Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=596160#p596160:1mgj3gp5 je napisao(la):
Kaca1906 » Sub Jan 19, 2019 7:46 am[/url]":1mgj3gp5]Da li moze neko ko je kupio troiposobni stan da napise koliko je platio sve ostale troskove, van ucesca, ukljucujuci i troskove u banci oko obrade kredita i upis u katastar, overa kod notara...? Unapred hvala.

622.000 rsd
 
Ljudi, idite preko Erste banke. Nema NKOSK-a, nema obrade kredita, nema obaveznog zivotnog osiguranja.
Kamata je nesto malo visa, ali nista preterano.
Dati 5 000 eura za navedene stvari je cisto bacanje para.

Mene je kredit za dvosoban stan izasao 15ak hiljada dinara (menice, interkalarna kamata i ostala dokumentacija).
Notar oko 36 000 (predugovor i ugovor) i upis hipoteke oko 55 000 dinara i zalozna izjava 20ak hiljada (ako se ne varam).
 
Pa ako cemo tako ni u intesi nema obrade kredita, nema obaveznog zivotnog osiguranja, ne placa se nista za prevremenu otplatu kredita.
Preracunaj malo bolje tu "nesto malo visu" kamatu na godisnjem nivou i uzmi u obzir da ce euribor za 3-5 godina izaci iz minusa u kome je sad pa onda preracunaj koliko ce biti kamata kad euribor ode gore sa kamatom :)
 
Bio sam u Intesi i oni su mi dali ubedljivo najgore uslove od svih banaka u kojima sam bio. Plus, traze NKOSK sto nije po zakonu.
Cista nesnalazljivost i neinformisanost naseg naroda omogucava bankama da rade sta hoce. Cik da vidim da nastave po starom, kad bi ih tuzilo hiljadu gradjana, npr.

Jos mi gospodja iz Intese rece da Erste krsi zakon time sto ne naplacuje NKOSK i samo se ceka da ih drzava kazni. Smesno cime se sluze, misle da smo ovce. Neko verovatno i proguta tu pricu, pa iskesira 3% vrednosti kredita.

3-3.5% vrednosti kredita je bitna stavka kad se kupuje stan, s obzirom na sve ostale troskove + opremanje + garaza i sta sve ne.
Cak i da je kamata toliko veca da pokrije taj NKOSK, opet mi ispadne povoljnije kad se sagleda period od 20-30 godina.
 
@vanste25
Ima razlike dal si već njihov korisnik, dal je kredit do 15 ili preko 15 godina i još mnogo stavki.
 
Verujem, samo prenosim svoja iskustva koja mogu pomoci nekome da proveri i neke druge opcije i napravi racunicu.
Neki kazu da se mozes dogovarati za uslove, pregovarati, neki kazu ne moze. Ja licno nisam stekao utisak da je to moguce.
Sta znam, srecno svima :)
 
Ako imate nekoga u NLB-u možete takođe da dobijete kredit bez NKOSK, ali traže određeni stepen izgrađenosti. Još uvek ne bi moglo za G, ali može za useljene zgrade.
 
NKOSK jeste obaveza po zakonu, to je propisala NBS svim bankama. To mi je rekao prijatelj koji je na polozaju u jednoj vecoj banci. Samo je sad procena banke koje daju kredite bez osiguranja korporacije da li ce ih kaznjavati NBS. Tako da eto, na sve nacine nam drzava otima pare, doduse to se kosi sa drugim zakonom ali znamo gde zivimo i sve je moguce.
 
