Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Kakvo zelenilo samo beton. Mozda padne neka zardinjera sa nekim jadom od zelenisa.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Zelenila je bilo, mnoooogo! Skoro sve (još je par stabala u životu)je posečeno zbog zgrade Poreske uprave. Podzemne garaže zauzimaće 85% površine parcele, tako da tu nema puno mesta za drveće i zelenilo. Biće prolaz do Cara Dušana i sigurno će biti neko novo drvce kao dekoracija. Beše ovako...

03.jpg

99.jpg

98.jpg
 
Pitanje za komsije iz F - da li moze da se pristupi iz stana ostalim kamerama u zgradi, npr kamerama u garazi ili samo moze ovoj na ulaznim vratima?

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Garaza u H u 20:00 , ponedeljak 19.07.2021. , pljusak u toku...
 

Prilozi

  • Screenshot_20210719-200821_Gallery.jpg
    Screenshot_20210719-200821_Gallery.jpg
    823,4 KB · Pregleda: 3.496
  • Screenshot_20210719-200655_Gallery.jpg
    Screenshot_20210719-200655_Gallery.jpg
    694,1 KB · Pregleda: 3.509
Bruka, ali nazalost nista novo.
CDE vec dve godine ne mogu da saniraju curenja u garazi. Saniraju jedno, krene drugo. Krpe, mazu, al ocigledno ne vredi.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=863927#p863927:2zkwntoq je napisao(la):
Aleksej » Pon Jul 12, 2021 7:05 pm[/url]":2zkwntoq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=863603#p863603:2zkwntoq je napisao(la):
legendary » Ned Jul 11, 2021 9:22 am[/url]":2zkwntoq]Da li je neko pisao reklamaciju preko sajta i koliko im treba vremena da se odazovu?

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Za sve reaguju brzo. Pomaze ako ste bas besni :D
Doduse tek treba opet da mi posalju tim za ponovno merenje, jer je stan manji i od onoga sto bi trebalo da stoji u aneksu, ali otom potom

Na koji nacin ste dogovorili ponovno merenje? Imam istu situaciju gde je uradjen aneks ali zbir kvadratura svih prostorija na sematskom crtezu nije dobro izracunat i zapravo treba da bude jos manji za 0.3 kvadrata. Kada sam se zalio kod direktora prodaje u GDS-u, on je drsko odgovorio da su mi samo greskom poslali pogresne kvadrature prostorija, ali je zapravo zbir taj koji je sigurno tacan. Zatim mi salju isti sematski crtez, sa istim merama prostorija, ali ovaj put svaku kvadraturu prostorije povecali za malo da bi ova 0.3 kvadrata u zbiru nestala.
Proverio sam najlaksu kvadraturu sobe za izracunavanje, koja je pravouganog oblika i jednostavnim racunanjem a x b dobio sam tacno onu povrsinu koja je stajala u prvobitno dostavljenom sematskom crtezu (mere a i b, naravno proverio laserskim metrom i na pocetku i na kraju prostorije, uzeo aritmeticku sredinu i za duzinu i za sirinu, jer se razlikuju na pocetku i kraju) sto je i procedura prilikom merenja kvadrature prostorija.
Ponovno merenje sam zahtevao u vise navrata jer znam da me lazu, ali su drski i odlucni da to ne urade.
 
Molim vas za odgovor koje imao iskustvo za povratom PDVa. Naima supruga i ja nismo imali prijavu na istoj adresi u momentu kupovine stana. Iz poreske su nam rekli da u tom slucaju jedan clan domaconstva gubi pravo na povrat. U fazonu su ako prodje prodje a nece vrv
 
Ljudi, da li je normalno da ne postoji vreme kada se prazne kontejneri?! Najčešće se prazne u periodu od 2h do 5h ujutru, kada svi spavaju. Pražnjenje kontejnera traje pola sata i praktično probude i razbude pola naselja, jer kontejneri stoje blizu zgrada, kod nekih stanova su odmah ispod prozora. U prethodnom naselju gde sam živeo kontejneri su se praznili do 23:30h uveče i ujutru posle 8h.
Da li je moguće da se ovaj termin za pražnjenje kontejnera primeni i na naše naselje, kako bismo mogli da se naspavamo u toku noći.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866014#p866014:3spelup1 je napisao(la):
Babaroga » Uto Jul 20, 2021 12:07 pm[/url]":3spelup1]Molim vas za odgovor koje imao iskustvo za povratom PDVa. Naima supruga i ja nismo imali prijavu na istoj adresi u momentu kupovine stana. Iz poreske su nam rekli da u tom slucaju jedan clan domaconstva gubi pravo na povrat. U fazonu su ako prodje prodje a nece vrv

