Šta je novo?

Srbija na Putu svile - Belt and Road

Још да су наши политичари у менаџменту поште дорасли том изазову. Остала логистика (луке, железница) такође.
 
„Mnogo je i tu pitanja. Zašto Bor i dalje plaća 60 evra po megavatu i ko je to odobrio? Svi privrednici to znamo, pitali smo to milion puta, niko nam nije odgovorio. Bor je najveći potrošač u zemlji, pravi enormne profite i tek će da ih pravi, plaća manju cenu nego neki mali privrednik koji jedva sastavlja kraj s krajem“, nastavio je.

Eksploataciju 200.000 tona bakra u Boru nazvao je „uništavanjem srpskih prirodnih resursa“.

„Ko je dozvolio da Ziđin izvozi rudu bakra? Šta je pozadina toga? Izvozili smo jako bogatu rudu, i sa zlatom i sa bakrom. To je mnogo bolje nego koncentrat. Ne znam, udarili su u žilu, izvlačili to. Ko je radio analizu? Kada izvozite koncentrat imate jako egzaktnu analizu, kada izvozite ovo, pitanje je…“, neodređeno je rekao

https://n1info.rs/biznis/zoran-drakulic-tri-pitanja-za-ministarku-dubravku-djedovic/
 
Zoran Drakulić ne može da prežali što nije postao vlasnik RTB Bor za male pare. Čak je počeo da se bavi i politikom kod Koštunice samo da bi kupio rudnike za par desetina mil.evra. Kinezi su uložili Milijarde dolara u RTB i Čukaru peki, izgradili novu topionicu i druga postrojenja, kupili novu mehanizaciju i preporodili rudnik. Zoran je hteo da smanji broj radnika sa 5.000 na 3.000, a sada ima preko 5.000 zaposlenih sa velikim platama i konkurs na nove radnike je stalno otvoren. Sada je on kao zabrinut za poslovanje rudnika i izvoz rude koja ne može da se preradi u Boru jer je otvoren još jedan rudnik u nalazištu Čukaru Peki.
 
Poslednja izmena:
Veliko ulaganje od 3.800mil.$ se većinom odnosi na proširenje rudnika "Timok" na bogatom nalazištu Čukaru Peki pored aerodroma u Boru. To je "donja zona" koja je nešto manje bogata od "gornje zone", ali koja je daleko veća i na većoj dubini. Ustvari još nije tačno ni utvrdjeno koliko tamo ima rude, ali sigurno za 30 ili čak 50 godina rudarenja.
IMG_20230909_212559.png
 
Vrh