@vanste25, da li si uzeo u obzir ukupno koliko te kosta bukvalno sve vezano za kredit?
Kada sam ja uzimao kredit, kao intezin korisnik, dobio sam dobre uslove 2.69%minus euribor, sto je mislim 2.52% trenutno.
Ovde se potpuno slazem sa onim ko je napisao da se dobro preracunas i da nije Erste tako divna. Moji prijatelji jesu uzeli kod njih i prebacili zaradu i sad im bukvalno pri svakom poslu sa bankom, bilo sta da rade, uzimaju po 30, 50, 100din, i koriste se tim forama.
Kod Inteze ja to nemam, nije mi se nista promenilo.
Kamata je najvaznija stavka, a ti ako mislis da si ostecen za NKOSK, uvek mozes da ih tuzis, pa da ti mozda nekada vrate, ali ako prihvatis vecu kamatu, banka ce te odrati i neces moci nista da uradis da to prestane da radi.
Moji pregovori sa Intezom su trajali, bar 2 puta sam isao sa ponudama drugih banaka u rukama i trazio bolje uslove, i na kraju dobio.
Moja topla preporuka, nemoj da ti NKOSK bude presudan faktor. Bolje pozajmi novac na drugoj strani ako mozes.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Slazem se, ali to je ugovor izmedju banke i drzave, kojim banka stiti svoje interese u slucaju nemogucnosti naplacivanja kredita.
U tom slucaju, NKOSK placa rate sve dok banka ne proda stan i namiri se. Sta klijent ima od ovoga? Bas nista.

Prema zakonu, banka u slucaju kredita ne sme da ostvaruje dobit po bilo kom osnovu osim od kamata. Ne sme da naplacuje obradu kredita, niti da pripisuje klijentu bilo kakva potrazivanja iz ugovora izmedju trecih lica (u ovom slucaju banke i drzave).
Ljudi su ih tuzili i dobijali sporove.
 
vanste25":3ectekqi je napisao(la):
Slazem se, ali to je ugovor izmedju banke i drzave, kojim banka stiti svoje interese u slucaju nemogucnosti naplacivanja kredita.
U tom slucaju, NKOSK placa rate sve dok banka ne proda stan i namiri se. Sta klijent ima od ovoga? Bas nista.

Prema zakonu, banka u slucaju kredita ne sme da ostvaruje dobit po bilo kom osnovu osim od kamata. Ne sme da naplacuje obradu kredita, niti da pripisuje klijentu bilo kakva potrazivanja iz ugovora izmedju trecih lica (u ovom slucaju banke i drzave).
Ljudi su ih tuzili i dobijali sporove.
Upravo to i kazem. Plati NKOSK, uzmi banku sa najmanjom kamatom (Inteza ili Komercijalna), i tuzi ih kad se sve zavrsi. Prosto k'o pasulj.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
@djpanta7
Preracunao sam ja sve i na 20 godina, sa ucescem 30%, isplati mi se kredit u Erste koji sam na kraju i realizovao pre 10ak meseci.
Kamata je 2.68, ali planiram da ga otplatim ranije (ili bar se nadam da cu to uspeti). Deo koji bih dao za NKOSK sam dao za ucesce.
Takodje sam gledao u Unicredit i tamo je najbolja kamata (zbog projektnog finansiranja - Zelena avenija).

Izbegao bih nase pravosudje, ako vec mogu da biram. 1000 rocista i cimanja...
 
U vreme kada sam ja uzimao kredit Inteza i Komercijalna su dali skoro pa iste ponude (oko 2.51-2). Mislim da je Intezina bila i malo bolja ali nisam uzeo kod njih jer su toliko bili neljubazni i zamaskirali su neke skrivene troskove iako sam njihova “musterija” bio godinama.

U Komercijalnoj su bas dosta vremena izdvojili na objasnjavanju postupka, kad sta kako i koliko. Takodje, najmanje papirologije treba kod Komercijalne jer je projekat finansiran sa njihove strane.

I ja sam bio zainteresovan za Etste kada sam ulazio pricu oko kupovine, ali nisam mogao da cekam 80% izgradjenosti jer svi stanovi sto valjaju, otisli su na pocetku.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam takodje isao u kombank zbog navodnih povoljnosti sto bar u mom slucaju nije uopste bilo tacno. Po njihovoj racunici bih za NKOSK platio 293.000 a u intesi je 253.000 ne znam kako iako se na isti nacin racuna LTV racio za NKOSK. Takodje u kombank ako bih hteo prevremeno da otplatim kredit placao bih ne tako malu cifru dok kod intese ta stavka ne postoji. Kad se sracuna kombank i intesa na kraju bih za kombank vratio 9k eur vise nego u intesi. A napominjem da nisam bio intesin klijent prilikom raspitivanja o uslovima. P;us jos jedna ne tako losa stavka kod intese je sto racunaju tromeseci euribor za razliku od veceine banaka gde se racuna 6M euribor
 
Ljudi, rezervisala sam trosoban stan u prizemlju u lameli G2. Na projektu piss ispod spavacih soba ventilacione cevi iznad ventilacionog sahta, a tu postoje u zidu dva mala otvora. Da li mozda neko zna o cemu se to radi? Da li su to samo ventilacione cevi iz garaze ili nesto drugo?
 