Pozdrav, po zakonu svako ko može doprineti povratu PDV mora biti prijavljen na istoj adresi kao i kupac na dan potpisivanja ugovora. E sad, da li može tu nešto da se naknadno uradi, nisam siguran.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866037#p866037:1f1tghby je napisao(la):
Jagr » Uto Jul 20, 2021 1:21 pm[/url]":1f1tghby]Ljudi, da li je normalno da ne postoji vreme kada se prazne kontejneri?! Najčešće se prazne u periodu od 2h do 5h ujutru, kada svi spavaju. Pražnjenje kontejnera traje pola sata i praktično probude i razbude pola naselja, jer kontejneri stoje blizu zgrada, kod nekih stanova su odmah ispod prozora. U prethodnom naselju gde sam živeo kontejneri su se praznili do 23:30h uveče i ujutru posle 8h.
Da li je moguće da se ovaj termin za pražnjenje kontejnera primeni i na naše naselje, kako bismo mogli da se naspavamo u toku noći.

Apsolutno se slazem da je termin praznjenja kontejnera necuven! Buditi ljude u pola noci kad bukvalno svi spavaju je terorisanje!
Imao bih da pridodam i to da su kontejneri koje imamo u naselju veoma neprakticni. Moraju se rukom otvarati, a poklopci su toliko teski da gotovo nijedna devojka ne moze to sama uraditi.
Da li neko zna kome se treba obratiti za ove probleme i kako do sada nije pokrenuta peticija da se ubace normalni kontejneri sa metalnom drskom na donjem delu, tako da jednostavnim pritiskom nogom na istu i devojke mogu bacati djubre??
 
To je nezgodno, ali je i nemoguce da se ceo grad prazni u 11 uvece. Prazni se tokom cele noci, pa kako gde u koje doba.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866057#p866057:p9leet7y je napisao(la):
shadestudio » Uto Jul 20, 2021 2:33 pm[/url]":p9leet7y]To je nezgodno, ali je i nemoguce da se ceo grad prazni u 11 uvece. Prazni se tokom cele noci, pa kako gde u koje doba.
U Danskoj se nikada ne prazne kontejneri u naseljima u periodu izmedju 24h-07h kako ne bi narusavali kvalitet zivota stanovnika naselja i ipak stizu da isprazne sve kontejnere.
I ne prazne sve kontejnere tacno u 23h.
 
Pa i u Rumi gde sam ziveo ne prazne nista nocu, jer nema mnogo saobracaja tokom dana. Glavni razlog zasto se u beogradu nocu prazni je saobracaj, jer bi se stvorili ogromne guzve zbog kamiona koji stoji 5 minuta. Svakako je nezgodno, zato uvek kad se kupuje stan mora se obratiti paznja na mesto za smece.
 
Alarm u F zgradi, nadam se da ima prekidac negde, ili je uredjeno sistemski da treba da dodje vatrogasna ekipa da proveri i/ili ugasi nesto ako gori....ili mozda niko nije nadlezan.
Nadam se da ga necete iskusiti nikad u hodniku zgrade. Bukvalno ostecuje sluh....

edit:
nakon sat vremena, dolazi osoblje koje je zaduzeno da prati stanje i vodi racuna o bezbednosti u naselju...i gasi alarm. Hmmmmm
 
