce zadrzati parcelu uz Cara Dusana ili je nekom prodati.
 
Sad sam pogledao jedan vodic kroz zakon o odrzavanju zgrada. Zajednicki deo objekta je eventualno zajednicka garaza, parking se nigde ne pominje kao zajednicka svojina stanara.
 
Bilo bi dobro da se ovaj forum koristi konstruktivno, uz razmenu validnih informacija i raspolozivih cinjenica. Postoji plan detaljne regulacije, koji je validan i na osnovu kojeg je dobijena dozvola za gradnju:
http://www.beograd.rs/images/file/17c7d9f0a698d0399c000a509a35c8f7_2635884013.pdf

Na strani 21. se nalazi deo koji opisuje sadrzaje koji su predmet prethodne diskusije. Nadam se da je ovo od pomoci, da se razjasne nedoumice sta je planirano i trenutno vazece po PDR-u za nase naselje. Pozdrav svim buducim komsijama :)
 
Hvala @darkot. Citam i procitacu do detalja...
Tacno je da je planirana cak i biblioteka :) a i tereni koliko vidim a i vrtic. Samo je pitanje da li je PDR obavezujuci dokument i u kojoj meri.
Svakako hvala za pdr prostudiracu ga :)
Opisuju se i sadrzaji ali u cijem su vlasnistvu i da li je slobodan parking ili ne nigde ne pise.
Ja cu uzeti garazno mesto nego brinem za familiju, bracu kumove :)
Nemam nista protiv i rampe i zatvorenog naselja samo bih voleo da sve znam pre potpisivanja ugovora.
 
PDR jeste obavezujuci dokument, ali on daje vise mogucnosti. Recimo deo M5 daje mogucnost izgradnje objekata koji mogu imati stanove do 80% a moze i da ih uopste nema, vec da objekti budu 100% komercijalni.

Pise da se ne sme graditi bazna stanica na manje od 50m od skole, igralista,...
Pise da se ne sme graditi pumpa na manje od 100m od skole, igralista,...
Koliko sam razumeo, PDR ne iskljucuje pumpu vec navodi razmak od odredjenih sadrzaja, a opet se navodi zabrana gradnje objekata koji sire neugodne mirise. Malo mi je kontradiktorno.
Navodi se mogucnost i doma zdravlja, ali opet kaze kako ga imamo na 3 lokacije.

Prema ovome, A i B mogu biti stambeno poslovni objekti kao ostatak naselja, ali mogu biti i 100% poslovni.
Sto bi se reklo, ipak ce trziste odrediti sta ce biti.

Biblioteka je definitivno tu, ali to je 380m2.
 
@Kanta, slazem se, ako se A i B izgrade to mi je vec dovoljno :)
A sto se tice bazne stanice, ako je bude vec je predvidjeno da ce biti na objektu C.
 
Ako stvarno postave bazne stanice, sve okolne zgrade ce biti ugrozene u radijusu od 500 metara, ukljucujuci i samu zgradu (mozda ona i najmanje). To nikako nije dobro..
Ne verujem da ce se to desiti.
 
Vrh