Šta je novo?

Sta mi ne smeta u Beogradu

Malo je teze pronaci nesto sto mi 'ne smeta' (sto bi podrazumevalo da nekom smeta, a meni ne), ali je lako pronaci stvari koje mi se dopadaju u Beogradu.

Eto, taj neverovatni sindrom feniksa, grad je decenijama (vekovima) unistavan sto sistematski sto bukvalno kroz ratove, opet i dan danas moze se izvuci ono najbolje iz njega, i tu ne mislim samo na arhitekturu, vec i na ljude, njive karaktere i nesalomivost duha.
Kada to kazem ne mislim da opste poznati inat, vec suprotno - na taj neki blagi, gradjanski mentalitet, kosmopolitnost, otvorenost ka svetu i 'evropski duh' (znam da ovo 'evropski' zvuci izlizano, ali pogadja poentu).

Gledam tu mladost okolo i prosto ne razumem otkud im svo to znanje, obrazovanje i sirina poimanja modernog doba koje nisu stekli u skolama (i bez obzira sto su od inistranstva videli samo crnogorsko ili grcko primorje recimo) - pa, to nisu pokupili u belom svetu, vec u svom gradu - Beogradu.
 
Šta mi smeta (pored ostalog)
tezge sa suvenirima na ulasku u Kalemegdanski park.

Em što tezge ružne, što sužavaju stazu i prave gužvu, em što je roba poslednji kič i sramota je što se takve stvari nude turistima kao uspomena iz Beograda.
Šabački vašar.
 
ako se misli...sta je to ruzno a ne smeta mi onda je to guzva i buka :D
ne smetaju mi previse.

a ako se misli sta je to lijepo u BG...ima puno toga. usce, Kalemegdan, Hram Sv Save, Knez Mihajlova, pozorista, Ada,...
 
Не смета ми земунски бувљак на коме сам купила предивне антиквитете по врло згодној цени.
Не смета ми ни оно што ми смета а немоћна сам да ишта променим.

Спацио, како је почело било је за очекивати да смо на макар 12. страни. Просто је чудно да се пет година нико није огласио.
 
Zemunski buvljak recimo ne smeta nama (tebi, meni i jos nekome), koji odemo tamo da neobavezno prosetamo, pa ako nadjemo nesto sto nam odgovara po niskoj ceni, budemo zadovoljni. Ali da zivim tamo i da mi se neko parkira ispred kuce u 2 ujutru i pusta muziku, lupa vratima, pi.a, se.e mi pod prozorom...I tek kako bi mi smetalo. Jedno vreme je radio samo onaj dole ogradjeni deo u Ciganskoj rupi, a sada opet radi cela stara okretnica 15-ice i produzetak ka ,,Knez petrol" pumpi.

Ne znam sta kupujes tamo, ali i na starom buvljaku u Pancevu takodje ima lepih stvari da nadjes. Ja konkretno najvise kupujem alat. I taj buvljak je nedeljom ujutru na Bavanistanskom putu. Za oba buvljaka vazi, ima da naletis na nekoga ko zna sta prodaje i cena nije mala. Takvih je sve vise. A sve je manje onih koji ne znaju sta prodaju, pa mozes da prodjes dosta jeftinije.
 
Na buvljacima ima mnogo stvari sumnjivog porekla,tako da treba paziti.
Drugaru je pre par nedelja na gradilištu nestao profesionalni laser za nivelaciju vrednosti par stotina evra, a prošle subote ga nasao na Bubanj potoku i dobio jos dosta gratis alata da ih ne bije
 
@Blade
Naravno da ne podržavam buvljak koji je neograđen i ugrožava okolinu, moglo bi se to lepo izmestiti, ograditi kao u velikim uređenim gradovima.
Šta kupujem? Sve sem alata. Ima tu dosta lepih ukrasnih predmeta, ćilima itd. itd.
Naredni put šaljem ti u priv. poruci par fotografija sa izuzetnim primercima.

@Dart
Oprezni moramo biti i kada kupujemo u Maxiu, Ideji i sl. tržnim centrima, a naročito na buvljaku jer nema garancije.
 
OK. Dogovoreno.

Moja teorija, sto se toga tice. Ne kupujes stvari kojima ne mozes na licu mesta da proveris ispravnost. Sto su obicno stvari na struju. Na zemunskom buvljaku mozes u ogradjenom delu, 20 dinara je proba. Ili ako kosta bas nesto smesno, a razumes se u to sto kupujes, pa ako radi super, ako ne probaces da popravis, ako ne moze, bacices. Ali ako uspes da popravis, imas za male pare stvar koja vredi mnogo vise. Ja sam, primera radi, kupio dve velike brusilice, obe neispravne, 500 i 700 dinara. I uspeo sam da napravim od dve jednu ispravnu. Ostali su i delovi koji su visak, a ispravni su, pa trebace.
 
Vrh