Apropo teme kontenjera, ja sam već pisao na e mail komunalnom, na opšti mail sa sajta jkp beograd, infocentar@gradskacistoca.rs, i dobio sam informaciju da ce promeniti vreme odnosno odnositi smece kontinurirano za celo naselje do 23h, i tako je i bilo jedno vreme. Kako nisam u stanu na odmori sam ako je tako i dalje mislim opet odvoze u 3 ujutru molim i ostale komsije da posalju mail molbe promene vremena kako bi nas ozbiljnije shvatili i promenili odnosenje za stalno pre ponoći ili posle 6 ujutru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866627#p866627:15cutgju je napisao(la):
Zumunac2102 » Čet Jul 22, 2021 9:33 pm[/url]":15cutgju]Apropo teme kontenjera, ja sam već pisao na e mail komunalnom, na opšti mail sa sajta jkp beograd, infocentar@gradskacistoca.rs, i dobio sam informaciju da ce promeniti vreme odnosno odnositi smece kontinurirano za celo naselje do 23h, i tako je i bilo jedno vreme. Kako nisam u stanu na odmori sam ako je tako i dalje mislim opet odvoze u 3 ujutru molim i ostale komsije da posalju mail molbe promene vremena kako bi nas ozbiljnije shvatili i promenili odnosenje za stalno pre ponoći ili posle 6 ujutru.
Poslaću mejl na predmetnu adresu, pa ako ništa ne promenimo, može da se pokuša sa peticijom.
Nadam se da nema mnogo stanovnika koji misle da je normalno da se trpi maltretiranje svake noći i da će većina dati podršku peticiji za promenu vremena pražnjenja kontejnera.
 
Poštovane komšije, da li je neko dobio ključ od ulaza u F3 49br? Hvala.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866631#p866631:393wbtzt je napisao(la):
Jagr » Čet Jul 22, 2021 9:46 pm[/url]":393wbtzt]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866627#p866627:393wbtzt je napisao(la):
Zumunac2102 » Čet Jul 22, 2021 9:33 pm[/url]":393wbtzt]Apropo teme kontenjera, ja sam već pisao na e mail komunalnom, na opšti mail sa sajta jkp beograd, infocentar@gradskacistoca.rs, i dobio sam informaciju da ce promeniti vreme odnosno odnositi smece kontinurirano za celo naselje do 23h, i tako je i bilo jedno vreme. Kako nisam u stanu na odmori sam ako je tako i dalje mislim opet odvoze u 3 ujutru molim i ostale komsije da posalju mail molbe promene vremena kako bi nas ozbiljnije shvatili i promenili odnosenje za stalno pre ponoći ili posle 6 ujutru.
Poslaću mejl na predmetnu adresu, pa ako ništa ne promenimo, može da se pokuša sa peticijom.
Nadam se da nema mnogo stanovnika koji misle da je normalno da se trpi maltretiranje svake noći i da će većina dati podršku peticiji za promenu vremena pražnjenja kontejnera.

Ja se u potpunosti slazem da ne moze niko da maltretira nikog a pogotovu ne radnim danom, moze sve da se organizuje kad se hoce, nek na ulicama gde prolazi saobracaj prazne posle ponoci a u naseljima kao sto je nase nek to rade dok ljudi ne spavaju. Jer kad je muk tisina svaki glas se cuje jace a kamuli kad masina drobi odpad. Tako da ako se nastavi ja jesam za neki mali protest cisto da nas neko ozbiljno shvati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864943#p864943:wh987rba je napisao(la):
legendary » Pet Jul 16, 2021 4:11 pm[/url]":wh987rba]Pitanje za komsije iz F - da li moze da se pristupi iz stana ostalim kamerama u zgradi, npr kamerama u garazi ili samo moze ovoj na ulaznim vratima?

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Kod mene od prvog dana samo ta kamera. Ostalih nema. I za druge opcije trazi lozinku.
 
Jel ima neko neku informaciju u vezi knjizenja H zgrade. Proslo je vec par meseci
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866656#p866656:1nhihkoc je napisao(la):
Peđa5 » Pet Jul 23, 2021 12:44 am[/url]":1nhihkoc]Poštovane komšije, da li je neko dobio ključ od ulaza u F3 49br? Hvala.
Jeste, ja. Vec ima dosta ljudi useljeno.
 
Pozdrav komsije,

Da li u CDE i G postoje slobodna neprodata garazna mesta?

Iz GDS kazu da nemaju u prodaji.
 
20210728_213235.jpg

Da li neko zna na osnovu čega Mocart postavlja stubice na nasoj parceli? Ko im je to odobrio i zbog cega dozvoljavamo ovo divljanje?
 
Vrh