Dragi moji forumasi samo da vas obavestim da je prevarantska GDS uklonila sve moje postove sa njihove facebook stranice, sva ptanja, sve slike nelegalnog pregradjivanja hodnika, kao i poslednje pitanje vezano da li je inspekcija izlazila i pod kojim brojem je zavedena njihova prijava. Takodje su me blokirali da ne mogu da im pisem.

Samo su jos jednom dokazali da su prevaranti i da sam definitivno odustao od kupvine stana od ove prevarantske firme.
Time sto su me blokirali misle da ce nesto postici...pa tek sad cu da krenem da ih pljujem gde god stignem, i po portalim za gradjevinu i svakom ko me bude pitao o njima.

Banda prevarantska! Eto to je to, a vama srecno u borbi sa lopovima.
 
SrleBg":27oiusjq je napisao(la):
Dragi moji forumasi samo da vas obavestim da je prevarantska GDS uklonila sve moje postove sa njihove facebook stranice, sva ptanja, sve slike nelegalnog pregradjivanja hodnika, kao i poslednje pitanje vezano da li je inspekcija izlazila i pod kojim brojem je zavedena njihova prijava. Takodje su me blokirali da ne mogu da im pisem.

Samo su jos jednom dokazali da su prevaranti i da sam definitivno odustao od kupvine stana od ove prevarantske firme.
Time sto su me blokirali misle da ce nesto postici...pa tek sad cu da krenem da ih pljujem gde god stignem, i po portalim za gradjevinu i svakom ko me bude pitao o njima.

Banda prevarantska! Eto to je to, a vama srecno u borbi sa lopovima.

Nemoj da se ljutis, ali po tvojim postovima sam do sada kapirao da si kupuo stan. Pominjaoo si razne advokate koje si angazovao i slicno, predkagso sastanke za skupstinu stanara a ispade da od kupivine nije bilo ni k. Upravo sam o tome i pisao u prethodnom postu. Veruhem sa je bar 99% ljudi koji su kupili stan generalno zadovoljni. Ljudi koju si se uselili vise se ni ne javljaju, zive ljudi svoj zivot. Zbog jedne budale koja je pregradila hodnik sigurno ne treba kvariti sveobuhvatni utisak o svemu ostalom. Svako ima svoje prohteve, svoje vidjenje stvari i, na kraju krajeva, svako se za svoj novac pita. Mi smo kupili stan i garazno mesto u G i nemam nekih primedbi za sada. Ne znaci da ih necu imati, ali svakako necu ljudima kvariti volju prilikom njihove buduce kupovine stana zato sto me neko blokirao na fb ili nesto slicno. Dajte da pricamo o konkretnim stvarima i da vidimo sta mozemo za sebe najbolje da izvucemo. A ne da mracimo druge.. zaista nista licno nemoj da shvatis, zelim ti kao i svima da nadjes ono sto ti odgovara i da u tome uzivas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije da branim ne znam koga, pa ni SrleBg, ali itekako za moj novac koji dajem a nije mali, ima da se pitam i bunim za svaku sitnicu. Ja novac nisam nasao na ulici da bih nekom prepustio da me za isti koji dajem gazi i vara.
Sto se tice konstatacije o tome da je 99% zadovoljno, naravno da je zadovoljno jer niko ne koristi svoja prava da se buni za nesto sto mu pripada, i svi ocekuju da ce se neko drugi umesto njega poturiti, ali takvi smo mi jbg :)
 
lanmibg":392wcl5g je napisao(la):
Nije da branim ne znam koga, pa ni SrleBg, ali itekako za moj novac koji dajem a nije mali, ima da se pitam i bunim za svaku sitnicu. Ja novac nisam nasao na ulici da bih nekom prepustio da me za isti koji dajem gazi i vara.
Sto se tice konstatacije o tome da je 99% zadovoljno, naravno da je zadovoljno jer niko ne koristi svoja prava da se buni za nesto sto mu pripada, i svi ocekuju da ce se neko drugi umesto njega poturiti, ali takvi smo mi jbg :)

