Šta je novo?

Square Residence - [Stambeno poslovni kompleks | 22.000 m²]

Da li je ovaj najavljeni rok realan i dalje? Na ovoj poslednjoj slici ne izgleda kao da su daleko odmakli...
Pa kada sam ovo pisao u maju trebalo je svakog trenutka da dobije dozvolu i pomeri cev.

Dozvolu je dobio pre 15 dana, a cev još nije pomerena pa ti računaj još koliko kašnjenja trebaš da dodas.
 
Pa kada sam ovo pisao u maju trebalo je svakog trenutka da dobije dozvolu i pomeri cev.

Dozvolu je dobio pre 15 dana, a cev još nije pomerena pa ti računaj još koliko kašnjenja trebaš da dodas.
Pozdrav,
Da li se mozda zna nesto novo ?
I koliko je realno da se uselimo do kraja godine, tipa decembar ?
 
Apsolutno nemoguce
Ajde da ne budem bas toliko grub - U teoriji mozda i moguce, a u praksi se nadaj da ce biti maja sledece godine.
Cev se opet premesta za "20-30 dana", to traje vec evo ravno godinu dana iz meseca u mesec.

Za utehu je sto trenutno veoma aktivno rade na delu gradilista koje nije na trasi cevi, tako da ce tu mozda i biti "ranijeg" useljenja ako zelis da zivis na gradilistu dok se zida druga lamela.
Napomena samo da se na zgradi aktivno radi od kako je dobijena ova dozvola pre 30tak dana. Vise nema nikakvih birokratskih prepreka za izgradnju zgrade ali ima za premestanje cevi - Tu se ceka odluka grada po kojoj ce onda vodovod izmestiti cev, a kako gradska vlast jos uvek nije formirana ko zna kada ce to biti.

Imamo Viber grupu gde se prati gradnja, ako zelis mogu te dodati samo mi pusti broj telefona u poruci.

U prilogu je slika od juce i danas (iz prolaza).
image_2024-02-25_17-19-00-354.jpg
image_2024-02-26_08-20-06-541.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo slike stanja od vikenda, jedan clan viber grupe je bio u poseti :)
viber_image_2024-03-10_14-39-43-949.jpg
viber_image_2024-03-10_14-39-43-638.jpg
 
Dobro je da se gradi. Počeo sam opet da razmatram ovaj projekat. I dalje se pretpostavljam ne zna kad će pomerati vodovodnu cev?

Bojim se situacije u kojoj im dam kaparu, a oni se opet zaustave na 10 meseci. Nadao sam se prošle godine da će se iskristalisati stanje dosad, ali eto i dalje se čeka ta cev...
 
Evo ovih dana ima akcije na gradilištu što se cevi tiče.
Ispiraju je i pripremaju za prespajanje ali nemamo zvaničan datum.

Svakako je dosta aktivnije nego ranije, a ljudi koji sada potpisuju ugovor dobijaju rok mart.2025.
 
Pozdrav svima, citam ovu temu od juce posto sam pre neki dan bila da se raspitam o stanovima u ovoj zgradi. Resena sam da ovde kupim nekretninu ali kako jos uvek nisam potpisala predugovor niti uplatila ucesce, moracu dobro da razmislim da li cu se odluciti za ovu zgradu, s obzirom na sve komentare koje sam ovde pronasla :D U nacrtu predugovora stoji da je rok izgradnje sada 31.03.2025. ali kako su radovi tek nedavno nastavljeni, pitanje je da li je to realno. Druga stvar, ono sto mene najvise brine je sto postoji hiljadu nelogicnosti sa samom gradjevinskom dozvolom, lokacijskim uslovima i prijavom pocetka gradnje. Sve vise izgleda da tu nisu bas najcistije stvari. Javljajte ako bude nekih novih informacija.
 
Sto se tice papirologije tu mislim da su prilicno cisti, cak za razliku od drugih investitora nije bilo nikakvih radova dok dozvola nije stigna i tek tada su krenuli radovi.
Sto se tice rokova tu ne znam kakvo je stanje posto sam rok ne zavisi od investitora vec i od grada i vodovoda, a to je lov u mutnom.
Upravo sam bio na gradilistu, stanje veoma aktivno sto me veoma raduje posto sam ja moju kaparu vec dao pre vise od godinu dana :violina:
viber_image_2024-03-15_13-46-23-945.jpg
viber_image_2024-03-15_13-46-23-880.jpg
 
Zar nije problem ovde sto je investitor ispao jako nekorektan sa time sto nista nije komunicirao transparentno. Pa covece kazi moracemo da blokiramo radone na x meseci jer nas grad drnda ili sta god da je problem (osim ako nije finanskijske prirode)
 
Za taj deo price se slazem - Svaki put kada kaze bice do kraja meseca ja zamislim onu sliku magarca sa sargarepom na stapu.

Mislim da nije trebao ni da krene u prodaju pre tog trenutka, ali to je vec posebna prica.
 
Pozdrav svima, da li neko ima informaciju sta je planirano da bude izgradjeno na parceli prekoputa zgrade?
Broj parcele je 10201/25, vidim da dovlace neki kamen ovih dana.
 
Za sada nema nikakvih zvanicnih informacija. Ne postoji nikakva dozvola itd.
Neko od buducih stanara Square-a je rekao da ce biti poslobno-stambeni objekat ali ne znam odakle je potekla ta informacija.
 
Pozdrav, nov sam ovde. Razmisljam se da kupim stan ovde. Kako vam se cini ceo projekat kao i sam investitor? Sa obzirom da je firma investitora osnovana 2021 godine. Mislim da im je ovo prvi projekat. Procitao sam sve poruke, ne znam kolika je potraznja, i koji je procenat prodatih stanova.
 
Pročitao si sve poruke i hoćeš da kupiš stan ovde!? Ok.. 😬
 
Pozdrav, nov sam ovde. Razmisljam se da kupim stan ovde. Kako vam se cini ceo projekat kao i sam investitor? Sa obzirom da je firma investitora osnovana 2021 godine. Mislim da im je ovo prvi projekat. Procitao sam sve poruke, ne znam kolika je potraznja, i koji je procenat prodatih stanova.

Meni je ovaj projekat takođe zanimljiv, ali imam jako nepoverenje u investitora koji je prošle godine bukvalno stao sa gradnjom 10 meseci. Odlučio sam da sačekam još jedno 6 meseci da vidim kakav će biti tempo izgradnje pre nego što donesem odluku.

Mislim da ovaj investitor gradi i projekat Vila Banjica, čekam da vidim da li će tu biti nekih utisaka oko kvaliteta gradnje kao indikator šta da se očekuje ovde.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MrD
Dobio sam informaciju danas od ljudi iz prodaje da ce 05.04 doci vodovod da resi problem sa cevima. Ako tako bude rok za zavrsetak radova je kraj 2024 godine po majstorima ali ovi iz prodaje misle da ce to ipak biti mart 2025. Samo prenosim inf koje sam dobio, mada verujem da vi vec znate te informacije.
 
Znaci probijaju rok vise od 12 meseci. Koji su penali po ugovoru?
 
Vrh