Tako je da se za svoj novac pitas. Upravo zbog toga i pisem sve ovo. Ako nesto kupujem i nisam zadovoljan uslovima, ne hvala i dovidjenja. Ako sam doveden u zabludu i prevaren, treba da se bunim i isteram dobkraja ono sto mi pripada. Ako je neko prevaren na bilo koji nacin neka to i kaze. Prvi cu ga podrzati i dati savet ako mogu sta i kako da odradi. U svakom drugom slucaju nije fer prema drugima mraciti celu situaciju koji su kupili stan ili imaju nameru da ga kupe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja nigde nisam napisao da sam kupio stan, cak sta vise rekao sam da sam u procesu kao potencijalni kupac. Advokate sam pominjao iz razloga sto danas u ovo vreme za cas mogu da te zavrnu, pa da do toga ne bi doslo, naravno da cu angazovati pravnika da sve proveri do tancina, pa je tako i u ovom slucaju.

Evo meni prvom nisu rekli kada sam bio na gradilistu da parking mesta nece biti slobodna, cak i dok su mi u show roomu pokazivali maketu su naveli da ce ispred i oko objekata imati parking mesta, pri tom ne navodeci da ista nece biti slobodna. To je obmana broj jedan.

Obmana broj dva, je da mi je receno da je uslov za kupovinu stana garazno mesto, sto se i sami vidite ispostavilo kao netacno jer su ljudi kupovali stanove i bez garaznog mesta.

Trece, ako investitoru ispred nosa, ciji su predstavnici svakodnevno na gradilistu, jedan id*** nelegalno pregradi trecinu hodnika, a investitor navodno pre tri nedelje prijavi inspekciji i jos kaze da je poslao urgenciju, i od toga ne bude nista, ko ce meni ili tebi garantovati da se sutra isto nece desiti na tvom ili mom spratu? E takve stvari se na pocetku suzbijaju a ne, nema veze mene to je dotice, to nije moj ulaz itd. E takve stvari kupca treba da brinu. Sada i vise nego ocigledno da je to uradjeno uz zeleno svetlo GDS-a i mozemo samo da zamisljamo za koju lovu i ko je u pitanju.

Cetvrto, muljanje oko profesionalnog upravnika. Alarm za uzbunu je bio i sam tekst, link je kacen iz novina, o "pouzdanosti" firme koja se na tender javila sat vremena kao jedini ponudjac za odrzavamje naselja. Za to ce se placati ne tako mala cifra, a onda ajde da ih oderemo jos malo sa nametanjem profesionalnog upravnika koji ce sta raditi? Sve je pod garancijom a on ce se setkati i uzimati novac. Pomnozite za c, d, e objekte, 300 stanova x 300 din, 90.000 mesecno, a pomnozite prosek 2500 za odrzavanje 750.000 mesecno pa vidite kolike su cifre u pitanju.

I na sve to, me pozivaju na sastanak sa direktorom GDS. To naravno da sam pristao ali ne bez pravnika, i nakon toga se vise nisu javljali na moja pitanja.
 
Ocigledno da su ljudi prevareni, bespravno je oduzet hodnik koji pripada svim stanarima!
GDS je odreagovala kilavo sto znaci da je to najverovatnije uradjeno po njihovom zahtevu.
Dal je moguce da ce oduzetih 5-6 kvadrata da kvare svoju reputaciju?
Jako GLUPO sa njihove strane prvenstveno pa onda i neprofesionalno i protivzakonito.
Treba mraciti ako ima razloga i neka ljudi znaju da ukoliko se odluce za kupovinu u ZK, veoma je moguce da ce im biti oduzeto nesto sto im pripada.
Ja cu da se potrudim da izguram situaciju do kraja i istrazim sta se tu desavalo iako slobodni zidar nije u mojoj zgradi jer sam alergican na nepravdu.
 
Sto se tice parking mesta, sve i da su slobodna sva, malo ih je. Znajuci nas a i sam si svestan toga, bila bi popunjena i autima koja ne pripadaju vlasnicima stanova u ZK. Ljudi ni se svadjali i prepirali oko niih svakog dana. Iz GDS ce ti reci da postoje zagarantovana parking mesta u garazi ali se ona kupuju. Mozda ce i ova niti slobodna i mozda je ovo politika da se ljudi nateraju da kupe garazno mesto, ali sve je do nagadjanje. Nama eto nije bio uslov garazno mesto a trazili smo sami i u tome vidim samo prednost. Sto se tice budale koja oregradjuje tu treba kriviti drzavne institucije. Dozvolu za to ne izdaje GDS. Stiglo je to sigurno tamo gde treba i ne reaguje se iz prostog razloga sto je to neko “njihov”. Pola grada je naruseno kojekakvim nadogradnjama i nikom nista. Drzava je takva i mozemo samo da gledamo i da se nerviramo. Za profesionalnog upravnika isto ne treba trositi reci. Prilikom potpisivanja ugovora se potpisuje i ugovor o odrzavanju na dve godine. Cifra mesecnog odrzavanja nije ni malo mala. A u odrzavanje spada sve, od zgrade, garaze prilaznih puteva..sve. I tu takav upravnik nema sta da trazi. Ali sta sa civek radi u situaciji kada pola stanova koji nisu prodati pripadaju gds i po tome oni odlucuju. Na koji zakon da se covek pozove da obori? Ljudi su dugo cekali sa do useljenja dodju i sada se bave time. Razumem ja tebe sta kazes, ali da si u situaciji da se sada useljavas ubedjen sam da ne bi imao primedbe koje imas sada. Jer ces tada gledati pozitivne stvari jer si vec u tome.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas komšijin hodnik, sutra tvoj. Ako ne staneš iza komšije kao podrška, ne očekuj sutra ni ti od drugih podršku.
Ja nisam kupio stan u ZK, jeste moj prijatelj.
Kod mene u zgradi je bilo sličnog pokušaja, osujećen je reagovanjem kućnog saveta na čelu sa upravnikom koga smo MI izabrali. I da, reagovale su institucije
Tako da priča o vezama, institucijama itd pada u vodu.
Eh da, bitna razlika između predsednika kućnog saveta koga vi izaberete i koga vam nametnu je ogromna! Zapamtite to!
Daću jedan primer.
Ista zgrada, tri ulaza.
Jedan ulaz (moj) ima upravnika izabranog od strane stanara, druga dva pro. upravnike.
Jedino moj ulaz je dobio besplatno krečenje ulaza i hodnika od strane opštine. Jedino je moj ulaz dobio besplatno zamenu ulaznih vrata i stolarije sa PVC.
Dobili smo i nagradu i prvo mesto za ulaz opremljen po PS po protivpožarnim standardima.
Izdejstvovali smo popust na komunalije za toplu vodu i grejanje za sve stanove u ulazu, zbog neadekvatne isporuke istih energenata.
Da ne nabrajam dalje. Dakle, zaključak je jasan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595788#p595788:u16ds6si je napisao(la):
Zemunac To Be » Čet Jan 17, 2019 4:24 pm[/url]":u16ds6si]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595659#p595659:u16ds6si je napisao(la):
IvanaCu » Sre Jan 16, 2019 10:08 pm[/url]":u16ds6si]Da li je neko od vas potpisivao ugovor o kupoprodaji nakon 01. Januara? Nama su rekli da je obustavljeno potpisivanje ugovora do konacne uknjizbe zgrade i da je moguce potpisati samo predugovor u ovom trenutku sto mi je cudno. Da li se jos neko susreo sa ovim?

Za koji objekat su Vam rekli da nece biti potpisivanja ugovora?

Za E3 koji je vec izgradjen. Do dobijanja resenja o uknjizbi samo predugovor.
 
Vrh